Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

 

:twak:


 

Quote

 

If he manages to add another Grand Slam to his collection, he could end the GOAT debate in his favor for once and for all. Winning the 2022 French Open would also mean getting 2,000 ranking points, which could propel him to the top of the ATP List.

He has no points to lose in France, given that he didn’t take part in the 2021 edition of the tournament. An injury stopped Nadal from winning the event for the fifth time in a row. Novak Djokovic took advantage of his absence, winning his second French Open, but can he defend it this year?

 

kako se "koriguje" istorija... :ajme:

 

Quote

Two Russian players come next – Alexander Zverev and Daniil Medvedev.

:twak:

 

Quote

If you’re surprised that the odds of these guys winning the French Open aren’t shorter, it’s because neither player likes playing on clay too much.

ovo za Zvereva?!?!? :ajme:

 

 

Quote

Look at the list of French Open favorites, and you’ll spot another big name. I’m talking about Roger Federer, who won the title in 2009. The odds on the Swiss maestro are +10000 because he’s been struggling with injuries over the last couple of months. He might even decide to skip the tournament.

 

:classic_rolleyes:

 

ko prima savete od ovih za kladjenje - i treba da gubi novac!

 

Quote

I think oddsmakers are right to think of the 2022 French Open as a two-horse race led between Rafa Nadal and Novak Djokovic.

od kad je to Nadal promenio ime iz Rafael u Rafa?

 

autor: Zarko Naric 

 

Edited by wwww
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sad uhvatih na tennis ch. snimak Medvedev-Hurkacz i Kurijer komentarise, pa u jednom trenutku kaze: negde u Evropi Novak koristeci VPN ilegalno nas gleda i prati sta mu se desava s #1. :twak:

a da se Kurijer malo obavesti da jos neko prenosi meceve s mastersa, osim tennis ch?

:ajme::classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a sta ako je cekao na odgovor zvanicnih USA organa (koga god da je kontaktirao oko uslova vakcinacije: CDC ili neku granicnu sluzbu)? nije valjda cekao da se povuce  onako iz dosade ili zlobe prema ostalim igracima...

Link to comment
Share on other sites

Svima je bilo jasno da nema sanse da ga puste, da su sanse manje od 1% ali on je ostao u zrebu i to nikako ne moze da se poredi sa ovim sto su odustali Monfils, Agut, Garin jer se takva odustajanja bukvalno vidjaju na nedeljnom nivou.

Link to comment
Share on other sites

pa nije bilo jasno jer su tih dana dizani mandati za vakcinisanje u raznim zemljama da bi se putovalo. takodje, mogla je da postoji i opcija za ulazak u zemlju preko prelezanog virusa u poslednjih pola godine.

dakle, ako je kontaktirao USA vlasti (ambasadu, CDC ili koga vec) i ovi mu jos nisu bili odgovorili onda ima potpuno legitimni rrazlog sto se nije povukao s turnira.

takodje, da ga ATP ne bi kaznio sto ponovo ne igra masterse u IW i Majamiju sigurno je morao da ima neku cagu od nekoga oko uzroka za neigranje: tj. potvrdu USA vlasti da mu ne daju da udje u zemlju. Ben & Co su odmah pohitali da izveste kako je Novak izbegao kaznu ATP-a (da ne sme da igra masters u Parizu) jer je ulozio zalbu (ocigledno s nekom dokumentacijom) koja je bila usvojena. Ne moze on tek tako da odustaje od mastersa (iako je stekao ona 3 uslova, ali tu ima i neko p.s. uz doticnu stavku u pravilniku).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Boxy said:

Jadan Pavy, izgoreo lik skroz :classic_sad:

a da ne pricam da nije bas ni najinteligentniji jer ne vidi razliku izmedju: 99,999% nema vize i nema ulaska u zemlju i necega sto se desava pa skoro na nedeljnom nivou :classic_sad:

 

Mora da se zaradi plata... Jetza placa po ucinku.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Boxy said:

Mozemo da pisemo do prekosutra, bilo je jasno da nece moci da igra, svi su znali, on je znao, ali je ostao u zrebu...

A ono sto ovaj jadni Pavy poredi je nesto sto je neuporedivo

pa nije se znalo dok nije dobio zvanicni odgovor Amera. Sta da se ranije povukao a onda dan posle Ameri promene uslove za ulazak u zemlju i stigne "pismo" da moze da udje u zemlju? Onda bi dobio kaznu ATP-a.

A i ne znam cemu tolika frka oko njegovog povlacenja posle zreba? Bilo je milion slucajeva gde su se igraci povlacili posle objavljenog zreba a "znali su " da nema sanse da mogu da igraju (ja se secam jednog slucaja kad se Endi povukao posle zreba za USO kad je vec uveliko kuburio s kukovima i kad se takodje "znalo" d anema sanse da zaigra). Pa su zrebovi ostajali "nebalansirani" (a kao da su zrebovi svaki put i kad se niko ne povuce bas ono uvek izbalansirani :classic_rolleyes:  ) . Milion puta smo komentarisali (za obe konkurencije) kako je jedan deo zreba mnogo tezi od drugog.

 

Dakle, s aspekta toga da li je postupio po pravilima: jeste.

A sto se tice moralisanja da je time nekog igraca kao ostetio, da bi eto portugalskom Sousi bas eto znacilo da upadne u zreb direktno umesto da igra kvalifikacije - ma prodjite me se! Svako gleda svoje interese. Da je Sousa u boljoj formi i sam bi upao u zreb direktno. A i bolje mu je sto je igrao kvalifikacije, makar je neki mec dobio protiv slabijih tensiera, imao je sansu da osvoji 16 bodova vise u kvalifikacijama. U Majamiju je ispao odmah na pocetku kvalifikacija.

 

Mislim, treba li sad da ponovo potezemo Fedovo povlacenje s RG prosle godine posle tesko izvojevane pobede protiv Köpfera, kad je znao da ce se povuci i da mu RG sluzi smao kao priprema za Wimbldon? Tad nije bilo moralisanja sto nije pruzio Dominiku sansu da sam zaigra u narednom kolu, pa je jos data Beretinuju prednnost: vise dana za odmor pred njegovu narednu rundu. Tad niko nije ni okom trepnuo na sve ovo.

 

Tako da... prodjite me se.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Boxy said:

 

Niko tebe nije prozvao, sama si se nasla prozvanom, komentarisala sam samo nesretnog PavyG...jedino ako se ti krijes iza tog nika, onda jbg

fraza "prodjite me se" se nije specificno odnosla na mene, vec je upotrebljena u opstem smislu, s znacenjem: kritika NDJ je glupa i bezpredmetna.

A to da li PavyG komentarise i kako komentarise - njegova stvar. Kao sto i mi ovde komentarisemo sve i svasta (sto ne mora uvek ni da bude logicno niti ispravno).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

fraza "prodjite me se" se nije specificno odnosla na mene, vec je upotrebljena u opstem smislu, s znacenjem: kritika NDJ je glupa i bezpredmetna.

A to da li PavyG komentarise i kako komentarise - njegova stvar. Kao sto i mi ovde komentarisemo sve i svasta (sto ne mora uvek ni da bude logicno niti ispravno).

 

On moze da komentarise, ja isto tako mogu, svima lepo...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...