Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

6 minutes ago, Issey said:

Sve stoji, ali i ako uzmemo u obzir povećano nezadovoljstvo ljudi, to se neće odraziti na rezultate, jer će ovi pokrasti izbore najbrutalnije do sad, bukvalno će tempirati procente kako hoće. Drugačije neće moći da uvedu ovu lažnu opoziciju u parlament. O medijskim uslovima da ne govorim, a bez obzira na društvene mreže, u Srbiji je to i dalje bitan faktor.

Možda bojkot više nema smisla kao pre korone, ali ja ne vidim ni minimum uslova za bilo kakve izbore. Opozicija će se gorko pokajati ako izađe, a ako ne izađe neće dobiti skoro ništa.

Situacija je lose-lose, pa sad kako ko proceni... ja neću izaći sigurno, šta god da bude... 

O kojim izborima pričaš? Ovim za mesec dana ili nekim eventualnim krajem leta/početkom jeseni?

 

Po meni na ove prve nema smisla izlaziti. Na ove druge da, ako se to zacrta kao cilj i krene u ozbiljnu organizaciju. Oni će da kradu, lažu, otimaju, biju, zastrašuju, ali to će uvek biti tako. S tim što će tada, zbog već pomenutih stvari, šansa biti znatno bolja, a na izbore se mora kad tad izaći. Možda se obezbedi i malo veći strani pritisak, ako se pokaže ozbiljnost.

 

I ne, ja ni malo ne sumnjam da ovaj neće otići mirno. Motka će morati da radi. Ali prvi korak je ostvariti legitimet na izborima.

Edited by djole
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da i na jesen budu i da se cela opozicija ujedini i izadje, pa i da padne standard, oni ne mogu dobiti preko 30%.

Ja zaista ne verujem da je nešto specijalno povećano nezadovoljstvo kod naroda. Tj. mislim da ima onih koji će reći da je ovo katastrofa, ali znam i ljude iz okruženja koji govore da je Vučić odradio pravu stvar što se tiče epidemije. 

 

Nek je i izgubio malo, više od par procenata nije, a ni to ne verujem da se sve prenelo opozicionim strankama, kojima ne mislim da je nešto porastao rejting. 

 

Meni je najviše tu žao potencijala psg-a jer mislim da su stranka koja ima najveći plafon u teoriji što se trenutne opozicije tiče, ali ova stalna premišljanja, te sergejevi povremeni ispadi mislim da ih dosta koštaju. 

Link to comment
Share on other sites

30% je 75 odbornika, takvu grupu ne možeš ućutkati kao ove rascepkane na manje od 10 poslanika u svakoj grupi. A obzirom da dolaze problemi za vlast to bi moglo biti ubitačno. Ali ne zavaravajte se. Opozicija da izađe sada i da joj daju ekstra uslove na RTS ona ne može preći 20% u ovom trenutku. Premalo je to vremena da se bilo šta promeni a kampanja protiv njih je danonoćna već 8 godina. Oni moraju u bojkot jer inače će ispasti smešni na kvadrat. Pogotovo sada kada su uslovi još gori nego u februaru kada su zadnji put razmatrali izlaženje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, marejosip said:

oni ne mogu dobiti preko 30%.

Pitanje je da li bi dobili i preko 20%..meni se cini da od 2014.nijedna opoziciona lista nije dobacila ni do te cifre..najblize je bio Jankovic. On bi mozda i dobio toliko da nije bilo Belog koji mu je uzeo deo glasova. Sauron od starta pici na dva koloseka - SnS przi na preko 50,60% cak,ali istovremeno istim zarom radi da nijedna opoziciona opcija ne predje tih nekih 20%..nije isto ako neko konstantno tavori na 10-12% ili ode i na 25%..ima tu i do psiholoskog efekta,a on kao najbolji Slobin i Milov ucenik obraca paznju na svaku sitnicu u politicarenju.

Ja bih bio zadovoljan da se isprva neka opoziciona opcija ustali na preko 20%. Za pocetak.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izlaziti pod ovakvim uslovima na izbore je cist mazohizam i idiotizam....

