Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

9 hours ago, Darko said:

UN je pro-Palestinski, BBC je takođe, političari samo pričaju pro-Palestinske priče radi izbora trte mrte ... kako da ne. Da ponovim:

 

 

Ali dobro, ja sam emocionalan i neobjektivan. 

BBC nije hteo da Hamas nazove teroristickom organizacijom. Pa ti pricaj sta god hoces. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, MilošVB said:

Sigurno ima mnogih iza čije se "brige" za Palestinu krije antisemitizam, ali je isto tako sigurno da većina prosto gleda sa emotivne strane, bez skrivenih pobuda. Ljudima je dojadilo da sagledavaju širu sliku, prosto žele mir i reaguju instiktivno na dešavanja u Gazi. Moraš to da razumeš.

 

...sta te navodi da mislis da ne razumem ...ali to sto ja ovde razumem nece pomoci emotivcima da im bude lakse. Trebalo bi biti samo realan. A da ne pricam opet koliko je vazno da se razume i ne zaboravi kako je do svega ovoga doslo i jos vaznije a sto niko ne moze da odgovori jos uvek - Sta se uopste ocekivalo posle hamasovog napada na Izrael? Eto, ako neko moze da da odgovor makar i emotivan. Bilo kakav odgovor.

 

Znaci sta su zitelji Gaze i njihove vodje zapravo mislile da ce Izrael uraditi kada se zavrsi suludi pohod na Izrael, kada prestanu da haraju, siluju, kolju i vrse sakacenje genitalija i drugih organa? Jesu li mislili mozda da ce Izrael uraditi upravo ovo sto se desava sada ili da ce im to proci do sledeceg naleta andrenalina?

 

Ako ce odgovor da bude - da ali emotivci smo ...ok moze i da se kaze za cim tacno ovi emotivci zale.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Angelia said:

BBC nije hteo da Hamas nazove teroristickom organizacijom. 

 

Pa da, to je najsmesnije od svega pozivati se na bbc u vezi rata na ME. Da li to neko uopste vidi kako se oni brane i kazu - BBC nece da savetuje nikome sta da misli i sta da radi, samo dajemo informacije a ljudi sami neka odluce :lol_2:

 

Pitam se da li je BBC bio ovako neutralan kao Srbija oduvek ili je ipak zauzimao stranu.... Svakako a to sam vec rekla da demokratiju cini demografija ili obrnuto....

 

...iskreno se smejem ovom bbc-jevskom stavu da ljudi treba sami odluce koja strana im se dopada dok otvoreno staju o odbranu hamasa ne zeleci da povrede njihova teroristicka osecanja time sto ce ih nazvati teroristima. 

 

Kad ih slusas ne znas da li je BBC ili al-jazeera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

Znaci sta su zitelji Gaze i njihove vodje zapravo mislile da ce Izrael uraditi kada se zavrsi suludi pohod na Izrael, kada prestanu da haraju, siluju, kolju i vrse sakacenje genitalija i drugih organa? Jesu li mislili mozda da ce Izrael uraditi upravo ovo sto se desava sada ili da ce im to proci do sledeceg naleta andrenalina?

 

 

