Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

4 minutes ago, Markoss said:

 

Al ne moze nijedan post bez prodaje. :classic_biggrin:

 

Elem, nabijem ih sve na kurac ako je nama ova polusezona sluzila da bi prodali Jovicica i jos neke. Samo se nama sve svodi na import-export, kakav crni fudbal, koga to zanima. 

 

Ma, ko uopste vise moze tako da proda igraca? Koga smo mi prodali zato sto smo ga forsirali na ustrb boljeg igraca? Najveci transfer posle Grujica su nam braca Ilic koje smo prodali pre nego sto su se skinuli za prvi tim. Pavkovu posle Liverpula samo sto price tag nismo zalepili na dres i niko se nije upecao. Bilo je to nekad.

Link to comment
Share on other sites

Ima i dalje. Jeste danas mnogo ozbiljniji skauting ali uvek postoje klubovi koji se upecaju na statistiku i te neke fazone.

 

Evo npr. prodali smo nesrećnog Račića za 2 miliona i to još Valensiji. Pešića uvalili isto za lepe pare.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vepar said:

Ima i dalje. Jeste danas mnogo ozbiljniji skauting ali uvek postoje klubovi koji se upecaju na statistiku i te neke fazone.

 

Evo npr. prodali smo nesrećnog Račića za 2 miliona i to još Valensiji. Pešića uvalili isto za lepe pare.

 

 

Mlad igrac, djuska na finoj poziciji, dva miliona nije mnogo za takvog igraca. Mali rizik, za toliko uvek mogu da ga uvale u neku Huesku s reputacijom igraca Valensije. Pesic nije guran na ustrb bilo koga, imao je on odlicnu statistiku u Zvezdi. Prodacemo mi i Joveljica ali ne zbog toga sto je nesto i odigrao ove godine vec zbog godina koje ima. Hajde i Pavkov kao targetman, necemo uzeti za njega koliko smo hteli ali neko ce da se zaleti. Ono sto mene brine su igraci poput Jovicica, Causica, Simica, Savica (OK, njemu ce cale nesto da sredi), Stojkovica, Gobeljica i slicno. Ko ce to da kupi? Jedino Terzic da povuce neke veze u Kazahstanu, Tatarstanu i slicnim egzoticnim destinacijama ili nadje neki slabiji tim u Slovackoj ili Ceskoj za male pare.

Link to comment
Share on other sites

Savo Vo, Savo ono, ali Savo u njima kljucnom mecu sezone ubaci momka od 17 godina, a jedan od 18 im igra stopera, a tu su i Markovic, Stevanovic, Djerlek, Sehovic.

 

Kod nas Terzic, Nikolic i ostali mogu samo da sanjaju sansu, kao i Joveljic koji igra da bi nabio statistiku i otisao za vece pare.

 

Inace, Krstovic postigao jos jedan evrogol za Zvezdu, decko deluje zaista dobro, odlican sut ima, dosta je jak, los finising ima. Cuo sam da ga je Dejo Savicevic preporucio klubu, samo se plasim da mu ne pruzimo sansu. Meni se kod njega dopada sto je dosta jak, nesto nalik Jovicu. 2000. je godiste, par seniorskih sezona iza sebe, pa kakva god liga bila. Evo gol iz ovog kola protiv Sutjeske.

 

https://videopress.com/v/CAWJ5ym4

 

Screenshot from 2019-05-16 02-24-04.png

Edited by Milijaš #10
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, pavijan2 said:

Ta istrosenost,nedostatak motiva i hronicni umor kod nasih igraca i trenera je za mene misterija veca od bermudskog trougla. Kao da su na prinudnom radu u radnim logorima ili robovi na gusarskim brodovima, crnci na plantazama pamuka. Medjutim, oni su odlicno placeni za posao koji bi kao trebali da vole. 

 

Sto se igraca tice evidentan je pad voljnog momenta svojstven upravo ovdasnjim argumantima "postigli smo mnogo, ajd sad da ladimo muda". Primetno je da ekipu na prolece vuce tandem Marin-Ben, uz par ok partija pridoslice Ivanica, dakle suv individualni kvalitet kog nema ni blizu u nekoj drugoj ekipi na ovim livadama.

Sasvim druga tema je trener i sta se tu desava. Ja sam uveren da postoji odredjen pritisak od strane Terzica na Milojevica, vidi se to i kroz pisanija medija i "sportskih novinara koji rade za 10 u pola s lukom", ali i Milojevicevo ponasanje i izjave.

