Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

17 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Zato sto se neobrazovanje i neinformisanost zapatila jako, ali i spremnost da se decidirano i sa visine kaze da je netacno. Obavestiti se na pravom mestu, topla preporuka. 

Obavestio sam se dobro zadnjih 5-6-7 meseci. Skoro svakodnevno od nekih tamo doktora koji se bave time. Mozda si ti doktor? Ako jesi, molim te nastavi, mozda imate samo drugacija misljenja, mozda ce mi tvoje biti korisnije!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dude said:

 

A sta tacno znaci 'voleti svoj narod i zemlju'? Volis bas sve Srbe(i one rdjave) zato sto su Srbi? 

 

Ja lično ne volim sve Srbe-one rđave. Volim ovu zemlju, ne mrzim druge narode i druge zemlje. 

1 hour ago, Plavi Golub said:

Moram da vas pitam sve, da li je ovo tema na forumu, otvorena za diskusiju ili mesto gde se sastaju stranacki aktivisti, bave se stranackim aktivizmom, pa se uzajamno optuzuju za spin. Zaista me zbunjuje. Ako tema nije otvorena za druge, daj da razumemo to.

 

Ne razumem zašto je ova tema prerasla u temu o Dverima. Ovo je tema o celokupnoj srpskoj opoziciji, istinama i zabludama vezanim za njih. 

2 hours ago, Pavaroti said:

Ono sto mu ja zameram. To sto bi on bio sa Seseljem kad bi ovaj promeni sad politiku prema vucicu. Bosko je politicki jos nezereo lik

 

1. Ne, nikada ne bi bio sa Šešeljem. 

 

Mene zanima postoji li još neka politička stranka o kojoj može da se piše na forumu?

 

Zašto su Dveri na udaru, zašto se citiraju delovi Programa?  Zašto se ovoj stranci pridaje toliki značaj, ukoliko nemaju podršku u narodu kako mnogi od vas tvrde?

 

I na kraju- složila bih se sa @Pavaroti - čini mi se kao da se ovde formira neko mišljenje na osnovu članaka iz tabloida i sa TV Pinka?

 

***

 

Ne znam zašto pišem ovde, muka mi je da vrtim istu priču..A imam i svoje mišljenje nezavisno od stranke čiji sam član.

 

Zbog postova sličnih vašim, prestala sam da učestvujem na ex b92. 

 

Ovaj forum mi se u celini dopada, i ne bih želela da ga napustim kao b92...Zaista je bolje da ovim stavim tačku i da ne pišem na ovom pdfu..   

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

iskreno, malo si postala dosadna sa tom njanjavom žrtva retorikom...  ubijaš želju za komunikacijom, jer sad po 146. put treba da ti obajšnjavamo kako nije zabranjeno i da ovo što sad radimo potpada pod ono tvoje zabranjeno i nije dozvoljeno.

znači pišu ljudi šta im se kod dveri ne svidja, a ti probaj da nam objasniš da smi u krivu umesto da kukaš i plačeš svaki put kad ti neko napiše nešto što se ne uklapa u tvoje vizije i priče...


edit:

e da i teraj samo ovaj zbun smajli...  to pomaže samo tako u komunikaciji.

Edited by Stondisha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Džudi said:

 

2 hours ago, dude said:

 

A sta tacno znaci 'voleti svoj narod i zemlju'? Volis bas sve Srbe(i one rdjave) zato sto su Srbi? 

 

Ja lično ne volim sve Srbe-one rđave. Volim ovu zemlju, ne mrzim druge narode i druge zemlje. 

2 hours ago, Plavi Golub said:

Moram da vas pitam sve, da li je ovo tema na forumu, otvorena za diskusiju ili mesto gde se sastaju stranacki aktivisti, bave se stranackim aktivizmom, pa se uzajamno optuzuju za spin. Zaista me zbunjuje. Ako tema nije otvorena za druge, daj da razumemo to.

 

Ne razumem zašto je ova tema prerasla u temu o Dverima. Ovo je tema o celokupnoj srpskoj opoziciji, istinama i zabludama vezanim za njih. 

 

 

Je li to validna opcija na srpskoj politickoj sceni ponudjena kao alternativa u okviru ovoga sto se definise kao opozicija i jos kako ja kapiram na jedan binaran nacin, ili Vucic ili oni? Zelim da mi je u detalj jasno, a ne kao nesto “moz’ da bidne, a i ne mora da znaci”. 

 

Ja tebe @Džudii ne razumem sa tim. Mene licno interesuje sta sadrzinski stoji u tome i to ne u nekom pisanom pamfletu vec na osnovu moje licne procene toga sto se nudi, necijeg ljudskog i svakog drugog kredibiliteta.

