Jump to content

FK Partizan 2024/2025


Recommended Posts

Meni nije jasno kojoj je tacno budali  FKP palo na pamet da bi panjina Mujakic mogao biti neko pojacanje. Lik je i u FKS u nasoj ligi bio klasicno govno od igraca. Bas bas smijesan igrac oduvijek bio i ne mogu se dovoljno nacuditi da ga Barbarez poziva u reprezentaciju. 

Sto se Save tice, mislim da je on uzasno rjesenje za bilo sta. Razumijem da je legenda kluba no vidjelo se kad je vodio nasu reprezentaciju o kakvoj se amatercini ustvari radi. Covjek je uspio primiti 4 gola od Luksemburga, a protiv Ukrajine u barazu je svjesno uveo najgoreg lijevog beka u historiji fudbala Eldara Civica pri rezultatu 1:0 za nas sto je naravno automatski rezultiralo preokretom Ukrajine. Uspio je zapravo biti gori i od dementnog Faruka Hadzibegica sto je jedno fascinantno postignuce. 

Link to comment
Share on other sites

Baš bih voleo da uđem u klub kao neki konsultant, dobijem sve pristupe i ključeve prostorija, žudim da vidim kako su funkcionisali svih ovih godina. Sve vrišti od lokalnih, korumpiranih preduzeća, gde se ad-hok peglaju stvari, plata ne leže redovno, disfunkcionalnosti na svakom koraku i abrovi po kuhinjama.

 

Kad sam kod konsultanata već, fudbal je kao i mnoge organizacije počeo da liči na korporativna okruženja, a naš klub verovatno ima navike državnih produzeća, sa svim negativnim stvarima koje asociramo sa istim u današnjoj Srbiji. Stoga, da sam neki kurac, prvog dana zaista nove uprave, bih krenuo sa skupim, ali neophodnim prvim korakom: Deloitte, KPMG, pwC, neko da dođe da pogleda papire poslednjih 10 godina, uz obavezan NDA kako je praksa. Kada završiš finansije i znaš na čemu si, znaš šta treba da sečeš/menjaš, uradiš slično samo u fudbalskom kontekstu: kontaktiraš Optu, kontaktiraš StatsBomb, zoveš Mijata za savet ili kontakt, dovedeš neutralne profesionalce da ti pogledaju poslednjih 5, 10 godina i izvuku najveće no-no's, izvuku glavne greške, glavne lekcije, naprave komparaciju sa klubovima tvojeg današnjeg ranga, klubovima na nivou gde ti želiš da budeš dogodine, za dve godine, 5.


Kada razumeš na čemu si, šta je industrijski no-no, šta je prednost tvoje lige, geopolitičke situacije, tržišne pozicije... tek onda pređeš na korak broj 2.

Kad me je već Stelarosa naterao da maštam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, klub bi trebalo koliko je god moguće zaštititi od mafijaša koji svoje lične interese prebijaju preko njega. Kroz maglu, u jednom periodu je izgledalo da je to realno, kad su otišli Zec i Bik a Ivan Tomić imao ulogu u klubu. Međutim, pošto smo bili partijski plen espeesa to je brzo propalo.

 

Problem dobrim delom počinje od škole, jer je ona davala igrače za prvi tim i rotaciju, a mafijanje u istoj je odvelo ili oteralo mnoge klince. Ako bi se tu sredile stvari mislim da bi u roku od godinu dve mogli prvi kakvi-takvi igrači da imaju svoje mesto u timu. 

 

Takođe, bitno je ovo što CdK pominje da iako Zvezda sada neuporedivo bolje zvuči kao izlog za mnoge klince, prevelika konkurencija, šutiranje po raznim pozajmicama i slično bi u slučaju da Partizan zaliči na organizovan klub, klince ili starije koji jure pravu šansu moglo da skrene kod nas. Svoje dete ne bih dao u Partizan sad, koliko god da mi klub znači.

