Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

13 minutes ago, perkos said:

Ne nego će mi životz promeniti Preletačević, Radulović, neokomunisti  i slične zamlate, lepo sam pitao još pre dva dana koje su to demokratske snage u Srbiji i naravno tajac. 

Nekad je onaj Henry imao čuvenu " lako je tuđim qurcem gloginje mlatit " 


Tvoj odgovor veze nema sa napisanim niti sa temom niti sam ja tebi odgovarao nešto slično da bi ti meni dao ovaj odgovor...

al nema veze cepaj ti sa ovima što nas jašu 30 godina, sad će da budu dobri, taman su se izvežbali da budu dobri vlastodržci.

 

50 minutes ago, Pavaroti said:

@dude @Stondisha Niko njima nista i ne brani. Uvek odrade tu svoju setnju, svi se slikaju za instagram, twitere, novine i onda se razidju. Nema tu 1% gay osoba iz Srbije, niti bi oni otisli tu nekada. Tu s enjihova prava ne traze, zna se gde se to radi. Mislim da oni uopste nemaju los polozaj u drustvu, posebno ne u BG, NS-u. Mozda bi im bilo pametnije da odu i Zitoradju i Jagodinu i tamo da da urade neki javni skup. 

 

Samo hocu raci da tim ljudima niko nista neogranicava, niti to Bosko radi. Oni imaju i te kako dosta svojih predstavnika na javnoj sceni, pa predsednik vlade je gay. Samo ne treba nikog da opeterecuju sa tim.Ja ne verujem u crkvu ali ruzno je videti tranvestita kako drzi krst u zenskom korsetu. Provociraju bespotrebno, ne ljudi nego bas te organizacije  tako nesto nema potrebe da vidjamo na ulicama grada u smislu nekih prava za  gay osobe. 

 

Desnicari, navijaci, crkva su se sad pripitomili od kad je AV poceo da vlada, ne treba im vise za takve stvari. Sad su se okrenuli pravljenju para i dizanju njihove Komore.


Bold  ajde pričaj nam priču o šarenome vrapcu 


Kad bi otišli u Jagodinu, ili Žitoradju ne bi se živi vratili, prošli bi kao oni studenti 1950 neke  što su izginuli u Misisipiju       ili ona
nesrećna braća Bitići koja su krenula na Kosovo... 

brate mili juče  su neki frajeri protestovali proti onih nesrećnih ljudi sa Stare Planine, a da ne pričamo da tamo predijaju narod, postavljaju bombe i ostala sranja...   jebo te zimus su navijači uleteli u klub i sve razbili... nikom ništa

To što njih SNS i DB drže na uzdi, daju im da rade preko tamo nekih Ultra Kopova, da diluju, pale i ostalo bez ikakve zakonske prepreke i kazne, ne znači da će sutra kad ih gazda pusti s lanca da se ponašaju kao u periodu od 2000-2012 godine.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kinik said:

A u vezi 'mira' - tu ima razloga za brisu samo ako dnevno trosis 2-3 toaletoida koji su puni histericara, i kojima je jedini cilj da ti izmame 30-50 dinara. Ne kupuj i ne citaj, prekosutra se niko nece setiti bombasticnog naslova.

 

A da tek vidiš Facebook... Čovek bi pomislio da živi u Siriji, kad ono red kmečanja sa plaže, red kukanja iz restorana, red arlaukanja iz kafića, a samo malo niže slike iz restorana, sa letovanja, za volanom... Mnogo se može sa tih famoznih 200 evra koje svi primaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ti je, Kiniče, sve samo privid i predstava za komšiluk... 

 

Rata nema jer naprdnjačka bagra zna da nema s čim da ga vodi, a i da bi vrlo brzo dobili po njušci sve i da pokušaju. Da je drugačije, vodili/nastavili bi oni sveti rat za Kosovo/svete srpske zemlje dok si rekao keks. 

 

Što se ekonomske situacije i crkavice tiče, delimično si u pravu, bolje je nego 90-ih, ali je to daleko od bilo kakvog dostojanstvenog života. 

 

Neki bi rekli - kako biraš tako ćeš i da žanješ... 

Edited by Eddard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stondisha said:


Tvoj odgovor veze nema sa napisanim niti sa temom niti sam ja tebi odgovarao nešto slično da bi ti meni dao ovaj odgovor...

al nema veze cepaj ti sa ovima što nas jašu 30 godina, sad će da budu dobri, taman su se izvežbali da budu dobri vlastodržci.

