Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

 

Ova dvojica koje Ana komentarise su "teniski novinari" :classic_rolleyes: i napisali su solidan broj clanaka u kojima su demonizovali NDj (to za ove forumase koji inace ne prate tenis i desavanja oko njega, ali sada procitaju sta mi ovde pisemo)

 

Link to comment
Share on other sites

Sad citam kako je b92 preveo Fedovu cestitku:

A few months ago we were joking about both being on crutches.

 

Pre samo nekoliko meseci smo se šalili da smo obojica srušeni.

 

a da ne pricam da su omasili lice u kojem sve treba da stoji :ajme:

Samo nikako ne mogu da provalim da li su toliko nepismeni i ne znaju engleski ili namerno sve rade...

Link to comment
Share on other sites

Ponekad mi stvarno fali onaj smajli koji povraća kao reakcija.

 

A ospice ću dobiti ako opet pročitam o Novakovoj opsesiji rekordima i Rafi koji samo uživa u igri, pa eto usput i poneki rekord obori ali onako slučajno... da ne pominjem ugrožavanje zdravlja iz čiste ljubavi prema tenisu.

2 hours ago, kriv i dužan said:

 

Tipujem na ovo drugo, pa i Google translate radi bolju stvar.

Mislim da ovde nije namerno, ne vidim da je otišlo na negativnu stranu zbog ove greške.

Kad smo kod nepismenosti, malopre sam na dnevniku N1 čula "zalagajući se" :frusty:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Mislim da ovde nije namerno, ne vidim da je otišlo na negativnu stranu zbog ove greške.

 

 

Sve za klikove i komentare.

 

1 hour ago, alcesta said:

Kad smo kod nepismenosti, malopre sam na dnevniku N1 čula "zalagajući se" :frusty:

 

Mene od takvih stvari čak i više smetaju "ortoepska odstupanja" u emisijama na TV-u ili radiju, što je vjerujem dosta manji problem u Srbiji (a i CG). 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Onda nisi gledao neke skorašnje klipove Slagalice :classic_biggrin: može neko da okači na Svaštaru ako mu je pri ruci ono s akcentima :classic_biggrin:

 

Sad sam guglao, izbacilo mi ono "kontinent", na stranu što je reakcija voditeljice nevjerojatna, ali to je ništa prema onome što se može čuti kod nas. I u reklamama, svugdje. Npr. sad ide neka reklama gdje kaže "zavrti kolo sreće" i ovo "zavrti" je naglašeno na način kakav se ne može čuti ni u zagrebačkom "slengu", naglašeno je otprilike kao riječ "samrti", sad umjesto "samrti" na isti način izgovori "zavrti" i dobit ćeš osjećaj kako je to izgovoreno/naglašeno u reklami.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost ovako nesto je mozda i ocekivano… jedan je legenda bez gotovo ijedne mrlje u karijeri dok je drugi legenda koja je nedavno pokusala ili da udje u drzavu sa laznim papirima ili da usmrti 100+ dece (jos se nema zvanicne potvrde sta je tacno).

Slazem se, novinari bi morali da rade bolji posao ali treba i te ljude razumeti, nije lako sve to sa strane ignorisati i izvestavati 100% objektivno.

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10473231/Novak-Djokovic-threatens-tell-Covid-vaccination-visa-debacle-Australian-Open.html

 

Novak Djokovic threatens to UNLEASH his 'version' of the visa debacle Down Under as he fronts cosy press conference with Serbian president 

 

He was booted out of Australia due to not being vaccinated against Covid

(ponovo laz)

An 11-day saga over Djokovic's entry visa ended with the Serb being deported for failing to meet Australia's strict COVID-19 vaccination requirements.

 

Quote

Djokovic’s meeting with the increasingly autocratic Vucic drew criticism from some of his fans in the Balkan country, where he is generally considered an icon and a hero. The critics say Vucic used the event to boost his popularity ahead of general elections scheduled for April.

interesantno da odluku Australijanaca nisu doveli u vezu s njihovim predstojecim izborima...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...