Idiotizam pogotovu sto je opozicija rasturena u previse koalicija i pokreta i guraju jedni drugima glavu pod vodu...

Prekmponovanje opozicije u dve kolone nacionalnu i liberalnu,vanparlamentarna borba (protesti,razne akcije,neprestano ukazivanje na korupcionaske afere i nestrucnost SNS) i vec koliko od sutra borba za normalnije izborne uslove,te ozbiljna priprema za lokalne izbore za grad Beograd 2022...

Sve drugo je gubljenje vremena...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, djole said:

 Ne verujem da je iole značajniji deo sns glasača spreman da promeni za koga glasa, a to je neophodno, koliko god to nekome grozno zvučalo.

 

 

mislim da je ovo kljucno

 

samo nekome ko zivi u fantaziji ovo moze da zvuci grozno, ali realnost ne bi trebalo da zvuci grozno. Pa nismo nojevi.

 

znaci, kada bismo znali koliko njih je uhlebljeno preko sns, tacno toliko njih nece biti spremno da promeni za koga da glasa...oni ostali koji su izvisili za neku privilegiju ili kome se nije izaslo u susret, taj ce da se osveti na izborima ...a nesto jos mislim: pa nisu mogli da pozaposljavaju i ucene sve.

Prirodno odusevljenih sns-om sigurno nema mnogo. Hocu da kazem da sam sigurna da moras da imas odgovarajucu licnu korist da bi glasao za njih.

 

Pitanje je jos, koliko je onih kojima nije svejedno ko je na vlasti i koji bez obzira na, najblaze receno  -  sve gluposti i propuste opozicije ipak zele nekoga od njih i koga...Ako zele bilo koga, onda je lako. Glasace upravo za bilo koga ko nije sns i to je moguci razlog da opozicija koja je isla na bojkot ipak zeli na izbore. Zatim to oko lupanja i zvizdanja mozda zvuci zavodljivo opoziciji pa je i to jedan od razloga da razmatraju izbore.

Pitala sam neke likove zasto tacno ljudi lupaju, da li zbog negodovanja merama zakljucavanja ili zbog negodovanja opstim uslovima zivota pod Avom...i o tome vidim ima clanak u `danasu`-u, sada cu da procitam...

 

ps. napisala sam tu rec `uhlebljen`, ne znam zasto mi se javlja da ce HB da reaguje...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mare80 said:

Izlaziti pod ovakvim uslovima na izbore je cist mazohizam i idiotizam....

Idiotizam pogotovu sto je opozicija rasturena u previse koalicija i pokreta i guraju jedni drugima glavu pod vodu...

Prekmponovanje opozicije u dve kolone nacionalnu i liberalnu,vanparlamentarna borba (protesti,razne akcije,neprestano ukazivanje na korupcionaske afere i nestrucnost SNS) i vec koliko od sutra borba za normalnije izborne uslove,te ozbiljna priprema za lokalne izbore za grad Beograd 2022...

Sve drugo je gubljenje vremena...

 

Za vanparlamentarnu borbu se apsolutno slažem, kao što se slažem da je idiotizam izaći na ove izbore za mesec dana. 

 

Ali znaš li ti kada je 2022.? To je još dve godine jahanja ovih. Na šta ćemo tek tada da ličimo? Drugo tad su i predsednički izbori, valjda je cilj do tada uraditi nešto ozbiljno, da bismo mogli da probamo da skinemo psihopatu.

 

Naravno, pitanje je zašto bi uopšte vučić odložio izbore. Apsolutno mu ne ide u korist, a nema ni nikoga ko će ga na to naterati. Ali ako bude krize, postoji šansa da se izvrši pritisak, na ovaj ili onaj način.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, djole said:

Naravno, pitanje je zašto bi uopšte vučić odložio izbore. Apsolutno mu ne ide u korist, a nema ni nikoga ko će ga na to naterati.

Ovo.

Mozda bi mogla EU kad bi htela. Mozda.
A nece jer ima mnogo vecih izazova i sama.

