Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Just now, DJ_Vasa said:

Toga se najviše i plašim, ili još gore varijante da se udruže SRS i Boško kad koalicija pukne.

Teško ostvarivi ŠBBKBB... Ali opravdan ti je strah, tu bi nam sudbina bila def zapečaćena. Dok sad u vučićevoj "demokratiji" guramo krupnim koracima u budućnost...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Issey said:

Pa rečeno je zilion puta. Trube o tome ovi iz SZS non stop, čak su i potpisali "ugovor sa narodom" (koliko god to glupo bilo) o konkretnim koracima šta posle vučića.

Samo spisak želja, a ne konkretno šta treba uraditi.Plus, jasan dogovor oko važnih pitanja kao što su Kosovo, EU, Nato, pa i Pride.

Konkretno. Da vidimo kako će izgledati Srbija posle Vučića, da vidimo za šta se borimo.

Znaš zašto su komunisti, lako osvojili vlast posle pada fašista. Zato što su imali jasan i konkretan program šta posle. Do detalja. A taj program je pravljen 1942/43.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, melankolic said:

Smatram da Srbija pre svega treba da se reši statusa Kosova (do unedogled) i svih onih pitanja koja pozicija i opozicija koriste da bi dodatno mutili vodu.

Kada se to reši, onda će svi politički akteri biti prinuđeni da nude konkretne predloge za rešenja konkretnih a ne mitskih tema i dilema.

bravo genije. a sta mislis, vucic ne zna da ce nakon priznavanja kosova postati nepotreban i uskoro zavrsiti u bukagijama? od tog "resavanja kosova" je realnije da se u nekom momentu psiho okrene rusiji i kini, a oni nas iskoriste kako bi podjebavali eu i usa i zavrsimo kao ukrajina. sa neresenim pitanjem kosova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

Toga se najviše i plašim, ili još gore varijante da se udruže SRS i Boško kad koalicija pukne.

evo ga opet, argumentacija koju koriste cede jovanovici i biljane srbljanovic da bi opravdali svoju prodaju sns-u. a sta cemo ako se hitler digne iz groba i on napravi koaliciju sa seseljem, boskom, legijom, vladom cepesom i cecom? uh, dobar je vucic, ne diraj tu nista!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jir-Lo said:

bravo genije. a sta mislis, vucic ne zna da ce nakon priznavanja kosova postati nepotreban i uskoro zavrsiti u bukagijama? od tog "resavanja kosova" je realnije da se u nekom momentu psiho okrene rusiji i kini, a oni nas iskoriste kako bi podjebavali eu i usa i zavrsimo kao ukrajina. sa neresenim pitanjem kosova.

Naivno je misliti da se od Zapada dobija blanko podrška.

Link to comment
Share on other sites

I još jedno pitanje. Da li neko iz SzS stao u odbranu onog nesrećnika iz Borče? Danas ministar policije reče kako je sve prošlo u najboljem redu, a nije pomenuo pretnje tipa "ubi, zakolji", svinjske glave i slično.

Nisam ispratio, možda jeste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

Naivno je misliti da se od Zapada dobija blanko podrška.

nije blanko, ali sme da pljacka i tlaci dok god ne pretera (do sada ocigledno nije) dok god kao resava kosovo. nakon toga postaje busan kurton i on to vrlo dobro zna. da li bi ti, kao takav, na njegovom mestu priznao kosovo?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DonJuan said:

I još jedno pitanje. Da li neko iz SzS stao u odbranu onog nesrećnika iz Borče? Danas ministar policije reče kako je sve prošlo u najboljem redu, a nije pomenuo pretnje tipa "ubi, zakolji", svinjske glave i slično.

Nisam ispratio, možda jeste.

 cak i da jesu ne bi imao mnogo gde da o tome cujes ili procitas

Link to comment
Share on other sites

Problem je što nikad nije izvršena lustracija kako treba. I u opoziciji i na vlasti guzonjinih sinova i drugih "posledica" bivših sistema koliko hoćeš sve do službe, koja nikada nije raščišćena. 5. oktobra je propuštena prilika da se koliko god moguće počisti malo talog. Potpuno čišćenje nikada nije bilo ni moguće jer bismo ostali potpuno bez svake strukture (što se vidi na svim ministrima spoljnih poslova posle tzv. Lepog Žike, koji je, politička orijentacija tamo ili amo, bio zadnji pravi diplomata ove zemlje). Ali da su mogle mnoge guje da se sklone i pošalju malo na hleb u privatnu privredu ili u penziju, moglo je.