Sta su zitelji Gaze mislili nemam pojma - znam da su vodje Hamasa i oni sa kojima saradjuju (Rusija/Iran) zeljeli prinuditi Izrael na odlucan odgovor. Ja ne vidim da je Izraelu ostavljena bilo koja druga opcija izuzev zestokog udara na Hamas, jer bi sve drugo bilo protumaceno kao slabost i bilo znak za jos masovnije  napade na Izrael i sasvim sigurno bi ugrozilo njegov opstanak. Neminovnost odgovora Izraela dakle nije u pitanju, pa ni nacin na koji IDF uglavnom provodi akcije, targetirajuci Hamasova sjedista i teroristicke baze, ali to ne znaci da se ne smije saosjecati sa i pokusati pomoci civilnom stanovnistvu Gaze koje bez ikakve dileme pati, gine i gladuje. Hamas ih stavlja ispred sebe kao zivi stit, IDF ne moze u svim situacijama izbjeci civilne zrtve - j...na situacija u kojoj se nalaze. I meni ih je zao. I volio bih da im se na neki nacin pomogne i patnja okonca kao i mnogi drugi ljudi i to pokusavamo nekako artikulisati - mo to radimo na forumu, jer sasvim sigurno necu izaci na trg pred umjetnicku galeriju gdje se u mom gradu odrzavaju svakodnevni protesti. Not my cup of tea jer se tamo okupljaju i galame i antisemiti, i ekstremisti i sve moguce anticivilizacijske grupe - ali kada prodjem vidim i dosta tuznih pogleda obicnih, sasvim normalnih, zastrasujuce bespomocnih ljudi koji niti su anitsemiti, niti ekstremisti, nego jednostavno ne znaju sta drugo da urade da pomognu svojim porodicama i prijateljima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima ljudi koji bi da okoncaju patnju, inace sve bi moglo da se zavrsi da vrate taoce, pre nego su svi mrtvi, I isporuce zlocince. A sa druge strane, ko ce okoncati patnju ljudi koji su izgubili decu 7og oktobra? Ko ce da vrati ljudima bol koji znaju da su im sestre I cerke brutalno silovane, pre nego su ubijene? 

Ko jos zeli da mladi izraelci ginu u Gazi, I gube ruke, noge...

Samo sto ljudi koji gledaju objektivno, znaju da je Izrael prinudjen na ovo, I pokazuju empatiju. Svima je jasno da Izrael nema opciju, osim sto su izabrali da zrtvuju vise zivota, za zivote stanovnika u Gazi (koje verovatno zabole uvo za jedan jevrejski zivot), I za taoce. 

 

Posto dosta ljudi voli poredjenje sa Balkanom, zamislite da 20 godina albanci sa Kosova ulecu u Srbiju, dizu ljude u vazduh, bacaju rakete do Beograda...da morate da izgradite sklonista, da kad ulazite u restoran moraju da vam pregledaju tasnicu, I da na ulazu na aerodrom imate checkpoint da niste terorista. I onda zamislite da se desi 7mi oktobar... koja bi bila reakcija? A da istovremeno recimo teroristi vrebaju iz Bugarske I bacaju rakete. Mozete bilo koju zemlju da ubacite u scenario, ovo dajem kao primer blizak za SR.

 

I sad zamislite da to nije ni mali % opisa kako zivot u Izraelu izgleda zbog pretnje terorista.

 

Tako da, jedno je biti emotivan, a drugo potpuno ignorisati realnost. I za one koji su propustili memo, nisu samo Hamasovci uleteli 7og oktobra u Izrael, nego I "civili" koji su otimali taoce, silovali, otimali leseve ubijenih, pljackali i palili... za nagradu. 20k $ za zivog taoca, I stan u Gazi. 

 

Za mene, Shani Louk nikad ne treba biti zaboravljena.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

And who the hell is Gigi Haddid 😀

 

 

Covek je legenda. Ismedju ostalog, zasto nije slobodan pristup u ratnoj zoni za novinare, da ne otkrivaju detalje operacije. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mama_mia said:

 

 

 

Kad ih slusas ne znas da li je BBC ili al-jazeera.

Svi su mediji ( Engleska, Francuska, Nemacka, Italija, UK, USA) al-jazeera= BBC.

Cak i stampani. Juce je izasao snimak iz izraelskog drona gde je lepo vidljivo da su sefovi skladista humanitarne

pomoci UNO Hamas ratnici, To stoji tako samo ako detaljno trazis ili ronjas po netu.

Znaci da je potvrdjeno i jasno da su UNO pukovnici i narednici u Gazi Hamas teroristi

Koriste celu infrastrukturu UNO, ponasaju se kao da su oni UNO, ali UNO to tako zeli

i klima glavom, jos pokusava da nama iole normalnima ispire mozak pricajuci nam kako ginu deca i

