Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Da a ti si tako divno gurao agendu posle napolija kako Jovancic je bio najgori posto je lose sutnuo sa 20m vecu praznu pricu forum nije video. Jbg nije dao ego kako da ne budes u pravu

 

Tesko da sam to mogao da "guram" posto od Causica nije bilo goreg igraca na toj utakmici. To je poslednja utakmica koju sam gledao uzivo i odlucio da sam isuvise mator i isuvise volim fudbal da bih gledao Zvezdu kako igra antipropagandu fudbala. Ti causici, simici, jovicici, gobeljici i drugi gardisti su ipak za vas mladje koji niste nauceni na bolje. Ne zameram vam nista, jednostavno niste imali srece da se rodite u neko drugo vreme.

 

Kad si vec pomenuo Jovancica, samo da primetim da otkad je produzio ugovor igra kao kanta, po pravilu je medju najgorim igracima na terenu. I danas je bio uzasan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, taliesin said:

 

Tesko da sam to mogao da "guram" posto od Causica nije bilo goreg igraca na toj utakmici. To je poslednja utakmica koju sam gledao uzivo i odlucio da sam isuvise mator i isuvise volim fudbal da bih gledao Zvezdu kako igra antipropagandu fudbala. Ti causici, simici, jovicici, gobeljici i drugi gardisti su ipak za vas mladje koji niste nauceni na bolje. Ne zameram vam nista, jednostavno niste imali srece da se rodite u neko drugo vreme.

 

Kad si vec pomenuo Jovancica, samo da primetim da otkad je produzio ugovor igra kao kanta, po pravilu je medju najgorim igracima na terenu. I danas je bio uzasan.

 

Celo prolece lose igra. Ne znam dal je do njega ili do nase igre, ali i Krsticic je tako bivao sve gori kako je vreme prolazilo. Jebiga, kad igraju u paru sa Bakulom ili Causicem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Manoly said:

Gledati Marina u Zvezdi je dar od Boga, znao sam to kad je dosao, ali svaki sledeci put me iznova odusevi to kako ume da gurne loptu, kako fudbal lepo deluje kad ga on pika...

 

Elem, nije ovo reper, kao i vecina meceva koje ove sezone igramo. Cini se da je i danas bilo otaljavanje, ono sto meni smeta je da cesto saigraci ne prate trcanjem Marinove lopte, ima tu i do njohovog znanja, ali i bezobrazluka.

Sa igracem tog kalibra, trcanje bez lopte i opcije za paseve pred protivnickim golom su osnov.

 

Naravno da nije reper. Nas tim kosta, ako je verovati Terzicu, 20 miliona evra. 20 miliona. Ne postoji klub u Srbiji osim Partizana koji ne mozemo da kupimo za te pare sa sve stadionom. Ljudi cesto, kad gledaju ove utakmice i rezultatsku dominaciju u ligi, zanemaruju to koliko kosta ovaj tim i kakvi su sve igraci prosli kroz njega u poslednje dve sezone. Nama bukvalno svaka utakmica u domacoj ligi treba da izgleda onako kako je izgledao nas dvomec sa PSG-om. Izadjemo, damo golova dok nam se daju, onoliko koliko nam se daje, onda u sledecem kolu ponovo.

 

Medjutim, bojim se da nam se desava isto sto se desilo Partizanu onih godina kad su bili neprikosnoveni u ligi, odrzavamo dominaciju s minimumom pametnih ulaganja jer mora da se nahrane sva gladna usta oko kluba i nadamo se da ce da nas usere zreb u Evropi kako bi bilo para za ceo taj cirkus. Svi znamo na primeru komsija kako se to zavrsava, dodje neka Artmedija u nevreme i sjebe ti ceo posao jer si kalkulisao s kupovinom, u njihovom slucaju, krstenog napadaca. Mi u Srbiji smo poznati da ne ucimo ni na svojim, kamoli tudjim greskama, zato ja toliko pizdim sad dok ima smisla pizdeti. Kad stvari dodju na naplatu moze samo da se slegne ramenima, onda je dzaba pricati i pisati bilo sta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, taliesin said:

 

Naravno da nije reper. Nas tim kosta, ako je verovati Terzicu, 20 miliona evra. 20 miliona. Ne postoji klub u Srbiji osim Partizana koji ne mozemo da kupimo za te pare sa sve stadionom.

mozete i nas

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, red_white said:

Ali je zato Kafu bio sjajan svaki put kada je dobio sansu. Za Ebesilia ajde i nekako da razumem imao je neke solidne partije, mada losiji je igrac od Ivanica i to za klasu ali da mi  neko od Kafua pravi igraca...i Boaci, taj covjek se raspada odavno i ono sto prikazuje na terenu je slabije od Pavkovove izvedbe. Manite me sa prejudiciranjem, kako bi plesali sa Kafuom iz Ludogorece, Ebesiliom iz Ajaksa, Boacijem iz Juventusa. Stvarnost je malo drugacija, taj Boaci u evropi nije dao gol od Kelna. 

