Jump to content

Recommended Posts

Jel ove godine Makabi sme sa publikom?

 

kao da sam procitao negde da moze

 

2022/23 (skor 0-4)
Baskonija - Partizan 103-96
Barselona - Partizan 79-68
Real - Partizan 105-79
Valensija - Partizan 89-81

2023/24 (skor 1-3)
Baskonija - Partizan 84-83
Valensija - Partizan 67-72
Real - Partizan 91-75
Barselona - Partizan 94-76

Edited by ScepanScekicSto
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Beonegro said:

Dobro smo odigrali, samo smo neiskusni i nismo koristili male faulove na preuzimanjima, a i Real je kvalitetna ekipa.

...i primili ste mnogo trojki. 

 

...i neke stvari su jasne. 

 

To si izostavio 😉 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oteras Kaminskog, pa dovedes crnog Kaminskog

 

Nilikina za sada slab.

 

Bas nam je u ove dve utakmice falilo ono sto Duane moze u teoriji da donese, dobro je da se vratio.

 

Nisam nesto alarmiran, ali brine sto u dve utakmice zaredom kada bi protivnik stegao mi ne znamo sta bismo radili u napadu.

 

Cekamo Arenu da vidimo kako to izgleda pred domacom publikom

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ja volim u pobedama mracim, trazim dlaku u jajetu, u porazima pricam koe bio dobar, dese vidi ce bude bolje...moz se nadje koe bio dobar. al bolje biti nece, zato sto ne moze. verujte mi, na moju zalost. ne zelim patim vake tekme, pisem vake postove,  budem jbni mesindzer koga svi mrze, sto vice dae trajan go. 

dan mrmota. 

kapiram ja sto je zeljko i dalje u 2016/17. ozbiljno pogan basket je to bio. jedan od 5 najozbiljnijh koje sam gledao. revolucionaran, onaj koji menja igru, onaj koji cini zeljka najvecim. 

u tom basketu je igrao udoh koi u odbrani 1 na 1 drzi kampaca, u napadu terorise tavaresa. 35+ minuta po gejmu. na 4, jan stize na svaki sut, obaska se vraca i kupi svaku loptu, posto jelte, udoh je na perimetru, a i on odatle stize pokupi. na 3 su datome i kalinic, enough said. na 2 bogdan, na 1 slukas... dzokeri, jos nisam ni uso, a sasuo sam ti trojku bobi, kasius klej, pero antic da ova dvoica samo uvate vazduha, naneli u fullu...

kapiram i kako je ono onomad zalicilo na to. lesor - nicim izazvani udoh, poludeli leday - jan, papapetru - kalinic, punter - bogdan, ludi alexa - slukas :) dzokeri slicni. i kapiram zasto je igrano to.

ne kapiram da drugu godinu zaredom, dovodis izuzetno kvalitetne igrace, ali potpuno drugacijeg profila, teras ih da igraju to, oni naravno nmg zato sto, jbg niko ne moze igra sto su igrali ovi. nie kretnja i kvalitet udoha pravilo, no se igrom slucaja naso jos jedan koi ga moze glumi (lesor). ne moze to kaminski. ni beli, ni crni. pa jbm mu mtr, nemoj ih teras. promeni odbranu. nemoj da vise na perimetru. ispadaju sabani, gube samopostovanje i uzdanje, postaju kese od igraca. postavi drugu odbranu, dovedi defanzivnu 4 i 3 da ih stite. iskoristi njjihov off potencial. kad si ih vec doveo. ako si sve vreme planiro igras svoje, koi si ih qrac dovodio. 

a tu na 5 samo pocinju problemi. sad na 4 nemas nista. a taj bi trebo faca lopte posto petice lelujaju na 7m od kosa. a i ta 4 bi morala bude rodman za ovu vrstu odbrane. zato nam skok i jeste ovakav, nikakav. 

fuck. prastajte na mracenju. necu vise. na jbnu zalost, nothing to see here. ne moze taj vasington i majk promeni bitno ovo. osim ako taj majk nie neka dabl-dabl masina. de su oba dabl skokovi.