 

U suštini, kolega je sve pokrio, mogu da dodam da Sava ne bih želeo da gledam u klubu. Njemu je pokojni Đumi uradio veliki deo posla svojevremeno, a kad je on otišao videla se sva Savova sposobnost, kao i u narednim angažmanima. Pritom, pominje se, a i Fat Zadd je pisao o tome, da je Savo takođe umešao prste u upropaštavanje škole.

 

Za početak, uz neophodne promene, potrebno je malo više vere i povezanosti igrača, ona bezvoljnost i maltene bežanje sa terena nakon trećeg Zvezdinog gola su mislim nezabeležene u Partizanu, nije viđeno ni kad smo primali 5-6 golova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Charles De Ketelaere said:

A ako misliš da nemamo pravo prigovora na državu jer eto svakako smo privilegovani u odnosu na neke manje klubove koji su državni, to ti je pogrešan rezon gde ni prosvetari nemaju pravo prigovora jer su apotekari u lošijem položaju, trgovci jer su fizikalci and so on. 

 

Prosvetari imaju prava da traze bolje uslove za svoj rad, kao sto i iz FKP (i njima bliskih novinara, javnih licnosti itd.) imaju prava da traze smenu ove uprave i mogucnost da klub moze da se razvija bez kriminalaca koji koce taj razvoj.

 

Prosvetari nemaju prava da traze privilegovan polozaj u odnosu na sve ostale argumentacijom "nastavnici i ucitelji su temelj drustva, ostalo moze komotno i da ne postoji bla bla bla...". Isto tako su i iz FKP i oko FKP u svojoj argumentaciji ponavljali kako je "FKP klub od vrhunskog interesa za ovu drzavu", "moramo cuvati instituciju derbija" i tome slicno.

 

Sustina je da bi svi zeleli da im sredina pruzi sve moguce uslove za uspeh, ali da ne postoji nikakvi rizici za pad. Pomenuta privatizacija upravo omogucava klubovima da sami potraze svoje mesto pod suncem, ali dozvoljava i propadanje fudbalskih institucija poput Steaue, Levskog, CSKA, Panatinaikosa, Ujpesta...

 

Nemam ja nista protiv borbe za ravnopravnije uslove, ako ce ta borba da se vodi protiv privilegija koje ima jedan klub (u ovom trenutku FKCZ). Onog trenutka kada se borba vodi recima "u redu je da Zvezda bude jaka, ali mislite i na Partizan" to je slicna dvolicnost kao i kod nasih ex opozicionara koji su bili opozicionari sve dok od rezima nisu dobili dovoljno povoljnu ponudu, eto ih sad u SNS. Uostalom, vec smo imali akciju "hocemo kalcopoli u srpskom fudbalu", eto do cega nas je ona dovela.

Link to comment
Share on other sites

 

21 minutes ago, bergkamp bcd said:

Prosvetari imaju prava da traze bolje uslove za svoj rad, kao sto i iz FKP (i njima bliskih novinara, javnih licnosti itd.) imaju prava da traze smenu ove uprave i mogucnost da klub moze da se razvija bez kriminalaca koji koce taj razvoj.

 

Zar onda nije tačnije da prosvetari mogu da traže smenu ministra prosvete/direktora njihove škole/ustanove? Malo zakidaš u ovom poređenju prava Partizana u odnosu na prosvetare. Prosvetari plain & simple hoće više para, a ne neke promene za boljitak prosvete kao takve.

 

22 minutes ago, bergkamp bcd said:

Sustina je...

 

... da ne bi trebalo da se baviš licimurstvom odakle dolazi uzurpiranje gnjilog poretka, jer onda se nikada ništa ne bi promenilo. Poljoprivrednici vode poljoprivredničke bitke sa Makronom, a svako ko reši da im kaže "a lepo vam je bilo kad ___, a ne kažete ništa što su u Alsas regiji privilegovani u odnosu na one u Normandiji" maši loptu i upada u vrtlog "svi su isti" i whataboutism retorika.

