Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

35 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Sve stoji.

 

Dobro je da si ih pratio, meni su oni i dan danas ekstremno neinteresantni za gledanje, mislim na ligu njihovu.

 

Juče sam gledao neke naše utakmice s kraja devedesetih. Imali smo par NBA igrača, Divca i Stojakovića, ali ta ekipa bi zgazila ovu danas. U čemu je problem, to treba ustanoviti.

 

Verovatno bi odgovor bio "nema sistema", ali niko da kaže kako da ga ima... Inače, nemamo ni trener, što je veći problem od igrača, ali otišao bih mnogo u off.

 

Ako je neko poznat po sistematskom radu i ulaganju onda su to Nemci, oni kad reše da postanu dominantni u nečemu onda tako i bude.

 

I tek će biti dobri jer imaju dosta talentovanih igrača, nedavno su njihove mlađe kategorije napravile neke uspehe kako sam čuo. To je rezultat građenja sistema, dovode se treneri iz država koje imaju dugu košarkašku tradiciju kao što je Srbija da rade sa decom, sve je to planski. Ja imam nekoliko poznanika iz Niša koji su otišli poslednjih godina u Nemačku da rade kao košarkaški treneri i to primarno sa decom.  

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Skyglider said:

 

Ako je neko poznat po sistematskom radu i ulaganju onda su to Nemci, oni kad reše da postanu dominantni u nečemu onda tako i bude.

 

I tek će biti dobri jer imaju dosta talentovanih igrača, nedavno su njihove mlađe kategorije napravile neke uspehe kako sam čuo. To je rezultat građenja sistema, dovode se treneri iz država koje imaju dugu košarkašku tradiciju kao što je Srbija da rade sa decom, sve je to planski. Ja imam nekoliko poznanika iz Niša koji su otišli poslednjih godina u Nemačku da rade kao košarkaški treneri i to primarno sa decom.  

 

 


Primecuje se da, slicno nama, sada vec ozbiljno ganjaju te igrace koji zive u inostranstvu (pre svega SAD), onaj mali Grujicic veze nema s Nemackom a opredelio se za njih naprimer (mogao je da bira izmedju nas i Francuza). Itd. Itd. To naturalizovanje nije moja casa caja ali u svakom pogledu su, kao sto kazes, organizovani i to na kraju krajeva dovodi do rezultata.

O milionima Afro-Nemaca da ne pricamo koji ce tek harati kada se to popularizuje kao sto vec sada rade u fudbalu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Primecuje se da, slicno nama, sada vec ozbiljno ganjaju te igrace koji zive u inostranstvu (pre svega SAD), onaj mali Grujicic veze nema s Nemackom a opredelio se za njih naprimer (mogao je da bira izmedju nas i Francuza). Itd. Itd. To naturalizovanje nije moja casa caja ali u svakom pogledu su, kao sto kazes, organizovani i to na kraju krajeva dovodi do rezultata.

O milionima Afro-Nemaca da ne pricamo koji ce tek harati kada se to popularizuje kao sto vec sada rade u fudbalu.

 

Ako misliš na Mathieu Grujicic koliko znam on je rođen u Berlinu i tamo igrao za mlađe kategorije Albe (sad je u Barceloni) , tako da ima dosta veze sa Nemačkom.  

 

Afro-Nemci to je svakako dubok bazen talenata koji će oni znati da oblikuju s toga biće Nemci tek powerhouse 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skyglider said:

 

Ako misliš na Mathieu Grujicic koliko znam on je rođen u Berlinu i tamo igrao za mlađe kategorije Albe (sad je u Barceloni) , tako da ima dosta veze sa Nemačkom.  

 

Afro-Nemci to je svakako dubok bazen talenata koji će oni znati da oblikuju s toga biće Nemci tek powerhouse 

 

Mea culpa. Tripovao sam da je u Francuskoj rođen. Ali imaš eto primer Mushidija umesto njega, sve u svemu ozbiljan savez. A imaju i radnu etiku. Samo mogu postati još bolji.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Mea culpa. Tripovao sam da je u Francuskoj rođen. Ali imaš eto primer Mushidija umesto njega, sve u svemu ozbiljan savez. A imaju i radnu etiku. Samo mogu postati još bolji.

 

Koji Mushidi , Kostja Mushidi ? I on ima veze sa Nemačkom jer je tamo odrastao i počeo da igra košarku🙂

 

Quote

Born in Belgium to a Belgian-Congolese mother and a Russian father, Mushidi moved to Germany with his family at the age of 2.  Mushidi stands 1.94 m (6 ft 4+1⁄2 in) tall and plays the shooting guard position.