 

Kafu nije dobio nikakvu sansu i nece biti da je dobio, makar vi to ponovili hiljadu puta. Za igraca koji je presedeo celu sezonu nije sansa da ga pustis na par utakmica, moras da istrpis neko vreme da udje u takmicarsku formu. Stvar je u tome sto tacno znamo sta bismo dobili da smo ga istrpeli, videli smo to cak i na Marakani, da ne postavljam klipove pa da se neki stresiraju i da im se vrti u glavi od driblinga. Sta dobijamo od guranja Simic Veljka takodje znamo, decko nije odigrao krstenu utakmicu u zivotu otkako je izasao iz omladinaca. Niti ce. Nisu svi fudbaleri isti samim tim sto igraju istoj ili slicnoj poziciji, postoji nesto sto se zove kvalitet sto ih razlikuje.

 

Mogao si i danas da vidis sta bismo dobili da su umesto Causica i Jovancica na terenu bili Krsticic i Ebesilio. Za pocetak, ne bi morao Marin sto puta da se vraca u zadnju liniju i odatle vuce akcije, da to ne bi morali da rade Babic i Milunovic, koji su to radili celo prvo poluvreme u odsustvu ove dvojice "veznjaka". Tek kad je granulo sunce u Novom Sadu pa se Marin malo rastrcao videli smo sta znaci imati u toj liniji fudbalera a ne tantuze kojima je smisao fudbala da dodaju loptu stoperima ili prvom do sebe, kako ne bi napravili neki kiks.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, red_white said:

Ali je zato Kafu bio sjajan svaki put kada je dobio sansu. Za Ebesilia ajde i nekako da razumem imao je neke solidne partije, mada losiji je igrac od Ivanica i to za klasu ali da mi  neko od Kafua pravi igraca...i Boaci, taj covjek se raspada odavno i ono sto prikazuje na terenu je slabije od Pavkovove izvedbe. Manite me sa prejudiciranjem, kako bi plesali sa Kafuom iz Ludogorece, Ebesiliom iz Ajaksa, Boacijem iz Juventusa. Stvarnost je malo drugacija, taj Boaci u evropi nije dao gol od Kelna. 

 

Koliko si ti kurcevit bez ikakvog pokrica. Veze s vezom. Ja se nadam da imas neke koristi od tog mlacenja, ako nemas, tuga jada.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ranzo said:

mozete i nas

 

Ne mozemo, skup vam je stadion. Na odlicnoj je lokaciji.:classic_biggrin:

 

Izvinjavam se zbog ove sale, nemam nameru nikog da uvredim, cinjenica je da je Zvezda jezive pare ulozila u tim ove godine.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, red_white said:

Kurcevit je onaj ko Kafua velica. Kakvo on ima pokrice za to? Partije iz Ludogoreca prije 2-3 godine? Ajde zivo me zanima kako ce mu karijera ici nakon Zvezde. Ebesilio je dobio solidne minute ali realno losiji je igrac od Marina a i Ivanica. Sad sto neko stavlja 5 ofanzivnih veznih u 11 govori koliko zna fudbal. Boaci u prvom mandatu dobar u drugom potpuno sivilo. Sem onog kontraveznog gola u derbiju nista nije uradio po cemu bi pamtio njegov boravak. 

 

Tacno. Takvi likovi se prezivaju Gvardiola, Klop i tako ti dunsteri. Ovi koji se uce fudbalu u Srbiji od bara-Djore i njegovih pulena obicno stavljaju deset defanzivnih, za svaki slucaj.

 

edit: A tek ovo sa pokricem iz Ludogoreca od pre dve-tri godine.:classic_laugh: Napisa covek koji gleda Marka Marina u timu za koji navija. Da smo se rukovodili red-white logikom ostavili bismo mi Marina da sedi na klupi Olimpijakosa jer, Boze moj, poslednje dve-tri godine nije bio ni blizu onoga sto je nekada bio. Zato smo se zalepili za Simic Veljka i dajemo mu sansi koliko god treba. On decko ima kontikuitet u razvoju, nikada nije imao pojma, nema ga sada, nece ga ni imati. Takvi su pravi izbor za Zvezdu.