lupetajuci o genocidu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

....Ono sto se vrlo cesto pominje oko ove teme u medijima a zatim preneto iz medija ovde na forum - to su civili. Znam, vec sam to rekla a mora biti da ste to vec i sami primetili - ono sto ucestalo gledamo u vestima kanala `svih boja` : Ispred kamere nesrecni civili, obuceni kao civili u najboljim godinama, liju suze,  cupaju kosu, bradu i brkove i mole da ih taj kamerman, ili ko god drugi, spase od zlog Neprijatelja tj od Drzave koju ne priznaju. Niko se ne pita zasto se ne obrate hamasu nego kameri.....Zasto civili Gaze ne okrenu oruzje prema teroristima, spasu taoce i pomognu i Izraelu i sebi da se ociste od te gamadi? Za koji djavo im sluzi hamas ako ne moze da ih spase bolesti, smrti i jos im otima hranu i lekove, a jos bolje je pitanje - zbog cega taj muskarac u najboljim godinama place umesto da uzme pusku, raketu ili bombu i bori se protiv pomenutog neprijatelja? I samo da podsetim, u Gazi ne obitavas kao obican NEUTRALNI gradjanin ukoliko si protivnik hamasa i ukoliko nisi korisan hamasu. U Gazi nema neutralaca, pa nije to Srbija.

 

Zakon o ratovanju se jasno odredjuje ko je ratnik a ko civil. Onaj ko nosi uniformu je znaci ratnik. Sto dalje znaci da onaj ko je ratnik ne oblaci se u civila? Sto dalje znaci da onaj ko je preobucen u civila a ratnik je - ratuje glumeci zrtvu na nacin da se njegova pogibija racuna kao civilna?

 

Sto opet dalje ispada prema raznoraznim medijima i iranskim propagandama da IDF ratuje iskljucivo protiv neduznih civila i jos nerodjenih ili tek rodjenih beba jer teroristi nemaju uniforme po kojima bi se odredilo da li su ratnici ili je to hamas preobucen u obicne gradjane.....

 

Istina je da hamas ne nosi uniformu i da se krije ispod nebitnijih pripadnika Gaze koji takodje ne nose uniformu ali svi zajedno sluze istoj stvari svako prema svojim mogucnostima. A ta stvar je borba protiv drzave koju ne priznaju. Iz tunela normalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Mama_mia said:

....Ono sto se vrlo cesto pominje oko ove teme u medijima a zatim preneto iz medija ovde na forum - to su civili. Znam, vec sam to rekla a mora biti da ste to vec i sami primetili - ono sto ucestalo gledamo u vestima kanala `svih boja` : Ispred kamere nesrecni civili, obuceni kao civili u najboljim godinama, liju suze,  cupaju kosu, bradu i brkove i mole da ih taj kamerman, ili ko god drugi, spase od zlog Neprijatelja tj od Drzave koju ne priznaju. Niko se ne pita zasto se ne obrate hamasu nego kameri.....Zasto civili Gaze ne okrenu oruzje prema teroristima, spasu taoce i pomognu i Izraelu i sebi da se ociste od te gamadi? Za koji djavo im sluzi hamas ako ne moze da ih spase bolesti, smrti i jos im otima hranu i lekove, a jos bolje je pitanje - zbog cega taj muskarac u najboljim godinama place umesto da uzme pusku, raketu ili bombu i bori se protiv pomenutog neprijatelja? I samo da podsetim, u Gazi ne obitavas kao obican NEUTRALNI gradjanin ukoliko si protivnik hamasa i ukoliko nisi korisan hamasu. U Gazi nema neutralaca, pa nije to Srbija.

 

Zakon o ratovanju se jasno odredjuje ko je ratnik a ko civil. Onaj ko nosi uniformu je znaci ratnik. Sto dalje znaci da onaj ko je ratnik ne oblaci se u civila? Sto dalje znaci da onaj ko je preobucen u civila a ratnik je - ratuje glumeci zrtvu na nacin da se njegova pogibija racuna kao civilna?

 

Sto opet dalje ispada prema raznoraznim medijima i iranskim propagandama da IDF ratuje iskljucivo protiv neduznih civila i jos nerodjenih ili tek rodjenih beba jer teroristi nemaju uniforme po kojima bi se odredilo da li su ratnici ili je to hamas preobucen u obicne gradjane.....

 

Istina je da hamas ne nosi uniformu i da se krije ispod nebitnijih pripadnika Gaze koji takodje ne nose uniformu ali svi zajedno sluze istoj stvari svako prema svojim mogucnostima. A ta stvar je borba protiv drzave koju ne priznaju. Iz tunela normalno.