 

29 minutes ago, bergkamp bcd said:

Nemam ja nista protiv borbe za ravnopravnije uslove, ako ce ta borba da se vodi protiv privilegija koje ima jedan klub (u ovom trenutku FKCZ). Onog trenutka kada se borba vodi recima "u redu je da Zvezda bude jaka, ali mislite i na Partizan" to je slicna dvolicnost kao i kod nasih ex opozicionara koji su bili opozicionari sve dok od rezima nisu dobili dovoljno povoljnu ponudu, eto ih sad u SNS. Uostalom, vec smo imali akciju "hocemo kalcopoli u srpskom fudbalu", eto do cega nas je ona dovela.

 

Ne znam čije tačno reči ovde navodiš, ali nikada nisam čuo da se neko u ime Partizana žali tako što mu je okej da je Zvezda jaka, i da želi iste stvari. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Charles De Ketelaere said:

Zar onda nije tačnije da prosvetari mogu da traže smenu ministra prosvete/direktora njihove škole/ustanove? Malo zakidaš u ovom poređenju prava Partizana u odnosu na prosvetare. Prosvetari plain & simple hoće više para, a ne neke promene za boljitak prosvete kao takve.

 

Zapravo traze i da prestane nasilje nad njima, da mogu da rade svoj posao kako treba i tako dalje.

 

1 minute ago, Charles De Ketelaere said:

... da ne bi trebalo da se baviš licimurstvom odakle dolazi uzurpiranje gnjilog poretka, jer onda se nikada ništa ne bi promenilo. Poljoprivrednici vode poljoprivredničke bitke sa Makronom, a svako ko reši da im kaže "a lepo vam je bilo kad ___, a ne kažete ništa što su u Alsas regiji privilegovani u odnosu na one u Normandiji" maši loptu i upada u vrtlog "svi su isti" i whataboutism retorika.

 

Ja sam potpuno za borbu protiv ovog poretka i velikog Vodje i meni su saveznici u toj borbi i pokojne Dveri i razni desnicari i navijaci Partizana. To ne znaci da se slazem sa argumentacijom ovih grupa zasto su protiv velikog Vodje.

 

1 minute ago, Charles De Ketelaere said:

Ne znam čije tačno reči ovde navodiš, ali nikada nisam čuo da se neko u ime Partizana žali tako što mu je okej da je Zvezda jaka, i da želi iste stvari. 

 

Pa evo Jovanovic ti je posljednji primer, on je rekao da "nije siguran da ovako slab Partizan odgovara i vladi i predsedniku". Dakle, da FKP odjednom postane skoro pa iste jacine kao FKCZ Jovanovic ne bi imao nikakav problem, samo bi se "stvari vratile u prirodno stanje".

Link to comment
Share on other sites

Just now, bergkamp bcd said:

Pa evo Jovanovic ti je posljednji primer, on je rekao da "nije siguran da ovako slab Partizan odgovara i vladi i predsedniku". Dakle, da FKP odjednom postane skoro pa iste jacine kao FKCZ Jovanovic ne bi imao nikakav problem, samo bi se "stvari vratile u prirodno stanje".

 

Jebiga, rekao je i Stojković na Novoj dosta dobrih stvari pa nam niko ne pripisuje njegovu retoriku, a Jovanovićevu već par dana.

Jovanovićevu izjavu smatram hrabrom jer je u prvom delu potkačio vrhušku kluba i znajući kako stvari funkcionišu lepo popljuvao, a to što citiraš može da se gleda i kroz tu početnu prizmu. Svakako su njegove reči nakon što je primio 4 komada i nisu nešto što će se pečatiti i koristiti kao unificirani proglas svih navijača Partizana. Okej je da iskritikuješ njegovu izjavu ali nije korektno da sva nezadovoljstva i zahteve Partizanovaca staviš u 5% njegovog frustriranog izlaganja, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Treba pitati Duljaja sto je oterao Aleksica, kao i Stanojevica sto je oterao Vlahovica i Mircetica. Kod Popovica se vec Partizan nije puno pitao, ali ova deca su htela da ostanu, samo im je receno da nemaju kvalitet za prvi tim i da ako nadju klub za 50/50 mogu da idu. Ponovicu, meni je stvarno neverovatno da su Aleksic i Mircetic pusteni, jer su momci odskakali u tom godistu za tri koplja u odnosu na sve druge iz Partizanovog 05. Ajde Vlahovic je bio u 04, imao si tu i Bazdara i Petkovica koji su bili bolji od njega u tom uzrastu, ali ovi su maltene poklonjeni Radnickom.

