Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

Video sam snimak, jebes mi sve ja ne razumem koliko su oni ostrasceni da pokusaju tako nesto i sta ocekivaju da ce se desiti nakon toga? Ovo je gora mrznja nego Srbi i Hrvati, ili Srbi i Albanci. Jedan mlad zivot ugasen, za koga, za sta? Jeli ta propaganda i ispiranje mozga toliko jako?

@Beonegro ako pises i dalje, pisao si da je Katar u dobrom polozaju jer imaju taj ugovor sa EU za gas, posto se traze drugi izvori zbog Rusije.

Kako tako jedna mala, (iako bogata), drzavica moze da cuva lidere Hamasa, koji iz svojih vila ubedjuju mlade ljude da rade ovako nesto. 

Da je Zapad ozbiljan, trebalo bi Kataru zavrnuti siju dok je raskrste sa tom bandom i pripretiti demokratizacijom, bilo kroz Katarsko prolece ili kroz Abrams tenkove posto USA ima bazu tamo valjda. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 033zero330 said:

Danas je ovaj na slici, od 14 godina, u sred bela dana, pokušao nožem da ubije pripadnika Israeli Border Police-a. Nije uspeo u tome, eliminisan je. Ne sumnjam da će postati "propagandni mučenik". Video neću postavljati, verujem da svako može da ga vidi... Tj, njegov napad.

 

GFlAw7iXoAA94kp?format=jpg&name=large

 

U USA i u Zapadnoj Evropi bi ovaj "graničar" dobio najmanje 10 godina zatvora, verovatno i više, zbog nezakonite upotrebe oružja. 

Link to comment
Share on other sites

@40Wins

 

Pokusana je neka smena vlasti u Kataru od strane komsija ali nije uspela jer Turci imaju tamo neku bazu plus su Iranci pretili da ce braniti Katar, a prvo sto bi napali su rafinerije. Tako da Katar iako deluje ko mala drzavica ima ozbiljna ledja.

 

Inace Katar moze da bira kome da prodaje gas zbog ovog rata u Ukrajini pa time ima i ogroman uticaj na Evropu. Do sad je Katar gas izvozio pre svega u Aziju.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Constantin said:

 

U USA i u Zapadnoj Evropi bi ovaj "graničar" dobio najmanje 10 godina zatvora, verovatno i više, zbog nezakonite upotrebe oružja. 

 

Možda u nekoj zemlji EU gde dominiraju levatori, ali onaj ko proba da se qrči pred američkim policajcima i to još sa nožem, obično prolazi kao švajcarski sir. Ne očekuješ valjda da policajac koji radi u ratnom stanju takvom idiotu prvo kaže buci-buci-buc i čeka da ga iskasapi kako bi mu bar stavio lisice.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Možda u nekoj zemlji EU gde dominiraju levatori, ali onaj ko proba da se qrči pred američkim policajcima i to još sa nožem, obično prolazi kao švajcarski sir. Ne očekuješ valjda da policajac koji radi u ratnom stanju takvom idiotu prvo kaže buci-buci-buc i čeka da ga iskasapi kako bi mu bar stavio lisice.

Naravno da ne, ali oni su streljali dečka(teroristu) sa više od deset metara s ledja dok je pokušavao da pobegne. Da je eliminisan u toku napada, upotreba oružja bi bila sasvim opravdana, ovako, prestali su svi razlozi za upotrebu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Constantin said:

streljali dečka(teroristu) sa više od deset metara s ledja dok je pokušavao da pobegne. Da je eliminisan u toku napada, upotreba oružja bi bila sasvim opravdana, ovako, prestali su svi razlozi za upotrebu.

 

Streljali?

Šta je ovo, PTC 90ih, goloruki narod uzvratio vatru do zuba naoružanim Zengama? :lol_2:

 

Alo, terorista je izvršio napad i krenuo da beži - šta treba da radiš, da ga pustiš, kao nema veze, vratiće se u školu da recituje pesmicu i radi kontrolni iz hemije...

Ili će možda da planira sledeći napad posle koga će opet da pobegne pa odradi sledeći itd... e, pa nema više sledećeg.  Jedan je lek protiv onoga ko je postao terorista.

