Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

18 minutes ago, Kronostime said:

Varas se: tada je izabran Kostunica zato sto ga niko nije ni znao, dok je Djindjic bio "narodni izdajnik"

Na zalost, sada je celu tu ideju je preuzeo i isilovao tadasnji ministar informacija, i dok ga svi po svetu tapsu po ramenima - ovde se zavodi sve gore i gore stanje.

Sta reci sem - Beste deco.

Upravo tako,Djidjic pod istim okolnostima 2000 kao kandidat vrvt ne bi imao 1/4 Kostunicinih glasova

Nije da nisu znali za Kostunicu,bio je on poznat ali nebitan da bi ga razvlacili po medijima,nije ranije ucetvovao u opozicionim svadjama...idealan kandidat u tom momentu

Link to comment
Share on other sites

Izvučeš nekog od ovih akademika koji su malo poznatiji i eto ti dobrog kandidata. Ili pošto su glumci u modi u svetu možda nekog od njih. Kandidata je lako naći potrebno je nekako dozvati ljude iz apstinencije i dobaciti sa objektivnijim vestima da faraonovih glasača kojima je ispran mozak i nemaju pojma o aferama vlasti.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

@Zvezdarac

 

Mislim da se tu cilja na onaj pokret na čijem osnivanju je bila ekipa iz DS koja je za izbore. Navodno je to u stvari plan opozicije da na taj način izađu na izbore. Meni to smrdi na još jednu faraonovu laž plasiranu s ciljem da razbije opoziciju i izvuče još nekoga na izbore. Jer realno taj pokret nema šanse da pređe cenzus i samo bi se izblamirao. Pored toga u par izjava vidim da se sumnja i na Zelenovića da će on izaći na lokalne izbore. Ali to za sada uglavnom stiže iz redova vlasti i ovih što izlaze na izbore tako da to sve sa rezervom uzmi.

 

Ono što je danas novo to je da je propala koalicija između Šapića i ove ekipe oko Stamatovića. Da li Šapić ceni da može sam ili se jednostavno nisu dogovorili ne zna se. Neki čak sumnjaju da je sam Faraon sprečio koaliciju iz razloga što bi to Šapića ojačalo, što mi deluje vrlo tanko kao obrazloženje.

 

Nije tanko.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Izvučeš nekog od ovih akademika koji su malo poznatiji i eto ti dobrog kandidata. Ili pošto su glumci u modi u svetu možda nekog od njih. Kandidata je lako naći potrebno je nekako dozvati ljude iz apstinencije i dobaciti sa objektivnijim vestima da faraonovih glasača kojima je ispran mozak i nemaju pojma o aferama vlasti.

 

Jedini kandidat koji bi počistio Firera na izborima u Srbiji je Novak Đoković. Ali taj teško da će ikada da se bavi time.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pristevac said:

Ne, ne, oni su najčvršći koalicioni partneri.

 

Grešiš.

 

Uz neki i neki zaista smešan i benigni ispad, NĐ je u neku ruku stavrno retko lep primer sportuste na ovim predelima.

 

Omakne mu se po neki put neko sranje kao i svima što se omakne, al je momak stvarno više nego ok, za mene koji ne pratim tenis ni grama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

 

Taj jedan Zoran Djindjic je upravo dosao na vlast u jednoj veoma sirokoj koaliciji koju su cinile 17-18 stranaka.

 

Kandidat te koalicije je bio Vojislav Kostunica, nacionalista, ne Zarko Korac ili Cedomir Jovanovic.

 

 

 

izgleda da ipak pisem nejasno

 

jer oko toga i jeste poenta i to u tome da jedan zoran djindjic koji je pun energije, vere u eu buducnost, nasmejan, vedar, inteligentan, pozitivan, znaci sve suprotno od primerka politicara koji se u srb trazi - zna Djindjic dobro ovaj narod i da takav nasmejan i vedar i pozitivan i histerican oko buducnosti - u tuznoj, staticnoj, nikad nasmejanoj zabokrecini nikada ne bi pobedio ...ali zato

 Djindjic zna ko moze!