A product of ART Düsseldorf, Mushidi later transferred to the Dragons Rhöndorf, where he played in the youth system and strengthened Team Rhöndorf/Bonn's JBBL (under-16 Bundesliga) side starting with the 2012-13 season

 

Ali on nije nikakav prospekt ima 26 godina i nema ga u sastavu za OI 

 

Nemci ne deluju da su nešto preterano zainteresovani za naturalizaciju, sve im se zasniva na domaćem talentu i tako planiraju da bude u budućnosti. 


 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skyglider said:

 

Koji Mushidi , Kostja Mushidi ? I on ima veze sa Nemačkom jer je tamo odrastao i počeo da igra košarku🙂

 

 

Ali on nije nikakav prospekt ima 26 godina i nema ga u sastavu za OI 

 

Nemci ne deluju da su nešto preterano zainteresovani za naturalizaciju, sve im se zasniva na domaćem talentu i tako planiraju da bude u budućnosti. 


 


Pa nije sada ali je nekada bio i to veliki. Dok se nije dohvatio splavova i kokaina u Beogradu 😄 

Sto se tice naturalizacije, uvek su je imali, Okulaja, onaj beli medjed pod kosem Chris (kako se zvase, ne mogu da se setim iz doba Nowitzkog), sada Weiler-Babb (keva mu je iz Cacka, pardon baba valjda iz Nemacke i te spike..). 

Ukratko, da ne oteramo ovo u nedogled, slazemo se da su upcoming force 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:


Pa nije sada ali je nekada bio i to veliki. Dok se nije dohvatio splavova i kokaina u Beogradu 😄 

Sto se tice naturalizacije, uvek su je imali, Okulaja, onaj beli medjed pod kosem Chris (kako se zvase, ne mogu da se setim iz doba Nowitzkog), sada Weiler-Babb (keva mu je iz Cacka, pardon baba valjda iz Nemacke i te spike..). 

Ukratko, da ne oteramo ovo u nedogled, slazemo se da su upcoming force 😄 

 

Ma i Okulaja odrastao Nemačkoj, majka mu Nemica i tamo počeo da igra košarku. 

 

Da, taj Weiler-Babb je naturalizovan i jeste Chris Kaman, to si me dobro podsetio na njega, zaboravio sam da je igrao za Nemačku on je bio solidan NBA igrač. Ali što se naturalizovanih tiče sećam se kad je Shawn Bradley  igrao za njih  2001 na EB 🙂 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Bio je i Gavel (Slovak) i Greene (Amer). Kao sto rekoh, uvek ih je blio.

 

Ma svakako, bilo ih je ali nikada nisu činili srž ekipe , da su naturalizovali nekog da nosi ekipu kao što su to uradili Španci sa Zo Brownom kad ih izneo do titule na Eurobasketu 2022, kad god su ostvarivali uspehe ekipu so nosili domaći talenti, a naturalizovani su bili tu čisto da pripomognu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Greene (Amer)

 

Majka Nemica, odrastao u Nemačkoj, tu počeo da igra košarku i proveo celu karijeru, izuzev jedne sezone u Grčkoj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Ako je neko poznat po sistematskom radu i ulaganju onda su to Nemci, oni kad reše da postanu dominantni u nečemu onda tako i bude.

 

I tek će biti dobri jer imaju dosta talentovanih igrača, nedavno su njihove mlađe kategorije napravile neke uspehe kako sam čuo. To je rezultat građenja sistema, dovode se treneri iz država koje imaju dugu košarkašku tradiciju kao što je Srbija da rade sa decom, sve je to planski. Ja imam nekoliko poznanika iz Niša koji su otišli poslednjih godina u Nemačku da rade kao košarkaški treneri i to primarno sa decom.  

 

 

 

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


Primecuje se da, slicno nama, sada vec ozbiljno ganjaju te igrace koji zive u inostranstvu (pre svega SAD), onaj mali Grujicic veze nema s Nemackom a opredelio se za njih naprimer (mogao je da bira izmedju nas i Francuza). Itd. Itd. To naturalizovanje nije moja casa caja ali u svakom pogledu su, kao sto kazes, organizovani i to na kraju krajeva dovodi do rezultata.

O milionima Afro-Nemaca da ne pricamo koji ce tek harati kada se to popularizuje kao sto vec sada rade u fudbalu.

 

55 minutes ago, Skyglider said:

 

Ako misliš na Mathieu Grujicic koliko znam on je rođen u Berlinu i tamo igrao za mlađe kategorije Albe (sad je u Barceloni) , tako da ima dosta veze sa Nemačkom.  

