Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

 

7 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

1. Ja imam više omiljenih političara...zbog prvog sam dobila warn, drugog i ne branim mnogo iako mi je veoma drag...jer bi i to bilo botovanje a ja nisam bot.

 

2. Ne postoji geneza. Ja sam podigla temu "iz mrtvih" jer sam spomenula Velju Ilića.

 

3. Neću sada Velju da branim, branila sam ga javno, pod imenom i prezimenom, i na Tviteru i napisala ceo tekst na blogu- blog ne pišem pod pseudonimom.. 

 

2. tema kao sto je srpska opozicija se ne dize iz mrtvih ekshumacijom velje ilica, zao mi je da nema neko bitniji ali to je samo moje vidjenje

 

ostalo pod 1 i 2 si ponovila vise desetina puta (nisi bot i blog) tako da to preskacem

Link to comment
Share on other sites

Koja opozicija? Opozicija čemu? Elem.

Ja bojkotujem izbore vec 15 godina, ali sad sam u iskusenju da idem da glasam - za Vucica. Taj mi je isao na zivce vise nego Milosevic onomad. A zasto bih sad glasao za njega? Pa da gazi, gazi, gazi... Gazi. Koga da gazi? Pa "svoj narod". Veliki sam ja zlotvor. Samo, ovi su gori i od mene, i oni imaju gore misljenje o "tome" nego ja. Dokaz je sto se ne gade da se prljaju time da bi to muzli. Ali dobro, to je druga tema, nego da vidimo mi sta nude ovi drugi, ovi koji zagovaraju bojkot izbora ili nesto.

Da li ce oni konacno skinuti sa k.. alendara to sa tim kosovom, tj da li ce samo prestati da podsticu negiranje stvarnosti u "svom narodu" , i prestati da veličaju grandioznu misoa među šljivama kako je "laž vid njihovog patriotizma, a naročito laganje samog sebe"? Hoće li?

Da li ce oni posle kad npr pobede zlog Vucica "zapeti iz petine žile" da budu pozvani da se prikljuce mrskom NATO paktu?

Da li ce oni kopati i rukama i nogama i uraditi sve sto je potrebno da to tu postane drug clan EU, pa da se konacno ukinu ovi glupi "granicni prelazi" koje je normalan svet ukinuo jos pre 10, 15 godina?

I mozda najvaznije, da li ce oni nemilosrdno mamuzati sve ove koji su izasli iz rupa kad je "vraćeno dostojanstvo", pa ih vratiti u rupe, tako sto ce samo primenjivati zakone koji i tu postoje, ali se ne drze njih kao pijani plotova, rek'o drug Tita. Hoce li prestati ta praksa?

Mislim, sad kad su se neki samoukinuli, sad sam ostao samo ja da drmam kavez, kad me ne mrzi. OK. Hajde neko od bojkotaša da kaze, svojim recima, kako ce to biti kad uskoro zli Vucic dogovori "normalizaciju odnosa" , a svi znamo sta to znaci. Nemojte da me stedite, hajde, ucinite mi to. Kako ce da zaboli nezna slouenska dusica kad "svoj narod" neko natera da se ponasa normalno, a ne kao on? Jel ce mnogo da boli?

Mogu da se jave na primer ovi sto im mnogo smeta to sto je neko napisao da je "narod" dobio sta je zasluzio. Ja se u stvari slazem sa takvima. Nije "svoj narod" dobio sta je zasluzio. Tek treba da dobije. To bi na primer bilo kad "narod" pocne masovno da klice sto je ta teritorija pripojena NATO paktu. Ali pazi, ne zbog toga sto tako stvarno misli, nego kao ona scena iz filma/serije Underground kad Slavko Stimac kroz tunel izadje negde u Nemackoj, pa kako cuje nekoga da govori nemacki, tako dize ruke, ha ha ha ha.... Sta im fali? Podaništvo je njihova srž. I tako samoinicijativno u trafikama kriju novinu "danas" iza "informera". Nije im to zli Vucic rekao da rade. Sami tako vole. E tako će voleti i članstvo u NATO. I ima da kliču tome, ha ha ha ha... Takvi su oni.