Pa kostunjavi. Dovedite mi Kostunicu da ga `skuvamo` jer ovaj posao mora da se odradi! (neko je jednom na forumu pitao koji posao...posle se ljutio sto mu se odgovorilo)

 

dakle, Zoran Djindjic nije bio sujetan - i samo iz tog razloga je uspeo da se pomeri u stranu i propusti onog

koji vise ne postoji ni tragovima....a ziv je, bleji negde...

 

Dok je Djindjic sveprisutan a nije ziv, i dalje je najbljestavija tacka na nebu iznad srb. Ko vidi to `bljestavilo` u Boskicu, Jeremicu, Vucicu,

Trifunivicima, Tepicima, ovom onom, sta to mene briga, nikada se ne mucim da kopam u mutnom  ja kazem ono sto vidim bistro.

 

 

Zbog toga kazem da je ZDj jedan jedini, jer ovi sujetni nikada nece imati takvog mozga ni viziju....o pameti, duhu, strategiji, zelji da se bude bolji od zabokrecine i da ne govorim...to ne postoji ili se zavuklo negde i  pusta ove da se iskidaju oko jedne gole koske...oni se upravo kidaju.

 

Bedno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mama_mia said:

 

izgleda da ipak pisem nejasno

 

jer oko toga i jeste poenta i to u tome da jedan zoran djindjic koji je pun energije, vere u eu buducnost, nasmejan, vedar, inteligentan, pozitivan, znaci sve suprotno od primerka politicara koji se u srb trazi - zna Djindjic dobro ovaj narod i da takav nasmejan i vedar i pozitivan i histerican oko buducnosti - u tuznoj, staticnoj, nikad nasmejanoj zabokrecini nikada ne bi pobedio ...ali zato

 Djindjic zna ko moze!

Pa kostunjavi. Dovedite mi Kostunicu da ga `skuvamo` jer ovaj posao mora da se odradi! (neko je jednom na forumu pitao koji posao...posle se ljutio sto mu se odgovorilo)

 

dakle, Zoran Djindjic nije bio sujetan - i samo iz tog razloga je uspeo da se pomeri u stranu i propusti onog

koji vise ne postoji ni tragovima....a ziv je, bleji negde...

 

Dok je Djindjic sveprisutan a nije ziv, i dalje je najbljestavija tacka na nebu iznad srb. Ko vidi to `bljestavilo` u Boskicu, Jeremicu, Vucicu,

Trifunivicima, Tepicima, ovom onom, sta to mene briga, nikada se ne mucim da kopam u mutnom  ja kazem ono sto vidim bistro.

 

 

Zbog toga kazem da je ZDj jedan jedini, jer ovi sujetni nikada nece imati takvog mozga ni viziju....o pameti, duhu, strategiji, zelji da se bude bolji od zabokrecine i da ne govorim...to ne postoji ili se zavuklo negde i  pusta ove da se iskidaju oko jedne gole koske...oni se upravo kidaju.

 

Bedno.

Ima jos jedan. Ziv je i zdrav - ali ispljuvan "do koske" od strane svh - i pozicije i opozicije! Necu da ga pominjem - jer dobicu ban jedno 60 dana ako samo napisem njegovo ime ovde!!!

Zato mi je muka kad kazu - "Eh, da je Djindjic ziv…". Nista se ne bi dogodilo jer narod ne zna da prepozna prave vrednosti. kako Prva tako I Druga Srbija. O tome Basa i pise! 

Djindja bi , da je ziv, veovatno vec otisao u politicku penziju - prolazio bi na izborima ko Tadic. jer - "takvi smo mi Srbi" ! 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Darth Bane said:

Ima jos jedan. Ziv je i zdrav - ali ispljuvan "do koske" od strane svh - i pozicije i opozicije! Necu da ga pominjem - jer dobicu ban jedno 60 dana ako samo napisem njegovo ime ovde!!!

Zato mi je muka kad kazu - "Eh, da je Djindjic ziv…". Nista se ne bi dogodilo jer narod ne zna da prepozna prave vrednosti. kako Prva tako I Druga Srbija. O tome Basa i pise! 

Djindja bi , da je ziv, veovatno vec otisao u politicku penziju - prolazio bi na izborima ko Tadic. jer - "takvi smo mi Srbi" ! 

 

Svakako ces dobiti ban ako nastavis sa trolovanjem tema na PDF Politika jednorednim besmislenim postovima. Ovo ti kazem kao moderator.

