Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

"gidra" sa dobricem ne moze u istu recenicu. kul je on, moze zalgiris, moze baskonia... 

fakat se jeste sjebali sto on jede dobricu minute. ne trebaju vam oba. to jeste falinka ekipe.

i da ne bude da ja samo nase. nema sta deda ovde. u rytas. ako ga prime.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Vratih se iz Arene, zadovoljstvo prisutno.

Pobeda i 2:0 za odličan start u Evroligi. Atmosfera i navijanje nije dugo bilo ovako dobro, hala puna.
Kenan opasna prangija i dugo nismo imali ovakvog šutera, generalno imamo dosta džebane u rukama. CMM odigrao sasvim korektnu partiju, ozbiljno je telo, atletika, okej malo se mučio sa organizacijom u pojedinim momentima, ali biće to bolje, naročito kad podigne procente za 2 i ulaz.

Luka odigrao konačno sasvim korektno u odbrani, Dobric zaključao Huarda, Gidra u odbrani bombona, svi su odigrali u skladu sa ocekivanjima.

Kalina, šta reći, koliko volim da vidim tog čoveka u našem dresu, imam subjektivni osecaj da ne može da promaši kad je važno! Obožavam ga!

 

Za kraj po meni čovek odluke naš Boki koji je odigrao jednu prošlosezonsku partiju, bio fenomenalan na oba kraja terena i definitivno prelomio utakmicu sa onom rampom i onda pogotkom iz kornera. Car!

 

Odbrana i šut za tri poena su bili odlični!

 

Čestitke Sferu i igračima, bravoooo Zvezdo! ❤️

Edited by Taratarn
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TB Told said:

Zavisi, kao što je Clash već napisao, kad je sa druge strane bio Diop, sasvim je ok bilo. Sa 10 na 16 razlike smo otišli sa Lukom na terenu. Taj utisak o padu je kada je neplanirano ušao posle 4. lične Bolomboja i kada je igrao protiv Hola.

Pre svega mislim na njegov defanzivni minus. Srecom sada je imao ok matchup sa Diopom pa je to izgledalo korektno. Ali kad preuzme, to je bas lose... U napadu je bolji nego u odbrani. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Guru said:

CMM na parketu:

 

@ Dubai  -7

vs Mornar +4

@ Paris  +5

@ Split  -12

vs Baskonia  +2

 

Jago na parketu:

 

@Dubai +3

vs Mornar +15

@ Paris -6

@ Split +6

vs Baskonia +7

 

Jasno da je Jago u očajnoj formi, al' čovek je u plusu na 4 od 5 do sada odigranih utakmica, što za bekap PG-a u principu i jeste najbitnije - da rezultat ne trpi kada je starter na klupi. Na stranu to što meni ni on ni Teodosić ne bi bili u osnovnoj rotaciji, al' tako nešto gotovo izvesno neću imati prilike da gledam... nažalost, jer moraju svi da igraju.

Kako statistika zavarava. Jago nije mogao mrdnuti kad ga je Baldwin stisnuo baš je bilo tužno gledati tu nemoć. Jago može igrati samo ako i protivnik ima nekog kepeca  i u ABA naravno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioKempes said:

Doktorska disertacija na temu odbrane nad Hauardom. Čisto da se setimo da Grk možda nešto i zna oko košarke, kad nas sledeći put pljesne neka boranija u ABA ili EL.

Odlican, Dobric na njemu, i ostajanje centra na Hauardom prilikom preuzimanja.Totaln osu ga isekli.

Doduse treba biti realan, njegovu igru su odredile i 3 licne

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Guru said:

CMM na parketu:

 

@ Dubai  -7

vs Mornar +4

@ Paris  +5

@ Split  -12

vs Baskonia  +2

 

Jago na parketu:

 

@Dubai +3

vs Mornar +15

@ Paris -6

@ Split +6

vs Baskonia +7

 

Jasno da je Jago u očajnoj formi, al' čovek je u plusu na 4 od 5 do sada odigranih utakmica, što za bekap PG-a u principu i jeste najbitnije - da rezultat ne trpi kada je starter na klupi. Na stranu to što meni ni on ni Teodosić ne bi bili u osnovnoj rotaciji, al' tako nešto gotovo izvesno neću imati prilike da gledam... nažalost, jer moraju svi da igraju.

Luka Mitrović:

Dubai +18

Mornar +2

Pariz +1

Split +3

Baskonija -1

 

Skoro da ne gubimo s njim na terenu.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mipivi said:

"gidra" sa dobricem ne moze u istu recenicu. kul je on, moze zalgiris, moze baskonia... 

fakat se jeste sjebali sto on jede dobricu minute. ne trebaju vam oba. to jeste falinka ekipe.