P.S. Cuo sam skoro na radiju, mrski Vucic uvodi jedinstveni pozivni broj za sve hitne slucajeve, kao 911 ili nesto. Isto tako, autobusi koji voze đake u skolu ce biti zuti, tapacirana sedista, pojasevi, vozac u odelu i kravati i te stvari. Trebalo je to da pocne da se primenjuje sutra. Ali kao i uvek, radovan je kilav, pa ce se to odloziti za par meseci, ali ce biti. Sve kao preslikano iz mrskih USA. I kako ce to biti kad ovo zlo zaživi. Jel ce mnogo da boli taj atak na "identitet" ?

Eto, nisam pominjao polne organe, ni uvredljive izraze koji su zabranjeni, ni nista. Samo postavljam pitanja. Da cujemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 
 ...
1. Ja imam
2. Ja sam podigla
3. Neću sada


Vidi Razićka (možda malo prerano, al' Luka bi više i mogao da se isprsi za taj prsten [emoji3059])... Evidentno je da je nekoliko nas ovde reagovalo slično i s blagim (i manje blagim) gađenjem na pomen Velje I. Zašto je to tako? Da li smo kolektivno neobavešteni i imamo neke predrasude prema svemu što dolazi iz Čačka? (Ono...pripustili smo Boru Đ. u Beograd 70ih i eto koje sranje smo napravili...)

Možda bi bio red da nam malo približiš lik i delo Velje kao opozicionog pregaoca i borca za bolju i prosperitetnu Srbiju u EU?

Nije u redu da baciš kosku i da se povučeš. Put you money where your mouth is. Učini da ga shvatimo, približi nam ga, rasprši sve naše zablude [emoji848]

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milenko Puzigaca said:



 Da cujemo.

 

dok se neko ne pojavi da bolje objasni, mogu da izrecitujem jednu mantru koja se vrti

a to je da je potrebno ukloniti Av Zlo koje urusava Srb, nije bitno ko ce doci na njegovo mesto samo Urusitelj da se srusi, po mogucstvu sam neka padne,

jer na izborima krade

niko ne zna da li ce posle toga kada padne, da pocne da raste sareno cvece i da se vrate osmesi, a to nije ni bitno.

Srusti ga da srbija pocne da zivi, da dise (ima ona tema tamo `Da li oni disu` od pre nekoliko godina, ali sve je isto jos uvek, ista prica tece)

 

...ma i meni smeta Av jer zelim da jednom zauvek pobedi Ceda...i cim to kazem, svi se sloze da je Av ipak bolji i malo se smire :lol_2:

 

ljudi hoce djilasa i te stvari, nijesam pametna kao sto mislim da nisam

 

ps. obrati paznju da nije bitno ko ce doci na njegovo mesto jer to je poenta.

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

I molim vas, nemojte sada da komentari idu u pravcu "Velja selja" i slično..jer ću dobiti novi warn ukoliko ga budem branila..🙂 

Ne nasedaj dzudi, navlace te na warn 

 

Stvarno su... :wink2: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velja, Mirkovic, Parovic, Beli, Zavetnici, Ceda, Canak,Seselj, Desnica, Spaic, DSS itd nisu opozicija vec vucicevi psi politicki...Nista vise, nista manje.

 

Dele im se uloge po potrebi i dobro su placeni za tako nesto. Uglavnom teski sljam i ljudi koji guraju Srbiju unazad.

 

Ne kazem daih nema jos, ali ovi su nacrtani!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

dok se neko ne pojavi da bolje objasni, mogu da izrecitujem jednu mantru koja se vrti

a to je da je potrebno ukloniti Av Zlo koje urusava Srb, nije bitno ko ce doci na njegovo mesto samo Urusitelj da se srusi, po mogucstvu sam neka padne,

jer na izborima krade

niko ne zna da li ce posle toga kada padne, da pocne da raste sareno cvece i da se vrate osmesi, a to nije ni bitno.