 

Kao forumas, ako mislis na Cedomira Jovanovica, pa taj je odavno izdao sve ideje koje je proklamovao kada je osnivao Liberalno demokratsku frakciju, koja je kasnije prerasla u LDP. Sad moze da bude vodja liberalno napredne frakcije.

 

Takodje, kad smo se vec dotakli Zorana Djindjica, samo sam zeleo da se podsetimo na koji je nacin DOS dosao na vlast i sta je bio DOS.

 

Za razliku od onog vremena, kada je opozicija mogla i smela da drzi vlast u velikim gradovima, kada je imala podrsku, kada je rezim bio jasno antizapadni, sada od ideologije nije ostalo ni i, vec imamo jednog mutanta Srpske radikalne stranke i Demokratske stranke (i Dinkicevog URS) na vlasti, jednu diktaturu koja se lazno predstavlja kao demokratija i laznu opoziciju koja sluzi da odrzi sliku:

 

image.png.c93b9408e81d9114ed0681131885add0.png

 

Imamo nekadasnje perjanice liberalno demokratske Srbije koje se upinju da dokazuju sludjenom stanovnistvu da je SNS zapravo proevropska alternativa zloj nazadnoj opoziciji (LDP, LSV, GDF, delovi DS) i nekadasnje i sadasnje perjanice ekstremne desnice koje se trude da ubede ljude da je SNS prava patriotska snaga, a da su svi koji su protiv njih izdajnici, strani placenici, lopovi..

 

Svrha ovog rezima (zato i imaju preko 2 miliona biraca u sta spadaju i nekadasnji glasaci SRS i nekadasnji glasaci ZES) je da stvori obmanu, iluziju, da svako moze da se pronadje u njima i da svako moze da mrzi opoziciju kao goru alternativu, pa ako vec nece (i ne mora) da glasa za stranke rezima, onda da ne glasa protiv.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kada će poštovanje Sporazuma sa narodom izgledati kada stigne do Šapca? Tamošnji gradonačenik Nebojša Zelenović kaže da će odluka o učešću na izborima u tom gradu tek biti doneta.

"Neće se nikakva skrivena operacija dešavati niti je bilo kakva skrivena operacija u toku. Ono što mogu da kažem je da će, što se tiče Šapca, biti doneta dobra odluka i da niko ne treba ništa da brine", kaže.

N1: Gospodine Zelenoviću, ko odlučuje o tome? Vi ili ste konsultujete u Savezu za Srbiju?

Zelenović: Oko svega, svih odluka koje donosimo mi se uvek konsultujemo i do sada smo uvek bili iskreni prema svim svojim parterima kao što očekujem da partneri budu iskeni prema nama.

N1: Kad možemo očekivati vašu odluku s tim u vezi?

Zelenović: Mislim da sam dovoljno rekao, mislim da niko ne treba da brine niti u vezi Šapca, niti da će ta odluka biti dobra.

 

Dosta sumljiva izjava,nadam se da je ovo neka taktika jel ako izadju na lokalu to ce biti ozbiljan fijasko,sa jedne strane dace legitimitet izborima a sa druge nemaju nikakve sanse da osvoje vlast.

Link to comment
Share on other sites

Necu i ne zelim da "reklamiram" bilo koju politicku opciju na politickoj sceni Srbije, ali pominjao sam par puta LDP u smislu "vrednosti" za koje se , navodno, ona "Druga Srbija" zalaze.

Ako smo vec za :

- put Srbije u EU

-clanstvo u NATO ( jednom recju za tzv Evroatlantske integracije)

- tranziciju ka trzisnoj ekonomiji

-pomirenje sa susedima i raskid sa prosloscu

-priznavanje Kosova

-priznavanje genocida u Srebrenici itd. 

Onda na politickoj sceni ima svega 1-2 opcije koje se zalazu za gornje nabrojane vrednosti. A ni oni nam , opet ne valjaju! Jer " ovaj je mafijas" , te "onaj je mafijas" kao da na politickoj sceni Srbije ima nekog ko je cistunac! Nema ni jednog  jedinog. I onda treba birati ne u smislu "ko je posten" - jer  takvih nema, vec ko kakve sisteme vrednosti zastupa! Treba biti pragmatican! A onda nam opet niko ne valja! I ocekujemo neki spas, da se neko odjednom pojavi sa nekim carobnim stapicem! 