 

E, sad, šta da se radi da ne nastaju teroristi, to je već druga priča...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fancy said:

 

Streljali?

Šta je ovo, PTC 90ih, goloruki narod uzvratio vatru do zuba naoružanim Zengama? :lol_2:

 

Alo, terorista je izvršio napad i krenuo da beži - šta treba da radiš, da ga pustiš, kao nema veze, vratiće se u školu da recituje pesmicu i radi kontrolni iz hemije...

Ili će možda da planira sledeći napad posle koga će opet da pobegne pa odradi sledeći itd... e, pa nema više sledećeg.  Jedan je lek protiv onoga ko je postao terorista.

 

E, sad, šta da se radi da ne nastaju teroristi, to je već druga priča...

 

Ma šta kažeš ? Kako se zove to kad pucaš sa deset metara nekome u ledja i lišiš ga života ? Ja kažem šta kaže pravo i kako se postupa u pravnim državama u svetlu evidentnih činjenica,a  sve ovo što se pravda je čista kaubojština. Ne očekujem ja objektivnost, pa svakako ni od tebe, a to kažem na osnovu iskustva, ali što se ovog slučaja tiče, zakon je prekršen i ovo je klasična prekoračenje datih im ovlašćenja. Ne očekujem objektivnost ni od forumaša koji kažu "rokaj"....a ne pitah...da li si pogledao video ? 

 

Hoćeš obrazloženje, naravno pravno, zašto su izraelski vojnici postupili protiv zakona ?

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao video, čitao sam da je napao nekog nožem.

Sutra će imati bombu.  Valjda je bolje da to sutra ne dođe?

U ratnom stanju svugde prvo odu civilni i vladaju ratni zakoni.

 

Edited by fancy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fancy said:

Nisam gledao video, čitao sam da je napao nekog nožem.

Sutra će imati bombu.  Valjda je bolje da to sutra ne dođe?

U ratnom stanju svugde prvo odu civilni i vladaju ratni zakoni.

 

 

Ok za ratne zakone, ali to ne znače da ne postoje. Medjutim, ovde je neki sled dogadjaja takav, a ne možeš preventive radi, da nekog lišiš života. Možeš u nekim slučajevima, da ga ne tupim preširoko, ali ovde je napad prestao, nije nastupila posledica, mladić-dečak pokušava da pobegne sa lica mesta. Policajci/vojnici...njih je trojica. Ne znam da li me razumeš...onog momenta kada mu je nož ispao ili kako god je ostao bez njega, nema više osnova za upotrebu oružja s obzirom, ponavljam, da nije nastupila posledica (ili teža posledica). Najviše što su mogli je da ga liše slobode i privedu. Da je imao vatreno oružje, a oni nesumnjivo utvrdili to, čak i pokušaj potezanja istog bi ima dao pravo da ga na licu mesta likvidiraju.


 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

Voleo bih da vidim koliko takve "dece" ima medju "civilnim" zrtvama.

Nesumnjivo podosta. Ali kada se ovde ukaže na to da Hamas masovno koristi maloletne borce za svoje terorističke akcije i napade na idf (a svako mladji od 18 godina, makar jedan dan, se vodi kao "dete") uvek se javi neko da optuži za manjak empatije za "decu civilne žrtve rata". Čak i kada se samo ukazuje da ne treba tretirati podatke koje daje Hamas i Hamasov proksi "UNRWA" kao iole pouzdan info o civilnim žrtvama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

...mu je nož ispao ...

 

ovde je napad prestao, nije nastupila posledica, mladić-dečak pokušava da pobegne sa lica mesta.

 

Ne pokušava on da pobegne zato što se iznenada setio da treba bolesnoj tetki da odnese lek ili ima čas solfeđa, pobegao je jer je uspeo / nije uspeo u svojoj nameri (nisam i ne želim to da gledam, nisu ratovi priča u kojoj uživam) i da bi opet nekog napao. S novim nožem (ako nije sad uspeo), novom bombom (ako jeste uspeo, verovatno bi avanzovao) svejedno...