Srusti ga da srbija pocne da zivi, da dise (ima ona tema tamo `Da li oni disu` od pre nekoliko godina, ali sve je isto jos uvek, ista prica tece)

 

...ma i meni smeta Av jer zelim da jednom zauvek pobedi Ceda...i cim to kazem, svi se sloze da je Av ipak bolji i malo se smire :lol_2:

 

ljudi hoce djilasa i te stvari, nijesam pametna kao sto mislim da nisam

 

ps. obrati paznju da nije bitno ko ce doci na njegovo mesto jer to je poenta.

 

Cekaj,ti glasas za Cedu?  😁 Boljije Ceda od  vucica, i stolica je..ali gde nadje Cedu Jovanovica.  Ne treba samo da se skine sa vlasti, vec da zaradi robiju, sa bar jos 2-5k ljudi koji su ostetili ove drzavu. Nema tu filozofije, ni pregovora. Neka bude i za 10g ali da bude 😌

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne nasedaj dzudi, navlace te na warn 
 
Stvarno su... :wink2: 

Ma ne bre...evo uzeću warn, ako ga bude, na sebe, to mi ionako deluje nekako badass, kao ožiljci iz fajta... Tattoo JNA 1974 i sl... :s_d:

Ne dirajte Джуди, udrite mene ja sam kriv, al živ nisam da čujem dobre strane Ilić Mr. Velje. Keve mi.

Sent from my SM-N950F using...

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Pavaroti said:

Cekaj,ti glasas za Cedu?  😁 Boljije Ceda od  vucica, i stolica je..ali gde nadje Cedu Jovanovica.  Ne treba samo da se skine sa vlasti, vec da zaradi robiju, sa bar jos 2-5k ljudi koji su ostetili ove drzavu. Nema tu filozofije, ni pregovora. Neka bude i za 10g ali da bude 😌

 

ne glasam vec odavno, to je jedno, a drugo,

 

mozda nisi primetio da sam zapravo uocila kontradiktornost koja se sastoji u tome

da ako je preporuka da se glasa za bilo koga osim za Ava, to bi trebalo da znaci bukvalno za bilo koga, ipak ispada da je Ceda zapravo

isti Av pa onda ni za njega, krug se tako suzava...i preporuka da se glasa za svakog osim za Ava nema nikakvu vrednost.

 

To oko Cede vise u ovom trenutku nije ni vazno, bilo je vazno a to sam bezbroj puta napisala,

onda kada su glasaci kaznili Tadica Vucicem. Ceda je i tada kao i sada bio vece zlo za glasace. Zasto? Ok izrucio je Slobu. Prodavao Kosovo.

To ne moze da mu se oprosti, ipak Vucic to nije uradio. I pobedio.

O tome govorim, o tome sam govorila i sada i tada.

 

Pa zamisli kada neko, ko, ako mogu tako da kazem - organski ne podnosi Vucica,

kaze da dolazi u iskusenje da glasa za njega. Da sam ja ta Pozeljna i Korektna opozicija, razmislila bih o sebi

i menjala sebe a ne vucica koji ne bi trebalo da bude iznenadjenje u vidu razocarenja...cemu su se to glasaci nadali kada su ga/ih birali?

 

I neka se dogovore da li bilo ko ili ne bas bilo ko? Moze boskic ali ne Ceda? pa umirem od smeha...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Velja, Mirkovic, Parovic, Beli, Zavetnici, Ceda, Canak,Seselj, Desnica, Spaic, DSS itd nisu opozicija vec vucicevi psi politicki...Nista vise, nista manje.

 

Dele im se uloge po potrebi i dobro su placeni za tako nesto. Uglavnom teski sljam i ljudi koji guraju Srbiju unazad.

 

Ne kazem daih nema jos, ali ovi su nacrtani!!!

 

prvo sam videla post na drugoj temi, sada se ovde vidim krug za glasanje zaista suzava kako sam i napisala tamo

 

ako si vec nabrojao anti-preporuku molim te napisi i preporuku za glasanje, jer ovim se obican glasac samo zbunjuje.

  Obican glasac je kao kada dete pipne struju, a majka vikne NE DIRAJ...dete zatim dodirne psa, majka vikne Ne diraj, itd...

Pa sta smem ako nista ne smem - pita dete...a glasac pita - pa za koga smem da glasam ako ne smem ni za koga

 

...zato kazem napisi ko je ok, ono - ko je siguran, posten, pozeljan i stoposto nevucicevac

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Yoyogi said:

....

