Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

https://www.theage.com.au/sport/millman-tsitsipas-crash-out-as-djokovic-and-murray-advance-20210629-p5854a.html

pogledati video

na pocetku pricaju kako je publika na CC pozdravila zenu koja je "napravila" AZ vakcinu, i mamlazi prikazuju zapravo cerku onog dedice koji je setao svojim dvoristem da sakupi novac za pomoc medicinskom sistemu u Britaniji. :ajme:

Ta cerka je bas onako lepa zena, ova naucnica ne bas (jos deluje totalno skromno, nije ustala da odpozdravi publici) - izgleda da je to bio kriterijum za izbor slike koja ce da prati tekst. :twak:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

prvo pitanje juce Novaku:

 

Quote

Could you have a quick word about Dame Sarah Gilbert, who invented the AstraZeneca vaccine, and got a standing ovation before you came on court.

 

kakvo je ovo pitanje? (znam, provokativno :wink2: ) ali kakvo je ovo pitanje nekom teniseru koji nije iz UK i nema pojma da li je doticna "kreirala" AZ vakcinu, niti da je dobila titulu Dame. A jos manje kakvo sad jedan teniser treba da ima misljenje o nekom naucniku? Je li to sad postalo relevantno pitati sportiste da daju sud o naucnicima?

:twak::twak:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Boxy said:

provokativno, znaju oni da je on Novaxx :classic_sleep:

ma trebalo je da im objasni o onim trombozama i mozdanim udarima koje izaziva AZ kod mladjih ljudi u punoj snazi i da onda pohvali i reklamira vakcinisanje AZ, a u ostatku Evrope postoji upozorenje za ovu vakcinu koju primaju mladjii ljudi. U NOrveskoj i Danskoj su je valjda potpuno izbacili iz upotrebe, i kod starijih.

No, verujem da ni ovo ne bi bio zadovoljavajuci odgovor, iako potpuno naucno utemeljen, a ne antivax propaganda. :wink2:

 

To bi bilo kao kad bi Feda pitali o nekom savremenom psihijatru samo zato sto je on iz postojbine Zigmunda Frojda (za koga Fed btw nikada nije ni cuo, pitali ga vec).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Pa ne verujem da i teniseri iz UK znaju nešto o njoj, jedino ako je baš jako poznata ličnost tamo, što bi bilo potpuno zasluženo ali nekako ne verujem u ovom svetu u kome živimo.

 

Inače su ga pitali i misli li da bi trebalo šampionka W da igra prvi meč na CC, ne znam jesu li nekog branioca titule to ranije pitali.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alcesta said:

Pa ne verujem da i teniseri iz UK znaju nešto o njoj, jedino ako je baš jako poznata ličnost tamo, što bi bilo potpuno zasluženo ali nekako ne verujem u ovom svetu u kome živimo.

 

Inače su ga pitali i misli li da bi trebalo šampionka W da igra prvi meč na CC, ne znam jesu li nekog branioca titule to ranije pitali.

 

ja ne znam kako se tacno zovu ovi koji su "izmislili" Biontech-Pfizer vakcinu, a pratila sam materiju. Znam da ljudi imaju "firmu" u Majncu, da su potomci turskih gastarbajtera, ali da me sad neko na ulici pita sta mislim o XY (pa da kazu njihovo ime) - ne bih znala da kazem (dok ne pojasne ko su). A i kad bi pojasnili ko su - ko sam ja da imam misljenje o tim naucnicima? To nije moja struka, ne mogu nista o njima da kazem kao strucnjacima (lepo sto su uradili to sto su uradili i spasli/spasavaju nas), a tek ne o njima kao privatnim licima.

Nisam proverila da li su Endija pitali sta misli o Dami, a makar on bi trebalo da zna ko je ona. Samo sta bi on to pa imao da kaze, nesto relevantno o doticnoj naucnici sto zavredjuje da bude pitan?

 

Ben je pitao to za zenskog sampiona. Ja ne znam sta je on ocekivao da bi Novak mogao da kaze? "Ne, ja sam protiv"?