Link to comment
Share on other sites

ovo je taj clanak:

 

Pravljenje buke protiv vlasti sa prozora i terasa udaranjem o šerpe, lonce i duvanjem u pištaljke posledica je policijskog časa i zatvaranja ljudi u kuće.

Ali kada krajem ove nedelje, prema najavama, bude ukinuto vanredno stanje i građani ne budu imali obavezu da u 20:05 sati budu u kućama, postavlja se pitanje šta će se dogoditi sa takozvanim „šerpovanjem“. Hoće li udaranje u lonce postati građanima nova obaveza, ili će lako odustati od nje?

Sagovornici Danasa smatraju da inicijatori i oni koji ovu akciju podržavaju treba da nađu nov način za iskazivanje bunta protiv vlasti i novu ideju za kanalisanje nezadovoljstva.

Stranke opozicije i udruženje NDB pozvali su građane da svako veče prave buku i ta akcija traje već deset dana.

Dušan Spasojević, docent Fakulteta političkih nauka, za Danas kaže da je činjenica da je lupanje o šerpe nastalo kao jedini mogući način za iskazivanje protesta u situaciji u kojoj  su ljudi zatvoreni u kuće.

– Ono što će se sada promeniti je da će deo ljudi izlaziti više i to će sigurno smanjiti broj ljudi koji će učestvovati u akciji. Ali mi se čini da bi ova akcija ionako morala da dobije neku vrstu dopune. Ako se na kraju krajeva setimo i devedesetih godina, lupanje u šerpe nije bilo glavna aktivnost pobune nego dopunska ili podrška ljudima koji su šetali. U tom kontekstu, opozicija ili Ne davimo Beograd, ako njih vidimo kao vođe ovog bunta, sada treba da smisle način kako da šerpe prenesu na ulice ili neki drugi oblik protesta. S tim što se ne mora odustati od ovoga, jer su ljudi već utrenirani i uvežbani, ali treba naći novi aspekt kako bi cela stvar nastavila da teče i raste – navodi Spasojević.

Na konstataciju da iz inicijative NDB već pozivaju ljude da izađu i lupaju ispred svojih kuća i zgrada, Spasojević kaže da je to pokušaj koji može da da dobar rezultat u onim delovima grada koji su gusto naseljena jer će onda više ljudi izaći na ulicu i napraviti neku vrstu malog i decentralizovanog protesta.

– Postoji rizik da se ljudi osećaju bezbednije i sakrivenije na svojim balkonima nego na ulici i to će jedan deo ljudi možda podstaći da ne izađe. Ali za sada takva vrsta transformacije ima potencijal. To bi bila mera da se zadrži protest sa balkona, ali da se doda još neka nova i drugačija dimenzija – smatra Spasojević.

Na pitanje koliko je izlazak na ulice „opasan“ s obzirom na kontraproteste, on odgovara da oni koji učestvuju u kontraprotestu zasad targetiraju konkretne zgrade i da se manje više zna na kojim zgradama će biti.

– U tom smislu građani koji se nalaze na udaru kontramitinga mogli bi da budu nešto oprezniji. Za sada mi se čini da je fokus kontrapotesta na liderima opozicije. Videli smo to u nedelju uveče sa Draganom Đilasom i njegovom porodicom i onim što govori Sergej Trifunović ovih dana. Zasad mi se čini sa su obični ljudi pošteđeni, ali sasvim sigurno je da je situacija dosta napeta i da smo svi nervozni te da ljudi moraju da budu oprezni – zaključuje Spasojević.

I Dejan Bursć, istraživač saradnik u Institutu za političke studije, smatra da će svakako prestanak vanrednog stanja doprineti manjem intenzitetu protesta.

–  Em će ljudi biti manje u domovima, em će frustracija i bes zbog mera svakako biti manji, a uz to dolazi i leto, a videli smo da su se prošlogodišnji protesti u velikim gradovima takođe umanjili na zanemarljiv nivo sa dolaskom toplog vremena. U tom smislu jasno je da je opoziciji potrebna neka kreativna ideja da bi dodatno održala i kanalisala nezadovoljstvo koje očigledno postoji kod jednog dela građana – ukazuje Bursać.