Na bazi mog sveukupnog kapaciteta, pameti obrazovanja i informisanosti koja ne potice iz rekla kazala izvora. 

Imam licne razloge. Definisite temu kao otvorenu za odredjen krug ljudi i da ne ulecemo sa strane.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

@Džudi Nadam se da ne bi sad, za pre nisam siguran. Trazi se i on i mislim da je dobar politicar, ali da ima prostora za napredak. Spinuju ljudi bzvze o Bosku, ovde jedan govori da je Adolf. Nerealno sta se ovde pise. Kad ih pitas za koga su, oni cute ni rec ne kazu.

 

@Plavi GolubNema sad bezanja, rekla si gomilu besmislica u vezi toga i ne mozes sad da odes i kazes uzela sam sta me zanima. To sto si obrazovana u nekoj oblasti, ne znaci da znas sve oblasti. Posebno da je problem neplodnosti boravak baustele u bordelima sirom Evrope.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto ne mogu? Ako hoces da se obavestis imas centre za te stvari pri bilo kojoj instituciji, Medicinski fakultet, Narodni front,Visegradska, i slicno. Za drugo centar za tropske i zarazne bolesti i imunologe. Kad vas covek cacne eto odmah agresije i 

Ako ti mislis da su to besmislice, misli i dalje. Niti ces ti mene ubediti u suprotno, niti ja tebe. Sa tim sto je vama cilj da ucutkate druge kako stvari stoje.

Edited by Plavi Golub
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pavaroti said:

@Džudi Nadam se da ne bi sad, za pre nisam siguran. Trazi se i on i mislim da je dobar politicar, ali da ima prostora za napredak. Spinuju ljudi bzvze o Bosku, ovde jedan govori da je Adolf. Nerealno sta se ovde pise. Kad ih pitas za koga su, oni cute ni rec ne kazu.

 

@Plavi GolubNemaGolub

 

Ako nisam napisao 1000 puta nisam nijednom.

 

NDM BGD i samo cepaj rođeni.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

 

Ako nisam napisao 1000 puta nisam nijednom.

 

NDM BGD i samo cepaj rođeni.

Dobro, nisam bukvalno mislio samo na  tebe. Podrzavam i ja njih ( jednom i slao donaciju ) samo oni su vise udruzenje gradjana koje je vezano za BG.  Mislim na republicke izbore  i deo kada treba da se skine ovaj bolesnik sa vlasti.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Pavaroti said:

@Džudi Nadam se da ne bi sad, za pre nisam siguran. Trazi se i on i mislim da je dobar politicar, ali da ima prostora za napredak. Spinuju ljudi bzvze o Bosku, ovde jedan govori da je Adolf. Nerealno sta se ovde pise. Kad ih pitas za koga su, oni cute ni rec ne kazu.

 

@Plavi GolubNema sad bezanja, rekla si gomilu besmislica u vezi toga i ne mozes sad da odes i kazes uzela sam sta me zanima. To sto si obrazovana u nekoj oblasti, ne znaci da znas sve oblasti. Posebno da je problem neplodnosti boravak baustele u bordelima sirom Evrope.

Prvo: ne spinujemo vec citiramo program Dveri. Koji je nacional- socijalisticki!

Drugo: ja sam se vec izjasnio- ja sam za Djitlera! Priznajem da sam bio umereni simpatizer SNS-a , ali posle one relativizacije od strane Ane Brnabic vezane za Genocid u Srebrenici ... ja vise ne mogu podrzavati tu politiku! Makar od Srbije napravili - Qatar, u ekonomskom smislu, ja tu politiku ne mogu podrzati! 

Nadam se da je ovo jasno da jasnije ne moze biti!? 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Darth Bane said:

Prvo: ne spinujemo vec citiramo program Dveri. Koji je nacional- socijalisticki!

Drugo: ja sam se vec izjasnio- ja sam za Djitlera! Priznajem da sam bio umereni simpatizer SNS-a , ali posle one relativizacije od strane Ane Brnabic vezane za Genocid u Srebrenici ... ja vise ne mogu podrzavati tu politiku! Makar od Srbije napravili - Qatar, u ekonomskom smislu, ja tu politiku ne mogu podrzati! 

Nadam se da je ovo jasno da jasnije ne moze biti!? 

Cekaj, cekaj. Ti si bio za sns i sad zbog AB i toga oko genocida si presao kontra njih. Pre toga sve oki posle, samo to ne? Ti ovde nas zezas sve ili to stvarno mislis. Pa si od AV presao na ''Djitlera''? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

Mene zanima postoji li još neka politička stranka o kojoj može da se piše na forumu?

