Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Ja ne sporim Ljupkove trofeje i to da je u svoje vreme bio dobar trener ali se ne slažem da je trener legenda, to je u Zvezdi jedino Miljanić postao od trenera. Oko priče da je Vojvodina bila manji klub od Sarajeva i Vardara se ne slažem a ta njenja titula je dobrano podržana iz Beograda te sezone ali to je već za neku drugu temu.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helmet said:

Andon Doncevski je bio selektor Makedonije, to sam siguran. Ja sam 1982. Godiste, ali mislim ds je igrao za Vardar.

Bosko Antic , nisam siguran gde je igrao, cini mi se da je Bosanac, znam da je trenirao Sartid Smederevo.

Mozda sam omasio, to je onako iz malog mozga, na poslu sam...

Po cemu su oni bitni, i kakve veze imaju sa Ljupkom?

 

 

Да нешто знаш као што не знаш (а дајеш себи право да другима то кажеш), знао би да су то тренери који су у великој лиги узимали титуле са Вардаром, односно Сарајевом.

Узгред Воша је била првак и раније као и Сарајево, а титулу је узимао и Жељо. Велика држава је имала јаку лигу са великим бројем врхунских играча и просто се дешавало да када се погоди генерација изгурају успјех са не баш врхунским тренером (никако не мислим лошим, али не неким ектра тренером само јер је узео титулу). Постоје тренери који нису узимали увијек титулу али знало се да су бриљантни тренери (прије свега са визијом попут Велибора Васовића)

 

4 hours ago, DonJuan said:

Kakvo neki ljudi dozvoljavaju sebi svašta, samo da bi poentirali u priči da se Ljupku samo posrećilo:

 

  • 1991. године освајач Лиге шампиона са ФК Црвена звезда
  • 1991. Шампион Југославије са Црвеном звездом
  • 1987. године освајач Светског шампионата У-18 у Чилеу са националном репрезентацијом Југославије
  • Друго место на Европском шампионату У-21 са националном репрезентацијом Југославије
  • 1988-1989 ФК Војводина Првак Југославије
  • 1994-1995 ФК Црвена звезда шампион СР Југославије
  • 1994 1995 Освајач купа СР Југославије са ФК Црвена звезда
  • 1999-2000, друго место у Првој лиги Кине са ФК Шенхуа, Шангај, 1999-2000
  • 2000-2001, друго место у Првој лиги Кине и освајање Националног купа Кине. Проглашен за тренера године у Кини са ФК Пекинг Гуан, Пекинг, Кина
  • 2001 Национални првак Бугарске са ФК Левски, Софија
  • 2003-2004, Освајач националног Купа Бугарске са ФК Литекс, Ловеч, Бугарска
  • 2005-2006 Осмина финала купа УЕФА; са ФК Литекс, Ловеч, Бугарска
  • 2006-2007 Финалиста купа Бугарске са ФК Литекс, Ловеч, Бугарска
  • 2008-2009 УЕФА Куп квалификације, ФК Војводина, Нови Сад
  • 2012-2013 ФК Тараз 4 место у Суперлиги Казахстана
  • 2013. Тренер године у Казахстану

Ljupko ima trenerski CV, kao malo koji trener sa ovih prostora. Neverovatno.

 

Тек би ти требао да научиш барем да прочиташ пост са разумијевањем. Ја сам јасно рекао да је Љупко тренер за ове данас, али његово је требао да буде ранг Европе. Такође сам рекао да има заслужено мјесто у нашој историји и то  му не може нико оспорити. Али списак екипа које је тренирао говори да је био тезгарош (да не помињем поново докторат из Бањалуке). Нећу рећи да је трбао тренирати Реал или Милан али у озбиљној лиги послије Барија траг оставио није, а дигао је Ушкета...

п.с. то је слично као када је тада Жељко Обрадовић код комшија  узео КЕШ а онда послије једино био шампион био са пољским Сласком и бугарским Лукоилом...

 

Другар који је погрешно реплицирао је управо објаснио проблем Љупка (а познајем људе који Љупка лично познају), он није ишао у корак са савременим фудбалом, пуно је теоретисао и прегазило га је нажалост вријеме. Такође чињеница да нема пуно тренера са јачим CV, говори о само једном о чему сам такође више пута причао, а то је чињеница да је српска струка један од  највећих проблема српског фудбала...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Константин said:

 

Да нешто знаш као што не знаш (а дајеш себи право да другима то кажеш), знао би да су то тренери који су у великој лиги узимали титуле са Вардаром, односно Сарајевом.

