Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 minutes ago, Referent said:

Koja je priča oko Fronta? Oni deluju samo u Kraljevu ili ih ima još po gradovima?

Koliko znam i NDBGD je deo Gradjanskog fronta...

Tu su jos Kraljevcani,Nislije,Vlasotincani i jos nekoliko organizacija iz gradova po Srbiji...

Ne znam koliko su te organizacije po unutrasnjosti aktivne...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki John Terry said:

Jel ovo Bosko Obradovic pristupio kampanji Aleksandra Vucica ili je "samo" najgluplji politicar koji je na planeti postojao?

Tvrditi da je najgluplji politicar na celoj planeti je malo preteska kvalifikacia...

Za ovaj deo Evrope mozemo se sloziti...😀

Mada,posto je Tadic jos aktivan politicar,tu je mrtva trka izmedju njih dvojice...

Ne mislim ideoloski nego po politickim postupcima....

Link to comment
Share on other sites

Nestrpljenje nekakvo iskazuje, šta li je....ili je ova teorija tačna @Laki John Terry...nešto ga ne pratim posebno, mada, priznajem, malo mi je merak što je izbembao ovu seljačinu. Da nije u redu, nije, jer na taj način stvarno, ne samo sebi, već celoj opoziciji uvaljuje autogolove. 

 

Slušam ih kako skiče sada na Skupštini i brabonjaju o nasilju o pokušaju ubistva Rističevića. Znači treba uzeti šipke i razbijati glave (kao što su oni Borku u Kruševcu) jer to nije opasno jel?

Ja mislim da većih brabonjaka od ovih danas u Skupštini politička scena Srbije nije proizvela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Constantin Na ljudskom nivou mogu kapu da skinem onome ko prevaspita Marjana Risticevica, podguznu muvu svakog rezima, ali kakvu poruku salje Bosko ovakvim ponasanjem? 

 

Sta neko moze da pomisli gledajuci ove scene. Ja jedino mogu da pomislim da je i on isti kao i vlast.

 

Jebiga, zato je i zajebana situacija, jer moras sve fino i kulturno sa bagrom. Ali to je jedini nacin. Obradovic je ili izgubio strpljenje ili je pokazao svoje pravo lice. Ne znam. Ali kad ga vidim ovakvog nemam nikakvu volju da mu dam glas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Laki John Terry said:

Jel ovo Bosko Obradovic pristupio kampanji Aleksandra Vucica ili je "samo" najgluplji politicar koji je na planeti postojao?

Pitanje od milon dolara.

Taman kada pomislim da je toliko glup onda ipak kazem sebi da je nemoguce da je neko bas toliko glup i da je uzeo pare od Vucica

I tako non stop nemam odgovora

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa bagrom ne može na finjaka zato što oni udaraju ispod pojasa, čak i kad si na zemlji... jesam za građansku neposlušnost i proteste, cele prave opozicije, ali ne da to radi Obradović na ovaj način. Sve ovo je u cilju njegove lične promocije i kampanje Dveri, jer i on izlazi na izbore 100%... ne dopada mi se ova totalna razjedinjenost opozicije posle vanrednog stanja... 

Edited by Issey
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Issey said:

Sa bagrom ne može na finjaka zato što oni udaraju ispod pojasa, čak i kad si na zemlji... jesam za građansku neposlušnost i proteste, cele prave opozicije, ali ne da to radi Obradović na ovaj način. Sve ovo je u cilju njegove lične promocije i kampanje Dveri, jer i on izlazi na izbore 100%... ne dopada mi se ova totalna razjedinjenost opozicije posle vanrednog stanja... 

 

Ali sta on ovakvim ponasanjem hoce da postigne? Njegovo "tvrdo jezgro" ce svejedno glasati za njega, ali to je sitan procenat. Ako misli da dobije ozbiljniju kolicinu glasova, mora da se ponasa pristojno.

 

Naravno da sa ovom sns bagrom ne moze na finjaka, ali moras da prikrijes kvarne udarce, a ne ovako da im se ponudis kao kec na deset da te rastrgnu u medijima. Sad ce sledecih nedelju dana da cujes reci BOSKO FASISTA vise nego u celom zivotu do sada.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je Boško trojanac, ali ako nije ja baš mislim da on ide na prikupljanje primitivnijeg dela naroda, dakle zahvatanje od SNS glasačkog tela i to onog dela koji može da bude protiv Vučića zato što je "izdajnik" a ne zato što je vođa kriminalnog kartela koji upropaštava ekonomiju, ljudsko dostojanstvo u svakoj sferi i gazi institucije i propise.

