Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

10 hours ago, Barracuda said:

Možda je baš u tome ceo štos, da se konačno "treća strana" pokrene, promovišu se nosioci i izadju na crtu.

Barracuda, to sa novim ljudima je bajka. Mnogo, mnogo ozbiljnije zemlje od Srbije se muce da promovisu nova lica, sa sadasnjom zatvorenoscu medija i sveukupnom zloupotrebom drzavnih resursa u svrhu odrzavanja na vlasti, to kod nas jednostavno ne moze da se desi. Najbolja sansa je da se prije svega pocne demontiranje ovog zlocinackog udruzenja koje vlada Srbijom, a zatim da se koriste mali pomaci koji se mogu ocekivati od onog sto je trenutno u ponudi, recimo mali boljitak na polju medijskih sloboda, ukljucujuci tu i svodjenje tabloida u kreiranju medijske slike na podnosljiviju mjeru.

 

Subjektivno, sasvim je OK vjerovati u bajku o novim ljudima. Objektivno, svaka takva prica u kontekstu danasnje Srbije ide na ruku vlasti i indirektno im pomaze da produze ovu okupaciju Srbije.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala Beo, upravo priča koju i ja drvim mesecima ovde. Da maksimalno uprostim: svaka aktivnost koja nije direktno uperena protiv režima je podrška produžavanju pseudodoktokratije, modernih crvenih kmera i vladavine navijača, stomatoloških pacijenata i srodnih duša. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Najbolja sansa je da se prije svega pocne demontiranje ovog zlocinackog udruzenja koje vlada Srbijom, a



glupo pitanje, ali zašto se zločinačko udruženje (lice zločinačkog udruženja, a znamo ko vuče konce i gde je prava moć, hint ima u svom imenu sinonome za reči kao što su republika i sigurnost) nije razmotiravalo 12 godina (2000-2012) kad je bilo u opoziciji, pa se i pocepalo na dve frakcije, nego sad kad je zločinačko udruženje mutiralo do nevidjenih razmera, a demontirači svedeni na nivo statističke greške, pa još statistička greška prikuplja kojekakav šljam i ološ koji se nije snašao u zločinačkom udruženju, a mnogi od oslobodilaca se i sami nudili (što otvoreno što ispod stola) da budu članovi zločinačkog udruženja... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stondisha said:

glupo pitanje, ali zašto se zločinačko udruženje (lice zločinačkog udruženja, a znamo ko vuče konce i gde je prava moć, hint ima u svom imenu sinonome za reči kao što su republika i sigurnost) nije razmotiravalo 12 godina (2000-2012) kad je bilo u opoziciji, pa se i pocepalo na dve frakcije, nego sad kad je zločinačko udruženje mutiralo do nevidjenih razmera, a demontirači svedeni na nivo statističke greške, pa još statistička greška prikuplja kojekakav šljam i ološ koji se nije snašao u zločinačkom udruženju, a mnogi od oslobodilaca se i sami nudili (što otvoreno što ispod stola) da budu članovi zločinačkog udruženja... 

Ne znamo, ko vuce konce i gdje je prava moc, plava moc, jedina na svetu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Znaci, Makarundzija dodje u drzavnu zvanicnu posetu, gde se lepo videlo kako se 'srdacno' odvijala, i da bi izbegao problem, diplomatski izjavi da je pismo opozicije stiglo kasno, sto moze biti tacno - sumnjam da ga je neko budio preko noci: stiglo pismo Djitlera! :classic_rolleyes:, a ne mora, mozda je jednostavno eskivirao skakljivu situaciju - a agresivni dzibrov Djitler objavi na twiteru pismo?

:classic_sad:

Au, pa taj ga je ispushio zestoko.

A i lepo mu je receno - imas prijavnicu u Ambasadi.

 

Mozda je Djitler trebao tuzi Makarundziju 'za laz', dobije koju 'iljadarku odstete?

Kakav neopisani moron!

 

...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

... hoćemo da prestanemo sa upotrebom izraza Đitler? Ili je ok poređenje sa Adolfom Hitlerom? 

 

Nisam ja pisao pismo belgijskom grdonacelniku i nudio mu da djuture uzme kod sebe beogradske rome, niti sam ih zatvarao u kontejnersko naselje ogradjeno zicom.

Normalno da je taj lopinski dzibrov za mene Djitler!

:wicked:

 

A u posao moderacije se ne mesam.