I sada mnogi kukaju za Djindjicem , a tvrdim da je zivim - ti isti bi ga pljuvali! 

Jer - takvi smo mi!

Mozda i sada ima nekog sa slicnim moralnim i ljudskim karakteristikama, koji ne moze da "ispliva" od svog tog "mulja i taloga" koji je na povrsini! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mare80 said:

Mozda i ima,ali tesko da je to Ceda... 🙂

Kad vec spominjemo Cedu … ja prvenstveno mislim ne na sadasnjeg Cedu ( u zadnjih 2-3 godine) vec u period 2004 - 2015 , kada nam je bila potrebna jedna takva jaka proevrposka I prozapadna opcija. Sada je vec  kasno I za njega - tu se slazem sa vama, jer je verovatno I on vec digao ruke, uhvatio se u kolo sa Vucicem u fazonu "daj sta das " ! Ali u vremenu neposredno posle Djinindjiceve smrti, on je bio jedan od retkih ko je mogao da preuzme tu reformatorsku palicu - I da sprovede te neophodne mere I da  uvede Srbiju u EU I NATO. I sta se desilo? Bio je ispljuvan od svih - od SPS I radikala me I ne cudi, ali od svojih partijskih kolega - I to iskljucivo zbog sujete, proglasen : izdajnikom I mafijasem, dobijao oko 5% na izborima . 

I onda smo I dosli do ovoga sto " nikada ovako nije bilo" ?! 

A niko da stavi prst na celo I da se zapita: a mozda je to ono sto je ovo drustvo I zasluzilo?! To sto vecina vas forumasa licno ne spada u tu vecinu - ali ima nas (vas) svega oko 5% a ostalih 95 % su zadovoljni?! Pa ako im je dobro - onda nista!!!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Zvezdarac said:

Kada će poštovanje Sporazuma sa narodom izgledati kada stigne do Šapca? Tamošnji gradonačenik Nebojša Zelenović kaže da će odluka o učešću na izborima u tom gradu tek biti doneta.

 

Svakako da nije blesav da izgubi izvor $$$, mada ne znam kako stoji u lokalu. Čuo sam od prijatelja iz Šapca, koji je 101% protiv SNS, da Zelenović ima i tamo nešto manji rejting zbog identičnih postupaka. Kao poslednji biser je spomenuo neki trg posvećen Vinaveru, koji je tamo predmet sprdnje jer ga je radila neka mlada arhitektica koja je na njihovoj liniji, a tamo je postavila neke crvene merdevine na staru komunističku zgradu i nešto što liči na vešala kako bi ga oplemenila. Naravno, sve su radile burazerske firme.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Svakako da nije blesav da izgubi izvor $$$, mada ne znam kako stoji u lokalu. Čuo sam od prijatelja iz Šapca, koji je 101% protiv SNS, da Zelenović ima i tamo nešto manji rejting zbog identičnih postupaka. Kao poslednji biser je spomenuo neki trg posvećen Vinaveru, koji je tamo predmet sprdnje jer ga je radila neka mlada arhitektica koja je na njihovoj liniji, a tamo je postavila neke crvene merdevine na staru komunističku zgradu i nešto što liči na vešala kako bi ga oplemenila. Naravno, sve su radile burazerske firme.

Stoji tako da je AV imao 53% na predsednickim.A ne verujem u ovo sto pricas,siguran sam da u Sapcu,Paracinu,SG i Cajetini nema korupcije

100% cisti tenderi,bez stranackog zaposljavanja...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Zvezdarac said:

Stoji tako da je AV imao 53% na predsednickim.A ne verujem u ovo sto pricas,siguran sam da u Sapcu,Paracinu,SG i Cajetini nema korupcije

100% cisti tenderi,bez stranackog zaposljavanja...