a kao sto kartagina mora pasti, davis je qrac. i namesten od zeljka da bude majmun, mora bude mnogo kvalitetniji majmun. ovo sto on igra je bezveze. necu vise ni da ga vredjam ni da ga pominjem. ne zaluzuje. bezveznjak.

ostali momci... a ok. toeto. dilema sto imah oko browna - vcrs je bilo jako dobro. svidza mi se. sudan jones se raspo (thanks zeljko), bas lose. 

idu 2 pobede (valjda) i onda dalje klaj klaj. nista gore od ekipe koju tacno znas kako ce igra svaku. koga ce dobie, od koga izgubi. (ako ce vise da gubi :) ). 

ae 

  • Like 13
  • Love 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Denzel je izgleda potpisao

 

Rekose sinoc da jos nije ali da je dosao u Madrid iz Amerike pa sa ekipom nazad za BG da potpise.

 

Elem, sta je sa Pokusevskim?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Luchifer89 said:

 

Čime su njega hranili u Oklahomi da mi je znati...

 

Što bi rekao jedan ciga from the hood "Pio čovek kontra proteine"

 

S obzirom na to kako je krenuo, ne bi se reklo da ga je Partizan mnogo jurio, biće da je on jurio Partizan. Povređen Majk na baš toj poziciji i opet minuta bez. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije lako Obradoviću da vozi ekipu, pravi tim i još bude rezultatski konkurentan. 

Sinoć je pokušao da dobije utakmicu i tako je i rotirao. Fali nam taj screen kvalitan od strane visokih. Jbg Carlicku to fali da se razmase a onda je najopasniji. U suštini njihov play je plesao a nas tek na kraju.

Nama fali neki Ibaka tip igrača za dobru sezonu. Eh kad bi moglo Ibaka Obama .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa mislim prije svega do skilla i od čega je sazdan. Davis mi je nekako uvijek u pacenickoj pozi kao Gagić 2.0 verzija. I to ne samo kod nas nego još o Barsa dana. Ali on treba da bude osigurač a ne glavni protagonista i za tu ulogu je dobar. Pitanje je kako će se naša primarna četvorka uklopiti. Ja zaista ne znam kakav je on tip igrača. Možda mi je svijest sinoć bila sužena jer sam se iznervirao bez razloga ali čini mi se da je Bonga najbolje blokove postavljao.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, nemanjaol said:

Nisam nesto alarmiran, ali brine sto u dve utakmice zaredom kada bi protivnik stegao mi ne znamo sta bismo radili u napadu.

 

Mislim da ovo možemo da pripišemo za Baskoniu, sinoć smo upali u crnu rupu od 3-4 minuta nakon skoro 30 minuta egala sa Realom, ali mi se ne čini da je protivnik nešto stegao, više smo mi olabavili. Da li je i koliko je to očekivano za novu ekipu sa manjkom dva člana rotacije, možda je moj pozitivni outlook na stvari, pa tome dajem više na važnosti... ali da, ova opcija je kratkoročno gora, jer si manje-više sam dozvolio da utakmica ode u drugom ritmu, ali dugoročno imaš šta da ispraviš tj. da veruješ da vreme i trening peglaju. Ne treba zaboraviti da je Macan-Reyes pogodio onu divlju trojku, pa ona diskutabilna nesportska Vanje, pa Dejvis na Macana gde je ovaj pogodio nešto lakši nego prvi šut. Malo je i Real uradio neke teške stvari kada smo mi raširili noge.

 

5 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Koliko se secam (mozda gresim) bilo je ovde ljudi gadljivih na Ibaku kada se spekulisalo proslog leta.

 

Covek nam pokazao sinoc da Dejvisu godine nisu problem. Sve je do volje.

 

Razumem kritike prema Dejvisu ali mislim da poređenje sa Ibakom baš i nije na mestu. Ibaka je tata dokazan na najvišim nivoima i oduvek je bio takav igrač, dok je Dejvis verovatno samo u F4 Žalgiris sezoni zaličio na nešto slično. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Izgubili ste prve dve utakmice, gde je manje vise bilo ocekivano da izgubite. 