 

Da. Izvoli prelistati forum ili piši o kojoj god stranci hoćeš.

1 hour ago, Džudi said:

 

Zašto su Dveri na udaru, zašto se citiraju delovi Programa? 

Citirao sam deo programa jer je čovek pitao. Na „udaru” može biti svaka stranka, pokret, savez i slično, što se lako može dokazati čitanjem i ove i drugih tema.

 

1 hour ago, Džudi said:

Ne znam zašto pišem ovde, muka mi je da vrtim istu priču..A imam i svoje mišljenje nezavisno od stranke čiji sam član.

 

Zbog postova sličnih vašim, prestala sam da učestvujem na ex b92. 

 

Ovaj forum mi se u celini dopada, i ne bih želela da ga napustim kao b92...Zaista je bolje da ovim stavim tačku i da ne pišem na ovom pdfu..   

 

Jubilarni 56. put čitamo isto. Ako hoćeš da diskutuješ, samo izvoli, a ako nećeš, niko te ne tera. Za monologe postoji blog, a za diskusiju forum.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

 

 

@dude Ma nemam ja nista protiv parade, sta vise podrzavam ako ce to pomoci u razvitku drustva, misli i ko zna jos cega. Samo se meni cini da neke da kazem ne drzavne organizacije koje primaju lovu to rade zbog donacija i ostalih gluposti. Da ne misle bas o samim pripadnicima homseksualne zajednice ako tako uopste mogu da se izrazim. Znam dosta ljudi i nikom ne pada na pamet da ide na takva sakupljanja, jednostavno nisu za tako nesto. Smatraju se normlanim delom naseg drustva.

Naravno da ima onih koji to koriste za licne ciljeve, ali sta nekoga zabole za to kakva je pozadina(hehe pozadina) parade i sa kakvom namerom se odrzava? Prijavili su skup, doci ce ko zeli, imaju pravo da prosetaju, protestuju, kazu sta zele i mirno se razidju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, perkos said:

Uvek će u Srbiji biti neki Preletačević koji će zaludeti "demokratske snage" da glasaju za novu opciju

 

Ako nismo, bar ja, jedno 1000x objašnjavao preletačevića....  al nema veze Perkose, glasaj ti za proverene opcije koje nam evo satiru život lagano 30 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pavaroti said:

@Plavi Golub Stvarno sta ti pises. Kakve polne prenosive bolesti. Dokle ti ides, totalno nebitna prica

 

@dude Ma nemam ja nista protiv parade, sta vise podrzavam ako ce to pomoci u razvitku drustva, misli i ko zna jos cega. Samo se meni cini da neke da kazem ne drzavne organizacije koje primaju lovu to rade zbog donacija i ostalih gluposti. Da ne misle bas o samim pripadnicima homseksualne zajednice ako tako uopste mogu da se izrazim. Znam dosta ljudi i nikom ne pada na pamet da ide na takva sakupljanja, jednostavno nisu za tako nesto. Smatraju se normlanim delom naseg drustva.

 

 

Isti ovo mogu javda kontra strane da napišem za spc. Bukvalno isto, samo umesto GAY napišem SPC, a umesto parade Litija i da nam @dude da apsolutno isti odgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@dude @Stondisha Niko njima nista i ne brani. Uvek odrade tu svoju setnju, svi se slikaju za instagram, twitere, novine i onda se razidju. Nema tu 1% gay osoba iz Srbije, niti bi oni otisli tu nekada. Tu s enjihova prava ne traze, zna se gde se to radi. Mislim da oni uopste nemaju los polozaj u drustvu, posebno ne u BG, NS-u. Mozda bi im bilo pametnije da odu i Zitoradju i Jagodinu i tamo da da urade neki javni skup. 

 

Samo hocu raci da tim ljudima niko nista neogranicava, niti to Bosko radi. Oni imaju i te kako dosta svojih predstavnika na javnoj sceni, pa predsednik vlade je gay. Samo ne treba nikog da opeterecuju sa tim.Ja ne verujem u crkvu ali ruzno je videti tranvestita kako drzi krst u zenskom korsetu. Provociraju bespotrebno, ne ljudi nego bas te organizacije  tako nesto nema potrebe da vidjamo na ulicama grada u smislu nekih prava za  gay osobe. 

 

Desnicari, navijaci, crkva su se sad pripitomili od kad je AV poceo da vlada, ne treba im vise za takve stvari. Sad su se okrenuli pravljenju para i dizanju njihove Komore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Nemam nista protiv da neko agituje sa neku partiju (njegovu politicku opciju) na 4umu, samo da se ne zanosi preterano.