 

Uz Boškovu politiku nekako i ide taj raspojasan kafanski stil. Ko bi inače za njega i glasao kad bi bio pristojan?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Sada cu opet da ispadnem dosadan i pricam kako je zapravo glavno biracko telo SNS ljudi koji prevashodno primaju plate iz budzeta, i ljudi koji koriste clanstvo u SNS za svoje poslovne interese...

Ne kazem da tu nema ex SRS i nacionalista,ali procentualno taj deo je mnogo manji od ovog prvog...

Nema kod SNS ideologije...

Glavni zadatak opozicije treba da bude da obezbede da ovi gradjani iz prve grupe glasaju bez pritiska...Sada,kako to da izvedu,ebem li ga,nisam pametan...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Ali sta on ovakvim ponasanjem hoce da postigne? Njegovo "tvrdo jezgro" ce svejedno glasati za njega, ali to je sitan procenat. Ako misli da dobije ozbiljniju kolicinu glasova, mora da se ponasa pristojno.

 

Naravno da sa ovom sns bagrom ne moze na finjaka, ali moras da prikrijes kvarne udarce, a ne ovako da im se ponudis kao kec na deset da te rastrgnu u medijima. Sad ce sledecih nedelju dana da cujes reci BOSKO FASISTA vise nego u celom zivotu do sada.

 

Mediji rade za njih 24h u svakom slučaju. Ono što meni sveta je što svaka članica saveza ide na svoju ruku, a u korist Vučiću. Ovako se vraćamo na prethodne izbore, gde razjedinjena opozicija nema šta da traži, ili jedva cenzus ili čak ni to... solo igrači pucaju 100%, Radule je najbolji primer...

Link to comment
Share on other sites

@Laki John Terry

 

On trenutno može da dobije samo glasove SRS, Vacića ili ovakvih kao što je Levijatan. Oni svi to isto rade jer takvi vole ovakve akcije. Tako da što se njega tiče ovo ima logike. On nema šanse da dobije glasove neke umerene desnice i zato se i ne trudi da radi drugačije. Te glasove će pokupiti DSS, Jeremić i eventualno neko od onih manjih lokalnih stranaka.

 

SZS-u to ne smeta trenutno jer oni kojima Dveri smetaju svakako već nisu za njih a moraju da održe rejting da bi bili relevantni. I ja nisam siguran da SZS nije upućen u sve ovo jer ako je tako onda bi ga valjada odavno izbacili iz saveza ili bi bar žešće reagovali.

 

Ja isto mislim da ovako nešto mora da se organizuje, ali mora da se vodi računa da režim ima gomilu medija da mu se ne daje prilika da izmišljaju priče kako njima odgovaraju. Da su imali svog kamermana ovo bi moglo u startu da se razotkrije kao još jedna laž vlasti a ovako čak i neki na forumu misle da su Rističevića pretukli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

To na papiru ima smisla, ali u praksi te kafance najlakše i najjeftinije kupiš 

 

10 minutes ago, mare80 said:

Sada cu opet da ispadnem dosadan i pricam kako je zapravo glavno biracko telo SNS ljudi koji prevashodno primaju plate iz budzeta, i ljudi koji koriste clanstvo u SNS za svoje poslovne interese...

Ne kazem da tu nema ex SRS i nacionalista,ali procentualno taj deo je mnogo manji od ovog prvog...

Nema kod SNS ideologije...

Glavni zadatak opozicije treba da bude da obezbede da ovi gradjani iz prve grupe glasaju bez pritiska...Sada,kako to da izvedu,ebem li ga,nisam pametan...

