Jump to content

FK Partizan 2024/2025


Recommended Posts

45 minutes ago, Alek The Great said:

Sta znaci preplatili? Koja je cifra bila realna u tom trenutku?

 

Napadač iz 2. lige Japana na pozajmici u Nefči-u gde je na 17 utakmica dao 5 golova, pre toga u 2. ligi Japana dao 3 na 19 utakmica... u trenutku dolaska 500k vrednost na Transfermarktu, mi ga platili skoro 1.3 meleona. Mogu samo da kažem hvala Šahtjoru na pozajmljenim puškicama i to je sve. Naši ga nikada ne bi potpisali on their own.

 

Inače je otišao u Ferencvaroš sa 8 meleona vrednosti na Transfermaktu, a piše da je transfer vredan 3 miliona. 

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

Problem je samo sto Ferencvaros bas i nije tim koji zna da proda igraca za neke vece pare, i redovno posluju u gubitku sto se tice odlazaka i dolazaka. 

 

Jaki su platežno i već godinama u porastu na svim frontovima. Istina da nisu pravili neke baš velike izlazne transfere, ali bukvalno jedna dobra kampanja u LE to može da promeni. Verujem da će kapnuti nešto od ovih 20%, ali i dalje sam slan zbog svega kako se završilo. Letos su prodali igrača u Bundesligu za 4.5m i najboljeg igrača za 5m u Rusiju. Saldanja im je automatski najvredniji igrač, usudio bih se reći i najvredniji asset.

 

edit: ali već se crta scenario gde neki novi/stari iz uprave prodaju 20% prava od sledeće prodaje za tipa 1.3 miliona.

Edited by Charles De Ketelaere
Link to comment
Share on other sites

 

46 minutes ago, Alek The Great said:

Sta znaci preplatili? Koja je cifra bila realna u tom trenutku?

 

Evo ovo:

1 minute ago, Charles De Ketelaere said:

Napadač iz 2. lige Japana na pozajmici u Nefči-u gde je na 17 utakmica dao 5 golova, pre toga u 2. ligi Japana dao 3 na 19 utakmica... u trenutku dolaska 500k vrednost na Transfermarktu, mi ga platili skoro 1.3 meleona.

 

Preplatili ga u tom trenutku, naravno ispostavilo se kao pun pogodak na kraju.

 

 

2 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Inače je otišao u Ferencvaroš sa 8 meleona vrednosti na Transfermaktu, a piše da je transfer vredan 3 miliona. 

Mozda je tih 8mil malo naduvano, ali svakako mu je vrednost veca nego sto ste ga prodali ali Transfermarkt nigde ne pise procente pa kad se i to ukljuci u racunicu, kao sto rekoh, moze to dobar deal da bude. 

 

5 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

ali bukvalno jedna dobra kampanja u LE to može da promeni

Da, zato sam i rekao, kod vas bi mu cena verovatno pala, ili stagnirala, a ovako ima neke sanse da poraste. Videcemo sta ce uraditi u Evropi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ali tada (ne znam tacno kada ste imali ponude) da ste ga vi prodali (pretpostavljam da je to bilo zimus ili po zavrsetku sezone), to bi bilo bas samoubistvo, i ovaj epilog sa ispadanjem iz Evrope bi bio okarakterisan kao posledica toga. I da ste onda time jos vise izgubili.

 

Prosto nije bio trenutak tada da se proda. 

 

I onda se desilo sta se desilo. I prosao je taj trenutak za prodaju. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2024 at 1:23 PM, Charles De Ketelaere said:

Jebiga, rekao je i Stojković na Novoj dosta dobrih stvari pa nam niko ne pripisuje njegovu retoriku, a Jovanovićevu već par dana.

Jovanovićevu izjavu smatram hrabrom jer je u prvom delu potkačio vrhušku kluba i znajući kako stvari funkcionišu lepo popljuvao, a to što citiraš može da se gleda i kroz tu početnu prizmu. Svakako su njegove reči nakon što je primio 4 komada i nisu nešto što će se pečatiti i koristiti kao unificirani proglas svih navijača Partizana. Okej je da iskritikuješ njegovu izjavu ali nije korektno da sva nezadovoljstva i zahteve Partizanovaca staviš u 5% njegovog frustriranog izlaganja, zar ne?

 

Sam si lepo naveo primer prosvetnih radnika - ima i medju njima snobova koji misle da to sto su zavrsili fakultete i sto se ne bave fizickim radom znaci da vise vrede od mnogih u drustvu, pa kao, eto, sto onaj tamo zaradjuje vise od mene tako pametnog?

 

Mene licno ne zanima kako ce da se razresi borba navijaca FKP za bolje sutra, ali oni i klub potpuno pravo da traze od drzave da ih urusava, uzima im novac zaradjen od transfera, da se ne namestaju mecevi njihovog kluba i tome slicno. No, to pravo imaju navijaci svih klubova u drzavi u zavisnosti od njihove mogucnosti.

 

Problem je kada neko napise "unistena je institucija derbija, spasite je!" ili "nema jake Zvezde bez jakog Partizana, ljudi trebamo vam da osvajamo poene u Evropi". To je onda vapaj za zadrzavanjem statusa kvo i zadrzavanjem privilegovanog polozaja. Sutra moze da derbi dve najjace ekipe u prvenstvu bude Crvena zvezda - Radnicki Nis, prekosutra Partizan - Vojvodina.

 

Na kraju krajeva, bas zato sto SPS i SNS i rukovode Vojvodinom i Radnickim iz Nisa, ti klubovi i jesu u takvom polozaju - sa propalom infrastrukturom, bez ambicija, sa upravom koja radi iskljucivo u svoju korist, a protiv interesa klubova koje vode. To neki navijaci Partizana onda nazivaju "bratskim klubovima FKCZ", ali zato je njihov klub "okupiran". Pa ne moze i jedno i drugo ili su svi ovi klubovi okupirani od strane SNS ili su svi braca i sestre FKCZ.

Link to comment
Share on other sites

Grehota ovog gola. Zubairua vuku i tuku ali svejedno upropaštava njihovog beka.

 

Imam utisak da je Grimaldo ortak sa fudbala nekih likova iz narko kartela pa su ga poslali ovde kao deo nekog dogovora.

 

Jeste bolno ali malo je i zabavno gledati borbu Antića, Filipovića i Ovusua sa loptom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Kunem se da razumem reakciju jer sam nekoliko puta u sličnim situacijama isto izgovorio :classic_biggrin:

 

Ma... Mogu da gledaju ofsajde od 12 milimetara, a ne mogu da pozovu glavnog sudiju da pogleda kako je ovaj nasadio laktom u glavu Grimalda.

 

Kreteni, svi do jednog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...