Kako dodaje, u tom smislu, ne veruje da je poziv da se izađe ispred zgrada ta ideja koja da će doprineti podizanju protesta na viši nivo, iako je i na osnovu tog poteza jasno da opozicija pokušava da smisli nešto novo.

 

 

...suludo je sto se vec koliko? godina, 8? provlaci ta misao kako je `opoziciji potrebna neka kreativna ideja` a nikako da im se javi ...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djole said:

Ali znaš li ti kada je 2022.?

Znam...Za dve godine...:s_d:

3 minutes ago, djole said:

To je još dve godine jahanja ovih. Na šta ćemo tek tada da ličimo? Drugo tad su i predsednički izbori, valjda je cilj do tada uraditi nešto ozbiljno, da bismo mogli da probamo da skinemo psihopatu.

Jahace jos dve godine pa sve i da raspisu fer izbore.. Nema opozicija kapacitet da u ovom trenutku gurne SNS+SPS na ispod 50% i da su izbori fer...

Najvise sto opozicija moze je da 2022 njihov kandidat ako svi stanu iza njega uspe da prebaci izbore u drugi krug...Tamo realno nema sansi za pobedu...Upregnuce SNS sve zivo,(a ako treba i mrtvo) :s_d: da Vucic dobije jos jedan mandat...

Dakle ostaju lokalni izbori za Beograd,gde zbog onog goluma Vesica opozicija ima dosta bolje sanse za pobedu...

Ovo je sve pod uslovom da opozicija uspe da izboksuje normalnije izborne uslove...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

Na stranu vučićeve trojanske konjine, verujem i da kod ljudi koji su stvarno protiv ove vlasti postoji mišljenje da je sada povećano nezadovoljstvo i da postoji opozicioni nalet koji treba iskoristiti i izaći na izbore za mesec i po dana.

 

Možda je to za nezadovoljstvo delimično tačno, ali po meni pre svega jer su se oni koji su do sada bili uspavani i nezainteresovani, malo trgnuli, a to jednostavno nije ni blizu dovoljnog da se psihopata uzdrma. Ne verujem da je iole značajniji deo sns glasača spreman da promeni za koga glasa, a to je neophodno, koliko god to nekome grozno zvučalo.

 

S druge strane, ekonomske posledice se ne osećaju još uvek i neće se osetiti u toliko velikoj meri za tih mesec i po dana. Ali svi očekuju da posledica bude, i zbog toga će ucenjeni, a i oni stvarno ucenjeni, biti još više podložni tome da glasaju za sns u nadi da će posao zadržati. Takođe, minimalci, 100 evra, respiratori, pobeda nad koronom, sve će još biti koliko toliko sveže. Zato se i sns-u žuri, imaju još jedan adut u svojoj represiji, a imaće i izbore pre nego što ekonomija pretrpi najveći udar. Pored toga, ovih mesec i po dana je nedovoljno da se bilo šta ozbiljno uradi po pitanju opozicione kampanje.

 

Zato mislim da ako se planira izaći, na sve moguće načine treba pokušati da se izbori odlože. Na ove za mesec i po dana nema nikakve poente izlaziti.

 

 

Vucic nece odlagati izbore....  Sad mu je prilika da nasteluje izbore kako hoce...  Kasnije ce se i sama Evropa i bitniji deo sveta konsolidovati oko pandemije i ekonomije pa ce ipak malo vise gledati sta se desava na balkanu...  A  kasnije , za dva -tri meseca ce se vec poceti osecati i ozbiljnije posledice po ekonomiju  pa ce mu biti jos teze..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mare80 said:

Znam...Za dve godine...:s_d:

Jahace jos dve godine pa sve i da raspisu fer izbore.. Nema opozicija kapacitet da u ovom trenutku gurne SNS+SPS na ispod 50% i da su izbori fer...

Najvise sto opozicija moze je da 2022 njihov kandidat ako svi stanu iza njega uspe da prebaci izbore u drugi krug...Tamo realno nema sansi za pobedu...Upregnuce SNS sve zivo,(a ako treba i mrtvo) :s_d: da Vucic dobije jos jedan mandat...

