Jump to content

Fudbalska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

Astana - BATE Borisov ..... 1 (1.80)

Cijenim da je Astana u ovom trenutku ipak nesto bolja ekipa.  BATE sigurno nije za potcijeniti, jer generalno k'o klub imaju vec dosta iskustva u ovakvoj vrsti meceva, al' u mecu protiv Sarajeva nisu mi bas ostavili neki dobar utisak. Osim discipline nista specijalno nisu prikazali i vjerovacu da ce Astana biti sposobna da ostvari bar minimalnu pobjedu.

Link to comment
Share on other sites

Zaragoza - Elche ..... X (3.41)

Zaragoza je ovdje nesto bolja ekipa, al' oni vec odavno nisu na nekadasnjem nivou i zaista im je tesko vjerovati na ovako nisku kvotu. Ostali su bez nekoliko veoma bitnih igraca, na pocetku ove sezone su imali i probleme sa povredama kljucnih igraca i mislim da bi tu moglo biti potrebno odredeno vrijeme da uhvate pravi ritam. Veceras si sigurno favoriti, al' Elche i te kako moze uciniti ovaj mec neizvjesnim.

Link to comment
Share on other sites

Meeh...Zaragoza 1:0 iz penala u 87. min. 😒 Mada, Elche sa svojom "cekalicom" nije bolje ni zasluzio.

 

 

Wolfsburg - Paderborn ..... X2 (2.89)

Ukljucujuci i mec njemackog kupa, Wolfsburg je rezultatski odlicno otvorio ovu sezonu, ostvarivsi sve pobjede. Imaju realne sanse da taj niz pobjeda nastave i nakon danasnje utakmice, al' mislim da gosti nisu bez sansi. Paderborn je vec godinama ekipa koja igra vrhunske kontranapade. A i trener Baumgart je nekako otpocetka bio savrsen izbor za goste, jer je i kao igrac i kapiten Union Berlina, a zatim i E.Cottbusa, igrao, i to odlicno, u sistemu i timovima koji su u nedostatku nekog ozbiljnog individualnog kvaliteta bili takticki fenomenalni. Zato i nije iskljuceno da Paderborn kroz jednu smirenu i disciplinovanu igru ozbiljno namuci domacina. A ni Wolfsburg nije bas impresionirao samom igrom.

Link to comment
Share on other sites

Lech Poznan - Cracovia ..... 1 (2.06)

Lech sa ocajnom sezonom iza sebe, koju su zavrsili tek na 8.mjestu. Ipak, vjerujem da su i dalje, uz Legiu Warsaw, jedna od najboljih ekipa u ligi. Uvijek su tezili da igraju ofanzivan fudbal i uvijek su imali relativno dobar izbor napadaca (Juskowiak, Rudnevs, Lewandowski...). Sada je to Danac Gytkjaer, koji je u proslom kolu sa 2 gola donio Lechu pobjedu u veoma dramaticnom mecu. Vjerujem da bi jedna takva pobjeda mogla pokrenuti ekipu i samim tim vjerujem da ce biti motivisani da "nadograde" na istu sa 3 poena iz ovog meca. Cracovia je veoma nezgodan protivnik, imaju svoje sanse u ovom mecu, al' kvalitet je ipak na strani domacina koji ima i prednost domaceg terena, na kojem Cracovia nije slavila vec 13 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Procesljah" ponudu za prva 3 dana kvalifikacija za EURO 2020...

 

 

Republic of Ireland - Switzerland ..... ug 0-2 (1.50)

Irci vec standardno sve "grade" kroz veoma disciplinovanu igru i cvrstu odbranu, tako da nista drugo ne ocekujem ni ovdje. U prva 4 kola su primili samo 1 gol, na tabeli trenutno zauzimaju lidersku poziciju i nema sumnje da ce "izginuti" na terenu da ostanu neporazeni i nakon ove utakmice. Shane Long je OUT zbog povrede, trenutno su spali na napadace od kojih nijedan jos uvijek nije postigao gol u dresu nacionalnog tima i sama situacija je takva da ce dosta zavisiti od Colemana i ostatka odbrambene linije.

 

Finland - Greece ..... 1 (2.15)

Mozda Finci i nisu bolja ekipa od Grka, mozda ni ova kvota nije bas najspektakularnija, al' cinjenica je da Finci definitivno imaju momentum, da nakon dugo vremena imaju i kvalitet i da vjerovatno u skorije vrijeme nece imati bolju sansu od ove, da se napokon, prvi put u istoriji, kvalifikuju na jedno veliko takmicenje. Imaju jednog od najboljih golmana Bundeslige (fenomenalni Hradecky), sa Sparvom i Kamarom na sredini terena odlicno kontrolisu igru, dok u napadu imaju igraca u fantasticnoj formi (Pukki). Sa Grcima na drugoj strani terena, ovo je daleko od neke sigurne pobjede domacina, al' na osnovu onoga sto su Finci do sada prikazali, jednostavno je nemoguce ignorisati momentum koji imaju.

