Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Nece se pretjerano usrecit ekipa koja njega bude gurala kao klasicnog desnog beka. On je kod Pepa procvjetao kad ga je ovaj gurnuo na neku hibridnu poziciju dodatnog veznjaka pa je bio bek samo na papiru. U toj roli je genijalan al pitanje je u kakvoj roli on Bayernu treba. 

Ne znam u kojoj roli im treba ali mogu reci da onaj mali Stanisic je drvo neopevano. Gledao ga sad sa Ajntrahtom, decko ne umije da doda pas od 2 metra, sve neprecizno, nesigurno. 

Nisam ga nesto gledao, vidim da je ponikao u Bajernu pa ne vjerujem da je trema vec odusustvo kvaliteta. 

Imajuci u vidu da ne racunaju na Pavarda ovo je pametan potez Bajerna. 

 

Ipak moram reci i da se mora zestoko raditi sa Daviesom koji je umislio da je Messi, lik ne dodaje loptu vec ulazi non stop u driblinge tako da ako zatreba moze i tu Bajern koristiti Cancela.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sasha arsenal said:

Gvardiola ima neke svoje razloge zbog kojih mu je Kanselo višak,Dijas i Foden na klupi....to samo on može da razume.Možda je u pitanju zalaganje na treningu ili nešto slično.

Ma filozof. Zato mi i drago kad dobije po usima. Radi on ovo vec godinama. Radio sa Sterlingom, Jesusom, Mahrezom, Gundoganom a evo sad Cancelo, Dias, Foden. Isto je takoni u Bajernu pametovao

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

@alpaka Bereta Sidakakav god da je (a mislim da je jako dobar igrac) koplje je (mozda i dva) iznad igraca koje Junajted ima na poziciji desnog beka.. Svakako odlican posao Bajerna,a Pep izgleda poceo da uzima losu robu..nemam drugo objasnjenje za seriju poteza..(mada je zapravo ovo na sta Miki ukazuje^)


Ja bih prije rekao da je tu nesto puklo izmedju Pepa i njega. Cancelo je bukvalno savrsen bek za ovo sto Pep trazi od svojih bekova. Kao klasican bek koji pokriva svoju stranu, daje sirinu u napadu i donosi dodatnu kreaciju sa strane on nije neka aman elita al u ovoj roli nekog dodatnog veznjaka sto je kod Pepa igrao mu nema ravnog. Nema sanse da bi ga Pep tek tako pustio da nema nesto u pozadini u njihovom medjusobnom odnosu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Ja bih prije rekao da je tu nesto puklo izmedju Pepa i njega. Cancelo je bukvalno savrsen bek za ovo sto Pep trazi od svojih bekova. Kao klasican bek koji pokriva svoju stranu, daje sirinu u napadu i donosi dodatnu kreaciju sa strane on nije neka aman elita al u ovoj roli nekog dodatnog veznjaka sto je kod Pepa igrao mu nema ravnog. Nema sanse da bi ga Pep tek tako pustio da nema nesto u pozadini u njihovom medjusobnom odnosu. 

Vrlo moguce.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, McLeod said:

Zorzinjo u Arsenalu i zvanicno, ocigledno se odustalo od Kaiseda. Ne znam, pogotovo sto vec imamo iskustva sa Celsijevim skartom, ja nisam bio njegov fan ni kad je igrao onu najbolju sezonu.

Odlicno ce se uklopiti u Arsenalu, dobijate dobru rotaciju i ovo znaci all in po titulu. 

Link to comment
Share on other sites

I meni se cini da ce se odlicno uklopiti. Nadajmo se samo da ce Jorginho ispratiti da bude u pravoj formi fizicki. Ali kako je samo Edu (ako se ne varam, to je covjek zaduzen za transfere Arsenala) ovo realizovao, bas je sve brzo uradjeno. Jorginho je taj tip igraca, vjerovatno, koji voli Arteta a i prilicno je iskusan u EPL-u.