 

Ovamo drami i kao zalaze se za zenska prava, a ni da zucne sto se u njegovoj zemlji dozvoljava da muskarci koji se izjasne da se osecaju kao zene mogu da se takmice u zenskim sportovima, uzimajuci sportske stipendije devojkama, a ako su u pitanju borilacki sportovi - onda i povredjujuci zene protiv kojih se bore. Tu su mu usta zavezana. Nece da ide protiv kver drustva (koje je napadalo Martinu Navratilovu kad se ona pobunila protiv ove gluposi, pa je izbacili iz nekih LGBTQ+++ udruzenja kao transfoba :krstipd4:  ) .

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, wwww said:

a ni da zucne sto se u njegovoj zemlji dozvoljava da muskarci koji se izjasne da se osecaju kao zene mogu da se takmice u zenskim sportovima, uzimajuci sportske stipendije devojkama, a ako su u pitanju borilacki sportovi - onda i povredjujuci zene protiv kojih se bore.

To se iz nekog razloga ne smatra odbranom ženskih prava jer niko ne sme da kaže da transrodne žene nisu iste kao i "obične" :classic_rolleyes: Navratilovoj svaka čast, ali biće taj trend jako teško zaustaviti dok je ovakva PC situacija.

Link to comment
Share on other sites

ma, bre, na OI ce sad ucestvovati mnoge transzene u zenskim sportovima. :twak:  Kad pogledas njihove slike zgrozis se: za 30-50% su veci/e od zena protiv kojih se takmice, nabildovani/e ko Svarceneger, Jarmila Kratohvilova im nije ni da primirise).

a ovamo kao ostra antidoping kontrola (gde se testosteron smatra dopingom), Rusi ne mogu pod svojom zastvom da se takmice jer kao imaju drzavno organizovan doping program...

 

licemerje do bola!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Djokovicev mec na americkom ESPN. Komentarisali su McEnroe i Chris Fowler, odlicno.

 

McEnroe je bio pun hvale za Djokovica, ali je lepo pricao i o Andersonu.

Jos lepse, dosta je objasnjavao taktiku i koji udarac je efikasniji protiv kojeg igraca i zasto, pa onda zasto to moze na travi a ne na zemlji itd.

Prava lepa teniska lekcija, uzivao sam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zoran59 said:

Gledao sam Djokovicev mec na americkom ESPN. Komentarisali su McEnroe i Chris Fowler, odlicno.

 

McEnroe je bio pun hvale za Djokovica, ali je lepo pricao i o Andersonu.

Jos lepse, dosta je objasnjavao taktiku i koji udarac je efikasniji protiv kojeg igraca i zasto, pa onda zasto to moze na travi a ne na zemlji itd.

Prava lepa teniska lekcija, uzivao sam.

ja iz nekih twitova shvatila da je Mekinro komentarisao na BBC s Sajmonom Ridom. :classic_huh:

o kom Mekinrou govoris: Patriku ili Dzonu?

Link to comment
Share on other sites

jedan tipicni arijevski tekst u nemackom Tennismagazinu:

https://www.tennismagazin.de/kurz-cross/novak-djokovic-der-ungeliebte-koenig/#comment-579153

 

Quote

Novak Djokovic: The unloved king

Alexander Waske

on June 28, 2021 at 1:03 pm

 

Novak Djokovic polarizes. Even our columnist Alexander Waske is not entirely sure about the evaluation of the Serb. Because there is the good Novak and the one who switches to "Darth Vader" mode.

 

When I think of Novak Djokovic, I always think of the Star Wars saga. On the one hand, the Serb is the good Jedi knight, fair and sporty. But “Nole” can also switch to Darth Vader mode. He is then in the role of the mighty evil, whose mission is to destroy the enemy. Except that he doesn't fight with a lightsaber, but with his racket. And this Darth Vader-Djokovic also has no problem fighting against 15,000 spectators in the stands. On the contrary: he draws his energy from this fight against everyone. His message, which is also expressed again and again in his gestures and facial expressions: "You don't break me!"