I da su u stanju da neko opljune njihovu 'dragu' i nazove je svakojakim imenima.

 

Nacisto smara redovno pojavljivanje raznoraznih 'proroka' koji imaju nesto da objave (uglavnom jedno isto - dole AV, dajte mi vlast!) i onda gledamo, po ko zna koji put, prepoznatljivi igrokaz. E, sad, od 'elokventnosti' (citaj: besomucnog laprdanja), bezobrazluka i ekstravagantne iscasenosti, zavisi i broj  pristalica / eventualnih glasova.

 

Tu smo svasta videli od nekih repriza 'dosa', provincijskog kabarea, iscasenih egomanijaka, elementanih lopinskih dzibrova i sl. Da ne nabrajam ono glupo bubnjanje, "prezidijume 'telektualaca", golubare, akademike-pcelare, propale glumce, pripite pevace, svu silesiju / bulumentu raznoraznih jurodivih koji se sada sigurno kaju sta se sve izrekli i kako su ih navukli, pa sledstveno tome gledamo kako se sve te partije / politicke opcije nezadrzivo dele kao amebe.

 

Tamo su desetine i desetine hiljada (u nekim slucajevima) i marsirale i prikupljale potpise i 'donacije', MZ i mediji se zblanjavali, bubnjalo se po trgovima, valjalo po ulicama, setalo ... i?

Buć?

 

Koliko njih se preporucilo za lokalnog kandidata za Mesiju koji ce narod izvesti iz 'faraonovog ropstva' i odvesti u svetlu buducnost u kojoj ce sve biti za dz? Samo da prvo oni dodju na vlast, da izvrse 'pratijsku lustraciju, pootpustaju partijske kadrove / zaposlene', nesto ukinu, nesto rasteraju ... uz male simbolicke stimulanse - zapisavanje grobova, testere, vesala i batine?

 

Normalno je da svet bezi od takvih.

Taman je 'narod' stigao do neke relativne crkavice i mira - kad, pozivaju ga u boj gde ce, verovatno, sve to izgubiti, uci u jos jedan beskrajni krug "drz' da nabijem", i biti svedok kako na mesto 'onih' sedaju 'ovi', kako se nista znacajno nije promenilo, osim sto je On, 'narod', zestoko ispusio. Jedni ga pozivaju u 'levoruciju' protiv izfantaziranog domaceg neprijatelja / najveceg zla, a drugi ga pozivaju da pruzi odlucni otpor stranim pokusajima ataka na 'nasu celovitost i teritorijalni integritet', sve sa koCoBom & metohijom. koji su prema ustavu i onoj rezoluciji ... i ostalo bla, bla.

(eno onaj neostvareni kafanski певац vezva Shanzelize :ajme:

 

Opet da citiram Sekspira - 'kuga na vase obe kuce!'

 

I onda neko kaze - '30 godina!' Ma sta trideset godina? Evo bice preko 210 godina!

Ko se sve ovde nije izredjao na vasarskom ringispilu - nesto se promenilo?

:64:

I sta sad - treba da glasam 'za buducnost', one sludjene 'zute patkare' ili 'bibliotekara iz_chachak'?

Oni da isprave krivi pizanski toranj srBske politike?

Sumnjam.

 

To je kao umirucem obloga od kamilice.

 

A sto se tice politickih opcija - pa sto pristalice izjasnjavanja ne postave poll - kome bi ste dali glas / ko je vasa opcija.

(bez da se vidi ko je ka koga glasao) i onda moze da se prica.

Samo da ne bude kao sa DJB / Belim konjovom / Mr. Prangy-jem, pa posle da pobegnu, iako su zalegali za njih.   

 

 

...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

@Džudi

Kad ih pitas za koga su, oni cute ni rec ne kazu.

 

Mislim da smo već u milion navrata nazivani botovima, samo zato što zastupamo priču da su svi isti i da nismo ni za koga od ponuđenih ;-). Neki se i uvređeno zbog toga povukoše iz diskusije. 

 

28 minutes ago, Pavaroti said:

@dude @Stondisha Niko njima nista i ne brani. 

Samo hocu raci da tim ljudima niko nista neogranicava, niti to Bosko radi. 

 

Da citiram:

"Забрана промоције хомосексуализма". 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Pavaroti said:

Samo hocu raci da tim ljudima niko nista neogranicava, niti to Bosko radi

Khm, khm.... Kaže program:

 

Quote

 

Забрана промоције хомосексуализма

Забранићемо промоцију хомосексуализма малолетним лицима и борићемо се против антипородичних идеологија.