Узгред Воша је била првак и раније као и Сарајево, а титулу је узимао и Жељо. Велика држава је имала јаку лигу са великим бројем врхунских играча и просто се дешавало да када се погоди генерација изгурају успјех са не баш врхунским тренером (никако не мислим лошим, али не неким ектра тренером само јер је узео титулу). Постоје тренери који нису узимали увијек титулу али знало се да су бриљантни тренери (прије свега са визијом попут Велибора Васовића)

 

 

Тек би ти требао да научиш барем да прочиташ пост са разумијевањем. Ја сам јасно рекао да је Љупко тренер за ове данас, али његово је требао да буде ранг Европе. Такође сам рекао да има заслужено мјесто у нашој историји и то  му не може нико оспорити. Али списак екипа које је тренирао говори да је био тезгарош (да не помињем поново докторат из Бањалуке). Нећу рећи да је трбао тренирати Реал или Милан али у озбиљној лиги послије Барија траг оставио није, а дигао је Ушкета...

п.с. то је слично као када је тада Жељко Обрадовић код комшија  узео КЕШ а онда послије једино био шампион био са пољским Сласком и бугарским Лукоилом...

 

Другар који је погрешно реплицирао је управо објаснио проблем Љупка (а познајем људе који Љупка лично познају), он није ишао у корак са савременим фудбалом, пуно је теоретисао и прегазило га је нажалост вријеме. Такође чињеница да нема пуно тренера са јачим CV, говори о само једном о чему сам такође више пута причао, а то је чињеница да је српска струка један од  највећих проблема српског фудбала...

Ljupko je imao problema sa nečim drugim, i to ga je verovatno koštalo neke sjajnije karijere, ali i pored toga može se da je kaže da je jedan od naših najboljih trenera ikada.

Zvezdu je sredinom devedesetih vratio iz mrtvih, i to se zaboravlja. I Stanković i Ognjenović su postali prvotimci kod njega. Imao je ono što danas treneri nemaju da ubaci Stankovića sa 16 godina i napravio pravi potez.

A da je mogao više, mogao je, ali....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helmet said:

Sarajevo i Vardar su tada bili znacajno jaci klubovi od Vojvodine. Posle velike cetvorke oni su figurirali kao predvodnici te neke sredine tabele. Vece jw dostignuce osvojiti sa Vojvodinom nego sa ta dva kluba. Mada to nista ne menja poentu. Usati pehar odvaja Ljupka od mnogo takvih trenera i zaista ne znam kakva je to logika?
Njegovov put kroz LS i cuvena transformacija u finalu je dokaz da je covek znao svoj posao i osecao sta treba u datom trenutku da uradi. Ljupko je postigao najveci uspeh na ovim prostorima, i zaista ne znam kojeg to trenera treba staviti ispred njega?

 

Nisu bili jaci, a kamoli znacajno jaci... Vosa ima titula kao Sarajevo, a ima daleko vece uspehe tokom takmicenja u SFRJ... ujedno je bila dosta jaca 80ih... mada je svakako bilo uspeh osvojiti titulu i sa Vosom.

Link to comment
Share on other sites

 
Тек би ти требао да научиш барем да прочиташ пост са разумијевањем. Ја сам јасно рекао да је Љупко тренер за ове данас, али његово је требао да буде ранг Европе. Такође сам рекао да има заслужено мјесто у нашој историји и то  му не може нико оспорити. Али списак екипа које је тренирао говори да је био тезгарош (да не помињем поново докторат из Бањалуке). Нећу рећи да је трбао тренирати Реал или Милан али у озбиљној лиги послије Барија траг оставио није, а дигао је Ушкета...
п.с. то је слично као када је тада Жељко Обрадовић код комшија  узео КЕШ а онда послије једино био шампион био са пољским Сласком и бугарским Лукоилом...
 
Другар који је погрешно реплицирао је управо објаснио проблем Љупка (а познајем људе који Љупка лично познају), он није ишао у корак са савременим фудбалом, пуно је теоретисао и прегазило га је нажалост вријеме. Такође чињеница да нема пуно тренера са јачим CV, говори о само једном о чему сам такође више пута причао, а то је чињеница да је српска струка један од  највећих проблема српског фудбала...
Ljupko Petrovic bi napravio znacajno bolju karijerubda ga alkohol nije uzeo pod svoje. Jbg, kako je tako je, covek nije mogao da se ratosilja tog poroka.
Moze da se kaze i ovako. Mozda je ljupkov zenut trajao kratko, ali je njegov zenit nedostizan za mnoge trenere i jaka imena YU fudbala. Eto @don juan jw lepo rekao, i njwgov drugi mandat u Zvezdi je bio uspesan, promovisao je mnoge asove, a pobeda u 100-om derbiju je slag na torti.

Zaista me smara ova rasprava oko Petrovica jer ocito imamo totalno razlita gledista i kriterijume...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, perkos said:

Naravno da su kriterijumi različiti to nije ništa tragično. Problem je ako neće da se sasluša druga strana već se ide i glavom u zid ako treba samo da se pobedi u forumskoj raspravi.

