Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

1 hour ago, propolis said:

"Nemoj da mi neko dira Dubai"- Damir Javor

sto mu majki jebem

kako je profi ubio ritam borca (i utakmice generalno)

skolski primer uzurpacije utakmice od sudija

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav čudan meč u Dudovoj šumi. Poluvreme je, FMP šutira 9 od 12 trojke (Spartak manje pogodio uz lošiji procenat) i gubi 15 razlike. Treba to umeti. Spartak ih fino šije u ostalim segmentima...

Link to comment
Share on other sites

Da je Nikitović ranije odustao od teškaša i zaigrao ovaj ultra agresivni small ball vrlo verovatno bi FMP dobio ovo, a i ovako su sa -21 došli do toga da na 1:40 do kraja i -4 Rebec ima šut za tri... Lazarević kao small ball 5 i Radosavljević kao point of attack defanzivac potpuno promenili momentum utakmice, potonji ima vrlo interesantne fizikalije i defanzivni potencijal, šteta što deluje da u napadu nema šta da ponudi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

fino vece u dudovoj sumi, oko 1500 ljudi

spartak dobar do negde poslednje cetvrtine, imali su i oni preko 50% za 3 do negde sredine trece

jeste da su se pogubili na agresivnu odbranu, ali su se promasivali i ziceri, ispadala lopta iz ruke i sl

gordic los, cerovina los, ameri dobri, miletic solidan

ovog puta bez minuta mrtvog puvala tejica

vlada jo nije neki trener

 

fmp naravno besmislena ekipa kojoj je voja stojanovic glavni igrac

pored tog suta rebeca za 3, tu je negde pred kraj bio i signature lazarevic pokusaj ulaza i neko nabacivanje lopte na obruc bez ikakvog osecaja

fmp mu je prava mera

 

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

Da je Nikitović ranije odustao od teškaša i zaigrao ovaj ultra agresivni small ball vrlo verovatno bi FMP dobio ovo, a i ovako su sa -21 došli do toga da na 1:40 do kraja i -4 Rebec ima šut za tri... Lazarević kao small ball 5 i Radosavljević kao point of attack defanzivac potpuno promenili momentum utakmice, potonji ima vrlo interesantne fizikalije i defanzivni potencijal, šteta što deluje da u napadu nema šta da ponudi. 

 

On je bio u Zvezdi, 2001. generacija, bio bekap Pavicevicu koji je do skora igrao za FMP. Bukvalno je bio bekap toliko da je ulazio samo kad mora. Iznenadih se da je dobacio do FMP, kako tako.

 

Lazarevic deluje kao sasvim legit napadac u ABA ligi. Cisto da znamo kad sledeci put dovedemo nekog iz ABA iskljucivo zbog napadackog repertoara. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

Da je Nikitović ranije odustao od teškaša i zaigrao ovaj ultra agresivni small ball vrlo verovatno bi FMP dobio ovo, a i ovako su sa -21 došli do toga da na 1:40 do kraja i -4 Rebec ima šut za tri... Lazarević kao small ball 5 i Radosavljević kao point of attack defanzivac potpuno promenili momentum utakmice, potonji ima vrlo interesantne fizikalije i defanzivni potencijal, šteta što deluje da u napadu nema šta da ponudi. 

 

Meni je izgledao taj pokušaj u fazonu, da probam još ovo možda se nešto desi jer smo ionako izgubili.

Fmp se vratio i zahvaljujući nenormalno dobrom šutu za tri koji ga je išao celu utakmicu.

 

Nije mi jasno kako treneri vide Tasića na 4 jer sve sem igre na niskom postu je u minusu na toj poziciji.

Link to comment
Share on other sites

Koja je priča za ovog Ognjena Radošića iz Igokee? On solidno dobija šansu imajući u vidu da je tek napunio 18 godina, da li ga neko zna i može da kaže na šta liči? Zna li da tapka loptu, je li čemu atleCki i motorički, može li da probaci ono okruglo narandžasto kroz ono crveno sa trojke češće nego slučajno? Našao sam da je igrao za Srbiju na U16, ali koliko sam ispratio nije ove godine na U18, zato što misle da ima boljih od njega ili on nije mogao/htio?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Beonegro said:

Koja je priča za ovog Ognjena Radošića iz Igokee? On solidno dobija šansu imajući u vidu da je tek napunio 18 godina, da li ga neko zna i može da kaže na šta liči? Zna li da tapka loptu, je li čemu atleCki i motorički, može li da probaci ono okruglo narandžasto kroz ono crveno sa trojke češće nego slučajno? Našao sam da je igrao za Srbiju na U16, ali koliko sam ispratio nije ove godine na U18, zato što misle da ima boljih od njega ili on nije mogao/htio?

 

Ako pričamo o visokom plafonu, ne bih se kladio na njega. Upravo u tom probacivanju narandžastog kroz crveno sa trojke i vidim najveći problem. Obzirom da bi trebalo da igra kao 2/3.

 

Dobar je atleta, ima duge ruke, što ga već sada čini dobrim kradljivcem, a potencijalno još boljim igračem na toj defanzivnoj strani terena.

 

Brine me ona ofanzivna. Iako se u juniorskim danima profilisao kao poenter, znamo da je skroz druga priča kada se to prenosi na seniorski nivo, a deluje da fino kuburi sa šutem spolja. Oko 30% za tri prošle sezone u KLS-u, a procenti na turnirima (tipa to reprezentativno u16) budu i ispod, oko 20%. Nije segment koji ne može da se popravi ali mehanika izbačaja mi ne uliva nadu, a ni onaj momenat kad sam video slobodno bacanje protiv Budućnosti na kom je pogodio tablu...

 

Pritom, ume da tapka loptu ali ne na tom nivou da konstantno kreira za sebe i druge, već više završava na obruču u tranzicijama ili u nekim pravolinijskim kretnjama.

 

Za u18 reprezentaciju je sigurno dovoljno dobar, ne znam razlog zašto ga nije bilo, ali isto tako smatram da imamo 4 talentovanija igrača u tom uzrastu (Drezgić, Kostić, Dimitrijević i Bošnjaković).

 

Svakako, voleo bih da me demantuje i postane ozbiljan igrač...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2024 at 11:54 PM, propolis said:

 

Meni je izgledao taj pokušaj u fazonu, da probam još ovo možda se nešto desi jer smo ionako izgubili.

Fmp se vratio i zahvaljujući nenormalno dobrom šutu za tri koji ga je išao celu utakmicu.

 

Nije mi jasno kako treneri vide Tasića na 4 jer sve sem igre na niskom postu je u minusu na toj poziciji.

ma budalastina

i mene je to solidno iznenadilo na pocetku sezone od nikitovica i deluje mi da ce brzo odustati od toga

 

u borcu je igrao iskljucivo na 5. i opet nam je on posle ronalda od 170 i 60kg bio druga opcija za napadanje.

Nebrojeno puta su ga protivnicki bekovi uvlacili u pik i  kad preuzme obavezno slede poeni

ali je na 5 bar mogao u vecini situacija da isprati svog coveka 1 na 1

Link to comment
Share on other sites

na sta lici fmp protiv cibone sunce ti jebem

ubacila im cibona 52 poena, vode 8 na poluvremenu i to nakon sto je fmp u ranoj fazi utakmice imao +9

 

ne bi to bilo tako strasno da cibonu od proslog kola nisu napustili svi ameri i trener i najbolji strelac barber i centar zana, plus im je radovicic povredjen

tako da nemaju pleja 

loptu im prevodi decak 2007mo godiste 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...