 

Zato sto civili uglavnom nemaju oruzje koje bi mogli okrenuti prema nekome. I zato sto ne postoji princip po kojem nekome prestaje status civila zato sto je u najboljim godinama ili zato sto ima brkove i bradu koje moze cupati pred kamerama. U Gazi nema otvorenih protivnika Hamasa a svi su korisni Hamasu kao zivi stit - uljucujuci i taoce koje Hamas drzi, sto ne znaci da ih se moze stavigti na stranu Hamasa.

 

Civilian is defined as any person who does not belong to the armed forces and does not take part in a “levée en masse” (a general uprising or mass mobilization). If there is any doubt about whether a person is a civilian or not, that person must be considered to be a civilian. In other words, civilians are individuals who are not actively involved in the fighting and are not part of the military forces. They include non-combatants such as women, children, elderly people, and civilians working in various professions like doctors, teachers, and farmers. 

 

Iranska propganda je - propaganda, i znamo da IDF ne ratuje iskljucivo protiv civila, niti protiv civila uopste, nego protiv opasne, trenirane, beskrupulozne, naoruzane teroristicke organizacije koja ima 20-30-50 hiljada pripadnika, i pri tome strada i odredjen broj civila - civila po svim definicijama, ali i ovo sto ti radis je isto tako propaganda - nemam pojma cija, jer sasvim sigurno ne pomaze Izraelu.

 

 

Edited by ters
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

Posto dosta ljudi voli poredjenje sa Balkanom, zamislite da 20 godina albanci sa Kosova ulecu u Srbiju, dizu ljude u vazduh, bacaju rakete do Beograda...da morate da izgradite sklonista, da kad ulazite u restoran moraju da vam pregledaju tasnicu, I da na ulazu na aerodrom imate checkpoint da niste terorista. I onda zamislite da se desi 7mi oktobar... koja bi bila reakcija? A da istovremeno recimo teroristi vrebaju iz Bugarske I bacaju rakete. Mozete bilo koju zemlju da ubacite u scenario, ovo dajem kao primer blizak za SR.

 

 

Da je miloševićev aparthejd na kosovu, sistematsko ugnjetavanje albanaca, diskriminacija na svakom ćošku potrajala dovoljno dugo, bilo bi i toga o čemu pišeš

 

Zapravo, ako idemo logikom da je hamas kriv što ginu deca koju uzimaju kao živi štit, onda bi i adem jašari bio kriv za pogibiju sopstvene familje? Ti si prva povukla paralele, ne ja.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ozu said:

 

Da je miloševićev aparthejd na kosovu, sistematsko ugnjetavanje albanaca, diskriminacija na svakom ćošku potrajala dovoljno dugo, bilo bi i toga o čemu pišeš

 

Zapravo, ako idemo logikom da je hamas kriv što ginu deca koju uzimaju kao živi štit, onda bi i adem jašari bio kriv za pogibiju sopstvene familje? Ti si prva povukla paralele, ne ja.

 

Poenta nije da li bi toga bilo, iako je toga u Izraelu bilo pre nego je izraelska vojska zauzela WB I Gazu, tako da njima nije trebalo ugnjetavanje...nego je poenta bila, kakva bi bila reakcija na takav dogadjaj.

Ne znam za slucaj Adam Jasari, tako da na to ne mogu da komentarisem. Jer uzeo decu kao zivi stit? Ako jeste, onda jeste kriv za njihovu pogibiju. Ali posto ne znam detalje, odgovor moze samo biti ogranicen.

 

Situacija nije da je Izrael imao problem sa postojanjem Gaze, nego obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, ters said:

 

 U Gazi nema otvorenih protivnika Hamasa a svi su korisni Hamasu kao zivi stit - uljucujuci i taoce koje Hamas drzi, sto ne znaci da ih se moze stavigti na stranu Hamasa.

 

 

ma nije problem da se vrtimo na ovom ringispilu u vreme kad ne radimo nesto pametnije....Vrtimo se i nekako uvek se spotaknemo, npr. kazes i slazes se sa mnom da nema protvnika hamasu jer takvi ne obitavaju u Gazi, korisni su hamasu iz ovog ili onog razloga, ali to sad kao odjednom ne znaci da se mogu staviti na stranu Hamasa? Nego na ciju stranu? Izraela? Zaista nisi jasan.