Jedna paralela: Vajmarska republika je pukla jer su ostavljene sve kajzerove administrativne i druge strukture, na jedan ili drugi način željne revanšizma posle izgubljenog I. svetskog rata. I to je Nemačku direktno odvelo u Nacizam. Malo pojednostavljeno, ali tako je. Kod nas se sam vrh menja, ostalo ostaje isto. Ili ona stara: sve je isto, samo njega nema. U raznim Agencijama za traženje ruda i gubljenje vremena su se samo nagomilavali kadrovi jedni preko drugih. Samo jedan primer. Tek o pragmatičnim preletačima da ne govorim. Poznajem ne baš zanemarljiv broj potpunih luzera, izvorno demokrate (ako uopšte), koji nisu tu uspeli pa se ili prešaltali na neinformisanog ili kasnije na nazadnjake, a ima ih, koji su prešli i oba koraka. Uglavnom likovi koji su zbog nesposobnosti pukli na poslu ili sa poslom pa se ponadali novoj šansi, računajući da tu još nema neke strukture i da će brzo napredovati i nešto ućariti. Ili čovek za sve vlasti Vesić. Ima tu mnogo detalja, za koje nemam vremena, malo sam ovo samo unakrs nabacao, ali mi nemamo osnovu za pravi društveni preokret. Sa jedne strane imamo te strukture na svim nivoima i u svim sferama, i na vlasti i u opoziciji, a sa druge strane neobrazovan i zaostao narod, kome treba malo žešće ispiranje mozga da bi uopšte prihvatio neki napredniji (ne naprednjački) sistem vrednosti i civilizacijske tekovine, koje podrazumevaju i obaveze svakog pojedinca da se ide napred a ne samo benefite, koje će neko drugi obezbediti. 

Ukratko na sve strane veoma loše polazne osnove. Ko još može da poveruje da će Sunđer Bob kao jedan od najgorih primera guzonjinog sina stvarno išta novo doneti. Ili BLjuT, koji je na kraju i formirao SNS, računajući na priglupog Tomu a zaboravivši ovog "marljivog"  psihopatu. Nama treba sveža krv u opoziciji da bi mogli da unesemo svežu krv u vlast. A kako tek da se upumpa ovom narodu malo zdrave pameti je pitanje za sebe. Ta sveža krv teško da može da je Trifunović, što je dokazao sa onom izjavom o Sirijcima i Mađarima. Politička nezrelost i glupost x2.

Neko vreme je postajala nada da će psihopatsko kevtalo da obavi posao, za koji je predviđen (finansije, Evropa neće još jednu Grčku, i Kosovo) i da će se sam nakon toga (i zbog toga) urušiti. Finansije je donekle obavio, ali mu se vlast i previše osladila da bi odradio i drugi deo posla. Sad definitivno ne postoji nada da će on Kosovo rešiti (a baš bi bila lepa ironija sudbine). O žutima i associated acts nema mnogo toga lepog da se kaže, pogotovo za Tadićevog vakta, međutim neke stvari su ipak suptilnije radili, a ovaj manijak je sve bezobzirniji i sve više ide đonom. Moraće kad-tad da se uruši ali dotle će sve što iole valja pobeći iz zemlje.

Kratkoročne perspektive nisu baš dobre. Kada su krenule demonstracije, neke nade i poleta je bilo. Kada su se stavili dokazani politički idioti na čelo istih, taj polet je počeo da opada. Moraće sve strane, i opozicija i kevtalovo biračko telo, mnogo jače da osete njegov đon na vratu da bi se stvorila stvarno kritična masa.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DonJuan said:

I još jedno pitanje. Da li neko iz SzS stao u odbranu onog nesrećnika iz Borče? Danas ministar policije reče kako je sve prošlo u najboljem redu, a nije pomenuo pretnje tipa "ubi, zakolji", svinjske glave i slično.

Nisam ispratio, možda jeste.

Kakve trivijalne stvari. I sta sad ako nisu onda su isti kao ova vlast? Ljudi apsolutno je nebitno kakvi su oni, dok god se svi slazemo da su makar i 1% bolji nego sto je trenutna vlast sad ajde da dovedemo njih. pa kad se pojavi jos neko bolji njega. i tako u krug, svako ce donositi makar neki boljitak. E pa posle 10ak takvih promena, mocicemo da pricamo o idejama, spoljnom kursu itd. Mi smo trenutno u jebenoj diktaturi a mi razglabamo  o detaljima sta ce biti kad ta diktatura prodje a ona nije ni blizu da prodje. Ajde prvo da sklonimo glavno zlo, posle cemo mnogo lakse pricati o idejama i detaljima posto dok je glavno zlo tu, nista od toga nije moguce ni u naznakama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Problem ove opozicije je ideoloski buckuris, smusenost i mnostvo floskula i opstih mesta u programu. I Bosko. Al to ste apsolvirali.

Sa druge strane, nemam nikakvu dilemu da ih i takve treba podrzati protiv ovog zla koje trenutno vlada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DonJuan said:

I još jedno pitanje. Da li neko iz SzS stao u odbranu onog nesrećnika iz Borče? Danas ministar policije reče kako je sve prošlo u najboljem redu, a nije pomenuo pretnje tipa "ubi, zakolji", svinjske glave i slično.

Nisam ispratio, možda jeste.

