Jump to content

EUROLEAGUE 2024/25 - every game matters


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 hours ago, Beonegro said:

Pominje se da je Makabi ušao u Saben Leeja Feneru. Ko god tu ispuši treba da mu ponudimo da mu prodamo Washingtona nakon što dobije otkaz u Whorenetsima :s_d:

Fener odustao od Sabena navodno pokusavaju da dovedu Dennisa Smitha Jr

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nellthe said:

Pišu Loyd u Monaco opet.

 

Jeli ostalo pravilo da igrač ne može da igra do revanša ako je igrao za drugi EL tim?

 

Posto je vec odigrao utakmice za Makabi, Loyd ako napusti Makabi i ode u drugi tim u Evroligi (vrati se u Monako kako se spominje) ne moze da igra Evroligu do polovine regularne sezone tj moze da igra za novi Evroligaski tim tek od 18-og kola (pocetak drugog dela regularne sezone).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Zašto bi se Loyd vraćao u Monako? Šta je problem sa njim? Makabi bez njega bi bio baš solidna kanta za EL uslove.

Ni meni nema smisla, pisalo bar portala, ali ništa to nije provjereno, vjerovatno lupaju.

 

Kao Obradović na mukama zbog povreda na bekovskim pozicijama želi Lojda nazad...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Zašto bi se Loyd vraćao u Monako? Šta je problem sa njim? Makabi bez njega bi bio baš solidna kanta za EL uslove.

Zbog bezbednosti, pre svega ovaj napad na Izrael je to prouzrokovao...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Borca said:

 

Posto je vec odigrao utakmice za Makabi, Loyd ako napusti Makabi i ode u drugi tim u Evroligi (vrati se u Monako kako se spominje) ne moze da igra Evroligu do polovine regularne sezone tj moze da igra za novi Evroligaski tim tek od 18-og kola (pocetak drugog dela regularne sezone).

Promenjeno je to pravilo od ove sezone, ako sam dobro video, može selidba i među EL timovima, a da se ne čeka 18. kolo.

Znam, sad ćemo odmah da googlamo kad se vraćaju Milutinov i Fal🙂

Edited by MarioKempes
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, MarioKempes said:

Promenjeno je to pravilo od ove sezone, ako sam dobro video, može selidba i među EL timovima, a da se ne čeka 18. kolo.

Znam, sad ćemo odmah da googlamo kad se vraćaju Milutinov i Fal🙂

 

Pravo da ti kazem nisam video tu informaciju nigde da je promenjeno pravilo oko prelaska igraca iz jednogu drugi tim Evrolige, to je dosta bitna informacija ako je stvarno sada moguc prelazak i igranje odmah posle prelaska.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Zašto bi se Loyd vraćao u Monako? Šta je problem sa njim? Makabi bez njega bi bio baš solidna kanta za EL uslove.

 

Iz ne-košarkaških razloga pretpostavljam. Izrael postaje sve manje bezbedan. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije bio nešto bezbedan ni pre 2 meseca kad je potpisao za njih. Ne treba nam još jedan Asvel a u to će se Makabi izgleda pretvoriti. Baš sam se radovao tandemu Loyd - Gabriel.

 

Koliko se sećam, to je ipak pre iranskih raketa, i pre obračuna Izraela sa vođstvom Hezbolaha i pre moguće kopnene invazije na Liban. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borca said:

 

Pravo da ti kazem nisam video tu informaciju nigde da je promenjeno pravilo oko prelaska igraca iz jednogu drugi tim Evrolige, to je dosta bitna informacija ako je stvarno sada moguc prelazak i igranje odmah posle prelaska.

Piše na sajtu francuskog bebasketa u okviru vesti o Lojdu, ne znam da li je i koliko pouzdano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MarioKempes said:

Promenjeno je to pravilo od ove sezone, ako sam dobro video, može selidba i među EL timovima, a da se ne čeka 18. kolo.

Znam, sad ćemo odmah da googlamo kad se vraćaju Milutinov i Fal🙂

 

2 hours ago, Borca said:

Pravo da ti kazem nisam video tu informaciju nigde da je promenjeno pravilo oko prelaska igraca iz jednogu drugi tim Evrolige, to je dosta bitna informacija ako je stvarno sada moguc prelazak i igranje odmah posle prelaska.

 

38 minutes ago, MarioKempes said:

Piše na sajtu francuskog bebasketa u okviru vesti o Lojdu, ne znam da li je i koliko pouzdano.

 

Promenjeno je pravilo.

 

Ima u Bylaws za 2024/2025. Sada je moguce registrovati igraca koji je igrao za drugi klub u EL bilo kada a ne posle 17. kola kao prosle godine. Mora bivsi klub samo da ga odjavi. A i dalje ostaje da je moguce dovoditi nove igrace koji su vec igrali u ligi za drugi tim sve do tamo 26. kola odnosno 27. ali pod uslovom kao i ranije, da su odjavljeni do polusezone. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

 

 

 

Promenjeno je pravilo.