 

U pravu ste obojica, naročito Mare, ali ja samo hoću da kažem da je za Boška i interes njegove stranke jedini mogući modus operandi ovaj koji prezentuje, jer on inače ne bi imao šta da traži na političkoj sceni. Nema tu ni intelektualnog ni materijalnog potencijala da bude "salonska desnica", a i oni koji su imali taj potencijal su odavno politički mrtvi. Boško ne može da privuče nekog liberala ili pro-zapadno orijentisanog glasača sve da dubi na glavi i nosi smoking svakog dana. Njegova interesna grupa su oni kojima AV nije dovoljno tvrd i dovoljno proRuski i nacionalno orijentisan, da ne kažem dovoljno radikalan, koliko god to glupo zvučalo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@mare80 Brate, pravi nacionalista nece bukvalno NIKAD da glasa za Vucica, ovakvog sad. Za Seselja da, za Vucica ne. Moras biti tupavi penzos, zaposlen u javnoj instituciji i uplasen za posao ili neki kriminalac sa direktnim interesom u SNS da bi glasao za Vucica. Slobodan covek, neucenjen i neuslovljen, za Vucica sigurno ne glasa. Istina je, nazalost, da malte ne nema ni za koga. I tu je jos jedna Vuciceva velika prednost. Opozicija je malte ne nepostojeca. Neujedinjena, bez ikakve strategije i dogovora. Takvu opoziciju Vucic bi potpisao svaki put.

 

@Issey Tacno je da rade 24h za njega, ali Bosko je ovime dao JASNE i nedvosmislene materijale za medijski linc. Bukvalno se namazao vazelinom i naguzio. On im daje povod da ga lincuju.

 

@Chaos Is Me Hoces da kazes da Bosko zapravo juri Seseljeve glasace?

Edited by Laki John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moze Bosko da dobije glasove ni SRS i slicnih zato  sto je on od nasih "desnicara" targetiran kao saradnik "izdajnika" samim tim sto je sa Djilasom i DS u koaliciji

Ovo nisu spinovi rezimskih medija,ovako razmislja najveci broj "pravih desnicara-patriota" kod nas

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Mile1 said:

Genije sta je po tebi resenje?

 

Neki misle da se SNS masineriji najbolje suprotstaviti citinanjem stihova  Bodlera i ostalih pesnika i krilaticom ko tebe kamenom , bakljom i topuzom a ti njega hlebom i okreni jos drugi obraz da ti i taj obraz ishamara.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo los potez Boska, ali u pogresnom trenutku. Nemas para, nemas samim tim pomoc stranca, ljudi su preplaseni, bukvalno nemas nista i tesko je uopste reci kad ces bilo sta od ovog napisanog imati.

 

Bukvalno ih .ebu u zdrav mozak,bojkot je jedino resenje, ali izace svi na izbore na kraju...stavljaju glavu na giljotinu.

 

vucicev najveci uspeh je taj sto su svi sumnjivi i sto svi misle da je neko drugi trojanac...

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki John Terry said:

, zaposlen u javnoj instituciji i uplasen za posao

Sve se slazemo,ali moje pitanje je kojom metodom osloboditi ljude iz javnog sektora da slobodno izraze svoju volju na biralistima...

Svestan sam da je dobar deo njih i zaposljen preko SNS i oni ce kako god okrenes glasati za njih...

Medjutim ima i dobar deo koji nisu zaposleni po politickoj liniji ,a primorani su da glasaju za SNS,kako njima pomoci?

Sa clanovima njihovih porodica nije to malo glasacko telo i moze oduzeti SNS dobar procenat glasova...

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mare80 said:

Sve se slazemo,ali moje pitanje je kojom metodom osloboditi ljude iz javnog sektora da slobodno izraze svoju volju na biralistima...

Svestan sam da je dobar deo njih i zaposljen preko SNS i oni ce kako god okrenes glasati za njih...

Medjutim ima i dobar deo koji nisu zaposleni po politickoj liniji ,a primorani su da glasaju za SNS,kako njima pomoci?

Sa clanovima njihovih porodica nije to malo glasacko telo i moze oduzeti SNS dobar procenat glasova...

 

 

Ljudi su nekadi u bespotrebnom strahu. Svi sto imaju neke male privatne biznise, sto rade u drzavnim firmama,svi su ili bar vecna usrali u gace da ih ovi ne provale da su mozda protiv. Realno to je kukavicluk i to je jednostavno tako i ti me vise nerviraju od botova. Znam da nije lako, ali onda nam i ne treba nesto bolje.

 

Bosko je blagoreceno cudan, ali mislim da nema zle misli i da bi hendolovao dobro kad bi bio na vlasti. Neke smo vec videli,neke mozda necemo nikad, ali ovo sto je trenutno na vlasti bih menjao sa usranim kamenom. 

 

Dosta ljudi je jos i pod uticajem televizije. Dosta njih misli da je ovo cak i manje zlo. Kad oduzmes  i saberes, ovaj narod je jednak naprednjacima..to smo mi, ma kako ruzno zvucalo..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...