 

Estonia - Belarus ..... ug 0-1 (2.60)

Bjelorusija je u sustini osjetno bolja ekipa, al' izgleda da su batilili neke rezultatske ambicije do kraja ovih kvalifikacija. Dosta iskusnih igraca nije pozvano za predstojece kvalifikacione meceve, imaju cak 10 debitanata u sastavu i pod ovakvim okolnostima tesko je reci da li su u stanju da ovdje ostvare pobjedu. A i Estonia ce vjerovatno biti motivisana da nesto uradi nakon blamaze u poslednjoj utakmici. 

 

Cyprus - Kazakhstan ..... X (3.30)

Kiprani vec godinama ne pokazuju neko interesovanje za nacionalni tim, tribine su mahom prazne i ne ocekujem nista drugaciju sliku ni u ovoj utakmici. Mislim da je Kipar malo bolja ekipa, al' u jednoj takvoj "depresivnoj" atmosferi mislim da Kazahstan ima dovoljno kvaliteta da bar nesto izvuce u utakmici bez rezultatskog znacaja.

 

Serbia - Portugal ..... 1X (1.76)

Koliko god da smo losi i nepouzdani, mislim imamo realne sanse na domacem terenu protiv ovakvog Portugala. I prva utakmica je pokazala da razlika u kvalitetu nije (pre)velika, kao i to da Portugal jos uvijek nema nikakvu igru i da je to i dalje samo na mahove i na individualni kvalitet koji nesumnjivo posjeduju. Uostalom, oni su svoj posao odradili u Ligi Nacija, tako da ne vjerujem da ce bas "lomiti" noge u ovoj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, x|o said:

"Procesljah" ponudu za prva 3 dana kvalifikacija za EURO 2020...

 

 

 

 

 

Serbia - Portugal ..... 1X (1.76)

Koliko god da smo losi i nepouzdani, mislim imamo realne sanse na domacem terenu protiv ovakvog Portugala. I prva utakmica je pokazala da razlika u kvalitetu nije (pre)velika, kao i to da Portugal jos uvijek nema nikakvu igru i da je to i dalje samo na mahove i na individualni kvalitet koji nesumnjivo posjeduju. Uostalom, oni su svoj posao odradili u Ligi Nacija, tako da ne vjerujem da ce bas "lomiti" noge u ovoj utakmici.

 

Portugalija jeste osvojila Ligu Nacija, ali još uvek nisu obezbedili plasman na EP. To je velika zabluda. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam tu ni ulazio u neke detalje. 🙂 Znam da je na dosta sajtova pisalo da su se kvalifikovali (cini mi se da je to pisalo i na B92 sajtu), a na nekim je pisalo da se jos uvijek nisu kvalifikovali.

 

Dakle, ipak je ono da moraju biti medju 2 prvoplasirane ekipe ili u suprotnom tek u martu igraju taj Play Off za odlazak na Euro?

 

Mada, nije mi to sustinski ni bitno. Mijenja njihovu motivaciju za ovaj mec, al' i dalje su mi daleko od impresivnog. Na stranu sav ovaj cirkus oko Krstajica i Tumbinog dolaska, mislim da ih mozemo iskontrolisati i ozbiljno ugroziti.

Edited by x|o
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, x|o said:

Nisam tu ni ulazio u neke detalje. 🙂 Znam da je na dosta sajtova pisalo da su se kvalifikovali (cini mi se da je to pisalo i na B92 sajtu), a na nekim je pisalo da se jos uvijek nisu kvalifikovali.

 

Dakle, ipak je ono da moraju biti medju 2 prvoplasirane ekipe ili u suprotnom tek u martu igraju taj Play Off za odlazak na Euro?

 

Mada, nije mi to sustinski ni bitno. Mijenja njihovu motivaciju za ovaj mec, al' i dalje su mi daleko od impresivnog. Na stranu sav ovaj cirkus oko Krstajica i Tumbinog dolaska, mislim da ih mozemo iskontrolisati i ozbiljno ugroziti.

 

Tako je

Link to comment
Share on other sites

Nisam hteo da cekam da neke druge kladionice izbace svoje specijale za Ligu sampiona,vec sam preko opcije 'slobodna igra' formirao svoj dogadjaj i igru,dobio kvotu i uplatio.

