Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

13 hours ago, Hej Pavkov said:

Nije bilo spektakularno, ali postoje i objektvni razlozi, ipak je trema i euforija kod mladjih normalna pojava.

Lepa slika koliko je ljudi doslo.

Ovde vidno fali Sisoko na terenu.

Bice zeznut derbi, Partizan je iskusniji i namazaniji.

Tj. fali ono što verujemo da Sisoko može da odigra, a to je da održava ritam protoka lopte i kretnji na višem nivou od ovoga što gledamo. Kao metronom u muzici. Nešto što nam je u LŠ mnogo falilo, usklađenost u vremenu, jer su svi kasnili za Degenekom i Marinom, zato što u međuprostoru nismo imali korektora.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon dugo vremena i ja odlučih da ponovo posetim Marakanu i moram reći da se nisam pokajao, video sam dosta pozitivnih stvari. Pre svega fascinirao me je Deki, koji je konstantno pozivao igrače da pritišću protivnika, te bukvalno rukama crtao našem manevru kako da se postavljaju prilikom iznošenja lopte, ali kad neko nume džabe mu crtaš. Trebaće dugo vremena da se iskoreni sve ono loše što je Milojević usadio u ovu ekipu, ta malokrvnost/kurcobolja/anemija. Konstantno je terao bekove visoko, a u drugom poluvremenu mi se učinilo da je povukao Rodića na mesto trećeg štopera, ne znam zašto, ali to nije bila dobra odluka pošto nam je bukvalno falio igrač na toj strani. Ulazak Vukanovića nas je ukanalio, a ni Vulić nije bio ništa bolji. Bukvalno nam fali jedan kršten veznjak da bi ova ekipa dobila pravu kičmu. Kod iznošenja lopte to izgleda boje, ali nedovoljno dobro, prštale su kritike na račun manevra, izgleda da je mali Nikolić jedini u stanju da pronađe slobodan prostor i otvori se saigraču za pas. Ja zaista odbijam da poverujem da Jovanča i Njegoš nisu u stanju na 50-60 metara od gola da se demarkiraju i ponude se kao opcija za dodavanje, konstantno se kreću u "sjeni" igrača koji pritišće našeg štopera, umesto da se izvuče na stranu, izgleda da im je strano i iznošenje lopte preko trećeg igrača i da samo poznaju direktan pas.

 

Ono što je dobro da nam je trener svestan nedostataka u igri, da se ne boji to da istakne i da nema nameru da trpi kurcobolju pa sve i da imamo rezultate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima stofa u klincima Gavricu, Petrovicu i Nikolicu. Al sto neko iznad rece, fali pravi vodja (ko je reko Marin), ko ce i usput da ih uci. Druga stvar koja me zabrinjava je kondicija. Bio krupan kadar na Gavricu pred kraj prvog poluvremena. Mucenik, mislio sam da ce da izdahne. Ej, momak od 19 leta bi morao da odigra 3 tekme bez predaha u ovoj nasoj Brus li ligi. Markose, jel deki doveo kondicionog iz Italije ko sto se pricalo? Mislim do kraja ove lige nije problem, imamo samo dve zahtevne utakmice protiv komsija, ostalo su rekreativne realno, ali kad dodju kvalifikacije bice svasta. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Све остављам Лакију! said:

Ima stofa u klincima Gavricu, Petrovicu i Nikolicu. Al sto neko iznad rece, fali pravi vodja (ko je reko Marin), ko ce i usput da ih uci. Druga stvar koja me zabrinjava je kondicija. Bio krupan kadar na Gavricu pred kraj prvog poluvremena. Mucenik, mislio sam da ce da izdahne. Ej, momak od 19 leta bi morao da odigra 3 tekme bez predaha u ovoj nasoj Brus li ligi. Markose, jel deki doveo kondicionog iz Italije ko sto se pricalo? Mislim do kraja ove lige nije problem, imamo samo dve zahtevne utakmice protiv komsija, ostalo su rekreativne realno, ali kad dodju kvalifikacije bice svasta. 

Nije to do kondicionog. Normalno je da igrači u tim godinama, bez iskustva, lakše fizički padaju. Druga liga i Grafičar je jedno, a igra pa i uvoj ligi je sasvim drugo. Zato sam i stava da igrače koji imaju talenat kao Gavrić ne treba slati u niže rangove, pošto nema ni svrhe ni koristi za klub. Ali ne vredi.