 

Btw, "nož ispao" aloo, ja nikad nisam išao s nožem okolo, ne volim njim da baratam ni u kuhinji.

 

5 minutes ago, Constantin said:

nema više osnova za upotrebu oružja

 

To možda može tako u školskim tučama.

 

U ratu teško.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Constantin said:

Naravno da ne, ali oni su streljali dečka(teroristu) sa više od deset metara s ledja dok je pokušavao da pobegne. Da je eliminisan u toku napada, upotreba oružja bi bila sasvim opravdana, ovako, prestali su svi razlozi za upotrebu.

Nisu oni streljali dečka već eliminisali teroristu. Bolje je što je sad eliminisan nego da je poživeo pa za koju godinu možda i bio uspešan u napadu.

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

 
Ne pokušava on da pobegne zato što se iznenada setio da treba bolesnoj tetki da odnese lek ili ima čas solfeđa, pobegao je jer je uspeo / nije uspeo u svojoj nameri (nisam i ne želim to da gledam, nisu ratovi priča u kojoj uživam) i da bi opet nekog napao. S novim nožem (ako nije sad uspeo), novom bombom (ako jeste uspeo, verovatno bi avanzovao) svejedno...
 
Btw, "nož ispao" aloo, ja nikad nisam išao s nožem okolo, ne volim njim da baratam ni u kuhinji.
 
 
To možda može tako u školskim tučama.
 
U ratu teško.
 
Tetki lek, da uplati tiket, kenja mu se...svejedno. 
Nož - mi svakako ne vidimo jel britva il je kama, nagadjamo, ali nož je....opasno sredstvo.
Jbt rat je....pa nisu svi pretvoreni u tom momentu na lovce i lovinu. Nije ovo bio Adem Jašari, nego balavac....još nije poče da se brije. Drugi par cipela je to što je on ušao u priču da je njegova istorijska uloga, da učini nešto za svoju Palestinu "ne žaleći da u toj borbi da is voj život....
Sasvim je druga stvar što će to sad politički da se eksploatiše...ne verujem da će HAMAS da propusti priliku da na talambase udaraa kako je ubijeno dete. Sve to će podići lestvicu nasilja sa obe strane. Nemam ja ništa protiv da se HAMAS-ovci satru, da budemo načisto....i nisam slep kod očiju da ne vidim kako se mlada deca zloupotrebljavaju za terorističke napade.
Nisu oni streljali dečka već eliminisali teroristu. Bolje je što je sad eliminisan nego da je poživeo pa za koju godinu možda i bio uspešan u napadu.
 
Da odu do njega kući, možda ima mladjeg brata....taj će garant hteti da se osveti, kad poraste....daj bre.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

ne verujem da će HAMAS da propusti priliku da na talambase udaraa kako je ubijeno dete.

 

Nesumnjivo, a primiće se tamo gde će se standardno primiti svaka antisemitska propaganda sve i da su ga ponudili krempitama ili doboš tortom i dali mu da iseče prvo parče tim nožem.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

 

Nesumnjivo, a primiće se tamo gde će se standardno primiti svaka antisemitska propaganda sve i da su ga ponudili krempitama ili doboš tortom i dali mu da iseče prvo parče tim nožem.

 

Volim tvoj, pomalo čudan, smisao za humor. :smiley64:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Constantin said:

Naravno da ne, ali oni su streljali dečka(teroristu) sa više od deset metara s ledja dok je pokušavao da pobegne. Da je eliminisan u toku napada, upotreba oružja bi bila sasvim opravdana, ovako, prestali su svi razlozi za upotrebu.

 

Koje crno streljanje? Streljanje podrazumeva streljački vod, a ovaj je napao polcijajca na teritoriji u ratnom stanju nečime što je smrtonosno oružje. Nije mu opsovao mater, već potegao nož. Nije čak u pitanju ni vojnik, već klasičan terorista. Da nije trebalo da mu prvo kaže stoj, zatim stoj ili pucam, stoj pucaću, pa onda hitac upozorenja u vazduh? Klipan bi dotle stigao i kafu da popije. Mogao je lepo odmah da se preda i da izađe iz zatvora kroz nekoliko meseci pri razmeni zatvorenika, što bi mu bila premija. Ukratko, sam pao, sam se ubio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

pomalo čudan, smisao za humor.