...zatim pominjes taoce ....mislis na izraelske taoce? zasto bi se oni stavljali na stranu hamasa?

 

22 hours ago, ters said:

 

Iranska propganda je - propaganda, i znamo da IDF ne ratuje iskljucivo protiv civila, niti protiv civila uopste, nego protiv opasne, trenirane, beskrupulozne, naoruzane teroristicke organizacije koja ima 20-30-50 hiljada pripadnika, i pri tome strada i odredjen broj civila - civila po svim definicijama, ali i ovo sto ti radis je isto tako propaganda - nemam pojma cija, jer sasvim sigurno ne pomaze Izraelu.

 

 

Sada opet ringispil ali opasan. Znaci i ovde se slazes sa mnom oko iranske propagande, sve ti je jasno i sta su radili teroristi i kako se brani Izrael,  i kako ratuje IDF i ko za koga radi...Cak si razumeo i da ja dodjem od celog interneta, bas na ovaj forum da drljavim propagandu za koju cak i nemas pojma cija ni ko me placa da ovde solim pamet?

 

...Pokusaj, mozes i uvijenim putem da mi uputis izvinjenje za ovo tvoje nagadjanje ili da objasnis kakav neutazivi nagon si dobio posle mog posta da se slozis sa svim sto sam napisala a onda naprasno branis Izrael od mene i od onoga sto sam napisala. Inace sledi report.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2024 at 5:21 PM, ters said:

 

Zato sto civili uglavnom nemaju oruzje koje bi mogli okrenuti prema nekome. I zato sto ne postoji princip po kojem nekome prestaje status civila zato sto je u najboljim godinama ili zato sto ima brkove i bradu koje moze cupati pred kamerama. U Gazi nema otvorenih protivnika Hamasa a svi su korisni Hamasu kao zivi stit - uljucujuci i taoce koje Hamas drzi, sto ne znaci da ih se moze stavigti na stranu Hamasa.

 


ali i ovo sto ti radis je isto tako propaganda -

Upleo si se ovde u kontradiktnorsti ko pile u kucine.

Civili su ti u cije se ime vode ratovi, a ako sam ja civil , a nekakvi funkcioneri ne daju mojoj deci leba, onda cu ja itekako

da nadjem i oruzje i orudje da im doakam. Ili, kako uopste nastaju revolucije civilni ratovi? A ako cemo o Palestincima

kako su oni silni civili decenijama ucili svoju nejac da koriste kamenje?

 

Nisam razumela sta zapravo zameras forumasici Mama_mia. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

 

Nisam razumela sta zapravo zameras forumasici Mama_mia. 

 

 

Zamera mi sto postojim i sto ne branim Izrael dovoljno dobro kao IDF. Zbogom okrutni svete. :smiley64:

 

Ha, pa salim se. 

 

Ali, ne znam da li se i ovaj gospodin Grossi salio tj. evo sta je rekao: Iran has never been closer to achieving a nuclear bomb,” Grossi told the press after his visit to Iran. “It is estimated that it may be a matter of weeks and not months away if [Supreme Leader Ali] Khamenei chooses to go this way.”

 

btw: Rafael Grossi, head of the International Atomic Energy Agency (IAEA), the UN’s nuclear oversight organization, flew to Iran last week to strengthen the UN’s supervision of Iranian nuclear activities.

 

Iran started building the new underground facility in Natanz to replace the aboveground centrifuge assembly center, which was struck by an explosion in 2020. Iran claimed it was Israel’s responsibility.

Kimball said the new facility was built deep underground in order to avoid being targeted.

Biegalski said that Iran has clearly disobeyed the UN’s limits, installing additional centrifuges to reach higher uranium enrichment. :" Without military action and only the use of policies, it is almost impossible to stop this process,” he said.

“If the Zionist regime [Israel] will launch an attack on our nuclear sites, our deterrence will change. We have the capability to create nuclear weapons, and we may use them in the future to protect ourselves,” Kharazi (Khameneijev savetnik) said in an interview with Al Jazeera.

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2024 at 12:50 AM, Angelia said:

 

 

Za mene, Shani Louk nikad ne treba biti zaboravljena.

