Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

17 minutes ago, McLeod said:

 

Da pratis lik i delo Busar kao sto pratis gluposti vezane za Zvezdu i Partizan, svrstao bi je u rang Pantica, sto bi bilo potpuno realno. Zena nije nikakav novinar, teniski novinar danas moze da bude bukvalno skoro svako na tom nivou, mislim da niste ni svesni koliko je tenis kao sport u tom segmentu nebitan, negde u rangu snukera bukvalno.

 

Dok sam radio za jednog klijenta bukvalno sam imao prodju level ispod nje, Bena i ostalih koje cujete po gren slem turnirima. Vecina njih su tu jer imaju odredjene odnose sa ljudima iz teniskog vrha, bio to ATP, nacionalne teniske federacije ili okruzenje tenisera. Sto se da videti i iz njihovog izvestavanja.


To ide i dalje na dole, pa je tako na primer Pralica (nista protiv decka, odlican komentator, nadam se da ce biti i trener) dosao dotle gde jeste jer je Djokovicev drugar jos iz srednje ako ne i iz osnovne. Dok mnogi drugi koji su svakako bolji od takodje mnogih drugih koje slusamo nisu mogli da prodju jer nemaju takvu vrste veze.

 

S tim u vezi, sve sto je rekla Boxy u vezi doticne osobe je 100% tacno, ona je dobar izvor informacija samo zato sto je na izvoru. Neobjektivnost isijava iz nje mnogo vise nego iz bilo kog novinara i "novinara" koji je kod okarakterisan kao Federerova podguzna muva, neprijateljem Srba, mrzitelj Djokovica.

 

Ono sto je rekla wwww je takodje tacno i o bilo kome da se radi - jako je trulo da i dalje postoji drugaciji odnos, da budem korektan, prema ljudima razlicitog pola koji obavljaju neki posao, a pogotovo je to gadno kada se radi o javnom poslu kakvo je novinarstvo.

 

Pozdrav svima i Djokovic do pobede.

Ja se apsolutno slazem s tvojim upisom. Ja sam gadjao neku drugu poentu.

Ps-navijas da se spasi turnir, ili bolje receno oslobodi 😂

Ps2-pisi cesce.

Just now, Vamos Laki said:

Ja se apsolutno slazem s tvojim upisom. Ja sam gadjao neku drugu poentu.

Busar za razliku od Bena i ekipice ima postovanje za druge igrace.

Ps-navijas da se spasi turnir, ili bolje receno oslobodi 😂

Ps2-pisi cesce.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stray_cat said:

Zašto je Busar loš teniski novinar, ima li neki konkretan članak na osnovu koga se to odmah da videti?

nema, zena pise za francuske/belgijske medije na francuskom.

karakterisu je na osnovu onog sto pise na twiteru. a tu se vidi da ne pljuje Novaka i da postuje sve igrace podjednako (osim Sangrena zbog njegovih politickih stavova).

Kakve ona specijalne veze i privilegije ima kao crna zena u Francuskoj i u teniskom novinarstvu kojim vladaju beli muskarci (anglosaksonci) - da mi je bas znati!

Evo, onaj novinar iz Velsa, koji je pre par godina postavio neko glupo pitanje Zverevu, sad regularno dobija priliku da postavlja pitanja (takodje regularno glupa i bez ikakve veze s tenisom), ali ja nisam cula da je Karol dobila priliku da postavi pitanje (prepoznatljiv je njen francuski akcent).

Spoiler

najnoviji biser: pitao je Tima da li za dorucak jede neke cokoladne pahuljice ili sta vec, pa mu je Tim onda objasnjavao kako kod kuce ih jede jer ih nabavlja od neke bio prodavnice u blizini, ali da to nema ovde pa se zadovoljava tipicnim francuskim doruckom s kroasanama.

Kakvo briljantno tenisko novinarstvo!

 

Jedina zena novinar koja je uspela da se izbori za svoje mesto pod suncem u teniskom novinarstvu je Stefani Majls, Kanadjanka. Ali njeni clanci nisu objavljeni u tiraznim novinama UK i USA, pa ne dolazi do izrazaja. Medjutim, imala je cesto dobre informacije iz pouzdanih izvora pre svih ostalih, pise nepristrasno (ma koliko bila ostra na twiteru).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Tu je stalno ili on ili Koreča, Matsa nema nigde. Mada sam primetila i da se emisija više ne zove Gem, Šet i Mats, možda je i Matsov angažman pri kraju svakako. Ipak, očigledno je počeo normalno par dana, nije bilo u planu da ga nema uopšte.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, alcesta said:

Tu je stalno ili on ili Koreča, Matsa nema nigde. Mada sam primetila i da se emisija više ne zove Gem, Šet i Mats, možda je i Matsov angažman pri kraju svakako. Ipak, očigledno je počeo normalno par dana, nije bilo u planu da ga nema uopšte.

Ne moze emisija naprasno usred slema da promeni ime, i da on nestane.

Svima je jasno sta se desilo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vamos Laki said:

Ne moze emisija naprasno usred slema da promeni ime, i da on nestane.

Svima je jasno sta se desilo.

Pa i nije emisija promenila ime usred slema, bar mislim da nije, samo nisam ranije obratila pažnju. U stvari prvo su ovi naši govorili Kocka pa nisam kapirala šta je a onda je na TV-u počelo da piše Tenis Kjub :twak: pa mi je doprlo najzad :classic_biggrin:

Što naravno ne znači da Mats nije dobio šut kartu upravo iz rečenih razloga.

 

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

da stavim i ovo malo poredjenje. Jose je zapravo prilicno ok (i to za novinara koji je Fed fan), ali ovde nije odoleo iskusenju:

Ejyp9bkWkAAALq1?format=jpg&name=largeEjyp9bmXcAUE-e6?format=jpg&name=large

 

uporediti opasku koju je dao, uzimajuci u obzir ko su sve bili Rafini protivnici, a i koliko je Top 10 igraca Novak pobedio pre prekida zbog corone. Plus to da je Novak po definiciji zreba mogao da sretne top10 igraca tek u QF (projektovan Beretini, dosao PCB).

 

Link to comment
Share on other sites

nije brat napaceni, kaze da je zahvaljujuci njoj zavoleo tenis i tako krenuo u novinarske vode i stavljajuci njenu sliku na tw se zapravo zahvaljuje ani za sve sto je uradio u svom poslu. inace je dete iz skromne porodice kog je mama posdizala i vaspitavala, otac mu je umro kad je bio mali .... i tako 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...