 

 

Moj odgovro je samo komentar na neka tvoje najmanje 1000 puta iznete stavove i sasvim je u skladu sa temom. 

Što se glasanja tiče blage ti veze nemaš ko za koga glasa samo umišljaš da si neki vidovnjak koji nagađa o tome. Jašu ovu državu i narod malo više od 30 godina, retko se ko pojavio na političkoj sceni da je pokušao da Srbiju uljudi a sumnjma da bi i tvoji favortii tu nešo posebno uradili.    

Edited by perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Eddard said:

Mislim da smo već u milion navrata nazivani botovima, samo zato što zastupamo priču da su svi isti i da nismo ni za koga od ponuđenih ;-). Neki se i uvređeno zbog toga povukoše iz diskusije. 

 

Šta ćeš, ovde moraš da budeš ili za Zvezdu ili za Partizan, ili za vlas', ili za opizicoJonare, ili si patriJota, ili si izdajnik. Trećeg nema.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, perkos said:

Moj odgovro je samo komentar na neka tvoje najmanje 1000 puta iznete stavove i sasvim je u skladu sa temom. 

Što se glasanja tiče blage ti veze nemaš ko za koga glasa samo umišljaš da si neki vidovnjak koji nagađa o tome. Jašu ovu državu i narod malo više od 30 godina, retko se ko pojavio na političkoj sceni da je pokušao da Srbiju uljudi a sumnjma da bi i tvoji favortii tu nešo posebno uradili.     


Ili ne glasaš ili glasaš za ove što nas jašu 30 godina (od kad se glasa jel te) nema druge opcije pošto ne glasaš za nikog novog ko se pojavi, a ne glasao ili glasao za ove džokeje ili ti jahače konja  isto ti je bukvalno, ali bukvalno.

A sad ti meni odgovori nešto što ima veze sa Kupom Afričkih Nacija ili o ugroženosti zebri u Keniji ili o onom brazilcu levom beku koji je u stvari vaterpolista...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Eddard said:

... to ti je, Kiniče, sve samo privid i predstava za komšiluk... 

... rata nema jer naprdnjačka bagra zna da nema s čim da ga vodi, a i da bi vrlo brzo dobili po njušci sve i da pokušaju. Da je drugačije, vodili/nastavili bi oni sveti rat za Kosovo/svete srpske zemlje dok si rekao keks. 

... sto se ekonomske situacije i crkavice tiče, delimično si u pravu, bolje je nego 90-ih, ali je to daleko od bilo kakvog dostojanstvenog života. 

... neki bi rekli - kako biraš tako ćeš i da žanješ... 

 

Sumnjam da neko ceka da u prodavnici / na ulici / na dunavskom keju izvodi predstavu za mene.

Oko 'rata' - tolika ostrascenost opoziciJe me jako cudi - kao da im zao sto ga nema da bi oni dokazali svoju pravoverni stav oko naprdnjaka. To je samo opozicijono naprdjivanje. Rata nema iz mnogo vise razloga, nego sto je 'nemaju sučim'.

 

Oko ekonomije - daleko smo mi od 'dostojanstvenog zivota'.

Na kraju krajeva doslo vreme da se plati cena za zablude, makar motanjem kablova u pelenama.

I to je neka vrsta 'andragogije'.

 

Ovde postoji jedna generalna zabluda. Svako bi da projektuje svoju zaradu da idealno zadovolji sve svoje potrebe. Tako nesto nije moguce. Ima jedna, valjda, svajcarska mudrolija: najbolji posao je kupiti coveka po njegovoj pravoj vrednosti, a prodati po sopstvenoj proceni.

 

Oko biranja.

Pises - ti si izabrao 'nemacki Sombor'.

Eto', ja sam ostao ovde i ne zalim se, niti kukam. Ni ne bezim od toga.

Sto bi se ti zalio? Sta ti nije po volji?

:classic_cool:

 

...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

... sta ćeš, ovde moraš da budeš ili za Zvezdu ili za Partizan, ili za vlas', ili za opizicoJonare, ili si patriJota, ili si izdajnik...

... trećeg nema.

 

Ima - mozes da budes svoj.

:thumbsup:

 

Da parafraziram jednog pesnika: sred mora zvizduka i negodovanja stajati na steni  'Ja'.