 

The body of Israeli-German citizen Shani Louk was found and retrieved by the IDF, the military announced on Friday.

Louk is well known for appearing in a video of Hamas soldiers sitting in the back of a pickup truck over her mangled body, and parading it around Gaza

In the beginning of the war, there was doubt cast whether Louk could have survived her injuries and was being held in captivity and treated in Gaza, but this was debunked when forensic examiners found a piece of her skull that is impossible to live with out.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
12 hours ago, Selina said:

Upleo si se ovde u kontradiktnorsti ko pile u kucine.

Civili su ti u cije se ime vode ratovi, a ako sam ja civil , a nekakvi funkcioneri ne daju mojoj deci leba, onda cu ja itekako

da nadjem i oruzje i orudje da im doakam. Ili, kako uopste nastaju revolucije civilni ratovi? A ako cemo o Palestincima

kako su oni silni civili decenijama ucili svoju nejac da koriste kamenje?

 

Nisam razumela sta zapravo zameras forumasici Mama_mia. 

 

 

Nema ovdje nista kontradiktorno - ukoliko nesto koristi Hamasu ne znaci da je za Hamas. Izraelski taoci su ekstreman primjer toga - daleko od toga da su za Hamas, a koriste  Hamasu kao sredstvo ucjene. Dijete od godinu dana koje nema nikakvu predstavu svijeta van najuze porodice, sasvim sigurno nije za Hamas - a koristi Hamasu i kao zaklon i kao sredstvo propagande. Tocak na kamionu kojim se Hamasovci prevoze koristi Hamasu - sto ne znaci da je za Hamas...  

 

Sta zamjeram forumasici Mama_Mia - to sto pokusava predstaviti da se zlo kakvo je Hamas, i IDF kao legalna vojska koja brani svoju zemlju, trebaju ili mogu voditi istim principima - "SVI koji su tamo, sa druge strane, bez obzira u kojem svojstvu, SVI koji su na bilo koji nacin korisni neprijatelju su za neprijatelja" i kao takvi  -  legitimne mete. E pa nece da moze.

Edited by ters
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ters said:

 

Nema ovdje nista kontradiktorno - ukoliko nesto koristi Hamasu ne znaci da je za Hamas. Izraelski taoci su ekstreman primjer toga - daleko od toga da su za Hamas, a koriste  Hamasu kao sredstvo ucjene. Dijete od godinu dana koje nema nikakvu predstavu svijeta van najuze porodice, sasvim sigurno nije za Hamas - a koristi Hamasu i kao zaklon i kao sredstvo propagande. Tocak na kamionu kojim se Hamasovci prevoze koristi Hamasu - sto ne znaci da je za Hamas...  

 

Sta zamjeram forumasici Mama_Mia - to sto pokusava predstaviti da se zlo kakvo je Hamas, i IDF kao legalna vojska koja brani svoju zemlju, trebaju ili mogu voditi istim principima - "SVI koji su tamo, sa druge strane, bez obzira u kojem svojstvu, SVI koji su na bilo koji nacin korisni neprijatelju su za neprijatelja" i kao takvi  -  legitimne mete. E pa nece da moze.

Da li ti razumes znacenje "daleko od toga"? Uzimao je Hamas i leseve Izralelaca i da li b smo i za njih mogli

da kazemo  daleko od toga da su za Hamas, ali eto..

Daleko od toga da je Shani Louk bila za njih..., ali eto.

 

Neko je na ovom topiku zamerao Izraelu sto zabranjuje novinarima da prelaze u Gazu.

 

Ima izvestaja iz Gaze, ali ja za sedem meseci rata nisam nikada videla, cula, slusala da neki novinar pita obicnog coveka u Gazi,

narocito neku zensku osobu da li je cula za strasna silovanja, ubistva beba, otimanja taoca i kako ta osoba misli, vidi te

neduzne zrtve. 

Ima svedocenja nekolicine zena koje su prezivele svoje zatocenistvo i koje su pricale da je ova zenska celjad, majke i sestre,

babe ove novorodjene dece, licno i personalno saucestvovala u daljem mucenju, ukljucujuci i silovanja.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Selina said:

Da li ti razumes znacenje "daleko od toga"? Uzimao je Hamas i leseve Izralelaca i da li b smo i za njih mogli

da kazemo  daleko od toga da su za Hamas, ali eto..