Najefikasnija grupa Lige sampiona - grupa C  @7 Meridian  1.5/10
Ovu sam kvotu dobio..mozda je mogla biti i veca,ali sta je-tu je. Verujem da grupa koju cine Manchester City, Shakhtar,Atalanta i Dinamo moze da bude najefikasnija. Svi timovi igraju na gol vise i svi imaju veliki napadacki potencijal. Cak i Dinamo ovde moze da doprinese predlogu.
Zanimljivo je da je su i prosle sezone City i Shakhtar bili zajedno u grupi sa Lyonom i Hoffenheimom i ta grupa je videla najvise golova (47). Sad su tu Atalanta i Dinamo i pokusacu sa ovakvom igrom.

Bice mozda jos nesto,ali ovo mi je prvi pik.

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

Moldova - Turkey ..... ug 0-2 (1.81)

Tursku sam gledao u prijateljskim utakmicama jos prije pocetka ovih kvalifikacija i ostavili su veoma dobar utisak. Definitivno se moze reci da nakon nekoliko godina ponovo igraju dobar fudbal. Al' cini se je da mentalitet i dalje "labav" i da osjecaju pritisak sada kada su u ovakvoj situaciji, da se opet mogu kvalifikovati na jedno veliko takmicenje. Teskom mukom su slomili Andorru, golom u 90' i nije iskljuceno i da veceras naidju na odredjene probleme. Moldavija na domacem terenu protiv favorita nerijetko uspijeva da odigra meceve na manji broj golova, a i generalno imaju par interesantnih igraca u ekipi, pa cu im vjerovati da su sposobni da "frustriraju" Turke u vecem dijelu meca.

Link to comment
Share on other sites

Mirandes - Malaga ..... 1 (2.80)

Mirandes igra poprilicno solidan fudbal na pocetku ove sezone, tako da cu im vjerovati u danasnjoj utakmici. Malaga jeste nesto bolja ekipa, al' oni vec odavno nisu na nivou nekih ranijih sezona, dok ni ove sezone nisu bas u nekom krugu favorita za sam vrh. Mislim da bi mogli imati ozbiljne probleme protiv ekipe koja na svom terenu moze savladiti svaki tim iz Segunde.

 

Brighton - Burnley ..... ug 0-2 (1.80)

Duel 2 ekipe koje bas i nisu nesto pretjerano kreativne. Burnley se dosta muci da ponovi igre iz pretprosle sezone, al' u sutini je ipak rijec o veoma limitiranoj ekipi koja cak i u ovakvoj vrsti gostujucih utakmica prevashodno igra na remi.

Link to comment
Share on other sites

Heidenheim - Darmstadt ..... X2 (1.93)

Mnogo se muci Darmstadt i to vec dosta dugo vremena. Bukvalno idu iz jedne u drugu krajnost, pa se uopste ne bih iznenadio da u danasnjem mecu dozive neki rezultatski brodolom. Ipak, gledajuci sam kvalitet ekipe, mislim da imaju mnogo veci potencijal od ovoga sto su prikazivali u mnogim mecevima i cijenim da kada igraju na svom maksimumu imaju ekipu koja je sposobna da bude pri samom vrhu. U proslom kolu su odigrali mec u svom stilu, sa mnostvom preokreta i drame, pa nekako vjerujem da bi svojim stilom igre mogli stvoriti probleme Heidenheimu, koji je ipak u dobroj mjeri sablonska ekipa.

 

Southampton - Bournemouth ..... 1 (2.15)

Southampton se potpuno stabilizovao nakon ocajnog pocetka sezone i trenutno imaju momentum koji ovu kvotu cini i vise nego prihvatljivom. Redmond se oporavio od povrede i vraca se u sastav, Long je takodje sanirao probleme s povredom, imaju sasvim dobar tim na raspolaganju i generalno su uvijek uspijevali da uspjesno odrade ovakvu vrstu meceva.

Link to comment
Share on other sites

Keln - Herta gg3+

Dve ekipe sa lošim odbranama. Biće golova na obe strane, nadam se 3 ili više.

 

Cvole - PSV 2&3+

PSV je veliki favorit u ovom meču, mada nisam 100% siguran oko ovog tipa. 3+ sigurno dolazi, ali je mnogo mala kvota. Zato 2&3+.

 

RKC Valvajk - Vitese 2

RKC je ubedljivo najgora ekipa u ligi. Vitese je u solidnoj formi. Dvojka ne bi trebala da izostane.

 

Lester - Njukasl 1X&0-3

Ovo mi je nekako najsigurniji tip za ovu utakmicu. Lester je favorit, ali Njukaslu već sada počinje da gori pod nogama, pa će se žestoko boriti da izbegnu poraz. Obe ekipe daju malo golova, pa ne očekujem 3+.

 

 

Edited by Vince Carter
razmak
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...