Jump to content

VN AZERBEJDŽANA - BAKU - 13-15.09.2024


Recommended Posts

Perez i Sainc dva junca. Nijedan nije ocigledno cimnuo volan ali su obojica blago isli jedan prema drugom nadajuci se da ce onaj drugi da odustane. Udes je bio neminovan.

Sjajna trka danas, ne samo zbog rezultata (go Papaya go! 😄), gledali smo odlicno trkanje koje je podsecalo na neke slavne duele iz proslosti (Sena - Mensl u Monaku). Predivne scene sinhronizovanog driftovanja - to je F1 u koju sam se kao klinac zaljubio, Zil Vilnev konstantno u kontri kroz krivine...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, momohyoideus said:

https://streamable.com/chc7g4

 

Sudar iz Perezovog ugla

 

Odavde se vidi bolje nego ono malo što su ponovili na SK.

Perez je držao pravac, Sainz krenuo da ga zatvara, Perez nije hteo da popusti i - BAM.

 

Povlačim prethodno napisano. :classic_biggrin:

Ili kriv Sainz ili trkački incident, dešava se to kad se sretnu dve usijane glave i uzavrela latino krv.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dzoni_m said:

Verstapen, Hulkenberg i jos par vozaca, pod istragom. Krsenje VCS pravila. 

 

Meklaren (kao tim) takodje pod istragom zbog krsenja pravila u pit-lane

Prvi zbog obilaženja nakon kraja trke iako je i dalje važio VSC što izgleda niko nije znao da je pravilo

 

A Meklaren zbog toga što je tim izašao u pit lane ranije nego što sme nakon kraja trke.

 

U suštini biće lepa gozba za sudije večeras od svih kazni

Link to comment
Share on other sites

Koliko je sporiji RB od McLarena i Ferarija, na pravcu...neverovatno. Jedini razlog sto je Checo bio tu je sto su se ovi borili za poziciju. Bukvalno su ga ostavljali u tri kruga van DRS zone. Vise nisam siguran da ce Max da osvoji titulu. Ne samo sto je sporiji od Oskara i Landa, sporiji je i od dvojca Ferarija i verovatno od dvojca Mercedesa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

Koliko je sporiji RB od McLarena i Ferarija, na pravcu...neverovatno. Jedini razlog sto je Checo bio tu je sto su se ovi borili za poziciju. Bukvalno su ga ostavljali u tri kruga van DRS zone. Vise nisam siguran da ce Max da osvoji titulu. Ne samo sto je sporiji od Oskara i Landa, sporiji je i od dvojca Ferarija i verovatno od dvojca Mercedesa.

 

Zavisi i od staze. Necemo jos imati puno ovakvih sa ogromnim pravcima. OK Meklaren je definitivno najjaci tim u ovom momentu ali ne cini mi se da RBR zaostaje za Ferarijem kroz krivine ako vec Ferari ima prednost na pravcu, cak naprotiv RBR je tu bolji. Slicno i sa Mercedesom ali su razlike manje (Mercedes je izmedju Ferarija i RBR kako na pravcima tako i kroz krivine, bar se meni tako cini).

Link to comment
Share on other sites

Piastri sa prvom pravom pobedom. Dečko če biti sve bolji i Lando zna, da je u škripcu. 
Utrka vrhunska. 4 tima tu negde, sa tu negde vozačima (sa jednim izuzetkom). Tako če biti i naredne godine, a od 2026 opet dominacija tima, koji če da potrefi pravila. 
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

Jedino sto ja ovde vidim je da Ferari vozi sa vecim nagibom zadnjeg krila. Oba krila se minimalno savijaju pod opterecenjem. Nijedno se ne otvara / rotira.

 

???

 

Jasno se vidi na videu, da tako kažemo, pasivno otvaranje "mini" DRS-a. Možda je ovo dovoljno da se vidi:

 

GXhrOYpXgAEHWmr?format=jpg&name=4096x409

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Radoye said:

Jedino sto ja ovde vidim je da Ferari vozi sa vecim nagibom zadnjeg krila. Oba krila se minimalno savijaju pod opterecenjem. Nijedno se ne otvara / rotira.

Obrati pažnju na slova na McL krilcu, primetićeš koliko se više povija ceo flap u flat position na pravcu (vidi se i čak i na onom kratkom pravcu u prvih 5 sec klipa, kad se pogleda pažljivo) u odnosu na položaj pri manjoj brzini.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, shonke said:

Obrati pažnju na slova na McL krilcu, primetićeš koliko se više povija ceo flap u flat position na pravcu (vidi se i čak i na onom kratkom pravcu u prvih 5 sec klipa, kad se pogleda pažljivo) u odnosu na položaj pri manjoj brzini.

 

Meni izgleda da se celo krilo savija, ne samo DRS deo. Onaj post sa tvitera implicira da DRS rotira oko svojih sarki sto ja uopste ne vidim ovde. Deluje mi da se celo krilo povija i u povijenom polozaju otkriva vec postojece otvore izmedju DRS i staticnog dela krila koji su u normalnom polozaju zaklonjeni. I Ferarijevo krilo se povija (doduse manje od Meklarenovog) ali nemaju te otvore.

Problematicno bi bilo da se DRS delimicno aktivira rotirajuci oko svojih sarki. Ja to ne vidim na ovim snimcima.

Link to comment
Share on other sites

Nije da sam čitao pravila pa da znam 100% ali se pominjalo ovih dana da tamo piše kolika je dozvoljena fleksibilnost aero površina. Da li je ovo prekoračenje ili ne, nemam pojma. Činjenica je da po meni ovo nije malo pomeranje tih površina ali ne znamo ni da li to ima uticaja na briznu na pravcu. BOlje reći koliki je taj uticaj...

 

Link to comment
Share on other sites

Da, pise u pravilima koliko je maksimalno dozvoljeno pomeranje pod odredjenom statickom silom, svi bolidi su testirani na isti nacin i prosli su testove pre i posle trke. E sad, to sto se pod realnim opterecenjima tokom trke krilo ponasa drugacije...

Poenta je da je ovo krilo po trenutnim pravilima legalno. Da DRS element rotira na sarkama / delimicno se otvara kao sto onaj post na tviteru implicira ne bi bilo legalno. Posto se celo krilo savija (a proslo je zahteve FIA tokom statickih testova) sve je OK. Ako FIA promeni kriterijume za testiranje mozda bude OK a mzda i ne bude, videcemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...