 

...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, freethrow said:

Hoćemo da prestanemo sa upotrebom izraza Đitler? Ili je ok poređenje sa Adolfom Hitlerom? 

Vole Srbi koliko god bili daleko da poslušaju šta im Šešeuljaga kaže,  tako je Đilas-Đitler i Obradović-ljotićevac. Evo primer i na ovom forumu 

Edited by perkos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Generalno smo zauzeli stav da se javne ličnosti smeju vređati. U ovom slučaju, čak i da se složimo da je zbog tog odnosa prema Romima zaslužio da ga nazovu rasistom/fašistom, ipak je poređenje sa Hitlerom preterano, pre svega jer čini Hitlera manjim monstrumom nego što jeste, pa bih zamolio forumaše da takva poređenja izbegavaju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Eddard said:

Generalno smo zauzeli stav da se javne ličnosti smeju vređati. U ovom slučaju, čak i da se složimo da je zbog tog odnosa prema Romima zaslužio da ga nazovu rasistom/fašistom, ipak je poređenje sa Hitlerom preterano, pre svega jer čini Hitlera manjim monstrumom nego što jeste, pa bih zamolio forumaše da takva poređenja izbegavaju. 

Ja Djilasa zovem "Djitler" vise iz miloste, a ne iz zelje da ga vredjam, ako je to prihvatljivo? 

Kao npr sto i Boska Obradovica zovem - Bole, a ne "Boshkic". 

Ako to nekoga vredja onda cu prestati. 

Link to comment
Share on other sites

Znaci ovako!!! Imamo trecu  Srbiju koja ne vredja poziciju, ali sto vole da opljune opoziciju to nema nigde. Imamo ljude koje politika ne zanima previse, ali svaki post je na pdf-u poltika. Imamo i one koje ne vole ovu opozicju,vec onu koja ne moze u parlament. Sve u svemu mi tkz opozicionari smo nahebali na long term i to onako jako, do samog kraja.

 

Ako treca Srbija ima nekog za koga ce glasati? Ima neke sanse sa vama da srusimo ovu vlast?

 

Isto je porediti ovaj narko kartel, mafiju koja ubija i truje decu Srbije sa nekim sundjerom, ili likom koji je ''proterao'' Rome koji su ziveli  ''lepo'' ispod mostova i bili jako prijatni za gledanje i vama to nije smetalo.  Bukvalno bilo kakvo poredjenje ovih i onih je za mene gnusno!!!  Vi nastavite da budete 'opozicija opoziciji i neka tkz treca Srbija, malo je sto smo se vec podelili..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pavaroti said:

Znaci ovako!!! Imamo trecu  Srbiju koja ne vredja poziciju, ali sto vole da opljune opoziciju to nema nigde. Imamo ljude koje politika ne zanima previse, ali svaki post je na pdf-u poltika. Imamo i one koje ne vole ovu opozicju,vec onu koja ne moze u parlament. Sve u svemu mi tkz opozicionari smo nahebali na long term i to onako jako, do samog kraja.

 

Ako treca Srbija ima nekog za koga ce glasati? Ima neke sanse sa vama da srusimo ovu vlast?

 

Isto je porediti ovaj narko kartel, mafiju koja ubija i truje decu Srbije sa nekim sundjerom, ili likom koji je ''proterao'' Rome koji su ziveli  ''lepo'' ispod mostova i bili jako prijatni za gledanje i vama to nije smetalo.  Bukvalno bilo kakvo poredjenje ovih i onih je za mene gnusno!!!  Vi nastavite da budete 'opozicija opoziciji i neka tkz treca Srbija, malo je sto smo se vec podelili..

Dobro pavaroti,ali ono Djilasovo twiterovanje u vezi prijema kod Makrona je zesci diplomatski gaf!? 

To sebi ne bi dozvoli iole solidan politicar. Kao svojevremeno i ono pismo belgijskom gradonacelniku. Ajde od jednog Palme to bi se i dalo ocekivati, od neke "sirovine" ali od lika koji bi ipak trebao da predstavlja neku avangardu iz kruga "dvojke" ... zaista zalosno! Zalosno! 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darth Bane said:

Dobro pavaroti,ali ono Djilasovo twiterovanje u vezi prijema kod Makrona je zesci diplomatski gaf!? 

To sebi ne bi dozvoli iole solidan politicar. Kao svojevremeno i ono pismo belgijskom gradonacelniku. Ajde od jednog Palme to bi se i dalo ocekivati, od neke "sirovine" ali od lika koji bi ipak trebao da predstavlja neku avangardu iz kruga "dvojke" ... zaista zalosno! Zalosno! 