Sve je stvar diskusije, ali je neozbiljno reći da Ljupko posle Zvezde nije imao uspeha, a imao je jako solidne rezultate., to je isto kao kad bi neko izvadio biografiju Besta i rekao da posle Mančestera nije igrao nigde specijalno i da je zato prosečam fudbaler, a svi vrlo dobro znamo zašto se to nije desilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Winner match 1: Maccabi Tel-Aviv (ISR) / Sūduva (LTU)
Winner match 2: Ararat-Armenia (ARM) / Saburtalo (GEO)
Winner match 3: Riga FC (LVA) / HJK Helsinki (FIN)
Winner match 4: Dudelange (LUX) / Nõmme Kalju (EST)
Winner match 5: Sheriff Tiraspol (MDA) / AIK (SWE)

 

Fino smo prošli sa podgrupom ako, daleko bilo, ispadnemo od Kopenhagena. Ne bi smjeli ostati bez LE na jedan ili drugi način.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, prolup said:

Winner match 1: Maccabi Tel-Aviv (ISR) / Sūduva (LTU)
Winner match 2: Ararat-Armenia (ARM) / Saburtalo (GEO)
Winner match 3: Riga FC (LVA) / HJK Helsinki (FIN)
Winner match 4: Dudelange (LUX) / Nõmme Kalju (EST)
Winner match 5: Sheriff Tiraspol (MDA) / AIK (SWE)

 

Fino smo prošli sa podgrupom ako, daleko bilo, ispadnemo od Kopenhagena. Ne bi smjeli ostati bez LE na jedan ili drugi način.

 

Mozemo opet da igramo protiv Helsinkija. :classic_biggrin:

 

Ja bih se pripazio ovog Nomme Kaljua, ako bi nas Flora izbacila kao sto se pise na temi, sta reci za klub koji je zavrsio ispred Flore u prvenstvu? :classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav Makabi , klasicna kurton ekipa, sve prosek do proseka, ulozili kao neke pare u tim i nista.

 

Mada ja cvrsto verujem da cemo krajem Avgusta igrati sa nekim Apoelom ili nekim Mariborom.

Edited by Berlin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DonJuan said:

Sve je stvar diskusije, ali je neozbiljno reći da Ljupko posle Zvezde nije imao uspeha, a imao je jako solidne rezultate., to je isto kao kad bi neko izvadio biografiju Besta i rekao da posle Mančestera nije igrao nigde specijalno i da je zato prosečam fudbaler, a svi vrlo dobro znamo zašto se to nije desilo.

 

Ни ти не престајеш да погрешно поредиш.

Бест је уз 2 јуниорске године имао и ни мање ни више него 11  сениорских сезона у Јунајтеду, као члан Безбијевих беба донио и првог Ушатог 1968. што је било негдје на средини каријере у врхунском свјетском клубу...

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2019 at 12:54 PM, Liska Manjina said:

Zaista ne znam koliki je koeficijent inteligenciji ljudi koji tvrde da je ovo loše izdanje plan našeg stručnog štaba i da smo namerno odigrali ovako loše da bi prikrili karte!? Pretpostavljam onda da smo i finale kupa odigrali tako kako bi prikrili karte, samo ne znam od koga ih prikrivamo? Pa igra nam je goli kurton već 7-8 meseci, apsolutno se ništa nije promenilu i genijalci tvrde kako je ovo prikrivanje karata :ajme:

 

Negde se osećam "prozvanim", s obzirom da sam i ja napisao da je Milojević "možda pokušavao da sakrije karte". Isto su napisali još neki forumaši, ali nijedan da su "namerno odigrali loše da bi sakrili karte". So, za "kvocijent inteligencije" ćemo se napraviti da nismo videli a ti više nemoj da spinuješ i utrpavaš ljudima nešto što nisu napisali. 

 

Čudi me da se diskusija usmerila ka apsurdnom poređenju Ljupka, Robija i Miloja, prebrojavanju titula i uspeha, licitacijama "ko je legenda i kakvi su kriterijumi da bi se njom postalo" i uobičajene ad hominem peckalice. Igra nam jeste očajna, logično bi bilo da iz godine u godinu budemo bolji jer već postoje i rezultati. S ovom sezonom i odigranom Evropom, bilo kojom, brišu se one nule iz '14., sa sledećom se briše i Kairat. To nam odgovara u svakom pogledu jer pravimo koeficijent, ali od sezone '21 - '22. će biti mnogo više posla, jer valja odbraniti zalihe. Sve ovo je zapavo sviranje kurcu spram onoga što sledi...

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao i prethodnih sezona, Milojevic tempira formu za 4 utakmice koje slede...

 

Tko je ikada ozbiljnije potrcao za loptom van skolskog dvorista 😛 zna da ekipa ne moze da pokaze sav svoj potencijal i dobru igru po zavraetku priprema.

