Jump to content

Razlika u godinama u braku i u vezama


bergkamp bcd

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Slucajno uleteh ovde, I ovih dana mi je pitanje o razlici u godinama aktuelno. Da li je problem da dva studenta, muskarac 25, devojka 19, budu u vezi? Govore mi da je to danas anathema, nema razlike u backgroundu, ni neke drustvene razlike. Za nas (nasu generaciju) to nije bila razlika koja je bitna. 

Ja sam izlazila u tim godinama sa muskarcima koji su bili I 10 godina stariji, I bila jednako zrela. 

Mislim da cak kasnije u zivotu ta razlika postaje manja. 

Ne vidim sebe danas, da imam ista zajednicko sa klincem od 20+, ali Macron...

 

Andjo, kao i ti, naleteh...

 

U vezi sam sa zenom 43 godine (zanemarujuci povremene krize), u braku smo 38+. Pocelo je kad je imala 16 a ja 22. Danas 6 godina nije neka razlika, ali ja sam tada bio na preko 130% njene starosti. Muskarci sazrevaju sporije/kasnije (mozda sam zajebat slucaj) i bili smo na istom "razvojnom" nivou.

Kad se setim, u prvom gimnazije sam se jos igrao auticima/igrackama/modelima a koleginice su trazile decka koji ima pravi auto i studira ili radi.

I jos uvek, setim se stvari koje ona ne pamti, cak i uz tako malu razliku. Sudelovao sam na studentskim demonstracijama '68. (bez previse razumevanja, poveo me brat od tetke) a ona je imala 3 godine i ne pamti. Percepcije i informacije su nam razlicite. 

 

Cak i veca razlika u godinama moze da (kao veza) opstane, ako ima dosta drugih "vezivnih" faktora. Pitanje je, dokle. Hoce li muskarac od (ajd' da lupim) 65 menjati pelene nemocnoj zeni od 83 ili ce je ostaviti u nekoj ustanovi - gde bi ona zavrsila i bez njega. Macron?

 

Nema pravila, uvek se mogu naci izvanredni primeri. Imamo ih (verovatno) u komsiluku. Ne bi trebalo da razvijamo teoriju i zato mislim da je tema uzaludna.

A i ja sam uzaludan. Koji me "organ" terao da pisem, a nece se nista promeniti? 😄

 

 

 

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Psihologija će vam reći da se ljubavne veze često ostvaruju između osobe kojoj nešto fali i osobe koja te karakteristike ima te dopunjuje na neki način ovu prvu.

Moralno gledano, nema ništa loše u tome i da imate 50 godina mlađu ženu, ali kako to funkcioniše, meni stvarno nije jasno. I to čak i ako sklonimo sex po strani (nemali broj je ljudi koji nisu uopšte mnogo seksualno aktivni), ali poimanje života, životni ciljevi i prioriteti nekoga od 70 i nekog od 35-40 godina su potpuno drugačiji.

 

Ovaj od 70 hoće mir i rutinu.

Ova od 35-40 tek gradi svoj život.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...