 

Djokovic: I offer you my weak point

 

What is interesting about his body language is that he behaves differently than, for example, a boxer who buries his chin in his throat and practically looks up from his eyebrows. Behind this archaic behavior lies: One does not want to offer the opponent a surface to attack. The chin must definitely be protected.

 

It's different with Djokovic. Pay attention to one thing: he is tilting his chin up in a provocative manner. He's saying: I'm offering you my weak spot, but you have no chance of getting there. He breathes through his nose like a horse inflating its nostrils and lifting its head. That seems arrogant, snooty, yes, unsympathetic.

 

So that nobody gets me wrong. (ma nije nego!)  Djokovic is an impeccable sportsman. He's got charm, he's got wit. He donates money to charity. He is unselfishly committed to poorly placed players and fights against the system that rewards the strong. He would have more prize money himself if everything stayed the same.

 

A cry for recognition

 

And yet: The Darth Vader in him ensures that the sympathies fly to his opponents. In this he resembles Ivan Lendl, who was once disrespectfully described by the US magazine Sports Illustrated as a "champion nobody cares about". (i onda ovaj mamlaz napise slican clanak o Novaku!

 

Of course Djokovic has his fans (IDI!!!), in Serbia they adore him. But he has no chance in terms of popularity against Roger Federer and Rafael Nadal. Federer is the gentleman. He is elegant, eloquent, a crowd favorite. Just like Rafael Nadal. He is a fighter who never wants to destroy his opponent. :roflmao: (gleda li ovaj mamlaz nekad tenis?)

What the Swiss and Spaniards perfectly embody - and that is what I always try to convey to my students at the academy: humility :roflmao: . Don't lose your grip on the ground. Roger and Rafa bow their heads when they step into the arena, Nole lifts his chin. Even his martial demeanor is not always well received. The fan has a feel for it.

Djokovic really wants to be loved. When he practically carries his heart into the audience with both hands after winning matches, it is a cry for recognition. (dobro da ovog puta ne salje boobs, kako popularno vole da se podsmevaju ovom gestu)

 

Djokovic mutates into a powerful villain (jok, nego ce da pogne glavu i sklanja se onima iz "visih" nacija. cemu li ovaj mamlaz uci svoje "studente" na akademiji koju kao ima?)

 

He is respected. He's number one. Nobody was at the top longer than he. It is quite possible that Nole will also break the all-time Grand Slam record with more than 20 major titles. If Djokovic's game works - and it mostly does - it's close to perfect. It reminds me of a 0-0 draw between FC Bayern and Paris Saint-Germain. The coaches rave about it because it is a tactical masterpiece, but for the fans there is a lack of joy in the game, moments of surprise and enthusiasm. It is perfectly planned, but not fascinating and the spark does not jump. Djokovic is something like the unloved king. Roger takes out the violin. His fireworks on the square are like a symphony orchestra. Rafa clenches his fist. You want someone like that on your team. Always positive. Nole's body language often has a negative effect, he mutates into a powerful villain and that's a shame because he doesn't mean it at all. I wish him from the bottom of my heart that he wins hearts too. May the force be with him!

 

kakva splacina od teksta! :puke:

 

Link to comment
Share on other sites

zanima me kako li doticni autor iz prethodnog posta opisuje proslavu Ottea

ovo mora da je onako gentlmenski i classy/nobl posto ne dolazi od tamo nekog pripadnika nize rase...

 

grrr... bas me iznervirao ovaj mamlaz!

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

sad je narativ: moze on statisticki biti najbolji po svim parametrima, ali nije voljen  :classic_rolleyes: a jos on vapi za tim da bude voljen :classic_rolleyes: (pa da bas toliko vapi za tim, angazovao bi profesionalni PR tim i advokate (kao onomad Rafa) da tuze svakojake mamlaze koji sire mrznju protiv njega i neosnovano mu kaljaju "lik i delo",  poredeci ga s iranskim ministrom vojnim, Hitlerom i jos svakojakim zlikovcima)

 

doticna "gospoda" pri tome projektuju svoje sopstvene (i iz svog okruzenja) preferencije i predrasude (kao ovaj mamlaz s njegovim opisom Novakove isturene brade i disanja kroz nos kao konj)

ako bismo npr. mi ovde na forumu napravili anketu kog igraca najvise "volimo" naravno da bi rezultat bio totalno drugaciji od ovog. a to nema veze s tim ko je po ovim ili onim statistikama najbolji ("najveci") svih vremena.