Vidi, bio sam evropejac no1. Sada mi se poprilicno gade svi oni.I ako bude ikada glasanje, ne bih voleo da udjemo u EU. Oni su dopustili ovde rasulo, aminovali i podrzali ovog sektasa i kriminalca na vlasti.

 

Naravno da ispaljuju opoziciju dok ovaj ne prizna Kosovo, dobice jos 4 godine da se izivljava nad nama, a narod ko hebe, neko mora i da mota kablove. Licno bih ga oterao u 3pm kad bi ovako ispali. Diplomatija je super, posebno kad mu zapeva Ivica jednu Miljacku ili odigra trbusni ples.

 

Makron je gotov, sad kad mu se vrate sa odmora narod u Parizu, spalice mu grad a on je istorija posle prvih sledecih izbora. Retko ogavan lik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pavaroti said:

Oni su dopustili ovde rasulo, aminovali i podrzali ovog sektasa i kriminalca na vlasti.

 

Rekao bih da smo sa 45% neizašlih i preko 50% podrške onih izašlih prvobitno mi dopustili tog sektaša i kriminalca na vlasti, ali uvek je lakše kriviti nekog drugog... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pavaroti said:

Vidi, bio sam evropejac no1. Sada mi se poprilicno gade svi oni.I ako bude ikada glasanje, ne bih voleo da udjemo u EU. Oni su dopustili ovde rasulo, aminovali i podrzali ovog sektasa i kriminalca na vlasti.

 

Naravno da ispaljuju opoziciju dok ovaj ne prizna Kosovo, dobice jos 4 godine da se izivljava nad nama, a narod ko hebe, neko mora i da mota kablove. Licno bih ga oterao u 3pm kad bi ovako ispali. Diplomatija je super, posebno kad mu zapeva Ivica jednu Miljacku ili odigra trbusni ples.

 

Makron je gotov, sad kad mu se vrate sa odmora narod u Parizu, spalice mu grad a on je istorija posle prvih sledecih izbora. Retko ogavan lik.

Pavaroti, ne radi se ovde o tome ko je u pravu a ko nije, ko nam je simpatican a ko nije.

Radi se o osnovnom smislu za diplomatiju. Djilas je , da je dobar diplomata, to trebao jednostavno da "iskulira". 

Mislim da je ocigledno da jos nije "sazrelo" za smenu AV-a i SNS-a. Po mom skromnom misljenju, trebace da prodju jos jedno 2-3 godine da to "sazri". 

Edited by Darth Bane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

Rekao bih da smo sa 45% neizašlih i preko 50% podrške onih izašlih prvobitno mi dopustili tog sektaša i kriminalca na vlasti, ali uvek je lakše kriviti nekog drugog... 

od punoletstva 1993 do danas, svaki put izlazio i glasao, uvek žuto. Da, i 2012. Tako da... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slažem se, zvuči rogobatno, ali:

 

near miss

 noun
variants:  or less commonly near-miss

Definition of near miss

1aa miss (as with a bomb) close enough to cause damage

b: something that falls just short of success

2aa near collision (as between aircraft)

bClose call

 

Iliti, kako bismo mi to rekli - zamalo.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

Slažem se, zvuči rogobatno, ali:

 

near miss

 noun
variants:  or less commonly near-miss

Definition of near miss

1aa miss (as with a bomb) close enough to cause damage

b: something that falls just short of success

2aa near collision (as between aircraft)

bCLOSE CALL

 

Iliti, kako bismo mi to rekli - zamalo.

 

Ma, zajebavam se, nego uvek kad neko pomene ovu frazu setim se Karlina i njegovog "objasnjenja".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Znam. Ja kad sam pisao post zapitao sam se - čekaj malo, near-miss je hit 😁.

 

Da ne trolujem topik, banovaces me.:classic_laugh:

 

Karlin se malo zajebavao a malo i ima smisla, zavisi iz kog ugla gledas. Posto je slozenica u pitanju onda near mozes da tumacis kao not far i onda ima smisla da se tako opisu situacije u kojima do sudara nije doslo zbog male a ne velike margine. Ali zaista izgleda smesno kad covek razmisli, ono sto je blizu promasaja a nije promasaj jeste pogodak. Srpski jezik to elegantno resava razlikom izmedju "za malo su se promasili" i "zamalo su se promasili". Jedan space na pravom mestu i svi prezivese.:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...