 

Afro-Nemci to je svakako dubok bazen talenata koji će oni znati da oblikuju s toga biće Nemci tek powerhouse 

 

Ukratko,  dalek je put do uspostavljanja nekog sistema u mladjim kategorijama( barem približno kao što imaju u fudbalu) I toga da Nemačka postane "powerhouse" i dominiraju duži niz godina ( kao npr španci  do skora). Imaju oni nekakvu infrastrukturu (sto bi rekao moj junior Nemačka jbg, imaju oni pare 😄 ), ali to su uglavnom više namenske dvorane, hale i slično , čak i nemaju "basketaske" terene u nekom broju ( , košarka nije ni u top 5 sportova u De ( čak ni svetsko zlato to nije promenilo).

 Sto se tiče migranata, odnosno njihove dece, koji treniraju ili prve korake prave na basketaskim terenima, verujete , broj je zanemarljiv, svi su uglavnom na fudbalu :classic_laugh:... ima tu jos mnogo toga da se napiše, i najbliži sam Sector-ovom mišljenju da ih je "usralo" sa Sruderom i braćom Wagner.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Fat Zadd said:

 

 

 Sto se tiče migranata, odnosno njihove dece, koji treniraju ili prve korake prave na basketaskim terenima, verujete , broj je zanemarljiv, svi su uglavnom na fudbalu :classic_laugh:... ima tu jos mnogo toga da se napiše, i najbliži sam Sector-ovom mišljenju da ih je "usralo" sa Sruderom i braćom Wagner.

 

Pa jeste, usralo ih sa Wagnerima i Schroederom, pre toga ih usralo sa Nowitzkim , usralo ih i sa Tristanom DaSilvom koji izabran u prvoj rundi drafta ove godine, usralo ih i sa ostalima koji igrali prošle godine na SP i sad na OI. Nešto ih mnogo često to usira, ne znam što tako ne usere Švajcarsku ili Austriju.

 

A što se tiče fudbalera i košarkaša to je totalno različit tip sportista. Neko ko ima tendencije/genetiku da izraste dva metra i više sigurno će pre da izabere košarku da igra a ne fudbal a neko ko će da izraste maksimalno 175 sigurno će pre da se odluči za fudbal nego za košarku. Tako da nigde veze to što pišeš, ali ok ako si tako zamislio.  

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Skyglider said:

 

Pa jeste, usralo ih sa Wagnerima i Schroederom, pre toga ih usralo sa Nowitzkim , usralo ih i sa Tristanom DaSilvom koji izabran u prvoj rundi drafta ove godine, usralo ih i sa ostalima koji igrali prošle godine na SP i sad na OI. Nešto ih mnogo često to usira, ne znam što tako ne usere Švajcarsku ili Austriju.

 

A što se tiče fudbalera i košarkaša to je totalno različit tip sportista. Neko ko ima tendencije/genetiku da izraste dva metra i više sigurno će pre da izabere košarku da igra a ne fudbal a neko ko će da izraste maksimalno 175 sigurno će pre da se odluči za fudbal nego za košarku. Tako da nigde veze to što pišeš, ali ok ako si tako zamislio.  

 

 

 

Ne razumes ( ili ne zelis da razumes ) i po malo "izvrces" 😄 to sto sam napisao.

I Itekako ima veze to sto pišem.. nigde nisam mislio/napisao o genetici i itd, već to da kosarka u nemackoj apsolutno nije popularan sport, način na koji funkcionišu klubovi, (pod) savezi, posebno kakvo je interesovanje i infrastruktura što se tiče košarke/fudbala pa i ostalih sportova ( u mladjim kategorijama).

 I to iz prve ruke. Iz grada, koji je sused grada 🙂 koji ima prvoligaša u košarci.

  (bezobrazan) ton u prvom pasusu ne bih komentarisao.  Jednostavno im se poklopilo na prethodnom prvenstvu, što je više izuzetak nego pravilo što se tiče nemacke kosarke u poslednjih 30ak godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gidi je sjajan bio, baš je namučio Srbiju. Na kraju je malo zabrljao sa onim izvođenjem auta. Imaju Australci decenijskog igrača u njemu, samo da podebljaju malo roster kvalitetnijim igračima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skyglider said:

 

Ma i Okulaja odrastao Nemačkoj, majka mu Nemica i tamo počeo da igra košarku. 

 

Da, taj Weiler-Babb je naturalizovan i jeste Chris Kaman, to si me dobro podsetio na njega, zaboravio sam da je igrao za Nemačku on je bio solidan NBA igrač. Ali što se naturalizovanih tiče sećam se kad je Shawn Bradley  igrao za njih  2001 na EB 🙂 

 

 

 

 

Bradley je rodjen u Nemackoj. Otac mu je Amerikanac koji je radio u americkoj vojnoj bazi u Nemackoj. Mislim da mu je majka Nemica. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...