 

A eto, o tome se sada uči u školama. Mnogo smrdi na Putka i na rusku pomijaru.

 

A još kažu i ovo:

...Хомосексуализам нам се намеће преко медија па све до школа па је традиционална породица угрожена и нема никаквог озбиљног подстицаја од државе, све је само козметика...

Само је послао по дежурном куриру одговор, да ми, породична, традиционална и патриотска Србија не можемо да гостујемо у Дневнику 2 РТС-а, зато... а зашто не можемо да гостујемо у Дневнику 2 РТС-а, зато што је уживо вечерас гост Горан Милетић, лидер педерских организација у Србији који треба уживо да говори и најави сутрашњу геј параду.То је најбоља могућа слика онога због чега смо се ми вечерас сабрали испред овог срамног јавног медијског сервиса. Њима је преча промоција хомосексуализма, хомосексуални лоби, наметање нашој деци идеологије хомосексуализма, него породична, традиционална и патриотска Србија, која је данас дошла у Београд да се чује и њен глас , да се чује глас опозиције. То је оно што нам је одговорио менаџмент РТС-а.

Српски покрет Двери, као покрет за заштиту породице и породичних вредности, најоштрије протестује против наметања друштву политичког хомосексуализма, које се огледа не само у парадирању Београдом и вређању јавног морала, него и у покушају да се пропаганда једне идеологије наметне у вртићима и школама, што је недавно спречено захваљујући  бурној реакцији мислеће јавности. [...] У таквој  Србији, пропаганда политичког хомосексуализма је део аутогеноцидне политике коју спроводи Александар Вучић, нихилиста маскиран у државотворца. Позивамо врх Српске Православне Цркве, као и целокупну мислећу јавност, да се одлучно супротставе наметању лажних вредности и тобожњих људских права.

Ako izuzmemo „sitnicu” da to što bez postojanja čak i institucije partnetstva gay parovi nemaju pravo na nasleđivanje, čime su direktno diskriminisani, možemo da dodamo i to da i sam režim priznaje da im položaj nije dobar:

Poverenica: Potrebno dalje unapređenje položaja LGBT populacije u Srbiji

Što se tiče nazivanja Dveri fašistima, hmmm...

 

Ако кажем да се у Сребреници није десио геноцид - тиме не негирам злочине на свим странама у грађанском рату у бившој Југославији...

 

I poslanici imaju „mišljenje":

Свесна стравичног притиска са Запада да Срби сами за себе жигошу као геноцидан народ, који као народни посланик имам прилике да пречесто уочавам на највишем могућем нивоу, пожурила сам данас да се определим , да се изјасним: НЕГИРАМ ГЕНОЦИД У СРЕБРЕНИЦИ

Edited by Eddard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Stondisha said:

 

Ako nismo, bar ja, jedno 1000x objašnjavao preletačevića....  al nema veze Perkose, glasaj ti za proverene opcije koje nam evo satiru život lagano 30 godina.

Ne nego će mi životz promeniti Preletačević, Radulović, neokomunisti  i slične zamlate, lepo sam pitao još pre dva dana koje su to demokratske snage u Srbiji i naravno tajac.

Nekad je onaj Henry imao čuvenu " lako je tuđim qurcem gloginje mlatit "

Edited by perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

...e jebi ga sad, nit mira (dobro sad, nema rata, al da je baš mir, nije), a ponajmanje crkavice ...

 

Nemoj tako.

Jeste da je 'bijograd' ali ja kod sebe gledam u 'Maxi'-ju i posti - 'narod' redovni kupuje, dize pare, placa, vozi automobile, setaju pristojno obuceno decu, voze bicikle - po onome sto im je u korpi ne bih rekao da gladuju, a da ne govorim da na ulici ne vidjam svakog drugog sa unezverenim pogledom, niti one koji kupe pikavce po stajalistima GSP.

 

A u vezi 'mira' - tu ima razloga za brisu samo ako dnevno trosis 2-3 toaletoida koji su puni histericara, i kojima je jedini cilj da ti izmame 30-50 dinara. Ne kupuj i ne citaj, prekosutra se niko nece setiti bombasticnog naslova.

 

Nema potrebe  preterivati, niti emocionalno reagovati, da u ime neke 'levorucije' ne pravimo od gotovog veresiju.

A to sto neko ima licni problem sa 'vlascu / Avom' - to, nekako neka resi sam.

Nema potrebe da me zove u 'kolektiv'.

 

Neko istorijsko iskustvo uci - uvek u nekom metezu / prevratu imas vise da izgubis, nego da dobijes.

Cak i ako si sirotinja - i to mozes da izgubis.

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...