Jump to content

Domaćinstvo, majstorije, hoby...


Div

Recommended Posts

On 4/14/2021 at 1:34 AM, Devojka Luke Razića said:

Imam jedno pitanje.  Ove godine ponovo moram  da ogradim ogradu zbog mačke. Žica koja je stavljena pre godinu i nešto pala je-zbog kiše, vetra..

 

Da li ponovo da kupim žicu i ogradim taj deo gde mačka može da prođe i kroz koji u dvorište ulazi tuđa mačka ili da kupim trsku? Šta je bolje?

 

 

 

 

 

 

 

Ja ti preporucujem Trixie mrezu za macke. Neverovatno je jaka, nema sanse da je neka zivotinja pregrize ili pocepa. Osim toga je lagana, pa ne treba posebno ucvrscivanje, samo zakacis ili privezes gde treba.

Ja sam moju provizorno zakacila na balkonu prve godine kad sam ovde uselila s mackama. Namera je bila da je kasnije bolje ucvrstim. Proslo deset godina, macke postale tinejdzerke ( napunile 13 😀), a mreza i dalje kako sam je prvi put stavila. Zivim na sestom spratu, balkon izlozen suncu, vetru, kisi, snegovima, olujama... i nista. Mreza stoji postojano, kano klisurina 😀.

Edited by vilhelmina
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Stavio sam krst u flašu. Ovo uopšte nije teško uraditi. Kada se savlada tehnika i uz upotrebu pravog alata, ceo proces ne traje duže od nekoliko minuta. Krst je predmet koji je najlakše napraviti i sastaviti u flaši. Probajte i uverićete se da je veoma lako.

 

fNwexPZ.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Da li postoji nastavak za običnu bušilicu koji omogućava šmirglanje drvenarije? U pitanju su klupe i sto kao što ih viđamo u parkovima. Ne znam mnogo detalja o tome kako klupe i sto izgledaju, osim da je prijatelj nasledio neku kuću koja ih ima u dvorištu. Znam samo da hoće da ih farba i da se prethodno moraju ošmirglati. Hoću da pomognem čoveku, ali ne bih baš da ručno to stružem.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJ_Vasa said:

Da li postoji nastavak za običnu bušilicu koji omogućava šmirglanje drvenarije? U pitanju su klupe i sto kao što ih viđamo u parkovima. Ne znam mnogo detalja o tome kako klupe i sto izgledaju, osim da je prijatelj nasledio neku kuću koja ih ima u dvorištu. Znam samo da hoće da ih farba i da se prethodno moraju ošmirglati. Hoću da pomognem čoveku, ali ne bih baš da ručno to stružem.

Mozes da probas sa ovim:

https://www.wobyhaus.co.rs/ostali-pribor-za-busilice/4124-nosac-sa-cickom-za-busilicu-75x8mm

 

ovim:

https://www.wobyhaus.co.rs/ostali-pribor-za-busilice/380-brusni-papir-lamelni-50x20x6-gran-60

 

a postoje i razne metalne cetke koje se koriste sa busilicom u iste namene.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DJ_Vasa said:

Hvala. Ako uzmem prvi, da li je onda doviljno da se na nosač stavi šmirgla i da se samo stupi u akciju? Klupe i sto sam video na slici. Površine su ravne i lako dostupne.

Naravno, samo treba da bude za cicak koriscenje - lako se zamenjuje.

 

https://www.wobyhaus.co.rs/proizvodi?search=BRUSNI+PAPIR+ČIČAK+

 

Za pantalone sa "majstorskim razdeljkom" se snadji sam. :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
10 hours ago, Koca Popovic said:

@Kronostime posto si upoznat sa mnogo prakticnih stvari  da te pitam gdje bi se moglo naci neki komad suvog drveta . Npr tresnje, oraha, bresta, kleke, tisovine itd....Naravno sve placam. Ovo vazi za sve koji citaju ovo.

U Norveskoj ili ovde?

Valjda imate neke radnje za samostalne wannabe zanatlije koji vole da prckaju sa alatom u slobodno vreme.

Sta pravis?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

U Norveskoj ili ovde?

Valjda imate neke radnje za samostalne wannabe zanatlije koji vole da prckaju sa alatom u slobodno vreme.

Sta pravis?

Ovdje moze skoro sve da se kupi, pa tako i ovo sto sam pitao. Konkretno pravim nozeve, pa mi za drsku trebaju razlicite vrste materijala. Ja najvise volim priridne materijale.  Na primjer razne vrste drveta hrast,jasen,ibenholt,pukenholt,breza i razne druge vrste. Koriste se jos razne vrste rogova, kamilje kosti i na kraju od mamuta kljove. Komad jednog drveta(koji je stabilizovan) dimenzija cca 120/30/40 mm kosta 15-25 eura. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Koca Popovic said:

Ovdje moze skoro sve da se kupi, pa tako i ovo sto sam pitao. Konkretno pravim nozeve, pa mi za drsku trebaju razlicite vrste materijala. Ja najvise volim priridne materijale.  Na primjer razne vrste drveta hrast,jasen,ibenholt,pukenholt,breza i razne druge vrste. Koriste se jos razne vrste rogova, kamilje kosti i na kraju od mamuta kljove. Komad jednog drveta(koji je stabilizovan) dimenzija cca 120/30/40 mm kosta 15-25 eura. 

Damask ili neki od posebnih celika?

Bouvi, mora, tanto, saks...?

Za drsku ima gomila materijala koja moze da se nadje - radio sam drsku za Zwilling kuhinjski noz od bambusa (daska iz Ikee - htela hanuma da me odrobija kad je shvatila da je ista kraca za 3cm) ali lezi u ruci fantasticno.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...