Daleko od toga da sam Vladan nije odgovoran za to kako mu ekipa igra i takticki izgleda na terenima, ali jasne su poruke da on vise nece biti trener. Prosto mi je nerealno ovakvo postavljanje utakmica, sastavljanje tima, uticaj na motivaciju igraca ukoliko planira nastavak price sa Zvezdom. Otaljavanje se oseca u gotovo svakom segmentu, sto svakako nije ok.

Edited by Manoly
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

I prvi je strelac lige sa 19 godina, ok nebitna liga ali je mlad i nadam se da moze da se razvija ako dobije sansu naravno.

Moze dobiti sansu jedino i samo ako ga budu gurali eksterni "izvori", u suprotnom je samo nova kombinacija.

Koliko Zvezdine dece je prodato u bescenje, eto mora da se uveze i po koji klinac iz bratske nam Cg.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Manoly said:

Moze dobiti sansu jedino i samo ako ga budu gurali eksterni "izvori", u suprotnom je samo nova kombinacija.

Koliko Zvezdine dece je prodato u bescenje, eto mora da se uveze i po koji klinac iz bratske nam Cg.

Cekaj Manoly.. nisam te dobro razumeo.. ti mislis da ne poseduje talenat za Zvezdu ili ti "smeta" sto ce nekom Zvezdinom detetu zauzeti mesto?

Ako je ovo drugo u pitanju moje je pitanje - kojem klincu?
Tesko da postoji neko ko bi vise od mene voleo da se Jovelji da veci prostor,ali kao sto imamo priliku da vidimo, politika kluba je da se talenti prodaju maltene dirtektno iz OS...tasko da ce mu on uzeti mesto. Terzic vec diskretno najavio njegovu (Joveljicevu) prodaju ovog leta..

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Crni Bombarder said:

Cekaj Manoly.. nisam te dobro razumeo.. ti mislis da ne poseduje talenat za Zvezdu ili ti "smeta" sto ce nekom Zvezdinom detetu zauzeti mesto?

Ako je ovo drugo u pitanju moje je pitanje - kojem klincu?
Tesko da postoji neko ko bi vise od mene voleo da se Jovelji da veci prostor,ali kao sto imamo priliku da vidimo, politika kluba je da se talenti prodaju maltene dirtektno iz OS...tasko da ce mu on uzeti mesto. Terzic vec diskretno najavio njegovu (Joveljicevu) prodaju ovog leta..

Ja ne volim da komentarisem i avansno pljujem pojacanja Zvezde, moj stav je gotovo uvek da treba sacekati i na delu videti igraca.

Ipak, onoliko puta u skorijoj istoriji dovodjeni su Rajini igraci, najcesce direkt iz Cg, pokazalo se u vecini slucajeva da bilo kakva njihova uloga u tamosnjoj ligi (smesnijoj od srpske po svakom osnovu bukvalno) nije pokazatelj kvaliteta, vec iskljucivo kombinacije od koje Zvezda kao klub (ne mislim na foteljase) nije imala bilo kakvu korist.

Dakle, skeptican sam u startu o kakvom god talentu se radilo.

 

Apropo  politike kluba, jasno je nama sta se radi i sta su "perspektive". Moram reci po ko zna koji put da je strasno i tuzno istovremeno prodati za milionce i kusur igraca koji u ovim godinama igra tako komplikovanu (sa aspekta nalazenja resenja tj dovodjenja pojacanja) poziciju kakva je levi bek. Nista drugacije ne bih komentarisao ni buducu prodaju Joveljica.

Jesmo mi klub koji zivi od transfera i po kog izlaska u Jevropu sto gledamo poslednje dve sezone, ali kad je ta prodaja Zvezdine dece sastavni deo "programa poslovanja", onda definitivno ne vidim bilo kakvu dugorocnu strategiju vec se ide hazarderski, sto je na kraju jasno i nakon ovih silnih "zasluzenih" produzenja ugovora.

A ne bude li evro jeseni, ajd sve u picku materinu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Manoly said:

 

Ja sam uveren da postoji odredjen pritisak od strane Terzica na Milojevica, vidi se to i kroz pisanija medija i "sportskih novinara koji rade za 10 u pola s lukom", ali i Milojevicevo ponasanje i izjave.

 

Буди љубазан па појасни, како то Терзић притишће Милоја? Он му је рекао да не ставља Ебисилија, Јевтовића, Јирку или Кафуа? Он му је јуче дошапнуо "Гобељу на крило или смрт"?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Константин said:

Буди љубазан па појасни, како то Терзић притишће Милоја? Он му је рекао да не ставља Ебисилија, Јевтовића, Јирку или Кафуа? Он му је јуче дошапнуо "Гобељу на крило или смрт"?

Bicu ljubazan, dragi pope, kao i uvek...