Dakle ostaju lokalni izbori za Beograd,gde zbog onog goluma Vesica opozicija ima dosta bolje sanse za pobedu...

Ovo je sve pod uslovom da opozicija uspe da izboksuje normalnije izborne uslove...

 

Ništa, onda čekamo da faraon odapne prirodno, pa da se nadamo nečemu. Iskreno, uopšte ne razumem taj stav. 

 

Njihova hobotnica jeste moćna, ali kao i drugi komplikovano uvezani i povezani sistemi, verujem da su izuzetno fragilni. Što znači, najbitnije ih je načeti, a to sa sobom može da izazove niz drugih efekata. Ja stvarno mislim da onog trenutka kad krenu stvarno da padaju, da će relativno brzo i da odu do same nule. Da li neko zaista može nakon svega ovoga da zamisli SNS kao partiju sa 15 do 20ak posto koja će da učestvuje u vladi kao ravnopravan partner, a tek kao opozicionu partiju?

 

Zato kažem, bojkot ovih sada izbora, a kada očekivana ekonomska kriza nastupi, probati da se to iskoristi. Do tada, maksimalan pritisak i angažovanost van parlamenta.

 

 

Edited by djole
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

...u tom slucaju, bolje je da opozicija izadje na izbore, iskoristi ovo nezadovoljstvo koje se prvi put na ovaj nacin javilo protiv ava,

neka ih pokradu na tim izborima i onda imaju zbog cega da protestuju kad objave kradju, zbog cega ce da protestuju ako ne izadju?

 

(koliko li sam ovo puta napisala...)

 

pritom i sama prvobitna bojkot opozicija razmatra to isto. Ili je to neka taktika?

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, marejosip said:

Ja mislim da i na jesen budu i da se cela opozicija ujedini i izadje, pa i da padne standard, oni ne mogu dobiti preko 30%.

 

Milos Jovanovic predsednik DSS na konkretno pitanje zasto ne bojkot dao je zanimljiv odgovor. Ako izuzmemo da ovo prica predsednik mrtve stranke 

poprilicno realno mi deluje sve sto je izjavio. 

 

Quote

On je naveo četiri razloga zbog kojih smatra da bojkot ne može biti uspešan.

 

“Prvo, socioekonomska situacija nije takva da tera ljude na ulicu. Drugo, starosna struktura naše nacije je takva da ostavlja malo prostora za vaninstitucionalnu borbu koja zahteva mladost i energiju, a na srednje doba i konformizam”, ocenio je.

Dodao je da je njegov utisak da političari koji zagovaraju bojkot “nisu preterano omiljeni među građanima i da neće biti puno ljudi koji će proliti suzu zato što oni nisu u Skupštini”.

“Konačno, postoji i četvrti razlog koji se odnosi na spoljni faktor. Očigledno je da ne postoji podrška ideji bojkota od strane takozvanog medjunarodnog faktora”, naveo je Jovanović.

 

On je zaključio da bi bilo celishodnije da je, umesto priče o bojkotu, cela opozicija bila organizovana u jednoj ili dve kolone koje bi tesno sarađivale, a poslednjih  sedam meseci prepešačile Srbiju i ušle “u direktnu borbu sa režimom SNS-a”.

 

 

Na konkretno pitanje kako misli da obezbedi regularne uslove za izbore, rekao je da je greska sto se nije izaslo na izbore u Bujanovcu i valjda su tad bili u Lucanima, i da je opozicija i njeni najistureniji clanovi trebalo da budu tamo 24h i da bukvalno idu od vrata do vrata i na trgovima svakodnevno drze skupove i pricaju sa narodom, a ova borba iz Beograda 

dok u 50% Srbije ne znaju ni da postoji opozicija nece nista doneti. Sa cime se apsolutno slazem. 

Salonske demokrate i pijani Sergej tesko da ce da promene nesto sa Vracara, nego put pod noge pa ima da se boris za svaku opstinu, za svaku mesnu zajednicu druze, a ja to kod trenutne opozicije ne vidim. 

