Jump to content

VN Kanade 2019.


Alen13ASC

Recommended Posts

01-F1-Logo.png

 

02-VN-Logo-RSD.png

 

03-Logo-VN-2-RSD.png

 

Canadian-Grand-Prix-19-800x534.png

 

c19A.png

 

c19B.png

 

c19C.png

 

c19D.png

 

c19E.png

 

c19F.png

 

04-O-stazi-II-RSD.png

 

05-Mapa-Staze-RSD-II.png

 

06-Zone-Akcija.png

 

Prva krivina

 

1998- Neverovatni udes Aleksa Vurca na startu trke.

 

PolitePrestigiousAsp-max-1mb.gif

 

Krivine 6 i 7

 

2011- U poslednjem krugu trke od gotovo 4 sata, Sebastijan Fetel greši te ga pretiče Dženson Baton za vođstvo te na kraju se ispostavilo i pobedu.

 

PointedTatteredDanishswedishfarmdog-max-

 

Krivina 10

 

2007- Prilaz krivini 10 je zeznut zbog blage krivine tik pre ukosnice, ponekad je baš zbog toga teško preticati a u retkim slučajevima završi horor udesom

 

AdorableSaltyItaliangreyhound-max-1mb.gi

 

Krivine 13 i 14

 

1999- Legenda o Zidu Šampiona nastala je nakon odvojenih incidenata Mihaela Šumahera, Dejmona Hila i Žaka Vilneva.

 

DifferentUniqueBandicoot-max-1mb.gif

 

Alokacija guma:

 

c19P.png

 

Poredak tablica:

 

c19Tv.png

 

c19Tk.png

 

Vremenska prognoza:

Petak- Pretežno sunčano
24ºC 12ºC

Subota- Delomično oblačno
23ºC 13ºC

Nedelja- Pretežno sunčano
27ºC, 16ºC

Mercedes je nezaustavljiv, to je očigledno. Ako se ne dese neke neočekivane okolnosti komotno se već sad može Luis Hamilton/Valteri Botas proglasiti za pobednika trke.


F1.5 je kao i uvek je u žiži pažnje, Meklaren se dobro situirao kao 4. ekipa na tabeli sa skoro duplo većim bodovnim učinkom od Rejsing Pojnta. Oni, Has, Reno, Toro Roso i Alfa Romeo su u svega par bodova razlike. Što se tiče Meklarena, samo trebaju održati ovaj tempo, no Lendo Noris mora malo poraditi na sebi.

Staza Žil Vilnev nerado zna pružiti spektakl, nadamo se da će i ova godina biti dobra u Kanadi.

U crticama, blic vijesti uoči VN Kanade:

- Novi padock i garaže koji konceptom predstavljaju ostavštinu Expa 1967. su spremni za trkački vikend
- Ferari će u sledeće dve trke ukloniti "Mission Winnow" logo
- Mercedes bi trebalo doneti prvi upgrate u Montrealu, očekuju preko 1000 konja snage
- Toto Vulf očekuje jačeg Valteri Botasa u Montrealu

- Mercedes ne očekuje laku pobedu, Toto Vulf kaže da će im nebrojeni dugački pravci staze naškoditi
- Nikolas Latifi vozit će prvi slobodni trening za Villiams
- Binoto: "U Kanadi ne vatamo poslednji voz nade"

TV Program*

Petak

16:00 Prvi slobodni trening (90 minuta)
20:00 Drugi slobodni trening (90 minuta)

Subota

17:00 Treći slobodni trening (60 minuta)
20:00 Kvalifikacije (60 minuta)

Nedelja

20:10 Trka (120 minuta)

* naša vremenska zona

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

OI u Montrealu su bile 1976. Kaže se 4 točka, a ne točkova. Izraz prva ikada je pleonazam na srpskom. Sve ostalo :thumbsup:

 

Hvala na ispravkama, morate me svatiti, ekstremno mi je teško otvarati teme na dva jezika. Uglavnom teme pravim umoran i u velikoj žurbi, ponekad nemam vremena da sve nanovo pročitam da bi ispravio eventualne greške. A inače što se tiče gramatike, srpski jezik mi nije bila neka jača strana u školi. Hebiga, uvek sam imao suve trojke i četvorke. Sramota me je ponekad, ali pomirio sam se stime, naravno uvek se "nadograđujem"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Alen13ASC said:

 

Hvala na ispravkama, morate me svatiti, ekstremno mi je teško otvarati teme na dva jezika. Uglavnom teme pravim umoran i u velikoj žurbi, ponekad nemam vremena da sve nanovo pročitam da bi ispravio eventualne greške. A inače što se tiče gramatike, srpski jezik mi nije bila neka jača strana u školi. Hebiga, uvek sam imao suve trojke i četvorke. Sramota me je ponekad, ali pomirio sam se stime, naravno uvek se "nadograđujem"...

 

Nadam se da shvataš da su sve kritike dobronamerne. Svaka čast na trudu svakako!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Alen13ASC said:

 

Hvala na ispravkama, morate me svatiti, ekstremno mi je teško otvarati teme na dva jezika. Uglavnom teme pravim umoran i u velikoj žurbi, ponekad nemam vremena da sve nanovo pročitam da bi ispravio eventualne greške. A inače što se tiče gramatike, srpski jezik mi nije bila neka jača strana u školi. Hebiga, uvek sam imao suve trojke i četvorke. Sramota me je ponekad, ali pomirio sam se stime, naravno uvek se "nadograđujem"...

Ne zezaj. Super ti je srpski.

Link to comment
Share on other sites

Ajde sad ako moze neko da mi objasi da li u Mercedesu zaista nisu mogli da zamene zadnje vesanje za 45 minuta? Da li su komponente tako nezgodno postavljenje da je to visecasovna operacija, ili je ovo prosto jos jedna zelja Toto Volfa za perfekcijom i kontrolom svih komponenti?

 

Pre samo desetak godina Hamilton bi se garantovno vratio pre kraja treninga, tj svaki vozac koji uspe u prvom delu treninga da dovuce svoj bolid do boksa, nebitno u kakvom stanju, izlazio je ponovo, a danas sta god da se desi odmah gotov trening. Uzas!

Link to comment
Share on other sites

Niko da zakuka za Maksovom sudbinom, definitivno tema, a i podforum, u poslednjem zivotnom stadijumu [emoji20]


Pa ne verujem da ovde ima njegovih navijaca. Kao i RB uopste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Nije da je forum zamro, nego je zamrlo interesovanje ljudi za F1 uopšte jer Mercedes bukvalno uništava sport.

 

Što se tiče Maksa, biće uzbudljiva trka. Magnusen starta iz pit lejna, a Sajnc ima kaznu od tri mesta zbog blokiranja Albona u kvalama. Malkice je pomešan grid, biće uzbudljiv start.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...