 

inace ovaj Alexander Waske ima kao "Teniski Univerzitet" kod Frankfurta, a na sajtu su kao njegovi teniseri navedeni: Andrea Petkovic, Gunneswaran, Maamoun, Bemelmans, Forejtek, Kölzer, Ito, Balaji, Kadhe, De Loore, Eidukonyte.

Andrea, Gunneswaran, Bemelmans i Ito definitivno nisu produkt njegove akademije. Za ove ostale - nikad cula.

Toliko o njegovim metodama kojima se dici, gde kaze da svoje pulene upravo uci da ne budu kao Djokovic. :twak: Koliki mamlaz treba da budes da ovo kazes svojim igracima?

Link to comment
Share on other sites

Pa takvi su mu i rezultati, vidi se da je to uspešna strategija :classic_biggrin:

Ne znam što se nerviraš, sve je to sasvim očekivano. Mene su više iznenadile onolike pozitivne reakcije posle RG-a, a priča da slemovi i brojevi nisu glavno provlači se već neko vreme. Nikad on neće biti univerzalno priznat preko Federera, kao ni Rafa.

Link to comment
Share on other sites

generalno mi ide na zivce nekorektnost, a da ne pricam o nacionalizmima (a toga ima puno kad je u pitanju Novak, kao sto je bio slucaj i za Lendla, Martinu i Moniku).

 

Ja Nemcima Moniku ne mogu oprostiti, pa da dube na trepavicama. I vidim dosta paralela u tretmanu Monike (kao Stefine protivnice) i Novaka (kao Fedovog glavnog takmaca). Ovamo kuknjava kako nizerangirani igraci tesko sastavljaju kraj s krajem (to se cesto pominje kada se diskutuje nemacki tenis i igraci), a onda opljunu po Novaku i PTPA. Jedino je Barbara Ritner (sefica zenskog tenisa) po tom pitanju korektna, kao i sadasnji sef DC reprezentacije. Beker samo gleda kako da istakne svoje zasluge za Novakovu karijeru (kao da Vajda ne postoji, a i Novak pre Bekera niti je znao da igra tenis niti je ista od titula osvojio), stalno isticuci kao je eto on to-u-to probao da ispravi kod Novaka (eto, on, Boris Beker je savrsen i idealna, sto bi rekli ljudi: rolle model za mladje narastaje :classic_rolleyes::twak:  ) , pa je tako ocinski pokusavao da vrati na pravi put zabludelog sina Novaka :twak::puke:

 

Interesantan mi je i komentar Barbare Ritner sto se tice Simone Halep. Covek bi pomislio da ona uopste nije nikakav idol/primer za mladje igracice (nigde je niko ne forsira kao neku velicinu), medjutim Barbara kaze da je mnoge mlade igracice obozavaju, njen fajterski duh, radni elan i to sto je izvukla maksimum od svoje karijere (a nije neki gorostas koji sipa bombe levo i desno). :thumbsup:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wikipedija kaze najvisi renking mu je bio 89, u dublu 16.

u velike uspehe mu ubrajaju tesan poraz od Rusedskog na Wimbldonu ( 6:7, 5:7, 6:7  ) :classic_rolleyes:

i pobede  nad Mojom (tada #6)  2002 u Tokiju, nad Ivanisevicem u Minhenu 2004 (godine u kojoj se penzionisao), 2005. pobedio u Haleu Rafu (posle njegove prve RG titule).

Ima 2 pobede na GS-ovima u celoj karijeri.

 

I on sad ima nesto da kaze o Djokovicu i njegovom ponasanju i disanju kroz nos!

more, mrs!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...