Jump to content

FK Crvena zvezda 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

1 minute ago, prolup said:

Lažna legenda je neko sa 250 utakmica, pet titula, 55 golova. Ne lupaj gluposti.

 

Значи знаш да бројиш. Е сада сабери све фудбалске потезе гардиста и они што се квалификују за гардисте + ЈСЛ новајлије приправнике. Ја сам видио пету Гобеље када је одложио на страну, даље?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Константин said:

 

Значи знаш да бројиш. Е сада сабери све фудбалске потезе гардиста и они што се квалификују за гардисте + ЈСЛ новајлије приправнике. Ја сам видио пету Гобеље када је одложио на страну, даље? 

Nema šta, na revijalnoj utakmici odigranoj po nevremenu brojaćemo fudbalske poteze. Smaraj nekog drugog, ili čekaj da kiksamo u kvalifikacijama da se obraduješ pa da možeš doći na forum i pisati kako si godinama išao i propovjedao ali jbg nije te imao ko slušati. Možda ti ove godina mantra konačno i upali.

Link to comment
Share on other sites

Just now, prolup said:

Nema šta, na revijalnoj utakmici odigranoj po nevremenu brojaćemo fudbalske poteze. Smaraj nekog drugog, ili čekaj da kiksamo u kvalifikacijama da se obraduješ pa da možeš doći na forum i pisati kako si godinama išao i propovjedao ali jbg nije te imao ko slušati. Možda ti ove godina mantra konačno i upali.

 

Не, него ћемо бројати бакље. Ајд ти на навијачки форум па тамо настави пролупавати.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Константин said:

 

Не, него ћемо бројати бакље. Ајд ти на навијачки форум па тамо настави пролупавати. 

Na delije.net pop koji piše ćirilicom može do admina dogurati. Btw kad ti budeš odlučivao ko će gdje pisati ostaćete ti i tsva na forumu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, prolup said:

Na delije.net pop koji piše ćirilicom može do admina dogurati. Btw kad ti budeš odlučivao ko će gdje pisati ostaćete ti i tsva na forumu.

 

 

 

Тек тамо немам шансе за разлику од тебе, јер се тамо не броје фудбалски потези...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Константин said:

 

Јирка и асистенцију. Колико фудбалских потеза када се сви саберу? Чаушић и Симић нису бекови, па лажна легенда на опроштају могао је некога заломити, а?

Значи остаје скок Вељка Симића у базен ака шеснеастерац.

Lazna legenda?! 

Konstantno spamujes temu sa istim upisima. Smaras strucnjace, smaras!

Edited by Valensija
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo cestitke Pjastu na prvoj tituli u njihovoj istoriji  i hvala za pomoc.

 

Bio sam na tekmi, navijanje je posle X godina bilo do jaja, nasa najbolja utakmica u prolecnom delu, steta samo sto je bilo nevreme u suprotnom bi Napredak doziveo pravu katastrofu.

 

Sad da se osvoji kup, pa malo neka napune baterije na letovanju, pa da se zasuku rukavi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svako ko na bilo koji nacin pljune MIlijasa, pljunuo je i po Zvezdi, i za mene nije navijac tog kluba. Sramotno je tako nesto uraditi coveku koji je toliko toga ucinio za ovaj klub i na terenu ali i van njega, kad je rec o finansijama... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milijas je meni oduvek bio gotivan lik...Ostace mi u secanju onaj jako lep gol protiv Bajerna u Beogradu i onaj hladnokrvo izveden penal protiv Francuza  takodje na Marakani za vreme Radomira Antica u reprezentaciji. :)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Igor028 said:

Svako ko na bilo koji nacin pljune MIlijasa, pljunuo je i po Zvezdi, i za mene nije navijac tog kluba. Sramotno je tako nesto uraditi coveku koji je toliko toga ucinio za ovaj klub i na terenu ali i van njega, kad je rec o finansijama... 

 

 

Naplatio je svaki evro na ovaj ili onaj nacin.