 

...

Edited by Kinik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kinik said:

Sto bi se ti zalio? Sta ti nije po volji?

 

Meni je, sopstvenim izborom, sve potaman. Ali imam valjda i neke ljude tamo koji su mi dragi... I kojima nije mnogo toga potaman. 

 

Pa eto, saosećam iz daljine, pošto sam se svog prava da utičem odrekao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stondisha said:


Ili ne glasaš ili glasaš za ove što nas jašu 30 godina (od kad se glasa jel te) nema druge opcije pošto ne glasaš za nikog novog ko se pojavi, a ne glasao ili glasao za ove džokeje ili ti jahače konja  isto ti je bukvalno, ali bukvalno.

A sad ti meni odgovori nešto što ima veze sa Kupom Afričkih Nacija ili o ugroženosti zebri u Keniji ili o onom brazilcu levom beku koji je u stvari vaterpolista...

"pitaj ago što je tebi drago" uvek ćeš dobiti odgovor

Samo moraš da se malo koncetrišeš i razumeš napisano a ne da proizvoljno tvrdiš da ja ne glasam za nikog novog ko se pojavi u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

Naravno, ali u mozgovima podeljenim na crno i belo to ide malo teže :wink2:


U Srbiji kad probaš da ne budeš u šablonu, ili jednostavno nisi šablon.... najebao si, ali katastrofa, svi pokušavaju da te ukalupe, jer jednostavno ne mogu da skontaju da ti nisi oni kako nisi ONI nemoguće!!!!  LAŽEŠ  TI SI KAO I MI!!!!!!

Ja jedno vreme živ nisam mogao na sportu da ostanem od glupih pitanja: a za koga navijaš i kako ne navijaš a pratiš sport.  Retki su ljudi koji su na keca, ali i uopšte, skontali da nemam klupsku pripadnost i da basket kao basket volim da gledam jer me opušta i uživam u tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, perkos said:

"pitaj ago što je tebi drago" uvek ćeš dobiti odgovor

Samo moraš da se malo koncetrišeš i razumeš napisano a ne da proizvoljno tvrdiš da ja ne glasam za nikog novog ko se pojavi u Srbiji.


nadji de nam taj misteriozni  upis na ovoj temi od pre dva dana...  na koji smo ostali gluvi i slepi...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Šta ćeš, ovde moraš da budeš ili za Zvezdu ili za Partizan, ili za vlas', ili za opizicoJonare, ili si patriJota, ili si izdajnik. Trećeg nema.

 

Quote

 

iliti: Crno Bijeli Svijet

 

Žalosno ali istinito, već se o tome pisalo i ovde i na Trećoj Srbiji. Sve dok bude bilo tako i dok svest prosečnog gradjanina ne ukapira koliko je  izbor" sveden na "ili - ili" jadan i siromašan, od evolucije nema ništa a još manje pomaka s dna evropske skale.

 

27 minutes ago, Kinik said:

Ima - mozes da budes svoj.

 

 

25 minutes ago, DJ_Vasa said:

Naravno, ali u mozgovima podeljenim na crno i belo to ide malo teže :wink2:

 

Takvi mozgovi ti i ne trebaju, ovo je zasebna kategorija. :wink2:

Edited by Barracuda
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E, ali da budes svoj. Koja je to recenica. Svi ostali nisu svoji, vec je samo Kinik, dj Vasa i Stondisha svoji. Mi ostali smo kupljeni od Dveri, SzS i ostalih zlih opozicijonih stranaka.

 

Ovde se uopste ne radi o sopstvenom izboru, da je tako opozicja ne bi imala 2% na izborima svi zajedno. Samo malo je degutantno slusati ocigledno neke politicke aktiviste, mozda ne stranaka, kako nekom pricaju da oni imaju svoj izbor, a mi ostali nemamo. Vec smo svi namagarceni po ko zna koji put.

 

Ovu vlast treba pobediti kako god se moze, i posle raditi na tome da se ne ponovi ovakva kupovina ljudi, glasova i i funkcija. Najvise mi smetaju one price, meni je dobro i nema sta da se cimam, jednake su sa onim, brate necu da se cimam, nahebacu i posle necu imati ni ovo sto imam sad. 