 

 

I da dodam nesto na onaj post od pre neki dan da cekam da se javi neka opcija koja zagovara revansizam... ne samo prema sns-u nego i prema ovim ostalim 

upropastiteljima Srbije i prodavcima magle... Canak, Vuk Draskovic, Seselj, Vacic, Dinkic, Levijatan i oni DB imbecili iz RS sto se slikaju sa Naserom Oricem, Beba, Ceda, poslednja dva nabrojana da kazu malo vise o ubistvu svog sefa pa im mozda narodna vlast preinaci kaznu sa dozivotne na 40 godina. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

 

Milos Jovanovic predsednik DSS na konkretno pitanje zasto ne bojkot dao je zanimljiv odgovor. Ako izuzmemo da ovo prica predsednik mrtve stranke 

poprilicno realno mi deluje sve sto je izjavio. 

 

 

 

Na konkretno pitanje kako misli da obezbedi regularne uslove za izbore, rekao je da je greska sto se nije izaslo na izbore u Bujanovcu i valjda su tad bili u Lucanima, i da je opozicija i njeni najistureniji clanovi trebalo da budu tamo 24h i da bukvalno idu od vrata do vrata i na trgovima svakodnevno drze skupove i pricaju sa narodom, a ova borba iz Beograda 

dok u 50% Srbije ne znaju ni da postoji opozicija nece nista doneti. Sa cime se apsolutno slazem. 

Salonske demokrate i pijani Sergej tesko da ce da promene nesto sa Vracara, nego put pod noge pa ima da se boris za svaku opstinu, za svaku mesnu zajednicu druze, a ja to kod trenutne opozicije ne vidim. 

 

 

I da dodam nesto na onaj post od pre neki dan da cekam da se javi neka opcija koja zagovara revansizam... ne samo prema sns-u nego i prema ovim ostalim 

upropastiteljima Srbije i prodavcima magle... Canak, Vuk Draskovic, Seselj, Vacic, Dinkic, Levijatan i oni DB imbecili iz RS sto se slikaju sa Naserom Oricem, Beba, Ceda, poslednja dva nabrojana da kazu malo vise o ubistvu svog sefa pa im mozda narodna vlast preinaci kaznu sa dozivotne na 40 godina. 

 

Ne znam koliko pratiš, ali ovaj ti pripada takozvanoj konstruktivnoj opoziciji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djole said:

Ništa, onda čekamo da faraon odapne prirodno, pa da se nadamo nečemu. Iskreno, uopšte ne razumem taj stav.

To sto ja ili ti zelimo da on padne u roku od par meseci je jedno, realnost je drugo...

Samo kazem da se vlast SNS ne moze rusiti odozgo,na predsednickim izborima vec odozdo osvajanjem gradova i opstina...

A to je najrealnije na lokalnim izborima za Bgd...

Za ostalo se slazem,prvi veci neuspeh (a neuspeh za njih je svaki izborni rezultat gde ne osvoje apsolutnu vecinu) znaci neumitno urusavanje SNS...

Kada jednom odu u opoziciju vrlo brzo ce nestati sa politicke scene...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djole said:

Ne znam koliko pratiš, ali ovaj ti pripada takozvanoj konstruktivnoj opoziciji.

 

Znam za lika nisam 100% upoznat za delom, ali naisao sam na neke intervjue. Iskreno da ti kazem 

ne znam dal je u nekom dilu ili radi suprotno od onoga sto prica, jel su oni na vlasti makar i delimicno negde?

Poenta je da delim gore nabrojane stavove, mogao sam i bez njegovog citiranja da napisem kao svoje stavove al ajde da budem posten :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Interesantno kako tvrde da bojkot nema poente, a jedino je ta prica o bojkotu iznervirala zvalavog koliko toliko,  a za jednu ili dve kolone ga bas zabole.

 

Drugo jedna ili dve kolone, ne bi trajale ni 5 dana, jer svako od njih misli da on bas treba da vodi kolonu. Koliko puta smo slusali tu pricu o ujednjinjenju, pa na kraju nista. I opet prica o dve kolone.