 

Dobri su Ugresic, Alilovic i Jovanovic iz 06, kao i Simic, Kostic i Bajramovic iz 07. I taj Ugresic je bio blizu da ode, mislim u TSC, ali ne znam sta se izjalovilo.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Markoss said:

Treba pitati Duljaja sto je oterao Aleksica, kao i Stanojevica sto je oterao Vlahovica i Mircetica.

 

Ne mora niko da ih pita, evo mozzart je to odgonetnuo:

 

Quote

Milorad Vučelić i Miloš Vazura su poslovnim potezima unakazili Partizan i doveli ga do nivoa maltene amaterskog kluba. Dokazano, između ostalog, i na primerima mladih igrača, koji mesto traže u drugim sredinama.

Tako je letos Milan Aleksić, posle samo jedne sezone u kragujevačkom Radničkom, prodat Sanderlendu za 3.500.000 evra, a pre godinu dana je stigao besplatno na „Čika Daču“, jer u Humskoj na njega nisu računali. Sličnom stazom krenuo je Bogdan Mirčetić...

 

Ljudima kao što su milorad vučelić i miloš vazura želim bukvalno sve najgore u životu, to su spodobe nivoa gorana vesića i terze, ali to ko od mladih igrača dobija šansu je stvar sportskog sektora tj. glavnog trenera prvog tima najviše. Vidim da je otpušten direktor omladinske škole, ali taj čovek je jedini nešto i radio, napravili igrača koji je sa 19 godina otišao u tim koji je na putu da se vrati u EPL.

 

Tu je bio i ovaj mali Matija Popović, ne znam tačno šta se tu izdešavalo, vidim da je u Napoliju sad.

 

Mirčetić nije imao mesta pored moćnih igrača kao što su nezainteresovani Severina i Kalulu

Link to comment
Share on other sites

Mihajlo Petković kaže da je oprostio 400k za čiste papire. Eto odgovora, mi smo time čak i zaradili. Kao.

 

Pisalo se za Popovića da tu nije bilo šanse da ostane u klubu jer su i roditelji nenormalni. Što se tiče ostalih nabrojanih, muljanje 1/1.

Neki trač se širi po netu da su svi nabrojani odlasci, tj. teranja mladih igrača deo šeme u koju su upetljani i likovi iz omladinske škole i da svako u lancu dobija procenat od kasnijih prodaja iz Napretka, Radničkog i drugih klubova. Isto tako, ne verujem da svi dovedeni igrači zaista primaju velike plate, ko zna ko se sve tu ugradio.

 

Koja je tu uloga Duljaja, Stanoja i saradnika voleo bih da znam. Prvi primer je neforsiranje Stjepanovića. Možda nije neki talenat ali kakve sve klocnr guramo na ta mesta ne bismo ništa izgubili da dobije šansu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Mihajlo Petković kaže da je oprostio 400k za čiste papire. Eto odgovora, mi smo time čak i zaradili. Kao.

 

Pisalo se za Popovića da tu nije bilo šanse da ostane u klubu jer su i roditelji nenormalni. Što se tiče ostalih nabrojanih, muljanje 1/1.

Neki trač se širi po netu da su svi nabrojani odlasci, tj. teranja mladih igrača deo šeme u koju su upetljani i likovi iz omladinske škole i da svako u lancu dobija procenat od kasnijih prodaja iz Napretka, Radničkog i drugih klubova. Isto tako, ne verujem da svi dovedeni igrači zaista primaju velike plate, ko zna ko se sve tu ugradio.