 

Ma naravno, taj što mi je rekao se sigurno prodao za dva sendviča. Kod njih je sve divno, bajno i sjajno, ali im mrski neprijatelj namerno postavlja glupe arhitekte i nekakve burazere i kumove kako bi izgubili što više glasova.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nema šanse da uzmi i jednu od tih opština sada kada se bojkotuju izbori. Sva pažnja režimskih medija će biti posvećena tim lokalnim izborima i urnisaće ih propagandom. Onog iz Paraćina slabo znam ali ovo Zelenovićevo razmišljanje o izborima je za mene veliko iznenađenje. Izgleda da ni on baš nije bistar.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Nema šanse da uzmi i jednu od tih opština sada kada se bojkotuju izbori. Sva pažnja režimskih medija će biti posvećena tim lokalnim izborima i urnisaće ih propagandom. Onog iz Paraćina slabo znam ali ovo Zelenovićevo razmišljanje o izborima je za mene veliko iznenađenje. Izgleda da ni on baš nije bistar.

 

Koje razmisljanje?

Link to comment
Share on other sites

Na pitanje novinarke da li će izaći na izbore u Šapcu nije dao jasan odgovor ni za izlazak ni za bojkot. To sad ostvalja prostora za nagađanje i realno je još jedan udarac opoziciji koja ide u bojkot.

 

Quote

Kada će poštovanje Sporazuma sa narodom izgledati kada stigne do Šapca? Tamošnji gradonačenik Nebojša Zelenović kaže da će odluka o učešću na izborima u tom gradu tek biti doneta.

"Neće se nikakva skrivena operacija dešavati niti je bilo kakva skrivena operacija u toku. Ono što mogu da kažem je da će, što se tiče Šapca, biti doneta dobra odluka i da niko ne treba ništa da brine", kaže.

N1: Gospodine Zelenoviću, ko odlučuje o tome? Vi ili ste konsultujete u Savezu za Srbiju?

Zelenović: Oko svega, svih odluka koje donosimo mi se uvek konsultujemo i do sada smo uvek bili iskreni prema svim svojim parterima kao što očekujem da partneri budu iskeni prema nama.

N1: Kad možemo očekivati vašu odluku s tim u vezi?

Zelenović: Mislim da sam dovoljno rekao, mislim da niko ne treba da brine niti u vezi Šapca, niti da će ta odluka biti dobra.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a565964/Deo-opozicije-u-kampanji-bojkota-da-li-ce-i-na-lokalu-slati-iste-poruke.html

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Na pitanje novinarke da li će izaći na izbore u Šapcu nije dao jasan odgovor ni za izlazak ni za bojkot. To sad ostvalja prostora za nagađanje i realno je još jedan udarac opoziciji koja ide u bojkot.

 

ako je izlazak na  lokalne izbore u Šapcu ili Paraćunu udarac za opoziciju...  onda je ta opozicija, malko u problemu  :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Poenta bojkota je, nedvosmisleno, pokusaj sabotaze u cilju borbe za posteniju izbornu klimu. Dakle, svoje glasace naterati da ne izadju na izbore kako bi na izbore izaslo manje od 50% cinjeci ih nelegitimnim i terajuci poziciju da popusti svoj stav.

 

Da li ce se to sad desiti, jedino je pitanje.

 

Izborni uslovi posteni nisu, ali ni opozicijia nit je ujedinjena nit je u dobroj meri-opozicija. Puno tu ima satelita vlasti. Posebno Ceda, Canak i Seselj. To su nekih od 5 do 8% glasackog tela, po meni.

 

Dakle, da li ce bojkot uspeti zavisi samo od jedinstva opozicije, a meni to ne deluje dobro u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki John Terry said:

Poenta bojkota je, nedvosmisleno, pokusaj sabotaze u cilju borbe za posteniju izbornu klimu. Dakle, svoje glasace naterati da ne izadju na izbore kako bi na izbore izaslo manje od 50% cinjeci ih nelegitimnim i terajuci poziciju da popusti svoj stav.

 

Da li ce se to sad desiti, jedino je pitanje.

 

Izborni uslovi posteni nisu, ali ni opozicijia nit je ujedinjena nit je u dobroj meri-opozicija. Puno tu ima satelita vlasti. Posebno Ceda, Canak i Seselj. To su nekih od 5 do 8% glasackog tela, po meni.

 

Dakle, da li ce bojkot uspeti zavisi samo od jedinstva opozicije, a meni to ne deluje dobro u ovom trenutku.

Pa i do sada je izlazilo oko 55%,ispod 50% nece biti neki dramatican pad...ispod 45 % je vec nesto sto se moze iskoristiti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...