Link to comment
Share on other sites

 
Znam za lika nisam 100% upoznat za delom, ali naisao sam na neke intervjue. Iskreno da ti kazem 
ne znam dal je u nekom dilu ili radi suprotno od onoga sto prica, jel su oni na vlasti makar i delimicno negde?
Poenta je da delim gore nabrojane stavove, mogao sam i bez njegovog citiranja da napisem kao svoje stavove al ajde da budem posten :classic_biggrin:
 
Nisu na vlasti ali treba videti njegove izjave. Tipa treba sada da smirimo strasti, nije vreme da se napada vlast, biće kada prođe ova epidemija i slične gluposti.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ras kass said:

Drugo jedna ili dve kolone, ne bi trajale ni 5 dana, jer svako od njih misli da on bas treba da vodi kolonu.

Pa ni sada opozicija koja je za bojkot nije ujedinjena imas SZS PSG ,avetnog Radula i njegovu organizaciju...

Smatram da je koalicija PSG+DS+SSP mnogo logicnija nego SSP+NS+Dveri...

Hajde da uzmemo da svi treba da idu pod jednu zastavu radi obaranja SNS,slazem se,ali dugorocno ovakve koalicije programski nekompatibilnih stranaka donose samo stetu...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

O kojim izborima pričaš? Ovim za mesec dana ili nekim eventualnim krajem leta/početkom jeseni?

 

Po meni na ove prve nema smisla izlaziti. Na ove druge da, ako se to zacrta kao cilj i krene u ozbiljnu organizaciju. Oni će da kradu, lažu, otimaju, biju, zastrašuju, ali to će uvek biti tako. S tim što će tada, zbog već pomenutih stvari, šansa biti znatno bolja, a na izbore se mora kad tad izaći. Možda se obezbedi i malo veći strani pritisak, ako se pokaže ozbiljnost.

 

I ne, ja ni malo ne sumnjam da ovaj neće otići mirno. Motka će morati da radi. Ali prvi korak je ostvariti legitimet na izborima.

 

O ovima za mesec dana. Kakvo crno odlaganje i izbori na jesen. Pa Vučić je morao da proda priču kako smo pobedili koronu (a u svakodnevnom razgovoru sa ljudima i njihovom ponašanju vidim da mnogi veruju u to), iako svaki dan ima preko 100 zaraženih, da bi išao što pre na izbore. Hoće da smandrlja ovo na brzinu pro forme, dok se narod ne doseti da ponovo izađe na ulice.

 

Ne plaše Vučića nikakvi izbori, ni sad ni na jesen jer može da namesti rezultate kako hoće.  Spolja to više niko ne kontroliše, a institucije koje imaju mogućnost da to spreče je uzurpirao. Nikakvi izbori neće dovesti do pada SNSa. Samo ulica i protesti, onog trenutka kad bude bilo kritične mase koja bi ga naterala na neke ustupke što se izbornih uslova tiče. Ispričana priča. 

 

Videli smo na beogradskim izborima, gde je navodno opozicija imala veće šanse, koliko je sve to besmisleno. Gomila afera Malog i Vesića koje su raskrinkane, sa rasvetom, jelkama, mrcvarenjem ljudi sa "renoviranjem" ulica koje se raspadnu za 3 dana - ne da im nije nanelo štetu, nego su imali još veće rezulatate. To nijedna demokratska vlast na svetu ne bi uspela. Ali ovde su oni to rešili tako što su uradili lične karte botovima iz unutrašnjosti da glasaju u Beogradu. O tome je pričao svojevremeno Saša Janković. 

 

Da se vratim na izbore u junu. Pa vidiš da navodno "prava" opozicija razmatra da izađe na te izbore. PSG je to već najavio, a navodne i neke članice SZS. Zelenović i Paunović su to već uradili, a i Bastać razmišlja. Dovoljno da se Vučiću da pravi legitimitet a bojkot obesmisli. Verovatno se nadaju da su brljotine sa pandemijom oslabile SNS i da ovo šerpanje znači da je podrška opoziciji sad veća. Možda i jeste, da je ovo demokratska zemlja i da SNS ne krade. Onda bi se to videlo u procentima.