 

Ajde objasni kako je finansijski pomogao Zvezdi?

Link to comment
Share on other sites

Vidić (95/12), Žigić (109/70), Milijaš (251/68) i Milovanović (264/28). 

 

To su legende kluba iz ovog veka. 

 

Vidić i Žigić imaju taj status zbog spektakularnih i vanserijskih igara, Milijaš i Milovanović zbog odanosti i ljubavi prema klubu u najtežim vremenima, povremenim blistavim momentima i besprekornom ponašanju na terenu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пар њих овде већ неко време прелазе границу доброг укуса и пљују и кењају по свему и свачему из само њима знаних разлога. Зато су добри странци који исисају који милион из клуба и побегну главом без обзира пример како треба, а не Ненад који је толико пута и на терену, и ван њега показао како треба да се понаша истинска легенда каква он и јесте.

Да је био паметан па да је прихватао све те понуде Европских клубова који су га тражили, а човек остајао овде у блату и говнима, да би га неки после поливали истима. 

Edited by Боги
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Текст је од прошле године

 

Quote

Зима, 2005.година. Спремао се да крене ка аеродрому “Никола Тесла” са менаџером Зораном Стојадиновићем, лет за Варшаву, када је зазвонио телефон. Уносан трансфер у Легију је договорен, чека се потпис. Био је то Драган Стојковић Пикси, председник Црвене звезде, 5. Звездина звезда. Трансфер у Легију никада није остварен, на Маракану јесте. Бели дрес Легије није чекао, црвено је правило разлику. Тада је први пут жртвовао каријеру због Звезде. Озбиљну каријеру какву је заслужио. Зима, 2009.година. Волфсбург придобија симпатије широм Европе, на челу са Феликсом Магатом на клупи, Џеко, Графите и Мисимовић скидају Бајерн са трона. Желе и Ненада Милијаша. Контакт је успостављен. Истицао му је уговор, могао је да оде кад пожели. Лига шампиона, клуб и лига за њега. “Не, Звезда мора да заради, не могу да идем.”. Продужио је уговор, Волфсбург је постао шампион Немачке. Звезди је искључена струја, играчи су без плата, екипа је трећа на табели. Постигао је 18 голова, док се на скоро празним трибинама стадиона од 55.000 певало: “председниче дај донеси за играче мало меса и колаче”, почињала мобилизација. Остао је. Жртвовао је каријеру други пут. У лето 2009.године је прешао у Вулверхемптон. Звезда је зарадила 3.000.000 евра на име трансфера. Клуб са празном касом. Немачки “вукови” нису успели, енглески јесу. Убрзо су сазнали каквог човека су добили. Лето 2012. Одлазак Роберта Просинечког, Бордо, опора, сумор… ту је, у Земуну, чека да види сигнал изнад свог стадиона, свог клуба. Има понуде, али чека. Зелена боја му није страна, иако је одбио “зелене” из Немачке, одбија и великана из Шкотске. Жртвује каријеру поново. Најбоље године, репрезентативац, чека се трансфер каријере. Звезда у још већим дуговима, у клубу расуло, тужбе се гомилају... Вратио се, каже “Звезда зове”. Капитен има значење, трака је само идентитет. Срце је црвено са разлогом. Када смо мислили да горе не може, уследили су шампони, скидање дресова, играчи без плата по ко зна који пут, Звезда без титуле седам година… он је давао новац саиграцима, он је куповао храну, воду, бензин, донирао. Капитен и без траке. Лидер. Оспораван је, скандирали су му да иде због првог промашеног пенала у каријери. “Спор је”, “није он више тај”, “што си се враћао” "ајде, бежи"… Одговорио је из слободних удараца, из “Милијаш зоне” кажу. Вратио се да подигне трофеј. Успео је - "Ја знам што сам се вратио". Подигао је трофеј намењен шампиону Србије након седам година. Постизао је голове када Звезда није могла да створи шансу. Чекали смо те слободне ударце, знали смо шта