 

Nadam se da Milojevic zna sta radi i dobrom rezultatu  protiv Danaca.

 

Da ne zaboravim, ponavlja se, kao i prethodnih sezona ( Kup, drugi deo sezone, ... ),losa psihicka priprema ekipe.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno ce Degenek poceti u utorak, tim pre je nejasno zasto nije igrao u Helsinkiju. Verovatno se vraća i brat Gobelja.

 

Iako ne volim Jovičića, nema dileme da je njegov izostanak u ovom trenutku hendikep. Fali Krstičić ko flaša vode u Sahari. 

 

Miloje bi sad potpisao 0:0 u prvoj, a Boga mi i ja.

Link to comment
Share on other sites

Нека остане забележено овде да сам рекао да ћемо и након свега играти групе ЛШ. Ни сам не знам ни како, ни зашто, али нека талија и луда фортуна прати овај клуб од када је Милојевић ту, па ми осећај каже да ће и ове сезоне бити тако. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko Zvezda prođe Kopenhagen, bez obzira na učinak protiv narednog rivala imaće obezbeđeno učešće u grupnoj fazi Lige Evrope. Ako, ipak, ispadne od Danaca, moraće do tog cilja kroz poslednje kolo kvalifikacija, a tamo bi za rivala mogla da dobije nekog od pobednika mečeva Makabi Tel Aviv (Izrael) - Suduva(Litvanija), Ararat (Jermenija) - Saburtalo(Gruzija), Riga (Letonija) - Helsinki (Finska), Didelanž (Luksemburg) - Nome Kalju(Estonija) i Šerif (Moldavija) - AIK (Švedska).

 

Samo Makabi deluje zajebano.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Боги said:

Нека остане забележено овде да сам рекао да ћемо и након свега играти групе ЛШ. Ни сам не знам ни како, ни зашто, али нека талија и луда фортуна прати овај клуб од када је Милојевић ту, па ми осећај каже да ће и ове сезоне бити тако. 

Bar za fortunu znamo koliko je varljiva, a uz to ipak sam pobornik one stare "sreca prati hrabre"...

Nisam siguran da ce nas sreca opet pogledati, ima nesto i do toga da je treba zasluziti.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoly said:

Bar za fortunu znamo koliko je varljiva, a uz to ipak sam pobornik one stare "sreca prati hrabre"...

Nisam siguran da ce nas sreca opet pogledati, ima nesto i do toga da je treba zasluziti.

Истина, зна да окрене леђа када је најбитније. Зато и кажем, не знам како и зашто, једноставно неки 'feeling' што би се рекло.

Уствари лажем, није да баш не знам у потпуности зашто. Сигуран сам да ћемо фино да се кољемо са данцима, јер су номинално јача екипа (поготов након ових наших партија), а ми из тих позиција 'underdog-a' смо и правили највеће резултате (погледати под Спарта, Краснодар, Арсенал, Келн, Ливерпул, Наполи...) Не сумњам да ће их Милојевић спремити и да неће бити неко разваљивање које се најављује. Можда и не буде довољно за пролазак, али не верујем да ћемо се брукати. Мене више брине евентуални плеј-оф и стање благе екстазе и еуфорије која би настала, али отом-потом. Копенхаген је наш Салзбург ове године, дефакто. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe paničiti pred duel sa Kopenhagenom već izaći i suprostaviti se najboljom postavom u kojoj neće konačno biti igrača koji mora da igraju zbog viših interrsa. Degenek moze i na desnog beka a ostalo ne bih dirao sem izmene Jevtović-Ivanić. Ako ne primimo gol kos kuće imamo dobre izglede i u revanšu

Link to comment
Share on other sites

Ja nikad nemam dilemu da će Milojevićeva Zvezda onda kada je najvaznije i najteze, najvise izginuti na terenu. Očekujem mušku borbu.

 

Samo je pitanje hoće li nas koštati neuigranost odbrane i Kanjasa, kao i to što nemamo pravo prodorno krilo. Ne smatram ni da su oni favoriti, ako je to uopste bitno. Samo mi se čini da je ekipa sa Krstičićem i Radonjicem bila potentnija od ove sa Marinom i Ivanićem. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, perkos said:

Nema potrebe paničiti pred duel sa Kopenhagenom već izaći i suprostaviti se najboljom postavom u kojoj neće konačno biti igrača koji mora da igraju zbog viših interrsa. Degenek moze i na desnog beka a ostalo ne bih dirao sem izmene Jevtović-Ivanić. Ako ne primimo gol kos kuće imamo dobre izglede i u revanšu

 

Degenek nam je preko potreban na poziciji "stopera", sto zbog sigurnosti koju uliva , sto zbog cinjenice da ova dva "balvana" pozadi ne znaji da iznesu loptu kada su svi vezni igraci pokriveni.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...