Edited by taliesin
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2019 at 7:04 PM, red_white said:

7 meceva. 

 

Kojih 7?

 

Od kad se vratio iz Kine ne znam da je 90 minuta sastavio.

 

Ono sto je odigrao u 180 minuta protiv Arsenala, Pavkov nece za 100 godina. 

 

On 5/1/2019 at 7:10 PM, LayupFromTheMidget said:

Bice zajebano za Evropu, izgleda nas ceka nepovlascena 2 runda. Malo nas je usralo prosle godine pa su se potencijalno povlasceni protivnici raspali (Legija i Apoel) pa smo imali laksi put do Salzburga.

 

Nas je usrano ne malo nego epski sa revansom u Salcburgu. To prodje jednom u 25 godina.

 

On 5/1/2019 at 7:36 PM, taliesin said:

 

Tacno. Takvi likovi se prezivaju Gvardiola, Klop i tako ti dunsteri. Ovi koji se uce fudbalu u Srbiji od bara-Djore i njegovih pulena obicno stavljaju deset defanzivnih, za svaki slucaj.

 

i uvedu treceg stofera da zatvore utakmicu protiv protivnika koje nije na gol sutnuo.

Edited by tsva
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da smo ispali od Salzburga opet bi usli u LE. Zato sto smo dosli do poslednjeg kola. 
Da Boaci sto je odigrao protiv Arsenala nece Pavkov nikada, nece nikada da promasi 2/3 zicera 1 na 1 sa golmanom. I to protiv  5 tima Arsenala, dok je Pavkov dobio ekipu koja danas igra 1/2 LS i bori se za PL.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Markoss said:

 

Celo prolece lose igra. Ne znam dal je do njega ili do nase igre, ali i Krsticic je tako bivao sve gori kako je vreme prolazilo. Jebiga, kad igraju u paru sa Bakulom ili Causicem. 

 

Jovancic je kvalitetan sraf dobro podmazane masine i tu moze najvise da pruzi, ocekivati od njega neku preveliku kreaciju je zaludan posao. Ima dosta toga o cemu govoris, da se jednostavno ne snalazi u paru sa igracima profila Jovicica i Causica. Ne mogu da se setim na kojoj utakmici skoro bese, igrao je ocajno celo prvo poluvreme a onda je Milojevic ubacio drugog napadaca i ostavio ga samog u toj liniji. Smesta je poceo da igra bolje i to drugo poluvreme mu je jedino kvalitetno sto je odigrao na prolece. Ja ne mogu da shvatim sta tacno Milojevic brani sa ta dva igraca u manevru kad nas niko i ne napada s velikim brojem igraca kroz sredinu. Protiv nas se tranzicija obicno vuce ili dugom visokom dijagonalom na nase bekove ili trouglovima po boku, a vrlo retko se desava da neko postavi zonu ispred naseg gola pa da nam trebaju dva zadnja vezna da stite prostor izmedju bekova i stopera.

 

Mi i sada mozemo komotno da igramo 4-1-4-1 sa Jovancicem kao korektorom, Ivanicem i Marinom ispred njega i Benom i Jirkom ili Vukanovicem po krilima, stavise mislim da bi ta formacija mozda najvise legla ovoj ekipi. Mislim da bi to Jovancicu najvise odgovaralo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, red_white said:

Inace svasta se ovdje da nauciti, pa i to da su Fernadinjo iz Citya i Fabinjo iz Liverpula ofanzivni vezni 🤣. Mora da je i brat Henderaon isto ofanzivni veznjak... 

 

Nije uopste rec o poziciji zadnji vezni kao takvoj, vec o profilu igraca koji kod nas igraju zadnjeg veznog. Svi ti pobrojani su two-way igraci, odnosno igraju u oba smera, kao i Ebisilijo. Dakle, potvrdio si ono sto je Taliesin napisao.

 

Carobnjak, cuo sam i ja za Aleksica, ali ne znam gde bi sa njim stvarno. 