 

U tom slucaju, Gidra pre Kobre. Imaju obojica sut za 3, ali Gidra moze u odbrani da preuzme i centra, da odigra i na 4, a podjednako dobro kroz blokove juri i trojke, pa nekad i dvojke, mada je to lakse Dobricu. Jedino sto je Dobric nesto brzi. 

 

Kad je Djurisic otisao u NBA onda je bilo "pa dobro, daj Dobrica, hoce da se vrati" a nije Dobric mlad igrac da ce da sedi i ceka minute. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nzm brt, a i ne razumem. ovo novo vreme, nove tendencie, novi AI...

meni dobric bolji igrac. CV mue dobricano bolji. ali, ajde, i dae gidra marginalno bolji kroz blokove i centre ( a nie, al ajde 🙂 ) pa bolje dobric ovde, ovaj u zalgiris, no obrnuto.  nzm, meni to toliko normalno, da nmg razumem zasto sam ja nenormalan drugijma 🙂

 

Cisto ti kazem, meni taj gidtaitis najbolje dojmio kad je pre 7-8 godina (jel bese u rutasu) doso ko klinac au pionir i spalio 5-6 brzih trojki. Sledece godine, isto klinac, isto pali... Nakon toga.... Bolji bio ko klinac. Obecavao vise. 

Edited by mipivi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mipivi said:

nzm brt, a i ne razumem. ovo novo vreme, nove tendencie, novi AI...

meni dobric bolji igrac. CV mue dobricano bolji. ali, ajde, i dae gidra marginalno bolji kroz blokove i centre ( a nie, al ajde 🙂 ) pa bolje dobric ovde, ovaj u zalgiris, no obrnuto.  nzm, meni to toliko normalno, da nmg razumem zasto sam ja nenormalan drugijma 🙂

Gresis jako,Gidra je za klasu bolji igrac,sto Gidra odbrani,zagradi u odbrani Dobric to moze da sanja a napadacki su tu negde,sveukupno Gidra bolji igracic.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mipivi said:

Ima stvar ukusa. Ima CV. Ima stat. Ima koe nas, koe litvajnski.

Mi ne brojimo krvna zrnca kao vi... oh wait 🙂 

 

Sta znam, volim ja Dobrica, ali realno, ne moze da dobije onu minutazu kao ranije pre svega jer je sada Kalinic tu.

 

Mada, imali smo minijaturu na kraju utakmice gde je Dobric igrao na 2 (CMM plej), Kalina na 3 a Gidra na 4 uz Bolomboja na 5.

 

Realni visak su Lazic, Davidovac i Plavsic. 

 

Kad dodje Petrusev :wicked: i sa Teom u sastavu, ta trojica ce out. 

 

 

 

 

CMM, Jago

Neda, Kenan, Teo

Kalina, Gidra, Dobric

Petrusev, Daum

Bolomboj, Mitrovic

 

Kad Teo odmara ili neko treba da sanira povredu od niskih tu je Lazic (a sto da ne i Kostic), za pozicije 3/4 tu je Deda da uskoci i umesto Mitrovica moze Plavsic. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pusti me sa kalinicem nie on problem za minute tu. od ove dvojice jedan ne treba dae u timu. inace, kalina upropastio tekmu. razmisljao sam (nadao se :) ) da mozda vise nema goriva, al ima.

da vam ne solim sad naknadno, kad nisam na vreme, za bolomboja. sta ste pisali kad je dolazio :) a deckoe kalina. no su u olimpijakosu bili genialci, ala zeljko, koristicemo te malo ali lose.

da, za plavsica. ja luku volim ko brt, fenomenalan igrac. igrom nesrece sam vido oba puta kad je lomio kolena :( , sad prvi x kazem, da treba gubi minute. na racun mladjeg, viseg, centrastijeg. ne boljeg. ali ovo ispred je bitnie.

 

Edited by mipivi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se ikad budem tetovirao u životu to će biti Kalinina vilica ako osvojimo EL 😄

Boki je veliki car!

Kodi i kad ne odigra nešto napravi 7 7 3, on mi je najmanja briga u celoj ekipi. Asist za ključnu Kalininu tricu je bio vrhunski!

 

Ako ovakav početak sezone znači da se prioritet prebacuje sa ABA na EL, ja to u potpunosti podržavam!

 

I ne dirajte Gidru i Dobrića, imaće oni svoje utakmice i momente i potpuno je nebitno ko je od njih bolji igrač, oni su vojnici sistema sujete bez i naći će svako svoju ulogu u ovoj novoj ekipi. Dobrić trenutno nije u formi ali kad bude, onda ćemo imati onog Dobrića sa OI, jedino je pitanje koliko će to da traje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioKempes said:

Luka Mitrović:

Dubai +18

Mornar +2

Pariz +1

Split +3

Baskonija -1

 

Skoro da ne gubimo s njim na terenu.

 

Plavšić:

 

Dubai -4

Pariz -5

Split -4

 

Dilema oko bekap centra rešena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...