Naravno da jesu:

Привести одговорне за изазивање националне мржње и дивљање испред пекаре Рома у Борчи

Странка слободе и правде најоштрије осуђује дивљање хонорарних екстремиста режима испред пекаре “Рома” у Борчи. https://ssp.rs/ekstremisti-koji-su-ispred-pekare-roma-u-borci-izazivali-nacionalnu-mrznju-momentalno-da-budu-privedeni/

 

Samo sto to neces cuti na Pinku i na ostalim Informerima

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Magia said:

Kakve trivijalne stvari. I sta sad ako nisu onda su isti kao ova vlast? Ljudi apsolutno je nebitno kakvi su oni, dok god se svi slazemo da su makar i 1% bolji nego sto je trenutna vlast sad ajde da dovedemo njih. pa kad se pojavi jos neko bolji njega. i tako u krug, svako ce donositi makar neki boljitak. E pa posle 10ak takvih promena, mocicemo da pricamo o idejama, spoljnom kursu itd. Mi smo trenutno u jebenoj diktaturi a mi razglabamo  o detaljima sta ce biti kad ta diktatura prodje a ona nije ni blizu da prodje. Ajde prvo da sklonimo glavno zlo, posle cemo mnogo lakse pricati o idejama i detaljima posto dok je glavno zlo tu, nista od toga nije moguce ni u naznakama.

Ali nisu trivijalne stvari, jako su bitne. Treba da se borimo za bolju Srbiju, kulturnu, demokratsku, građansku...Opozija, ako želi da uspe, mora da ima jasan stav o ovome. Inače neće preći 15% i ostaće sve na lepim željama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Atreid said:

Naravno da jesu:

Привести одговорне за изазивање националне мржње и дивљање испред пекаре Рома у Борчи

Странка слободе и правде најоштрије осуђује дивљање хонорарних екстремиста режима испред пекаре “Рома” у Борчи. https://ssp.rs/ekstremisti-koji-su-ispred-pekare-roma-u-borci-izazivali-nacionalnu-mrznju-momentalno-da-budu-privedeni/

 

Samo sto to neces cuti na Pinku i na ostalim Informerima

Ja Pink iz estetskih razloga ne gledam.

Svakako veliki plus za SSP. E to je put kojim treba da se ide.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Issey said:

Jbg očigledno nisi prato banetove "bravure" na prošlom forumu... da jesi ne bi to ovde ni čitao, a kamoli mu odgovarao i nervirao se... 

Izvini ali ako će se dozvoliti jednom provokatoru, (koji se samo pravi blesav, iako nije), da ti vrši nuždu po forumu, jeftino se iživljava i obesmišljava svaku diskusiju u čemu će se ovaj forum ili ovaj pdf razlikovati od starog?

Pricip je skoro isti, razlikuje se samo metodologija.

Što se opozicije i promene vlasti tiče, o tome jedva da i vredi pričati u uslovima kad ti državom marširaju ss falange batinaša u džipovima bez tablica, kad se prebijaju i ubijaju politički protivnici, a glas vredi dve paštete i teglu kiselih krastavaca.

U takvim sistemima opozicija služi samo kao puka dekoracija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DonJuan said:

Zašto pominješ transrodne osobe? Ne razumem, kakve veze imaju sa bilo čime?

zato sto se bavis besmislicama. trenutni savez opozicije ima za cilj 2 stvari- da smeni sajka i organizuje slobodne izbore nakon toga. ja od tih zamlata uopste ne ocekujem da misle sto i ja i delaju onako kako bih ja. cak mi je i nebitno. dakle, skoncentrisi se malo, fokusiraj na bitne stvari.

 

a kad dodje do tih slobodnih izbora, glasaj za koga zelis. zutu patku npr.

Edited by Jir-Lo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DonJuan said:

Ali nisu trivijalne stvari, jako su bitne. Treba da se borimo za bolju Srbiju, kulturnu, demokratsku, građansku...Opozija, ako želi da uspe, mora da ima jasan stav o ovome. Inače neće preći 15% i ostaće sve na lepim željama.

  znas sta ?  Ja mislim da bi u slucaju da AV otvori medije i za opoziciju , sto je jasan zahtev ,  AV bio pociscen... jednostavno ne bi mogao da parira na duelima... ni on a kamoli njegovi "saradnici"  narod bi imao prilike da cuje i drugu stranu... crv bi proradio... i ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DonJuan said:

... Treba da se borimo za bolju Srbiju, kulturnu, demokratsku, građansku...Opozija, ako želi da uspe, mora da ima jasan stav o ovome. Inače neće preći 15% i ostaće sve na lepim željama.

Sve super. Medjutim, ovo iz prve recenice naprosto ne ide tako da se odmah skidaju glavesine i postavljaju drugi.

 

Utoliko mi je bilo izuzetno lepo da vidim da se ona ekipa oko Belog Preletacevica pozabavila kvalitetom vode na lokalnom nivou, sto jeste bilo akutno. Ne znam da li jos postoje - u medijima ih nema a FB i slicne nemam/ne pratim.

Steta sto je sve posle otislo u lakrdiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

  znas sta ?  Ja mislim da bi u slucaju da AV otvori medije i za opoziciju , sto je jasan zahtev ,  AV bio pociscen... jednostavno ne bi mogao da parira na duelima... ni on a kamoli njegovi "saradnici"  narod bi imao prilike da cuje i drugu stranu... crv bi proradio... i ....

pizda nije smela da izadje na duel nikome do sada. ni na pinku, sa sopstvenom publikom i dobacivacima.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...