 

Kao da su ovi na vlasti, sumarno, bolji. Ne znam, vi znate.

Gledao sam vise intervjua sa Veljom Ilicem gde vrlo ostro i argumentovano kritikuje aktuelni rezim. Covek je preko 30 godina u politici, par puta mu se desio neki incident zbog temperamenta i to ga odmah diskredituje kao ozbiljnog politicara? U odnosu na ovo sto danas imamo na vlasti Velja Ilic je vrhunski intelektualac i gospodin. Nije moja opcija politicka ali postujem direktnost i hrabrost u javnom govoru. Uostalom, treba procitati program Nove Srbije pa onda suditi. Za nesto se moramo opredeliti da bi ovi otisli. Uostalom sad je i u svetu moda politicara sa fleksibilnijim manirima i ponasanjem tako da bi se i Velja uklopio jer nije formalan i ustogljen. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Gledao sam vise intervjua sa Veljom Ilicem gde vrlo ostro i argumentovano kritikuje aktuelni rezim. Covek je preko 30 godina u politici, par puta mu se desio neki incident zbog temperamenta i to ga odmah diskredituje kao ozbiljnog politicara? U odnosu na ovo sto danas imamo na vlasti Velja Ilic je vrhunski intelektualac i gospodin. Nije moja opcija politicka ali postujem direktnost i hrabrost u javnom govoru. Uostalom, treba procitati program Nove Srbije pa onda suditi. Za nesto se moramo opredeliti da bi ovi otisli. Uostalom sad je i u svetu moda politicara sa fleksibilnijim manirima i ponasanjem tako da bi se i Velja uklopio jer nije formalan i ustogljen. 

A njegova dostignuća dok je bio na vlasti su...?

 

I za njegovog vakta su se gradili putevi čije su cene bile upitne.

 

I čekaj malo, kako to da levičar kao ti podržava desničara koji je još i monarhista? :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

ne glasam vec odavno, to je jedno, a drugo,

 

mozda nisi primetio da sam zapravo uocila kontradiktornost koja se sastoji u tome

da ako je preporuka da se glasa za bilo koga osim za Ava, to bi trebalo da znaci bukvalno za bilo koga, ipak ispada da je Ceda zapravo

isti Av pa onda ni za njega, krug se tako suzava...i preporuka da se glasa za svakog osim za Ava nema nikakvu vrednost.

 

To oko Cede vise u ovom trenutku nije ni vazno, bilo je vazno a to sam bezbroj puta napisala,

onda kada su glasaci kaznili Tadica Vucicem. Ceda je i tada kao i sada bio vece zlo za glasace. Zasto? Ok izrucio je Slobu. Prodavao Kosovo.

To ne moze da mu se oprosti, ipak Vucic to nije uradio. I pobedio.

O tome govorim, o tome sam govorila i sada i tada.

 

Pa zamisli kada neko, ko, ako mogu tako da kazem - organski ne podnosi Vucica,

kaze da dolazi u iskusenje da glasa za njega. Da sam ja ta Pozeljna i Korektna opozicija, razmislila bih o sebi

i menjala sebe a ne vucica koji ne bi trebalo da bude iznenadjenje u vidu razocarenja...cemu su se to glasaci nadali kada su ga/ih birali?

 

I neka se dogovore da li bilo ko ili ne bas bilo ko? Moze boskic ali ne Ceda? pa umirem od smeha...

 

 

 

Ceda Jovanovic je prestao da bude ozbiljna opcija u onom trenutku kada je organizovao onu farsu od izbora u svojoj stranci na kojima je bio jedini kandidat.

 

To je jedno. Drugo, hajde da se potrudimo i da baratamo cinjenicama. Ko je napisao, rekao, izneo stav da se glasa za bilo koga osim za Vucica i SNS? To bi znacilo da su prihvatljivi i Srpska desnica, Zavetnici, SRS, SPS, LSV, LDP sto je besmislica.

