Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Biće Rafa opasan na RG-u, ne vjerujem da će mu ovo biti zadnja sezona u karijeri.

 

Nije mi jasno kako je Tim ovako propao, Mari sa metalnim kukom, penzioneri Vavrinka, Gaske, Monfis, svi oni bolje izgledaju od njega, a takođe su imali probleme sa povredama.

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da stvari više nisu iste kao pre. Tu je i Alkaras koji bi trebalo da pokaže najbolju igru na šljaci, što je prošle godine propustio da pokaže zbog grčeva. Siner je postao drugi igrač. Konkurencija je ogromna, a Nadal takođe neće imati lak žreb na RG zbog pozicije na ATP.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta je jača konkurencija sada na šljaci,  godinama samo Novak ,donekle Thiem ali samo u bo2.

Zavisice dosta i od žreba. Ko zna ako Novak i Carlos ne budu prva dva nosioca, možda ih svu trojicu stave u polovinu kao onomad big3 2021

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2024 at 11:10 PM, Barker said:

Rafa kao da je izgubio kontrolu nad svojim izjavama u vezi Novaka, ovo vec postaje degutantno .

Samo vise ne moze da kontrolise i govori sta misli.

Klosarcina bio klosarcina ostao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ovde ne znam šta je jadnije, da li ovaj nesretnik koji je stukao sve i sad trpi ovakve otkaze, ili Rune, kojem bukvalno mama visi nad glavom i tu glavu mu nabija kroz zid.

Ovde stvarno da uzmu Sinera za primer.

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sta mislite o ideji da drzava Srbija finansira izgradju teniskog kompleksa u Surcinu, nesto slicno kao Hard rock u Majamiju i naravno aplicira za masters 1000? Novak dozivotni ambasador, poseta zagarantovano maksimalna, ekonomski totalno isplativo jer se koriste vec postojeci objekti sajma i stadiona.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drungarija said:

Sta mislite o ideji da drzava Srbija finansira izgradju teniskog kompleksa u Surcinu, nesto slicno kao Hard rock u Majamiju i naravno aplicira za masters 1000? Novak dozivotni ambasador, poseta zagarantovano maksimalna, ekonomski totalno isplativo jer se koriste vec postojeci objekti sajma i stadiona.

Arapi svake godine prospu ko zna koliko novca, pa ne mogu dobiti masters, a hoće Srbija koja ne može ni petstoticu da napravi.

 

Poseta će biti zagarantovana kao i aktivnost na ovom podforumu kada ne igra Novak.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Govorim o potencijalu iskoriscavanja same lokacije i minimalnom ulaganju za tako nesto. Svetski sponzori, aktuelni osvajaci slemova, top igraci (ne ranga Kveri i Molcan),televizijski prenos po celom svetu. Turnir bi bio pun svaki dan, posle ZOI84 u Sarajevu to bi svakako bio najveci sportski dogadjaj na Balkanu, s tim da ti je tu svake godine.

 

Arapima treba garancija za masters da bi izgradili ceo teniski kompleks slican IW, niko im nece dati masters sa onakvom infrastrukturom. Uostalom,ako stvore novi masters sa Arapima onda ne vidim prepreke za stvaranje jos novih.

 

Naravno sve hipoteticki, ali lokacija i buduci kapaciteti su stvoreni za rang mastersa.

Link to comment
Share on other sites

U principu svašta nešto može na papiru i ima potencijal, pa opet baš nešto i ne biva u realnosti. Lokacija kao lokacija i kapaciteti su samo delić cele te priče, i čini mi se da prenaglašavaš to kao veliki faktor. Ovamo pominješ Hard Rock u Miamiju koji ima više stanovnika nego Srbija, a imamo još i famoznu Balkansku ekonomsku sliku/kupovnu moć o kojoj ne vredi trošiti reči. Ama baš ništa me ne može ubediti da bi to imalo smisla. Tamo negde u dalekoj budućnosti možda ako se mnogo stvari promeni i potrefi (I to ostaje veliko možda). Za početak bi puna kapa bila kad bi bilo koja zemlja u regionu imala kakvu takvu 500-cu što deluje nemoguće sada. Ne izgleda obećavajuće...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Marko said:

U principu svašta nešto može na papiru i ima potencijal, pa opet baš nešto i ne biva u realnosti. Lokacija kao lokacija i kapaciteti su samo delić cele te priče, i čini mi se da prenaglašavaš to kao veliki faktor. Ovamo pominješ Hard Rock u Miamiju koji ima više stanovnika nego Srbija, a imamo još i famoznu Balkansku ekonomsku sliku/kupovnu moć o kojoj ne vredi trošiti reči. Ama baš ništa me ne može ubediti da bi to imalo smisla. Tamo negde u dalekoj budućnosti možda ako se mnogo stvari promeni i potrefi (I to ostaje veliko možda). Za početak bi puna kapa bila kad bi bilo koja zemlja u regionu imala kakvu takvu 500-cu što deluje nemoguće sada. Ne izgleda obećavajuće...

Hard Rock kao primer iskoriscavanja postojeceg stadiona i prostora oko njega, ne ekonomski gledano, naravno da ne moze privuci 400hiljada posetilaca i zaraditi 400milliona dolara.Vise bi trebalo gledati kakve profite ostvaruju Rim i Pariz i koliko oni posetilaca privuku,a i oni su daleko. Verujem da bi poseta bila velika zbog same vaznosti takmicenja i nedostatka slicnih na ovim prostorima i da bi  profit bio napravljen.

 

Trenutno i u bliskoj buducnosti u rangu fantazije, ali eto buduci sajam i stadion su me podsetili na Hard Rock i sveukupno na te americke masterse sa ogromnim praznim prostorom oko sebe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko said:

U principu svašta nešto može na papiru i ima potencijal, pa opet baš nešto i ne biva u realnosti. Lokacija kao lokacija i kapaciteti su samo delić cele te priče, i čini mi se da prenaglašavaš to kao veliki faktor. Ovamo pominješ Hard Rock u Miamiju koji ima više stanovnika nego Srbija, a imamo još i famoznu Balkansku ekonomsku sliku/kupovnu moć o kojoj ne vredi trošiti reči. Ama baš ništa me ne može ubediti da bi to imalo smisla. Tamo negde u dalekoj budućnosti možda ako se mnogo stvari promeni i potrefi (I to ostaje veliko možda). Za početak bi puna kapa bila kad bi bilo koja zemlja u regionu imala kakvu takvu 500-cu što deluje nemoguće sada. Ne izgleda obećavajuće...

Pojedini turniri godinama organizuju dvestapededetice, da bi tek onda dobili turnir 500, i to su sad pominjali u poskastu W&Go.

I ko što neko reče, Arapi ne mogu da uglave svoj masters na 9 postojećih.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...