Daleko od toga da je Shani Louk bila za njih..., ali eto.

 

Neko je na ovom topiku zamerao Izraelu sto zabranjuje novinarima da prelaze u Gazu.

 

Ima izvestaja iz Gaze, ali ja za sedem meseci rata nisam nikada videla, cula, slusala da neki novinar pita obicnog coveka u Gazi,

narocito neku zensku osobu da li je cula za strasna silovanja, ubistva beba, otimanja taoca i kako ta osoba misli, vidi te

neduzne zrtve. 

Ima svedocenja nekolicine zena koje su prezivele svoje zatocenistvo i koje su pricale da je ova zenska celjad, majke i sestre,

babe ove novorodjene dece, licno i personalno saucestvovala u daljem mucenju, ukljucujuci i silovanja.

 

Shani Louk predstavlja sve ono za sta se normalan svijet bori - na fotografijama kada vidis osmijeh te djevojcice vidis srecu i uzivanje u zivotu i nadu da ce svijet jednom biti prepun takve mladosti i djece koja ce se smijati, plesati, radovati, van svih granica i preko svih granica.. Zvijeri koje su je ubile predstavljaju sve najgore sto se ikada kretalo zemaljskom kuglom, i na nivou su zla Pol Pota i Hitlera i moraju biti uklonjeni, neutralisani, razbijeni, da nikada nikome vise ne padne na pamet da nas vraca u zvjerstvo i srednji vijek. Ali, da bi se neka nova Shani Louk rodila, mora se prihvatiti da u Gazi, iz koje je neosporno napad dosao i u kojoj su se neosporno mnogi radovali njenoj smrti, i u kojoj mnogi podrzavaju zlikovc,  ipak postoje i oni koji ce sutra radjati nove Shani -  a ona je kcerka Izraelca i Njemice, rodjena zbog toga sto je njenom ocu bilo jasno da nisu svi Nijemci isti ( a imao je 6,000,000 dokaza i 3,500,000 prezivjelih svjedoka  da kaze da svi Nijemci jesu isti ).

 

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jos jedno telo povraceno. Jbte koliko je to zlocinacka banda da uzima mrtve kao taoce. Da ne daju porodicama da sahrane svoje poginule, ili da znaju da li su zivi. Komandosi idu u misije da nadju tela. 

 

A za one koji ne znaju kako etnicko ciscenje izgleda, aparthejd:

 

https://www.timesofisrael.com/jewish-iranian-sentenced-to-death-for-murder-receives-last-minute-stay-of-execution/

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2024 at 11:34 PM, ters said:

 

Sta zamjeram forumasici Mama_Mia - to sto pokusava predstaviti da se zlo kakvo je Hamas, i IDF kao legalna vojska koja brani svoju zemlju, trebaju ili mogu voditi istim principima - "SVI koji su tamo, sa druge strane, bez obzira u kojem svojstvu, SVI koji su na bilo koji nacin korisni neprijatelju su za neprijatelja" i kao takvi  -  legitimne mete. E pa nece da moze.

 

Nije na tebi da ovde meni nesto zameras vec 1. da odgovoris prvo na pitanje koje sam ti postavila ja trazeci objasnjenje a ne neko drugi. 2. na ovom i ostalim topicima mozes jedino da zemaras temi topika a ne forumasima. Ako je vec do zameranja zamisli kada bismo na svakoj temi imali zamerke na ucesnike i bavili se njima dok istovremeno nismo sasvim sigurni o cemu pricamo - sam kazes da nemas pojma o cemu pricas  a ipak svi koji su reagovali ispod tako necega ispada da imaju pojma o necemu o cemu ti nemas, kako to? Ili ako bolje razumeju i mnogo vise znaju od tebe, neka objasne podrzavatelji toga da ja vrsim propagandu. Naravno i ciju?

 

A objasnjenje koje je trebalo da das se odnosi na ovo 

 

On 5/15/2024 at 5:21 PM, ters said:

 

ovo sto ti radis je isto tako propaganda - nemam pojma cija, jer sasvim sigurno ne pomaze Izraelu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...