 

Najlaksa stvar na svetu je kritika, ali da se uradi nesto je problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pavaroti said:

E, ali da budes svoj. Koja je to recenica. Svi ostali nisu svoji, vec je samo Kinik, dj Vasa i Stondisha svoji. Mi ostali smo kupljeni od Dveri, SzS i ostalih zlih opozicijonih stranaka.

 

A da ti odgovoriš na neke argumente koje si dobio do sada? Nije lepo kada ih tražiš, dobiješ, pa onda ćutiš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pavaroti said:

 

Ovu vlast treba pobediti kako god se moze, i posle raditi na tome da se ne ponovi ovakva kupovina ljudi, glasova i i funkcija. Najvise mi smetaju one price, meni je dobro i nema sta da se cimam, jednake su sa onim, brate necu da se cimam, nahebacu i posle necu imati ni ovo sto imam sad.  

 

 



I ja se s tobom slažem u ovom delu, slažem se na keca i to nije sporono ni gram, samo ja ne vidim da SzS nešto na terenu radi da ovu vlast smeni. Svaka čast Bošku, Djilasu i Stefaanoviću  nešto se njih trojica cimaju i akaju i lepo od njih i pohvalno, al gde us ostali? gde us im opštinski odbori gde je rad na terenu...  od toga nema ništa i nije da se ne dopisujem prvi put na ovu temu.

Evo ti ga "opozicioni" Jeremić... svi koji nisu uspeli u SPS ili SNS su kod njega, onaj frajer od pre neki dan, Dijana Vukomanović....  evo kod mene u "selu" jeremićevu stranku bukvalno čini sav otpad iz dSS-a koji je izduvao pri prelasku u SNS, tj nisu dobili kolač kakav su očekivali.  I nemoj da glumiš uvredjenog nekog nego davaj neke kontraargumente koji nisu: LJUDI DA SE UJEDINIMO PA DA NAM DIJANA JANKOVIČ I SLIČAN OTPAD iz SNS-a SPS-a i sličnih stranaka koje su na vlasit menja vlast i sistem...

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Džudi said:

.....

Molim i tebe, ali i sve ostale forumaše da kažu šta znače reči  "nacionalizam "  i "šovinizam".

Da li sam ja automatski šovinista kad kažem da sam nacionalista?  Naravno da nisam i niko od ovih ljudi koji pripadaju SZS a koje mnogo vas ne može da podnese, ama baš niko nije šovinista..a nisu ni fašisti kako ih nazivaju AV i njegovi mediji.

.....

Još jednom:  Nacionalizam nije loš. Biti nacionalista znači voleti svoju zemlju i svoj narod i poštovati druge narode i druge zemlje. Jednostavna definicija.

......

 

14 hours ago, Mama_mia said:

.....

Bosko Obradovic je antievropejac, proruski opredeljen, solidarise se i cestita nemackim naci strankama ulazak u bundestag,

negira holokaust, negira lgbt, promovise neku porodicnu politiku ...kome ovo treba? I on je kao nacionalista, videli smo onu deciju definiciju da je nacionalista onaj ko voli svoju zemlju...tako se voli zemlja? tako sto nastojis da je ukopas jos vise od prethodnika?

.....

 

5 hours ago, Plavi Golub said:

.....

Ako stranka napise neki program i izlista neke pojmove, da li to znaci da ona ima monopol nad time? On je za porodicu, dakle svi drugi nisu. Oni vole narod, drugi ga mrze. Licno sam toliko suzavca "pojela", a i pendreka i pretnji dobila od te ekipe. Meni je jasno sta su oni.

......

 

Pokusacu da objedinim odgovor na sve ovo.

 

Definicija nacionalizma postoji, izmedju ostalog, i na raznim vikipedijama, i na egleskom i na ovdasnjim jezicima, pa ne treba otkrivati toplu vodu.

 Ja bih tome svemu dodao par opservacija.

Nacionalizam je kolektivisticki pristup svetu. Imao je nekad smisla, zato sto je u primitivnom plemenskom svetu olaksavao prezivljavanje, pleme je lakse prezivelo u dzungli nego pojedinac. Imao je smisla i u 19. veku, kada je od gomile malih grofovija trebalo napraviti funkcionalne i modernije drzave.

U danasnjem svetu (ako hocete, "globalizaciji"), to je arhaican, retrogadan i ogranicavajuci pristup. Danas pojedinac moze sasvim lepo preziveti i bez kolektiva. Rodis se ovde, zavrsis skolovanje na drugom mestu, radis i zivis na trecem a penzionises se na cetvrtom. Sta ce ti nacionalizam?

