Jump to content

Rukomet - Pariz 2024


Recommended Posts

Rukomet, kakav danas poznajemo, debitovao je Olimpijskim igrama 1972. u Minhenu. Najuspešnija muška reprezentacija je reprezentacija Francuske, koja ima ukupno tri naslova, a aktuelni je olimpijski šampion. Uspehe je imala i reprezentacija Jugoslavije koja se dva puta pela na vrh pobedičkog postolja 1972. na prvom izdanju i 1984. Toliko imaju i SSSR; Hrvatska, Od Skadninaca samo je Danska nila šampion i to u Riju 2016, prekinuviši dominaciju Francuza. Ekipe van Evrope nisu osvajale turnir, a najbliža je bila Južna Koreja, koja je 1988. poražena od reprezetafcije SSSR-a.

 

Što se tiče dama, aktuelni šamion iz Tokija je takođe reprezentacija Francuske, a najviše naslova je osvojila reprezentacija Danske. Po dva naslova imaju Južna Koreja, Norveška i SSSR. Reprezentacija Srbije je jednom osvajala turnir u to 1984. u Los Anđelesu. 

 

Ženski turnir startuje sutra.

 

20210807144607reup-2021-08-07t144404z_16

 

9e05700f95db4e599f05419ff09f071f-9e05700

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar meč su odigrale Francuskinje i Mađarice. Imale su Mađarice neke šanse, ali na kraju ipak zaslužena pobeda Francuske. Imam osećaj da će turnir biti izuzetno izjednačen i zanimljiv.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Ladno niko ne prenosi France Denmark u 21h.

RTS, HRT, RTCG, Eurosport.

 

Neverovatno, najjača utakmica u svetu rukometa i niko da prenosi. Moram da jurim strimove.

 

Postajem već pokvarena ploča na svim temama, ali za cenu dve pakle cigara imaš mesec dana pretplate na MAX gde imaš sve prenose.

 

Ako si pretplatnik SBB, dosta paketa ima uključen MAX, možda ga imaš a da ne znaš 🙂

 

Ljudi koji imaju MTS pišu da je za vreme OI uključeno 10 Eurosport kanala, pa ako si "njihov", proveri i to.

Link to comment
Share on other sites

Dobiše Hrvati na kraju 30-29, ali su ja mislim pokidali živce svojim navijačima. 

Malo sreće na kraju, Japanci maše zicer 20 sekundi pre kraja, a onda bomba Hrvata za pobedu u zadnjoj sekundi.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stiletto said:

 

Postajem već pokvarena ploča na svim temama, ali za cenu dve pakle cigara imaš mesec dana pretplate na MAX gde imaš sve prenose.

 

Ako si pretplatnik SBB, dosta paketa ima uključen MAX, možda ga imaš a da ne znaš 🙂

 

Ljudi koji imaju MTS pišu da je za vreme OI uključeno 10 Eurosport kanala, pa ako si "njihov", proveri i to.

Hvala ti, nisam ni znao da imam ovo, instalirao sam sad aplikacije i gledam Hrvate rukomet završnicu..

Au kakav kraj, zicer za Japan u prečku 15 sekundi do kraja i Hrvati u zadnjim sekundama gol za pobedu..

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2024 at 9:04 AM, Stiletto said:

Ljudi koji imaju MTS pišu da je za vreme OI uključeno 10 Eurosport kanala, pa ako si "njihov", proveri i to.

 

Odlično što su ih uključili. Evo sad na Eurosportu 8 gledam Švedska - Španija. Dobra utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatska od sjaja do očaja. Jako bitna pobjeda nad do sad neporaženim Nijemcima, možda i gol-razlika bude bitna u eventualnom krugu tako da je i to dobro završilo (5 razlike smo dobili).  Hrvatska u 14 natjecateljskih susreta sa Nijemcima ima 10 pobjeda, jedan remi i 3 poraza. Baš nam leže. Kako sada stvari stoje trebat će izbjeći 4. mjesto u grupi (ideš na Dance u QF) a drugi u HR grupi bi lako mogao za nagradu dobiti Francuze u četvrtfinalu. Ali dobro, prvo nek naši osiguraju QF. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...