 

Koja je tu uloga Duljaja, Stanoja i saradnika voleo bih da znam. Prvi primer je neforsiranje Stjepanovića. Možda nije neki talenat ali kakve sve klocnr guramo na ta mesta ne bismo ništa izgubili da dobije šansu.

Kako Partizan uopšte može da duguje 400 hiljada igracu kao sto je Mihajlo Petković. Jel nije dobio dinar od Partizana ili je normalno da mlad igrač prosečnog talenta zaradjuje stotine hiljada evra godišnje? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajd ok, dali su mu 140k godisnje. Nije to puno za igraca ako se proceni da je talenat. Ali malo mi ovo cudno da mu Napredak daje vise od toga. Logicno je da daje cim oprasta i stara dugovanja. Znqci Napredak daje 200+k po sezoni za igraca koji 2 godine nije igrao i za koga ne znas kako ce se pokazati?! Bas cudno.

Link to comment
Share on other sites

Ne mora da znači da mu daje više. On je oprostio da bi otišao i igrao kako bi sutra otišao negde za veće pare a ne da sačeka tih 400k jednog lepog dana a da mu u međuvremenu propadne karijera.

 

Ukratko, makar 50k od Napretka uz šansu za igranje i dalju prodaju mu više znače.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Mihajlo Petković kaže da je oprostio 400k za čiste papire. Eto odgovora, mi smo time čak i zaradili. Kao.

 

Pisalo se za Popovića da tu nije bilo šanse da ostane u klubu jer su i roditelji nenormalni. Što se tiče ostalih nabrojanih, muljanje 1/1.

Neki trač se širi po netu da su svi nabrojani odlasci, tj. teranja mladih igrača deo šeme u koju su upetljani i likovi iz omladinske škole i da svako u lancu dobija procenat od kasnijih prodaja iz Napretka, Radničkog i drugih klubova. Isto tako, ne verujem da svi dovedeni igrači zaista primaju velike plate, ko zna ko se sve tu ugradio.

 

Koja je tu uloga Duljaja, Stanoja i saradnika voleo bih da znam. Prvi primer je neforsiranje Stjepanovića. Možda nije neki talenat ali kakve sve klocnr guramo na ta mesta ne bismo ništa izgubili da dobije šansu.

 

Popoviću, Vlahoviću i Mihajloviću je menadžer Stojadinović, i sad je priča kako su sva trojica u istom trenutku bili terani/puštani iz kluba. Puko tal, pukla obećanja...

 

54 minutes ago, Milko Miller said:

Kako Partizan uopšte može da duguje 400 hiljada igracu kao sto je Mihajlo Petković. Jel nije dobio dinar od Partizana ili je normalno da mlad igrač prosečnog talenta zaradjuje stotine hiljada evra godišnje? 

 

400k je nekih 140k zapravo dugovanja, ostalo je ostatak ugovora koji je valjda bio višegodišnji. Baš sjajan posao prilikom rastanka.

 

32 minutes ago, deez nuts. said:

Jos jedan koji se nikad nece vratiti u domaci fudbal, jedino ako je ponuda dobra. 

 

Još jedan koji gladi brk i naslađuje se licimurstvu domaćih trenera, znajući da sredina za koju su rekli da se neće vraćati, je okorela SNS mafijevština. Bolje da se sladimo licimurnim trenerima nego razmislimo zašto apsolutno svaki trener koji nije na ugovorenoj sisi saveza ili iz našeg šampiona, naše Crvene zvezde, vidi ovu sredinu baš onakvom kakva jeste.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne mora da znači da mu daje više. On je oprostio da bi otišao i igrao kako bi sutra otišao negde za veće pare a ne da sačeka tih 400k jednog lepog dana a da mu u međuvremenu propadne karijera.

 

Ukratko, makar 50k od Napretka uz šansu za igranje i dalju prodaju mu više znače.

Da je to tako jednostavno. Sta ako sutra (ne daj boze) dozivi neku povredu koja ga udalji mesecima od terena?! Ne bude igrao ili slabo bude igrao. Saceka 2026, kraj ugovora I nema ponuda. U svakom trenutku se gleda da se dobije sto bolji ugovor. Sumnjam da je finansijski dobio losiji ugovor u Napretku, samo je ovde bonus da ce igrati vise.