 

Sto se tice druga dva citata, sta je to "ljubav", sta je "zemlja" i sta je "narod"?

Ljubav bi trebala biti rezervisana za bliznje.

"Zemlja" nema veze. Moja baka je zivela u cetiri da nije maknula iz sela. Da li je trebala "voleti" Austro-Ugarsku jer je tamo rodjena? Ili Kraljevinu SHS jer se i tamo skolovala? Itd... A danas, ne samo sto se zemlje i ponekad granice menjaju, nego i mi menjamo zemlje i jezike po nahodjenju.

I "narod" je arhaicna kolektivisticka glupost. To nisu moji bliznji. Nemam nista zajednicko sa "navijacima" (kao ekstremni primer) i raznim drugim kategorijama samo zato sto su poreklom samo 50 km odakle sam ja, ali imam zajednicke interese sa kolegama po struci ili hobijima odakle god bili.

 

Dalje, zasto bi bilo ko pokazivao drugima kako se vole "zemlja" i "narod"? I mozda tako bio "bolji" od onih koji je vole manje ili uopste ne?

Ne postoji obaveza ljubavi prema drzavi, a i nemoguce je proceniti koliko neko bilo sta voli.

Postoji lojalnost i postenje, a to je moguce izmeriti - to se dokazuje placanjem poreza i postovanjem zakona. To sam radio pre u jednoj drzavi a sada u drugoj. Nema tu ljubavi, postoji samo posten poslovni odnos. Ja platim (porez) i za to dobijem uslugu - infrastrukturu, policijsku zastitu i drugo. Nemam obavezu da "volim" policiju, ali sam posteno platio da mi traze ukradena kola. Ne "volim" ni puteve, ali zahtevam da na njima ne bude rupcaga jer sam i to platio.

 

Ovo sve je verovatno trolovanje teme. U vezi nje, dodao bih nesto blize.

Ne bih nikada glasao za stranku koja ima "nacionalni" program. Zakonodavna grana vlasti (izvrsnu i sudsku ne biramo, barem ne direktno) donosi propise i stvara uslove da se postuju. To su stvari koje uticu na moj zivot, i mojega deteta. Nikakav "nacionalni" program mi nece pomoci, cak je i kontraproduktivan jer odvlaci paznju, vreme, a bogami i pare.

 

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se @Stondisha sa tobom ovde. Bukvalno sve sto si napisao. Na Dijanu sam malo slab, pa cu nju da izostavim. 🙂 Svakakko mislim da moraju da rade vise svuda. Ipak moraju i svi gradjani, svi su u faznu ajde nek neko radi,ali niko nece da bude bas taj. Na ovim protestima, prosek godina je bio 50g. Kad vidim sve te starije ljude da setaju a nema mladih, dusa da pukne.Mladi se uhrali da ne izgube posao, a sudbinu njihovu nek resi Supermen ili Betmen, njima po volji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pavaroti said:

Slazem se @Stondisha sa tobom ovde. Bukvalno sve sto si napisao. Na Dijanu sam malo slab, pa cu nju da izostavim. 🙂 Svakakko mislim da moraju da rade vise svuda. Ipak moraju i svi gradjani, svi su u faznu ajde nek neko radi,ali niko nece da bude bas taj. Na ovim protestima, prosek godina je bio 50g. Kad vidim sve te starije ljude da setaju a nema mladih, dusa da pukne.Mladi se uhrali da ne izgube posao, a sudbinu njihovu nek resi Supermen ili Betmen, njima po volji. 


u BAŠ DOSTA STAVRI SE SLAŽEMO,  imaš onaj vrhunski post na KK CZV o mladim igračima koji kao da sam ja pisao...  zato mi i do neke ide na đivac ova tvoja " opsesija" SzS-om.

Inače brate mili cimamju se ljudi po terenu, al nas nema dovoljno jebi ga...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:


u BAŠ DOSTA STAVRI SE SLAŽEMO,  imaš onaj vrhunski post na KK CZV o mladim igračima koji kao da sam ja pisao...  zato mi i do neke ide na đivac ova tvoja " opsesija" SzS-om.

Inače brate mili cimamju se ljudi po terenu, al nas nema dovoljno jebi ga...