 

Taj stav da je SNS, Vucic i ekipa oko njih dobra jer nanosi zlo gradjanima Srbije ili sprovode diktaturu jer ovdasnji narod i jeste samo za diktaturu je po meni duboko pogresan i nije odraz racionalnog razmisljanja.

 

Takodje, moramo se voditi onim sto nam je ponudjeno na politickoj sceni Srbije. Da Dveri nastupaju samo sa DSS svakako ne bih iznosio stav da se glasa za njih jer su protiv SNS. U ovom trenutku izbor je izmedju Vucica i njegovih privezaka, lazne opozicije i opozicije.

 

Ni je ne mislim da je bojkot pravo resenje. Dok god anti - Vucic glasovi ne budu dostigli jednu trecinu birackog tela bojkot manje vise ne moze da uspe. Na prethodnim izborima anti - Vucic liste dobile su manje od 20% glasova, to je suvise malo da bi bilo znacajno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

nego da vidimo mi sta nude ovi drugi, ovi koji zagovaraju bojkot izbora ili nesto.

 

Na mnogim tribinama održanim širom Srbije, na protestima, u razgovoru sa građanima, i putem društvenih mreža, svi lideri SavezaZaSrbiju ponavljaju isto- hoćemo iz korena da promenimo sistem. 

 

Zna se šta se pod tim podrazumeva.

 

Da li će bojkot izbora uspeti? To zavisi od lidera SZS, članova i simpatizera stranaka koje čine ovaj Savez, a zavisi i od samih birača-građana.

 

Šta će biti kad padne "zli Vučić"?  Biće najpre formirana Vlada stručnjaka koja će pripremati nove, slobodne, demokratske, prave izbore. Izbore u kojima neće biti ucena, neće biti crnih džipova bez registarskih tablica..neće biti deobe novca za jedan glas, niti fotografisanja glasačkog listića kojom se potvrđuje da je osoba X glasala za tu i tu stranku.

 

Kada se steknu uslovi za prave izbore svaka članica SZS promovisaće svoj Program i sa njim izaći na izbore.

 

Što se tiče Kosova i Metohije, ukoliko priznanje KiM nije već dogovoreno i sređeno, možda  najbolju ideju ima SSP. https://ssp.rs/deklaracija-o-pomirenju-2/

 

Eto, ako ima još nekih pitanja, tu sam. Napominjem samo da nisam član SSP, i da u svakoj političkoj stranci SZS vidim neke dobre, pametne stvari...nisam fanatik kada je u pitanju politika..i prilično sam tolerantna.

 

Ne mrzim nikoga, pa ni AV, samo kao i mnogi građani vidim da već punih 7 godina razara i deli Srbiju, na "naše" i "njihove"-misli tu na zlu i bezobraznu opoziciju.

 

Naneo je velike štete ekonomiji Srbije, ozakonio je korupciju, posebno u zdravstvu..hiljade ljudi zbog ovog režima odlazi iz zemlje..

 

Neobrazovane ljude sa lažnim diplomama postavio je na ozbiljna mesta u Ministarstvima i u drugim državnim institucijama...skresao je budžetska davanja najsiromašnijim slojevima...i da ne idem dalje..

 

Privatnim izvršiteljima ova vlast dala je velika ovlašćenja i mnogi ljudi ostaju bez krova nad glavom jer nisu u mogućnosti da plate rate kredita, račune za struju, komunalije..etc.. 

 

Mnogo, beskrajno mnogo loših stvari je uradio u poslednjih sedam godina ne samo on lično i njegova porodica, isto su radili i ostali u vladajućoj koaliciji...

 

Pojedinačno, šta se radi po opštinama i gradovima širom Srbije, može da se piše dugo, beskrajno dugo..

 

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Na mnogim tribinama održanim širom Srbije, na protestima, u razgovoru sa građanima, i putem društvenih mreža, svi lideri SavezaZaSrbiju ponavljaju isto- hoćemo iz korena da promenimo sistem. 

 

Zna se šta se pod tim podrazumeva.

 

Da li će bojkot izbora uspeti? To zavisi od lidera SZS, članova i simpatizera stranaka koje čine ovaj Savez, a zavisi i od samih birača-građana.