 

Ali jos jednom, ovaj Edu je izgleda bas pravi covjek na pravom mjestu. Iznalazi rjesenja ako prva opcija nije dostupna, postavljena su pravila da se ne ide u nadmetanje sa preplacivanjem itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Primetio sam generalno svuda u Srbiji, ali pogotovu u kk i fk Partizanu, da se nevidjeno pluju domaci igraci, izgleda da evropljaninima nasi igraci valjaju

 

Iz Partizana su otisli, sto je dobro, jer sansu ne bi dobili:

 

spski levi bek koji igra za Sloveniju Obric 2006(vrv slicna prica kao i Kerkez ili Marusic, uzeli pasos da bi se prodali i tako izgubismo 3 beka, a kukao kako nemamo leve i desne bekove) i Vlahovic 2004 u Atalantu(kao i prezimenjak proteran iz kluba) vrv za dzabe, iki nesto sitno

Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2023 at 12:57 PM, kendrick said:

Slazem se da je Mandzukic generalno bolji igrac od Mitra, ali je pritom i donosio dosta nekih kvaliteta koje Mitar nema, recimo ta igra na krilu gde je umeo da obesmisli protivnicke bekove. Mitar je poprilicno zakucan za centralnog napadaca, sem kada juri centarsut pa se zalomi na Trentu npr. kao u otvaranju PL sezone.

 

Ima malo i do okolnosti, Mandzukic je u idealnom trenutku prepoznat kao dobro prelazno resenje Bajerna, imao je elitne kvalitete pressing napadaca sto u tom trenutku osim Diega Coste nije imao veliki broj igraca u ligama petice. Reklo bi se da se nasao na pravom mestu u pravo vreme, kada su svi njegovi kvaliteti postali nesto sto se itekako ceni kod napadaca. Da se kojim slucajem zalomio 6-7 godina ranije u svom prajmu, poprilicno sam siguran da ne bi napravio bas ovakvu karijeru, na stranu njegov suvi kvalitet. Odlicne dve sezone u timu Bajerna, odnosno dokazivanje na najvisem nivou je ipak nesto sto Mitar nema, tako da kapiram neku skepsu velikih ekipa, iako zaista mislim da nije igrac samo za ove mid-tier PL ekipe.

Mandzukic ima i mnogo funckionalniji set skill-ova od Mitrovica (za vece ekipe), nego je i sam bolji fudbaler, overall.
Mandzukic je dobar igrac. Posotji razlog sto je igrao bitne uloge i u Bayernu i u Juventusu.

Zna on fudbala, nije on samo nekakav agresivni i snalazljivi riljac. Samo je lik bio svestan da mora da se fokusira na druge stvari u svojoj igri da bi mogao da igra na visokom nivou.
Bio je on malo poput Persie-a kad se pojavio u Dinamu. Samo sto bi uvek bio mnogo slabija verzija RVP-a da je pokusavao da bude samo to.
 

On 1/30/2023 at 4:22 PM, alpaka Bereta Sida said:

Nece se pretjerano usrecit ekipa koja njega bude gurala kao klasicnog desnog beka. On je kod Pepa procvjetao kad ga je ovaj gurnuo na neku hibridnu poziciju dodatnog veznjaka pa je bio bek samo na papiru. U toj roli je genijalan al pitanje je u kakvoj roli on Bayernu treba. 

 

20 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Ja bih prije rekao da je tu nesto puklo izmedju Pepa i njega. Cancelo je bukvalno savrsen bek za ovo sto Pep trazi od svojih bekova. Kao klasican bek koji pokriva svoju stranu, daje sirinu u napadu i donosi dodatnu kreaciju sa strane on nije neka aman elita al u ovoj roli nekog dodatnog veznjaka sto je kod Pepa igrao mu nema ravnog. Nema sanse da bi ga Pep tek tako pustio da nema nesto u pozadini u njihovom medjusobnom odnosu. 

Pep-ova igra sa bekovma je vec izvaljena, i postavljen je blueprint. Evo Utd - City, ETH je postavio igru sa 3 visoko i totalno ispoljio probleme sa tom Pep-ovom upotrebom bekova. Bas mi je zapalo za oko, pa sam trazio po internetu, i neko se nasao dokon da napravi klip za yt, bas za to. Walker je korektor i zbog brzine i nekih stoperskih kvaliteta, Pep-ga voli i moze da gura to. Cancelo vec gubi smisao.
Mislim da samo na vreme zeli da koriguje to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...