 

 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, taliesin said:

Mi i sada mozemo komotno da igramo 4-1-4-1 sa Jovancicem kao korektorom, Ivanicem i Marinom ispred njega i Benom i Jirkom ili Vukanovicem po krilima, stavise mislim da bi ta formacija mozda najvise legla ovoj ekipi. Mislim da bi to Jovancicu najvise odgovaralo.

 

To je verovatno najbolja formacija u kojoj mi mozemo da izadjemo. Na takav koncept igre gde imamo dva dobra kreatora koji igraju u liniji, a iza njih igraca koji ima pas u dubinu, nama bi i dva klasicna brzinca po krilima kao sto su Jirka i Vukanovic radili posao, a kamoli jos dobar tehnicar i neki bocni plejmejker poput Bena. Uz jednog pokretljivijeg napadaca, da ne kazem zdravog Boacija, mogli bi opasan fudbal da igramo. 

 

Samo bi morali da imamo bas dobre two-way bekove, pouzdane nazad i sposobne da se povremeno dupliraju u napadu kad imamo pozicioni napad. Tu bi skripelo najvise, jer su Stojkovic i Rodic mnogo losi ove sezone (mislim da je njihov pad uticao mnooogo na nasu igru, jer smo se mi bas oslanjali na njihov napadacki doprinos prosle godine, pogotovo u ubacivanjima iz drugog plana). Doduse, za ovo o cemu mi pricamo, bek poput Gajica bi bio pun pogodak, mislim, takav profil igraca. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Markoss said:

 

Nije uopste rec o poziciji zadnji vezni kao takvoj, vec o profilu igraca koji kod nas igraju zadnjeg veznog. Svi ti pobrojani su two-way igraci, odnosno igraju u oba smera, kao i Ebisilijo. Dakle, potvrdio si ono sto je Taliesin napisao.

 

Carobnjak, cuo sam i ja za Aleksica, ali ne znam gde bi sa njim stvarno. 

 

 

 

Pusti ga, majke ti, on izgleda ne zna ni da broji, malo se zagubio izmedju brojeva pet i sest. Ispred Fernandinja uvek, ali uvek igra pet igraca koji su daleko ofanzivniji od njega, za koga god da se Gvardiola odluci. Obicno kad su svi zdravi to su Sterling, David Silva, De Bruine, Bernardo Silva i Aguero. Pri cemu Pep igra u neuporedivo jacoj ligi, protiv neuporedivo jacih protivnika, u ligi gde se igra u neuporedivo visem tempu nego kod nas. Samo mi ovde moramo da se zatvaramo sa Jovicicem ili Causicem protiv mocne Vojvodine, Proletera iz Slane Bare, Mladosti iz Lucana i Radnika iz Surdulice.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, taliesin said:

 

Ne mozemo, skup vam je stadion. Na odlicnoj je lokaciji.:classic_biggrin:

 

Izvinjavam se zbog ove sale, nemam nameru nikog da uvredim, cinjenica je da je Zvezda jezive pare ulozila u tim ove godine.

pa tih 20 miliki i dajes ustvari za stadion jer ovaj tim ne vredi nista, odnosno dajes za lokaciju jer i stadion je star 60 - 70 godina

nema sta da se izvinjavas sve si tacno napisao

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

 

To je verovatno najbolja formacija u kojoj mi mozemo da izadjemo. Na takav koncept igre gde imamo dva dobra kreatora koji igraju u liniji, a iza njih igraca koji ima pas u dubinu, nama bi i dva klasicna brzinca po krilima kao sto su Jirka i Vukanovic radili posao, a kamoli jos dobar tehnicar i neki bocni plejmejker poput Bena. Uz jednog pokretljivijeg napadaca, da ne kazem zdravog Boacija, mogli bi opasan fudbal da igramo. 

 

Samo bi morali da imamo bas dobre two-way bekove, pouzdane nazad i sposobne da se povremeno dupliraju u napadu kad imamo pozicioni napad. Tu bi skripelo najvise, jer su Stojkovic i Rodic mnogo losi ove sezone (mislim da je njihov pad uticao mnooogo na nasu igru, jer smo se mi bas oslanjali na njihov napadacki doprinos prosle godine, pogotovo u ubacivanjima iz drugog plana). O jednom kvalitetnom stoperu da ne pricam, mi prakticno imamo 3 stopera koji su istog kvaliteta, i ekipa nam vapi za nekim pismenijim igracem ala Degenek, Le Talek. 