 

Šta će biti kad padne "zli Vučić"?  Biće najpre formirana Vlada stručnjaka koja će pripremati nove, slobodne, demokratske, prave izbore. Izbore u kojima neće biti ucena, neće biti crnih džipova bez registarskih tablica..neće biti deobe novca za jedan glas, niti fotografisanja glasačkog listića kojom se potvrđuje da je osoba X glasala za tu i tu stranku.

 

Kada se steknu uslovi za prave izbore svaka članica SZS promovisaće svoj Program i sa njim izaći na izbore.

 

Što se tiče Kosova i Metohije, ukoliko priznanje KiM nije već dogovoreno i sređeno, možda  najbolju ideju ima SSP. https://ssp.rs/deklaracija-o-pomirenju-2/

 

Eto, ako ima još nekih pitanja, tu sam. Napominjem samo da nisam član SSP, i da u svakoj političkoj stranci SZS vidim neke dobre, pametne stvari...nisam fanatik kada je u pitanju politika..i prilično sam tolerantna.

 

Ne mrzim nikoga, pa ni AV, samo kao i mnogi građani vidim da već punih 7 godina razara i deli Srbiju, na "naše" i "njihove"-misli tu na zlu i bezobraznu opoziciju.

 

Naneo je velike štete ekonomiji Srbije, ozakonio je korupciju, posebno u zdravstvu..hiljade ljudi zbog ovog režima odlazi iz zemlje..

 

Neobrazovane ljude sa lažnim diplomama postavio je na ozbiljna mesta u Ministarstvima i u drugim državnim institucijama...skresao je budžetska davanja najsiromašnijim slojevima...i da ne idem dalje..

 

Privatnim izvršiteljima ova vlast dala je velika ovlašćenja i mnogi ljudi ostaju bez krova nad glavom jer nisu u mogućnosti da plate rate kredita, račune za struju, komunalije..etc.. 

 

Mnogo, beskrajno mnogo loših stvari je uradio u poslednjih sedam godina ne samo on lično i njegova porodica, isto su radili i ostali u vladajućoj koaliciji...

 

Pojedinačno, šta se radi po opštinama i gradovima širom Srbije, može da se piše dugo, beskrajno dugo..

 

A zasto Bastac npr ne promeni iz korena sistem vlasti na lokalu,kao neki pilot projekat,nego vlada na SG isto kao sto se vlada i na drugim opstinama(stranacka zaposljavanja,namesteni tenderi...),taman da vidimo kako bi funkcionisalo a i da nam pokazu da su stvarno za promenu sistema

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJ_Vasa said:

A njegova dostignuća dok je bio na vlasti su...?

 

I za njegovog vakta su se gradili putevi čije su cene bile upitne.

 

I čekaj malo, kako to da levičar kao ti podržava desničara koji je još i monarhista? :s_d:

Napisao sam da nije moja politička opcija ali tvrdim da je u odnosu na Zorana Babića, Đuku molera, nesrećnog Đurića,  onog plavog iz skupštine što mu uši pokazuju sever i jug Velja Ilić oličenje elokvencije, emancipovanosti, umerenosti i kulturnog političkog dijaloga.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mama_mia said:

 

prvo sam videla post na drugoj temi, sada se ovde vidim krug za glasanje zaista suzava kako sam i napisala tamo

 

ako si vec nabrojao anti-preporuku molim te napisi i preporuku za glasanje, jer ovim se obican glasac samo zbunjuje.

  Obican glasac je kao kada dete pipne struju, a majka vikne NE DIRAJ...dete zatim dodirne psa, majka vikne Ne diraj, itd...

Pa sta smem ako nista ne smem - pita dete...a glasac pita - pa za koga smem da glasam ako ne smem ni za koga

 

...zato kazem napisi ko je ok, ono - ko je siguran, posten, pozeljan i stoposto nevucicevac

DS, zato se profilisao i kanalizacija ih je napustila, uvek imaju jak kor dobrih strucnjaka,a sada su sigurno i dosta pametniji. Posle toga ide SZS koji ima jak temelj i dosta kvalitetnih ljudi. Imaju levo,desno, centar....Mrzim podele, zato mi se i SZS svidja, mi smo Srbi pre svega!!!