следи. Јер је капитен који мора и када други не могу. Звезда није добила лиценцу за Европу. Нови тренер је промовисан на тераси ВИП ложе јер је струја била искључена. Отишла је већина, генерација која је могла нешто ускраћена је за шансу. Али остао је и тад. Повео је неке нове клинце. Чекао да му кажу, да га позову. Нису га позвали. Зима 2017. Позив је уследио након две и по године, након једне од многобројних посета свом клубу. Вратио се трећи пут. Оспораван је од самог доласка, поново. Нису биране речи ни овог пута. И одговорио је поново. Сваком клинцу и играчу је био подршка. Тренерова рука на терену и ван терена. И подићи ће поново шампионску титулу. Нову. "Не морам ја да играм, битно је да Звезда буде шампион, ту су ови клинци да играју". Оно што се не зна, то се прећути. Ако кажемо да је ушао у легенду клуба сада, није. Ушао је када је први пут жртвовао каријеру због Црвене звезде, а сада је статистички само потврђено. Постао је играч са највише утакмица за клуб након 1991.године. На 15.месту је по броју голова. 4. стрелац у историји Суперлиге. Проћи ће кроз Црвену звезду много нових клинаца, много мајстора, биће љубимаца, али нажалост, они неће играти много утакмица, а Ненад Милијаш је жртвовао каријеру због тог дреса три пута. Облачио је и друге дресове, али је носио само један. Неки нису могли да жртвују ни речи. Капитен има значење, трака је само идентитет. Биће још капитена, носиће траку, скакаће, певаће наше песме, али ће они чекати позиве других клубова после једне, две сезоне. Ненад Милијаш је чекао само један клуб. И када је имао 21, и 29 и 33 године. Наш и његов. Црвена звезда. Прву утакмицу у дресу Црвене звезде је одиграо против Вождовца. Пехар намењен шампиону Србије, 28. историји клуба подићи ће против Вождовца, 19.маја. Ми желимо да подигне и наредни.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Milijas je izuzetan covek i bio je veliki talenat, secam se da sam skakao od srece kad je dosao kod nas iz Zemuna. Na zalost, nije napravio u karijeri koliko mu je pripadalo po talentu  zasto mu to nije uspelo nije prica za danas. Na kraju krajeva, nije ni toliko bitno, proslo je. Da je postigao koliko je mogao otisao bi odavno u penziju iz mnogo jaceg kluba nego sto je Zvezda i ne bi imao tih 250 utakmica koliko je odigrao, kao sto su to uradili Vidic i Stankovic. Nista manji talenat nije bio od njih dvojice. Ovako su oni zaradili svoje, on je zaradio svoje, koliko je ko od njih ulozio u fudbal toliko je i dobio od njega.

 

 Ono sto je vazno reci, koliko god mu se moze osporavati kvalitet nije korektno osporavati mu ljudske vrednosti. Malo je boljih i korektnijih ljudi od Nenada Milijasa oblacilo Zvezdin dres. Time kako je shvatao svoje profesionalne obaveze tako kako ih je shvatao najvise je sebi naskodio.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Ни Станковић, ни Видић, Жигић, Јанковић, Пантелић и многи други играчи који су се остварили у иностранству, нису себи нашли за сходно да се врате једну, само једну једину годину и врате Звезди оно што је она њима дала, а могли су и било је услова. И ја лично им то никада нећу замерити, јер немам разлога. Само их нећу сврставати у исти кош са Ненадом који је истинска икона ових нових клинаца из 20. века, јер он је дао Звезди и више него целог себе. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsva said:

Posebno je korektan bio prema Zemanu

 

Odakle tebi tolika potreba da tako ubedljivo lupas o stvarima o kojima ne znas nista? Jesi li bio na tim pripremama pa znas ko je pokrenuo bojkot Zemana i ko mu je najvise radio o glavi? Hint - nije Milijas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...