Njemu trebaju utakmice u nogama i biće ok.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Све остављам Лакију! said:

Ima stofa u klincima Gavricu, Petrovicu i Nikolicu. Al sto neko iznad rece, fali pravi vodja (ko je reko Marin), ko ce i usput da ih uci. Druga stvar koja me zabrinjava je kondicija. Bio krupan kadar na Gavricu pred kraj prvog poluvremena. Mucenik, mislio sam da ce da izdahne. Ej, momak od 19 leta bi morao da odigra 3 tekme bez predaha u ovoj nasoj Brus li ligi. Markose, jel deki doveo kondicionog iz Italije ko sto se pricalo? Mislim do kraja ove lige nije problem, imamo samo dve zahtevne utakmice protiv komsija, ostalo su rekreativne realno, ali kad dodju kvalifikacije bice svasta. 

 

Ne treba klincima vodja, a kamoli igrac poput Marina koji ce da im uzme loptu. Ovo je idealan scenario za njih, laganeza 6 meseci, mogu da rade s loptom sta hoce, imaju svu slobodu ovog sveta i ko se u takvim okolnostima ne pokaze- onda nije igrac za Zvezdu.

 

Jeste, dosao je Panoncini. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ona pobegulja vec pocela da se samopoziva u Zvezdu. Eno emotivni intervju u Mozzartu, te nisu me iskreno hteli, te da su ponudili ranije, te mozda sam lose protumacio. Sto kaze moja dobra drugarica (samo da se razumemo ne "moja" u smislu da je moje vlasnistvo): "Decko, nebitan si".

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Markoss said:

 

Ne treba klincima vodja, a kamoli igrac poput Marina koji ce da im uzme loptu. Ovo je idealan scenario za njih, laganeza 6 meseci, mogu da rade s loptom sta hoce, imaju svu slobodu ovog sveta i ko se u takvim okolnostima ne pokaze- onda nije igrac za Zvezdu.

 

Jeste, dosao je Panoncini. 

Sve je to lepo za klince ali Zvezda mora barem u ligu evrope a sa ovakvim timom to bi bilo ravno osvajanju EL. Naravno nisu samo klinci problem ima tu i vecih rupa u timu. Ili nas rezultaat u Evropi ne zanima vec samo da utopimo mlade igrače na prvu ponudu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem sa kondicijom igrača koji prelaze iz mlađih kategorija u seniore je vrlo čest kod nas i to je uglavnom jer talentovani igrači lakše rešavaju protivnike svog uzrasta pa vrlo često manje treniraju nego što je potrebno i onda imaju problem jer im se pluća i telo nisu dovoljno razvili. Ponekad je potrebno 2 do 3 ciklusa priprema uz svakodnevne treninge tokom sezone da dođu na potreban nivo a ponekad i više. Zato se naši mladi igrači kada odu rano preko ili ne snađu ili im je potrebno 6 meseci do godinu dana da uopšte dobiju šansu. Koliko je do trenera i programa u mlađim kategorijama toliko je i do igrača.

Link to comment
Share on other sites

"Namera mi nije da se uskoro vratim u Portugal, ali može da se dogodi da i sledeće godine budem u Portugalu. Zavisi od mnogo toga, ali moj cilj je da budem četiri, pet godina u inostranstvu jer se finansijski ne isplati biti u Portugalu. Nažalost, u našoj zemlji ne mogu da plate ono što je slučaj ovde", rekao je Tomane.

 

Moraće kad tad neko Terzića da pita za zdravlje. Plače mi se od muke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

 

Ne treba klincima vodja, a kamoli igrac poput Marina koji ce da im uzme loptu. Ovo je idealan scenario za njih, laganeza 6 meseci, mogu da rade s loptom sta hoce, imaju svu slobodu ovog sveta i ko se u takvim okolnostima ne pokaze- onda nije igrac za Zvezdu.

 

Jeste, dosao je Panoncini. 

 

Ниђе везе.

Не би Марин ни до сада имао толико лопту у ногама да је било игре и посебно трчања без лопте. Сјећам се да је код нас знао доћи чак на 16 по лопту, сигурно му то није била жеља. Ако се успостави игра са више одговорности и трчања без лопте, не постоји идеалнија ситуација да клинце проиграва Марин да им сугерише како се крећу, тајминг за утрчавање, укрштање са бековима, продоре итд. То је тако у све и једној озбиљној екипи, учи се најбоље од најбољих. Нису склањали ни Месија или Роналдиња у Барси да би се правио простор за клинце из Ла Масије још је то потпуно други ниво такмичења и захтјева. Учиш у омладинској школи и Бареслони Б од тренера а послије од мајстора. Неко успије а неко не. Иначе  такмичарске утакмице у овој лаганици лиги су боље од 100 тренинга.