 

Sad neki ce reci da ste Baskoniju morali da dobijete, ne bih se slozio. Prva utakmica u EL sa 14 novih igraca, gde neki prvi put igraju na tom nivou.

 

Domaci teren je mesto gde ce tim da se "opusti" kada bude osetio podrsku. Ako dobijete naredne dve koje se igraju u Beogradu, na konju ste.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Barkley#34 said:

Čekaj kad budemo imali 4/15 za tri uz ovakve ostale elemente, biće bolno a džaba što je lepo za oko.

 

Dobra stvar u celoj priči je što uglavnom pravimo čiste situacije za šutere, sve su to manje više otvorene trojke, lepo tu kruži lopta, imamo rešenja. Protok lopte kao Obradovićev potpis kroz celu trenersku karijeru. A imamo i pristojne šutere, Vanja, Sterling, Lundberg, Bonga iz spot apa, Karlik, Vašington, verujem da i Mike ima korektnu praćku. Dejvis može da širi, što je i juče bila ideja sa Tavaresom, kao Smailagić onomad. 

Sve je to kul, al ako ti ne zagradiš svoj reket, sve se to poništava kroz sijaset njihovih +1 napada. Utisak mi je da je Bonga baš poštena glava, da i Vanja radi posao na oba kraja. Ne znam gde je juče zaboravio Lundberga, al dobro. Verujem da ćemo u ovom ciklusu od 5 utakmica imati bar 4 pobede, nadam se da će se graditi samo pouzdanje u Beogradu pa da u jednom trenutku zaličimo na tim koji smo želeli/očekivali pre početka sezone. 

Ko zna, možda i kliknemo. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nemanjaol said:

Lundberg je juce bio los

 

A ja sam zasad bas zadovoljan kapitenom 

 

Lundberg važi za nekog clutch igrača, bar smo mi to dva puta na svojoj koži osetili prošle sezone, a rešavao je i ostale. Ako već "pliva u tim vodama" i komforno se oseća, onda kad se lomi tekma ne zakucaš ga za kraj klupe, valjda. Mislim, ne mogu ja da znam bolje od Obradovića, niti osećam utakmicu kao on, ali ovako sa strane posmatrano, trebali su nam neki izmišljeni poeni na početku 4/4 da se drži glava iznad vode, a to nismo dobili ni od Karlika. Pritom je i on bio loš, a Ife nije promaja u odbrani. 

I još nešto, ne mogu se oteti utisku da kad god (ne) treba Real ubaci 2+1, te neki šutevi na isteku napada, pri kraju četvrtina, sve ide. Nama poslednji napad 2/4 iz odličnog pasa Bonge preko celog terena, Ife ne pogađa od tablu, a moglo je. Pogodio bi je da je igrao za Virtus, ubeđen sam. I sve naše lopte gde je moglo 2+1 izašle iz koša. Jebi ga, prokleto. Ući će neka, nekad kad treba. Valjda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad nabies neke godine slabo te radi metafizika i ne ocekujes nocekivanu silu se iznenada pojavi i resi stvar.

 

Vise si na baznom nivou. Neces pobediti nikog bez skoka. A skok nece doci bez sistemske promene u igri. A nje nece biti. 

Edited by mipivi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

Lundberg je juce bio los

 

A ja sam zasad bas zadovoljan kapitenom 

 

Baš sam se bio uplašio za Vanju posle OI i ovih priprema, ali sreća demantovao me. Ne verujem da će ove dve EL partije biti konstanta, ali dobro je znati da je tu. 

Najbolji njegov potez sinoć mi je bio ekstra pas za Nakića iako mu je bila vruća ruka. Ispoštovao je momka koji je bio u malo boljoj poziciji i koji je taj šut zaslužio, ne samo sinoć. Nebitno što je promašio taj put. Kapitenski.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...