 

Naravno da se slažen da je suludo izlaziti na izbore.

 

Ovo oko kolona mi je već muka da čitam, vidim da neki opet pominju. Ta priča se vrti već par godina, i nikad se nije desilo to totalno ujedinjavanje (što zbog trojanaca što zbog SNS sekte koja to sabotira, što zbog sujete), a to je jedini način da se makar okrzne SNS na nekim izborima. Sve ostalo smo videli i to je još jedno gubljenje vremena i šuplja priča. 

 

Znači samo ulica, protesti i građanska neposlušnost donose neku nadu. Toga se sekta najviše plaši. A to je veliki rizik jer će mafija braniti svoj plen i otetu državu svim sredstvima. Sutra ili za par godina, svejedno. Nema hrabrosti ni kritične mase? Onda ništa, jahaće nas Vučić dok mu biologija dozvoli. A možda i posle toga...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Jovanovic je zaboravio da kaze da je najbolje resenje bilo pretnja bojkotom cele opozicije dok se ne oslobode mediji, I da je trebalo istrajati na tome po svaku cenu . A upravo je on, Canak i ekipa to sabotirala pa sad kao eto nema smisla bojkot. Mozes ti da spartas po unutrasnjosti, ali uz to da imas i pristup lokalnim medijima. To je trebalo juriti po svaku cenu . Naravno trojanaca koliko hoces pa je sve odmah propalo.

Mislim kad Canak kaze da treba da se ujedini cela opozcija da Vucic ne bi dobio apsolutnu vecinu, on koji ne izlazi iz sns dupeta osam godina.

 

Sad generalno kako bude bice. Nema ovde energije niti zelje za nekim promenama. Logicno je da pobuna krece iz najsiromasnijih sredina, a oni Sarumanu po 90%. Naravno uz standardno kukanje  na drzavu, ali nije Vucic nista kriv jelte. 

Ako pogledamo ti protesti protiv diktature jesu bili protesti srednjeg i viseg sloja. Ali sirotinja zato uz Aciku mesiju, po principu ako si Acika smanjio plate i penzije. Mozda meni nece biti bolje ali ce drugima biti gore. Isfrustrirana i iskompleksirana sirotinja.

 

Jbt ja kad sam pricao da sam isao u setnje, ljudi me gledaju kao na Mars da sam se popeo. Kao super, dole Vucic, ali mene mrzi da setam, moram u teretanu ili na jogu.

 

Edited by ras kass
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tamburinjo said:

 

Znam za lika nisam 100% upoznat za delom, ali naisao sam na neke intervjue. Iskreno da ti kazem 

ne znam dal je u nekom dilu ili radi suprotno od onoga sto prica, jel su oni na vlasti makar i delimicno negde?

Poenta je da delim gore nabrojane stavove, mogao sam i bez njegovog citiranja da napisem kao svoje stavove al ajde da budem posten :classic_biggrin:

 

 

jedini razlog koji po meni pije vodu je taj četvrti, spoljni faktor. a i on ne pije vodu do kraja, pošto spoljni faktor dolazi na scenu tek kada se klima jasno i očigledno promeni unutar zemlje. tako je bilo bar do sada

 

"starosna struktura" razlog mi je poseban bullshit. mladi ni u prošlom veku nisu bili većinski zainteresovani za dnevno-političke akcije, to kažem iz ličnog iskustva pohađanja svih repevantnih protesta a kamo ovih dana, kada je odnos prema očekivanjima od političara drastično opao

 

prijazan momak taj lik, upoznao sam ga nekom prilikom ali daleko je od nekog ozbiljnog političara, kao što uostalom dss nije ozbiljna stranka

 

btw, ja potpuno razumem te sve partije - njima je ulazak u parlament šansa da finansijski a samim tim i defacto prežive još par sezona minimum. samo, što niko neće reći da je to osnovno razlog odlaska na izbore

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...