 

Ako sam ti olaksao!!!! 🙋‍♂️

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mama_mia said:

 

ne glasam vec odavno, to je jedno, a drugo,

 

mozda nisi primetio da sam zapravo uocila kontradiktornost koja se sastoji u tome

da ako je preporuka da se glasa za bilo koga osim za Ava, to bi trebalo da znaci bukvalno za bilo koga, ipak ispada da je Ceda zapravo

isti Av pa onda ni za njega, krug se tako suzava...i preporuka da se glasa za svakog osim za Ava nema nikakvu vrednost.

 

To oko Cede vise u ovom trenutku nije ni vazno, bilo je vazno a to sam bezbroj puta napisala,

onda kada su glasaci kaznili Tadica Vucicem. Ceda je i tada kao i sada bio vece zlo za glasace. Zasto? Ok izrucio je Slobu. Prodavao Kosovo.

To ne moze da mu se oprosti, ipak Vucic to nije uradio. I pobedio.

O tome govorim, o tome sam govorila i sada i tada.

 

Pa zamisli kada neko, ko, ako mogu tako da kazem - organski ne podnosi Vucica,

kaze da dolazi u iskusenje da glasa za njega. Da sam ja ta Pozeljna i Korektna opozicija, razmislila bih o sebi

i menjala sebe a ne vucica koji ne bi trebalo da bude iznenadjenje u vidu razocarenja...cemu su se to glasaci nadali kada su ga/ih birali?

 

I neka se dogovore da li bilo ko ili ne bas bilo ko? Moze boskic ali ne Ceda? pa umirem od smeha...

 

 

Sto je uhapsio Slobu je jedna od boljih stvari u zivotu sto je uradio. Ne bih mu uzeo ni zlo ''prodaju''Kosova. Za zlo bi mu uzeo sto je politicka prostitutka.Ovajdio se on masno i poprilicno je u saci vucica. Sto je od pocepanih  starki usao u preskupo odelo i u istom vremenu se bavio politikom, kako to? Nije bas da mi deluje kao neki mag za bizinis, sto se vozi  helikopterom i lozi na kriminal itd... Ima milion mana, glasao sam ja za njega kad se LDP odvoio, zahebao sam se...ruku bi sad odsekao zbog toga, ali verovao sam mu..razocaran tad, ali teram dalje, SLEDECI!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napisao sam da nije moja politička opcija ali tvrdim da je u odnosu na Zorana Babića, Đuku molera, nesrećnog Đurića,  onog plavog iz skupštine što mu uši pokazuju sever i jug Velja Ilić oličenje elokvencije, emancipovanosti, umerenosti i kulturnog političkog dijaloga.


Ja te palanačke šerife (poput Palme i Jutke) doživljavam kao najveće zlo Srbije jer, između ostalog, na njihovoj bahatosti može da profitira samo koncept beogradizacije Srbije.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zvezdarac said:

A zasto Bastac npr ne promeni iz korena sistem vlasti na lokalu,kao neki pilot projekat,nego vlada na SG isto kao sto se vlada i na drugim opstinama(stranacka zaposljavanja,namesteni tenderi...),taman da vidimo kako bi funkcionisalo a i da nam pokazu da su stvarno za promenu sistema

 

Ne znam šta radi Bastać, ne pratim, ali ukoliko radi ovo što kažeš onda stvarno opozicija treba da se zamisli. Međutim, jel imaš neke dokaze ili linkove za ovo što si napisao ili je to ono u fazonu rekao mi prijatelj kome je rekao prijatelj, ili informer/alo/pink propaganda?

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jonnhy Clash said:

Napisao sam da nije moja politička opcija ali tvrdim da je u odnosu na Zorana Babića, Đuku molera, nesrećnog Đurića,  onog plavog iz skupštine što mu uši pokazuju sever i jug Velja Ilić oličenje elokvencije, emancipovanosti, umerenosti i kulturnog političkog dijaloga.

 

OK, ako ti je oličenje elokvencije govedo koje šutira novinare, to je tvoja stvar. Nego, ostade pitanje čime se dokazao kao kvalitetan dok je vršio vlast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...