Jasno je da Terzic preko svojih medijskih glasnogovornika vrsi indirektan pritisak na Milojevica, treba procitati nekoliko tekstova sa naslovima tipa "Milojevicu dat rok... Milojevic umoran od Zvezde... unosna ponuda sa istoka, al Zvezda je Zvezda..." i zakljuciti da i sam gazda Zvezdan trazi neke odgovore. Moguce da to nije samo indirektan pritisak, mada nista nije nemoguce.

U vezi sastavljanja tima verujem da je trener najodgovorniji, s tim da pojedinci koji su zauzimali mesta Ebisiliju ili Jirki nisu dovodjeni samo da bi se Miloju izaslo u susret, vec i da bi neko drugi oprao kintu i opravdao "ulozene pare".

I koliko si mogao da vidis iz mojih upisa, apsolutno nisam pisao halospeve i ode Vladanu Milojevicu, ima mnogo mesta za kritiku sto se tice igara ekipe i sastava koje je izvodio.

Link to comment
Share on other sites

Možemo da pričamo o Terzi svašta, ali nije on kriv što su van svih kombinacija Ebisilio, Jirka, Jevtović, Kafu, Vulić... Apsolutno nije kriv što Gobeljić igra desno krilo. Ja sam ubeđen da on i forsira Joveljine minute zbog prodaje, jer je očito da mu Milojević ne veruje.

 

Ja sam odgledao skoro sve Krstovićeve utakmice ovog proleća i stvarno je jak mnogo, šut razoran, ima mnogo mesta za napredak. 2000. godiste i četvrta seniorska sezona. Željezničaru je dao gol u kvalifikacijama za LE s 17. godina. Hrabri ako je tačno da ga je Dejo preporučio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Manoly said:

Bicu ljubazan, dragi pope, kao i uvek...

Jasno je da Terzic preko svojih medijskih glasnogovornika vrsi indirektan pritisak na Milojevica, treba procitati nekoliko tekstova sa naslovima tipa "Milojevicu dat rok... Milojevic umoran od Zvezde... unosna ponuda sa istoka, al Zvezda je Zvezda..." i zakljuciti da i sam gazda Zvezdan trazi neke odgovore. Moguce da to nije samo indirektan pritisak, mada nista nije nemoguce.

U vezi sastavljanja tima verujem da je trener najodgovorniji, s tim da pojedinci koji su zauzimali mesta Ebisiliju ili Jirki nisu dovodjeni samo da bi se Miloju izaslo u susret, vec i da bi neko drugi oprao kintu i opravdao "ulozene pare".

I koliko si mogao da vidis iz mojih upisa, apsolutno nisam pisao halospeve i ode Vladanu Milojevicu, ima mnogo mesta za kritiku sto se tice igara ekipe i sastava koje je izvodio.

Љубазан као увијек али и не и конкретан, као киша око Крагујевца.

Нејасан си са тим медијским гласноговорницима(ко су) и насловима(одакле су) и зашто би то требало да потресе тренера који има резултат, подршку, плату највећу икада и највећи буџет икада на располагању. Ја сам био врло конкретан: значи не мора нико да појашњава зашто Терза купује домаће балване врсте Видић Златиборац, али како то Терза утиче на Милоја да не играју Ебисилио, Кафу, Јевтовић и Јирка?

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, red_white said:

Kako je Vulic izvan svih kombinacija kada je skupio 7 nastupa. Jeste da je samo jednom bio starter ali opet tu je u ekipi i pomalo igra. Sam Milojevic je pricao o njemu i Vukanovicu da ne moze odmah da se ocekuje da budu starteri ali da na njih treba ozbiljno racunati vec od sledece sezone. Prodaja Jovicica bi Vulicu dala prostor da ima zapazeniju ulogu vec od starta sledece sezone. 

Već od sledeće sezone će Milojeviću biti kasno. Marin, Ivanić, Ben i bilo koji od   špiceva ne mogu igrati zajedno kvalifikacije pošto to neće ličiti ni na šta. Niko od njih nije krilo. To je nokaut sistem i mnogo ga je teže igrati nego grupu bez obzira ko je protivnik.  Morao se spremati tim sa Jirkom i Jevtovićem. Prošle godine smo imali Radonjića, Srnića, Milića kao krila do Trnave i naša igra je ličila na nešto.

Ben je tad kao špic blistao.

Od Trnave se naša igra menja

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, taliesin said:

 

Las Palmas, tri puta ukupno istrcao na teren. Cenim da smo tom mucenom klubu poslednji put prodali igraca.:classic_laugh:

 

A kamo prava sansa da pokaze svoje znanje?

 

Nije valjda da se i u spanskoj Zvajti igra ozbiljniji nogomet od nivoa Srnica.  Ipak je on dobro stajao u bloku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...