 

Crni / apsurdni humor, već odavno u Novom Svetu na granici poželjnog i tolerišućeg (sve više i cancelovan), takva su vremena. 

Nekad je to bilo normalnije, al šta ćeš ostao sam odavno zaražen Alan Fordom i Monti Pajtonom.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Koje crno streljanje? Streljanje podrazumeva streljački vod, a ovaj je napao polcijajca na teritoriji u ratnom stanju nečime što je smrtonosno oružje. Nije mu opsovao mater, već potegao nož. Nije čak u pitanju ni vojnik, već klasičan terorista. Da nije trebalo da mu prvo kaže stoj, zatim stoj ili pucam, stoj pucaću, pa onda hitac upozorenja u vazduh? Klipan bi dotle stigao i kafu da popije. Mogao je lepo odmah da se preda i da izađe iz zatvora kroz nekoliko meseci pri razmeni zatvorenika, što bi mu bila premija. Ukratko, sam pao, sam se ubio.

Možda mu advokat Čeda Stojković položi cveće na grob u neko dogledno vreme ? :smiley33:

3 minutes ago, fancy said:

 

Crni / apsurdni humor, već odavno u Novom Svetu na granici poželjnog i tolerišućeg (sve više i cancelovan), takva su vremena. 

Nekad je to bilo normalnije, al šta ćeš ostao sam odavno zaražen Alan Fordom i Monti Pajtonom.

 

 

I ja sam Fancy, al pazim....doduše ja sam običan forumaš :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, fancy said:

 

Nesumnjivo, a primiće se tamo gde će se standardno primiti svaka antisemitska propaganda sve i da su ga ponudili krempitama ili doboš tortom i dali mu da iseče prvo parče tim nožem.

Opasno se cak i kod nas u Srbiji zapatio taj antisemitizam. Mozda je uvek i postojao, ali je sa Arafatoim i Titovim Nesvrstanima postao

i salonski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uz ogradu da ja još uvek nisam naleteo na video ovo su neki standardi u ovim slučajevima.

 

Ako je ugrozio nečiji život on je legitimna meta bez obzira šta dalje radi. Vojnik ili policijac nije tu da štiti samo sebe nego sve nas. Čak i ako beži, obzirom da je napao nekog postoji opasnost da će napasti nekog usput i zato policija ima prava da puca na njega. Ako nije ugrozio ničiji život, ako je recimo bacio plastičnu bocu na nekog, ili pokušao da obije neka vrata i krene da beži u tom slučaju policija ne sme da puca na njega čak i kada ga opomene da će pucati. To su neke osnove koje su u svim službama bezbednosti iste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Constantin said:

Možda mu advokat Čeda Stojković položi cveće na grob u neko dogledno vreme ? :smiley33:

 

Ne znam za njega, ali će razni belosvetski levatori kao što je Greta Tupberg ili UNRWA roniti krokodilske suze za pajtosom.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Koje crno streljanje? Streljanje podrazumeva streljački vod, a ovaj je napao polcijajca na teritoriji u ratnom stanju nečime što je smrtonosno oružje. Nije mu opsovao mater, već potegao nož. Nije čak u pitanju ni vojnik, već klasičan terorista. Da nije trebalo da mu prvo kaže stoj, zatim stoj ili pucam, stoj pucaću, pa onda hitac upozorenja u vazduh? Klipan bi dotle stigao i kafu da popije. Mogao je lepo odmah da se preda i da izađe iz zatvora kroz nekoliko meseci pri razmeni zatvorenika, što bi mu bila premija. Ukratko, sam pao, sam se ubio.

 

Znači da su naši u Donjem Prekazu i Račku bili strpljivi i možda pomalo neodlučni.Pogotovu u  pogledu eliminisanja Jašarija...

TAko da...na ovu temu nemam ništa više da dodam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...