Konkretno za njega, nije mi delovao kao neki prospekt. Ono malo sto je igrao za prvi tim me nije odusevilo. Ok, imao je tek 18 leta. Posle ga nisam gledao u Pazaru.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charles De Ketelaere said:

Bolje da se sladimo licimurnim trenerima nego razmislimo zašto apsolutno svaki trener koji nije na ugovorenoj sisi saveza ili iz našeg šampiona, naše Crvene zvezde, vidi ovu sredinu baš onakvom kakva jeste.

Misliš, apsolutno svaki domaći trener (osim tih nekoliko, ili nekoliko desetina, svejedno, sa sise saveza ili iz našeg šampiona) je častan i ispravan, percipira stvari na pravi način i radio bi kako treba, bez talova i kombinacija, samo da ga sila ne sputava?

Ako je tako - mi i nemamo problem, sns ekipa će jednom (pre ili kasnije) biti prošlost, a onda će med i mleko poteći u potocima, kad dođu na red ovi što gledaju otvorenih očiju.

Ili je bliže istini da ovi koji su na sisi i u našem šampionu ćute jer su podmireni, a ovi drugi (što vide ovu sredinu onakvom kakva jeste) grakću jer nisu podmireni?

Ipak glasam da je u pitanju opcija dva, uz ogradu da možda i grešim ili da te nisam dobro razumeo.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MarioKempes said:

Misliš, apsolutno svaki domaći trener (osim tih nekoliko, ili nekoliko desetina, svejedno, sa sise saveza ili iz našeg šampiona) je častan i ispravan, percipira stvari na pravi način i radio bi kako treba, bez talova i kombinacija, samo da ga sila ne sputava?

Ako je tako - mi i nemamo problem, sns ekipa će jednom (pre ili kasnije) biti prošlost, a onda će med i mleko poteći u potocima, kad dođu na red ovi što gledaju otvorenih očiju.

Ili je bliže istini da ovi koji su na sisi i u našem šampionu ćute jer su podmireni, a ovi drugi (što vide ovu sredinu onakvom kakva jeste) grakću jer nisu podmireni?

Ipak glasam da je u pitanju opcija dva, uz ogradu da možda i grešim ili da te nisam dobro razumeo.

 

Ako ne iskonstruišeš pitanje sa ili ili, možda otvoriš prostor za nešto kompleksnije poimanje stvari.

Recimo, Marko Nikolić sigurno nije graktao jer nije podmiren, a tvojom konstrukcijom možemo zaključiti da ili grakće jer nije podmiren, ili je Majka Tereza koja raskrinkava SNS talove.

Proširi se malo.

Edited by Charles De Ketelaere
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Charles De Ketelaere said:

 

Ako ne iskonstruišeš pitanje sa ili ili, možda otvoriš prostor za nešto kompleksnije poimanje stvari.

Recimo, Marko Nikolić sigurno nije graktao jer nije podmiren, a tvojom konstrukcijom možemo zaključiti da ili grakće jer nije podmiren, ili je Majka Tereza koja raskrinkava SNS talove.

Proširi se malo.

E, ako je Marko Nikolić rekao onda sve ok, on je nesporni reper za objektivnost u komentarisanju Partizana, Zvezde i domaćeg fudbala, nemam više pitanja:)))

Ostaj mi širok i kompleksan, u zdravlju i veselju...

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MarioKempes said:

E, ako je Marko Nikolić rekao onda sve ok, on je nesporni reper za objektivnost u komentarisanju Partizana, Zvezde i domaćeg fudbala, nemam više pitanja:)))


Znači Majka Tereza. Ok. 

 

2 hours ago, MarioKempes said:

Ostaj mi širok i kompleksan, u zdravlju i veselju...

 
Budi dobar, voljan sam i sledeći put da razbucam a šta ćemo sa i ako je kurta onda je murta whataboutizme

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...