Jump to content

Ostali sportovi - Pariz 2024


Recommended Posts

9 minutes ago, Don Juan said:

@neko me sabotira šta se desili sa hrvatskom jedrlicom? Držali su se dobro, a onda samo nestali.


Na startu su malo prešli zamišljenu startnu liniju ali je bilo jako blizu pa im je tek nakon 5-6 min javljeno da su dsq, ovi ostali koji su nepravilno startali su se odmah nakon starta morali vratiti ponovno na startnu liniju a tih cca 30-60 sec koliko im treba da se uključe u utrku je dosta velik hendikep odmah na startu.

 

Btw, jučer su imali dva pokušaja medal racea i u oba su nakon što je prošlo otprilike 40 posto plova braća Fantela u tom trenutku imala broncu (jednom smo to ovdje i komentirali, drugi put nismo).

Oba jučerašnja medal racea su na kraju otkazana zbog preslabog vjetra.

Edited by neko me sabotira
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I vrlo fizički zahtjevan i treba imati čelične živce nekad. Slušam jučer Fantele nakon dva neuspjela plova gdje su, kao što rekoh, bili brončani u trenucima prekida, i kaže Šime - e ovo je prava slika olimpijskog jedrenja i olimpijske regate 😁 ni traga nekom kukanju “joj što nije završena utrka danas”.

 

Ove neke discipline kao npr. windsurf su još dosta atraktivnije za gledanje.

Edited by neko me sabotira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I u miks strelicarstvu su Korejanci uzeli zlato. Nisu gadjali kao obicno, ali nije im bilo ni potrebno jer se Nemacki par raspao, posebno devojka.

Pogledao malo i miks badminton finale. Kinezi unistili Korejance, a u publici neverovatan broj kineskih navijaca, kao da su igrali na domacem terenu.

Link to comment
Share on other sites

Inace Truls Moregard iz Svedske je zaustavio Kalderana u drugom polufinalu stonog tenisa.

 

Jako interesantan i specifican igrac, vec je bio u finalu Svetskog prvenstva i osvojio srebro, loze ga ocigledno velika prvenstva.

 

Na OI je dosao sa pet uzastopnih poraza, u ocajnoj formi, niko nije obracao paznju na njega i bam - finale.

 

Ovo ce mu biti cetvrti mec protiv Fan Zedonga, do sada nema pobedu, a izgubio je od njega i u finalu Svetskog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U golfu bez vecih iznenadjenja posle 2 dana... teren je generalno poznat igracima plus je Ryder Cup odrzan na istim terenima 2018. godine tako da su glavni favoriti krenuli bez tog hendikepa da se prvi dan upoznaju sa terenom.

 

Schauffele brani zlato iz Tokija i opet je na vrhu posle dva dana i izjednacen je sa Matsuyamom koji je pre 3 godine, na domacem terenu, pokupio drvenu medalju iako je gotovo ceo vikend bio u borbi za zlato kao i sada. Matsuyama je na kraju dana pokvario malo utisak sa double bogey-jem na 18. rupi inace bi usao sa 2 udarca prednosti u sutrasnji dan.

Fleetwood je imao jedan od najboljih dana na golf terenu i trenutno je izjednacen sa pomenutom dvojicom sa skorom 11-under-par.

 

John Rahm i Tom Kim su imali dva dobra dana i u legit borbi su za zlato sa zaostatkom od 2-3 udarca.

Fitzpatrick, Morikawa, Niemann, Rory i Scottie zaostaju oko 5-6 udaraca za vodecom grupom igraca ali nista sto ih naredna dva dobra dana ne moze ubaciti u borbu za medalje pa u nekom scenariju cak i za zlato. Rory bi bio jos bolje pozicioniran da nije napravio double bogey danas pred sam kraj runde, na 17 rupi.

 

Mozemo reci da je jedino Hovland podbacio ali on gotovo celu ovu sezonu kuburi sa formom tako da realno nije bilo ni za ocekivati da se bori za medalju ovde ali ovakav raspad u prva dva dana mislim da ni on sam nije ocekivao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

Inace Truls Moregard iz Svedske je zaustavio Kalderana u drugom polufinalu stonog tenisa.

 

Jako interesantan i specifican igrac, vec je bio u finalu Svetskog prvenstva i osvojio srebro, loze ga ocigledno velika prvenstva.

 

Na OI je dosao sa pet uzastopnih poraza, u ocajnoj formi, niko nije obracao paznju na njega i bam - finale.

 

Ovo ce mu biti cetvrti mec protiv Fan Zedonga, do sada nema pobedu, a izgubio je od njega i u finalu Svetskog.

 

Mlad je Moregardh, on je još u godinama kad je svaki dan probudi bolji nego što je bio prethodnog, a danas je ubjedljivo dobio igrača koji je u velikoj formi. Ja mislim da postoji šansa za senzaciju. U svakom slučaju, ubijeđen sam da Fan neće da ga otrsi kao Felixa danas.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

 

Mlad je Moregardh, on je još u godinama kad je svaki dan probudi bolji nego što je bio prethodnog, a danas je ubjedljivo dobio igrača koji je u velikoj formi. Ja mislim da postoji šansa za senzaciju. U svakom slučaju, ubijeđen sam da Fan neće da ga otrsi kao Felixa danas.

 

Truls je dosta zajeban i specifican igrac, sto moze da bude problem Kinezu koji je takodje malo u padu, valjda je cetvrti sad, bio je prvi do ove godine prilicno suvereno. Ali iskreno ne verujem, ovo sto sam danas gledao, izgleda kao da je na vrhuncu Fan, a tu onda nema leba. Plus H2H, nema cime Truls da ga iznenadi.

Link to comment
Share on other sites

Japanka posle velike borbe savladala Korejku u borbi za bronzu.

Lisa Barberon je prva Francuskinja koja je osvojila medalju u pojedinačnoj konkurenciji u streličarstvu, i to bronzanu. U finalu dve Korejke.

Link to comment
Share on other sites

Kakva (po meni) epska glupost u disciplini windsurfing; Britanka je do današnjeg medal racea bila prva u 8 od 14 utrka (to je gotovo nemoguće postići u jedrenju) ali u medal raceu se krenulo od nule (mislim da je to jedina disciplina u jedrenju gdje se ne računaju bodovi iz prethodnih utrka) i na kraju je osvojila broncu. Talijanka prva na kraju, Izraelka druga.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, nunilo said:

Juce sam malo gledao 1/2 izmedju Malezijski i Kineskinja, odlicno za gledanje, dinamicno, brzo.

Samo da se pohvalim da imamo među našim redovima juniorskog prvaka Srbije u badmintonu, kome su cilj OI. O tome da li uspeo u tome za nekih osam ili dvanaest godina kad još malo porastemo 💪💪💪.

  • Like 5
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Čist amaterizam i neprofionalizam na Eurosportu... Prekidaju prenos polufinala ženskog badmintona zbog prenosa atletskih kvalifikacija. S tim da se nisu setili da badminton prebace na bilo koji drugi kanal gde im mahom idu reprize od juče ....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...