Углавном никада више мајстора купити нећемо за те паре, то што је стока продала Марина јер су остали без жуте банке и немају кога другог/није створен нико, то је друга прича...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Markoss said:

 

Ne treba klincima vodja, a kamoli igrac poput Marina koji ce da im uzme loptu. Ovo je idealan scenario za njih, laganeza 6 meseci, mogu da rade s loptom sta hoce, imaju svu slobodu ovog sveta i ko se u takvim okolnostima ne pokaze- onda nije igrac za Zvezdu.

 

Jeste, dosao je Panoncini. 

Samo se pitam ko ce od tih klinaca biti u prvih 11 u kvalifikacijama za LŠ. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovakav vezni red nema sta da trazi u nokaut fazama kvalif na leto, to je jasno. Nema mesta Jovancicu u kombinaciji sa Petrovicem, uz ponavljanje price o Nikolicevoj mladosti i bremenu koje treba da nosi.

Prosto je neophodno pojacati vezu, uz izmene i na beku za ono sto Deki trazi u ofanzivnoj saradnji krila i bekova.

Link to comment
Share on other sites

Sto je najgore mi smo tolike veznjake u medjuvremenu doveli, a vezni red nam je bio najjaci na pocetku sa Kangom, Krsticicem i Donaldom.

 

A tada je pricano da nam trebaju bolji veznjaci za Evropu.

Edited by Venger
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Don Laki Juan said:

Nije to do kondicionog. Normalno je da igrači u tim godinama, bez iskustva, lakše fizički padaju. Druga liga i Grafičar je jedno, a igra pa i uvoj ligi je sasvim drugo. Zato sam i stava da igrače koji imaju talenat kao Gavrić ne treba slati u niže rangove, pošto nema ni svrhe ni koristi za klub. Ali ne vredi.

Njemu trebaju utakmice u nogama i biće ok.

Drugar iz osnovne koji je igrao treću ligu tvrdi da je osnovna razlika između nekih igrača iz te lige i prvoligaša i drugoligaša( naravno, gledano na neki prosek, ne na igrače koji se izdvajaju) fizička sprema. Da li zato što mu je krivo što nije igrao u višim rangovima ili tu stvarno ima istine, nisam merodavan da procenim 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, 1 od 8000 Lakija said:

Drugar iz osnovne koji je igrao treću ligu tvrdi da je osnovna razlika između nekih igrača iz te lige i prvoligaša i drugoligaša( naravno, gledano na neki prosek, ne na igrače koji se izdvajaju) fizička sprema. Da li zato što mu je krivo što nije igrao u višim rangovima ili tu stvarno ima istine, nisam merodavan da procenim 🙂

Ta se priča provlači u Srbiji skoro 50 godina ali je sve manje tačna, nekad su za male klubove igrali pojedini majstori koji nisu bili voljni da se odreknu lagodnog života tj bili spremni da treniraju kako treba. Danas ni na malim terenima nema više tih majstora već se sve svodi na štelovane rezultate.

Retkost je da baš talentovan igrač ne dohvati barem drugu ligu uz narvno činjenicu da neki stignu do prve iako nemaju kvalitet ni za treću, evo Simić u Zvezdi očiti primer 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, laki perkos said:

Sve je to lepo za klince ali Zvezda mora barem u ligu evrope a sa ovakvim timom to bi bilo ravno osvajanju EL. Naravno nisu samo klinci problem ima tu i vecih rupa u timu. Ili nas rezultaat u Evropi ne zanima vec samo da utopimo mlade igrače na prvu ponudu.

 

Nama fale stoper, centralni vezni i spic za Evropu. Imamo srecom mesta za tri stranca uz Bena za kog se nadam da ce ostati. Mada kako Mrkela ubada strance, verovatno cemo dovesti neka 3 degenerika. 

 

A klinci ne da nisu problem, nego su bukvalno svetla tacka ovog proleca. Da je Deki umesto Njegosa stavio Bakulu, umesto Gavre npr Vukanovica i umesto Nikolica da je stavio Ivanica, igrali bi isto ko jesenas. Nego su malo dali na svezini, lucidni su, navijaci vole to i poprilicno su podigli atmosferu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...