 

Ima u Bylaws za 2024/2025. Sada je moguce registrovati igraca koji je igrao za drugi klub u EL bilo kada a ne posle 17. kola kao prosle godine. Mora bivsi klub samo da ga odjavi. A i dalje ostaje da je moguce dovoditi nove igrace koji su vec igrali u ligi za drugi tim sve do tamo 26. kola odnosno 27. ali pod uslovom kao i ranije, da su odjavljeni do polusezone. 

 

Ne znam sto se proseravaju sa tim prelaznim rokovima. Lepo stavis trade deadline do februara kad se igraju kupovi i kraj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Horium said:

 

Koliko se sećam, to je ipak pre iranskih raketa, i pre obračuna Izraela sa vođstvom Hezbolaha i pre moguće kopnene invazije na Liban. 

Nema veze, Makabi ne zahtijeva od stranaca da idu u Izrael dok ovo traje, sad nakon prvog kola EL su svi osim jednog ostali u Beogradu. 

Možda Lloyd neće da boravi u Beogradu? Protivi se režimu gospodinvučića ili makar ima neku bivšu kojoj je svašta obećavao pa ga ona sad proganja kad god se desi u gradu? 😄 

 

Inače Campazzo dobio jednu tekmu suspenzije, za istu situaciju Teodosić je prije pet mjeseci dobio dvije. Loreal buši gdje burgija neće, recimo za Tavaresa mi je subjektivni osjećaj da bi, da igra za bilo koju drugu ekipu u Evropi, bio u problemu sa faulovima najkasnije početkom drugog poluvremena, ali tamo mu gotovo nikad ne sude to što mu je bar 50% zatvaranja ulaza protivničkih bekova faul tijelom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače Pariz za jedan skorašnji i k tome još i vještački projekat ima iznenađujuće korektan domaći teren, u petak su se njihovi navijači čuli sasvim solidno uprkos tome što je Francuza i Srba u dvorani bilo skoro pola-pola. Neuporedivo bolje navijanje za domaću ekipu nego na Levallois - Partizan prije tri godine, na primjer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Beonegro said:

Inače Pariz za jedan skorašnji i k tome još i vještački projekat ima iznenađujuće korektan domaći teren, u petak su se njihovi navijači čuli sasvim solidno uprkos tome što je Francuza i Srba u dvorani bilo skoro pola-pola. Neuporedivo bolje navijanje za domaću ekipu nego na Levallois - Partizan prije tri godine, na primjer.

 

Ja negde pročitao da su PSG navijači, mada ti si bio tamo, kakva je procena, jel bilo organizovano?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JPM said:

Ja negde pročitao da su PSG navijači, mada ti si bio tamo, kakva je procena, jel bilo organizovano?

 

Nisu izgledali kao PSG navijači (doduše u jednom trenutku su skandirali PSG-ovsku Ici c'est Paris odnosno ovo je Pariz) niti su imali ikakva PSG obilježja ni zastave, a organizovanih je bilo manje nego organizovanih Romea, tipa 300 do 500. Obični ljudi oko mene su solidno navijali.

Link to comment
Share on other sites

Dosta sam ispogađao na predikcijama za prvo kolo pa da probam opet:

- Monako bi morao rutinski da reši Makabi koji je opet bez Gabriela a priča se i o odlasku Loyda što Makabi automatski baca među najgore rostere u EL

- Verujem da će Zvezda odigrati najbolji meč u sezoni protiv Baskonije i da će dobiti jednocifrenom razlikom, ovo je više navijački mada Baskonija nije isti tim kod kuće i na strani

- turski derbi obično dobija domaćin, znači Efes, očekujem bounce back Poiriera nakon kilavog starta

- Asvel ima lepu šansu protiv Virtusa, Virtus je depresivna ekipa koja igra u jako sporom tempu, jesu prilično kvalitetniji od Asvela ali mora i Asvel nešto da dobije a ovo je idealna prilika

- Bajern je zadovoljan pobedom protiv Reala tako da bi im pobeda u Atini protiv šampiona bila ipak nerealna ali će zeleni morati da ubace makar u četvrtu brzinu a ne da kruziraju sve vreme u drugoj, trećoj kao protiv Albe

- Real je svakako favorit protiv Partizana, ali Campazzo je njihov najvažniji igrač tako da je ovo lepa šansa za goste da rasterećeni odigraju pa kako bude, bez Facua Real će verovatno ići na bully ball, Carlik mora biti agresivan jer je bolji igrač od Feliza i Ljuljovih posmrtnih ostataka, bez njega u elementu KKP nema neku šansu

- Olimpijakos mora da se vadi protiv Žalgirisa, hrkljuš u najavi osim ako se domaćima baš ne otvori šut pa pregaze goste

- Barsa mora da dobije Albu inače Penjaroja može da kupi prnje, očekujem ubedljivu pobedu Barse

- Milano vs Pariz bi moglo da bude zanimljivije nego što papir govori, gosti uvek igraju na isti način, a domaći moraju da se presaberu, još su bez Neba

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...