 Ne moze sve moj dobri Stondisha 🙂

 

Nisam opcinjen njima, samo ne vidim drugu alternativu da srusimo AV. Kad bude bila neka druga, mozda se okrenem njoj. To je vrlo prosto. Meni se isto ne svidja Jeremic i mislim da moraju da izaberu vodju i da budu jedna stranka. Meni nije jasno hoce bolje drzavi,ali da svaka straka bude tu i da svi budu lideri. To je tako jadno, u vreme kada Srbija krvari i na pragu je da postane Kolumbija iz 80tih!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Stondisha said:


nadji de nam taj misteriozni  upis na ovoj temi od pre dva dana...  na koji smo ostali gluvi i slepi...

Možda i na kolače da te vodim?

Imaš temu pa čitaj, reagovao je Kinik zato što sam pogrešno citirao njegov komentar a u stvari trebalo je Baneta da citiram.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Pavaroti said:

... e, ali da budes svoj. ... koja je to recenica... svi ostali nisu svoji, vec je samo Kinik, dj Vasa i Stondisha svoji... mi ostali smo kupljeni od Dveri, SzS i ostalih zlih opozicijonih stranaka ...

... ovde se uopste ne radi o sopstvenom izboru, da je tako opozicja ne bi imala 2% na izborima svi zajedno ... samo malo je degutantno slusati ocigledno neke politicke aktiviste, mozda ne stranaka, kako nekom pricaju da oni imaju svoj izbor, a mi ostali nemamo ... vec smo svi namagarceni po ko zna koji put.

... ovu vlast treba pobediti kako god se moze, i posle raditi na tome da se ne ponovi ovakva kupovina ljudi, glasova i i funkcija ... najvise mi smetaju one price, meni je dobro i nema sta da se cimam, jednake su sa onim, brate necu da se cimam, nahebacu i posle necu imati ni ovo sto imam sad. 

... najlaksa stvar na svetu je kritika, ali da se uradi nesto je problem.

 

Niti sam rekao da 'svi ostali' nisu svoji, niti da su kupljeni.

 

No, ovde se itekako radi o mom sopstvenom izboru, upravo zato sto nisam 'politicki aktivista'.

 

Pomalo mi je zagonetka - zasto ovu vlast treba pobediti 'kako god se moze / da se srusi'? To je postala opoziciJona postapalica, koja je po meni samo izraz totalne politicke frustracije i nekontrolisanog besa, nesposobnosti da se prihvate cinjenice iz RL. 

 

Ne ulazim u tvoje motive, ali tako nesto kod mene ne prolazi. A tim pre prica - 'a posle na tome raditi ...'. Pa sto to nisu radili od 2000.? Zar nisu magarcili 'narod'? I sta sada - jos jedan krug?

(kako ono bese: 'posle ... nema kajanja')

 

E, pa ne dam glas! Neka se pokazu na izborima.

Ja zivim od sebe, a ne od partije / partijskih programa. Meni niko nista ne placa (sto ni ne trazim) samo ne dam da mi petlja po izboru. Ne tice ga se. Ako ne moze da me ubedi za glas, znaci - u njemu je problem.

 

A oko 'cimanja'.

Na onom 4umu se vodila zestoka polemika oko DJB, pa je neki lik rekao da ga potpuno podrzava - kao magistar ekonomije (sa BU), zaposlen ovde u jednoj stranoj korporaciji. Odmah mi bi zao 'kororacije'.

To me podsetilo na opservaciju oca Che Guevare kad su mu rekli da mu je sin postao 'guverner narodne banke kube'.

Kratko je prokomentarisao - 'vasa banka je otisla u qrtz!'

:classic_biggrin:

Ja sam pristalica toga da svako vodi brigu o 'svojoj crkavici' a ne da zvera u tudje banke, niti da se oslanja na tudje politicke fantazije. Btw, ima nesto sto se zove 'evolucija'.

 

Neka ovi na vlasti rade svoj posao. A posto sve ima svoj pocetak i kraj - ne znam zasto bih se nesto cimao?

Onaj R. Raskoljnikov je u romanu ubio babu-zelenasicu, a u RL gde je uzet kao lik iz 'crne hronike' je par dana nakon ubistva dobio neko nasledstvo.

Interesantno, zar ne?

:classic_cool:

 

...

Edited by Kinik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...