 

Nasi bekovi nece da igraju, nije da ne umeju. Zeludac me danas zaboleo od onoga sto je Zule radio na terenu, uspeo je i u pobedi od 5:0 da se izblamira nekoliko puta. Posebno se dopalo ono kad je ispao kratak u skoku na loptu koja je putovala 40 metara. Ne igra im se, znaju da su osvojili titulu pa nece da se cimaju, a nemaju u sebi tu radost igranja fudbala kao sto je ima Marin, pa da izadju i odigraju za dusu i sebe i publike. Zato su prvi da se nacrtaju ispred severa da pevaju s navijacima. Takvi likovi nikad nece biti vrhunski fudbaleri, kakav god talenat da imaju. U svakom poslu postizes bolje rezultate ako volis ono sto radis, pare su samo dodatni bonus, oni su uceni da igraju za pare i priliku da se negde prodaju.

 

Pricao sam odavno s jednom osobom iz uprave Zvezde oko toga. Ne mogu da se setim koji mlad igrac je bio u pitanju, zapeo je bio da ode i nije mu se igralo pa se vukao kao crevo po terenu. Kazem ja njoj "ne razumem zasto se zaleteo za tih par stotina hiljada, malo ako zapne ima talenat za milionske ugovore". Ona se nasmeja i rece kako ti momci bukvalno ne prave nikakvu razliku izmedju stotina hiljada i miliona, da je to sve za nih misaona imenica i da im je jedina ambicija u zivotu da potpisu jedan jak ugovor vani, kupe dobar auto i zive nekoliko godina na visokoj nozi po splavovima i klubovima. Oni dalje od toga uopste ne razmisljaju i tesko im je objasniti. Naravno, ne radi se o svim igracima ali ogromna vecina tako razmislja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, red_white said:

Majstore mi nismo City pa da pljunemo 70 miliona za takve igrace. Ivanic, Ben, Vukanovic, Pavkov, dakle sa 4 izrazito napadacki orjentisana igraca a City sa 5. S tim da dok je Krsticic bio tu i on je itekako umeo da se prikljuci napred. I ne vidim neku razliku u postavci Klopa ili Milojevica. Razlika je u kvalitetu igraca. Jedino gdje se slazem da smo odlaskom Krsticica izgubili kreaciju iz dubine posto je Jovanca bio pravi igrac sa njim u paru. Tu nam i treba pojacanje, igrac tipa Krsticic i brzi i tehnicki sto bolji stoper. 

 

Majstore, mi ne igramo protiv Junajteda, Liverpula, Celsija, Totenhema i Arsenala da nam trebaju igraci od po 70 miliona. Tebi u onoj formaciji ocigledno smeta to sto sam upario u manevru Krsticica i Ebesilija i Kafu, kojeg iz nekog razloga ne podnosis, na boku. To drugo cemo lako resiti, neka budu Jirka ili Jevtovic umesto Kafua. Sto se ove dvojice tice, mi smo prosle godine najjace utakmice igrali sa Krsticicem i Donaldom u paru, to je samo za nijansu odbrambeno slabiji dvojac od ovog mog ali zato u odnosu na taj tim imamo dva motoricki jaca i odgovornija krilna igraca u odnosu na Radonjica i Srnica. Ako smo s tim igracima mogli da igramo protiv Arsenala iz Londona vala mozemo i protiv Radnika iz Surdulice.

 

Razlika izmedju Klopa i Milojevica nije toliko u formaciji vec u tome sto Klop igra s najboljim igracima, a Milojevic iz nekog razloga gura polufabrikate umesto pravih igraca, koje sushi na klupi. Markoss ti je vec objasnio, svi vezni igraci Liverpula sposobni su da igraju u oba pravca jer su to zahtevi modernog fudbala. Danas se napada sa 11 i brani sa 11 igraca, osim izuzetno ako imas igraca poput Mesija, Ronalda ili Azara, pa se ostatak ekipe transfomise tako da preuzme u odbrani, jer je njihova kondicija od izuzetne vaznosti za napadacki deo igre. Klop u Liverpulu nema takve igrace (osim Salaha koji takodje ima svoju ulogu u odbrani) i zato igra totalni fudbal. Pogledaj gde su Mane i Firminjo kad se Liverpul brani a gde su Fabio ili Henderson kad napadaju. Nema vise tog fudbala da, kao mi danas, drzimo dva igraca u manevru a polovinu akcija nam organizuju Milunovic i Babic. Pogledaj opet utakmicu pa izbroj koliko puta su se u napadackim akcijama nasli nasi stoperi a koliko puta Causic.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...