Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

29 minutes ago, Bugl Khan said:

Nebitno. Na bolje se lako navići. Složit ćemo se da je rasprava di je život (apsolutno svaki segment) za nogometaša bolji, u Manchesteru ili Madridu/Barceloni, besmislena.

To si se ti sam sa sobom slozio. Gledas iz svoje perspektive samo. On je navikao i na kisu i na losije vreme, a koliko je zeljan jakog sunca onako bledunjav, pitanje je. Drugaciji je to sklop ljudi. Dijametralno su suprotni u odnosu na Spance.

 

Mozda ce on nekada i preci u Barsu ili Real, ali pricati o tome posle par meseci nakon prelaska u Siti je mlacenje prazne slame. Da je hteo, mogao je jos letos da predje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lav93 said:

To si se ti sam sa sobom slozio. Gledas iz svoje perspektive samo. On je navikao i na kisu i na losije vreme, a koliko je zeljan jakog sunca onako bledunjav, pitanje je. Drugaciji je to sklop ljudi. Dijametralno su suprotni u odnosu na Spance.

 

Mozda ce on nekada i preci u Barsu ili Real, ali pricati o tome posle par meseci nakon prelaska u Siti je mlacenje prazne slame. Da je hteo, mogao je jos letos da predje...

Moguće. Priznajem da ne mogu biti siguran da bi više volio život, hranu, arhitekturu i sunce Madrida i Barcelone (tu dodamo i more) od kiše i sivila Manchestera. 

Lupio sam, onako, bez veze. Jer kad igrači po završetku karijere navode gradove gdje im je bilo najljepše, Manchester je uvijek tu negdje, pri vrhu liste.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisi lupio bez veze, ali mi pricamo iz svoje vizure, a pogotovo mladjim generacijama je to poslednja rupa na svirali. Off topic - sestra mi je zivela u Bergenu nekoliko godina koje je jedno od najkisovitijih gradova u Evropi. Njoj nikad nije smetalo posto je i ovde uglavnom preferirala setnje po kisi, njenom muzu smeta al kad pomenes to Norvezanima gledaju te belo. Zavisi od osobe do osobe, ali ako bih morao da se kladim o Halandovim preferiranim mestima/zemljama za zivot, da je potpuno suprotan balkansko/mediteransko/brazilskim poimanjima. Cak bih isao toliko daleko da kazem da mnogo sunca i toplo vreme je minus za njega, a ne plus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

Moguće. Priznajem da ne mogu biti siguran da bi više volio život, hranu, arhitekturu i sunce Madrida i Barcelone (tu dodamo i more) od kiše i sivila Manchestera. 

Lupio sam, onako, bez veze. Jer kad igrači po završetku karijere navode gradove gdje im je bilo najljepše, Manchester je uvijek tu negdje, pri vrhu liste.

 

Ima mnogo drugih gradova u Evropi lepsih od Madrida ili Barcelone, ne znam sta se toliko uhvatili toga.

 

Kako god, era dominacije Barcelone/Reala je prosla, ovo sto rade je samo batrganje, kao sto je davno prosla era Juvea, Milana i Intera. Svako ko iole vredi ce zeleti da igra u PL, tu je najbolji fudbal, najbolja liga na svetu, tu su najbolji igraci. Moze Real da uzme jos 10 LS zaredom, prvenstvo Spanije je penzionersko u odnosu na PL.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

Ima mnogo drugih gradova u Evropi lepsih od Madrida ili Barcelone, ne znam sta se toliko uhvatili toga.

 

Kako god, era dominacije Barcelone/Reala je prosla, ovo sto rade je samo batrganje, kao sto je davno prosla era Juvea, Milana i Intera. Svako ko iole vredi ce zeleti da igra u PL, tu je najbolji fudbal, najbolja liga na svetu, tu su najbolji igraci. Moze Real da uzme jos 10 LS zaredom, prvenstvo Spanije je penzionersko u odnosu na PL.

Imaju li ti ljepsi gradovi u Evropi klubove statusa Barselone a posebno Reala? 

 

Era dominacije prosla? Ja kod Reala vidim 4,5 buducih igraca svetske klase kao sto su Vinicius, Valverde, Kamavinga, Tchouameni. Na to ce dovesti klasu kakav je Mbappe ili Haaland. Nesto mi ne djeuje da je proslo to vrijeme. 

Kod Barse vidim malog Gavija, Fatija a posebno Pedrija koji je vec sada sami vrh veznjaka. Jedini mindfuck potez Barse mi je da je FDJ rezerva, decko je predobar igrac. 

 

E sad reci mi koji su to najbolji igraci na svijetu u PL? City od poslednjih 5, 4 puta sampion i ove sezone veliki favorit. 

To sto je najpopularnija ne znaci i najbolja. 

I to kazem kao fan PL i Utd, uvijek sam joj davao prima. I kad je Serija A bila najjaca pa Primera, za mene je PL uvijek bila no1. 

 

Sto su rekli, Haaland daje u ligi farmera golove. Dodje u tu PL i daje vise nego ikad. Da nije sad PL farmerska liga? Svakako sa kvalitetom odbrana i stopera je medju najgorim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Nisi lupio bez veze, ali mi pricamo iz svoje vizure, a pogotovo mladjim generacijama je to poslednja rupa na svirali. Off topic - sestra mi je zivela u Bergenu nekoliko godina koje je jedno od najkisovitijih gradova u Evropi. Njoj nikad nije smetalo posto je i ovde uglavnom preferirala setnje po kisi, njenom muzu smeta al kad pomenes to Norvezanima gledaju te belo. Zavisi od osobe do osobe, ali ako bih morao da se kladim o Halandovim preferiranim mestima/zemljama za zivot, da je potpuno suprotan balkansko/mediteransko/brazilskim poimanjima. Cak bih isao toliko daleko da kazem da mnogo sunca i toplo vreme je minus za njega, a ne plus.

Da, ali mi iz naše vizure znamo kako izgleda pol godine jednog, a kako pol godine drugog.

Ja baš mislim da bi na odmor radije na Tenerife nego u Vigo. Al kao što kažeš, ne možemo znat.

A ovo što se tiče sestre i muža, "obični" ljudi su ipak skroz druga kategorija.

6 hours ago, goldberg said:

 

Ima mnogo drugih gradova u Evropi lepsih od Madrida ili Barcelone, ne znam sta se toliko uhvatili toga.

 

Kako god, era dominacije Barcelone/Reala je prosla, ovo sto rade je samo batrganje, kao sto je davno prosla era Juvea, Milana i Intera. Svako ko iole vredi ce zeleti da igra u PL, tu je najbolji fudbal, najbolja liga na svetu, tu su najbolji igraci. Moze Real da uzme jos 10 LS zaredom, prvenstvo Spanije je penzionersko u odnosu na PL.

Ne znam puno ljepših gradova od Barcelone. A vrijeme Reala je prošlo kako točno? Po kojim kriterijima?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Bugl Khan said:

Moguće. Priznajem da ne mogu biti siguran da bi više volio život, hranu, arhitekturu i sunce Madrida i Barcelone (tu dodamo i more) od kiše i sivila Manchestera. 

Lupio sam, onako, bez veze. Jer kad igrači po završetku karijere navode gradove gdje im je bilo najljepše, Manchester je uvijek tu negdje, pri vrhu liste.

Umesto prosipanja sarkazma, idi malo do Norveske ili pricaj sa nasim ljudima koji zive tamo o mentalitetu i nacinu zivota u Norveskoj, pa ces mozda ukapirati.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Lav93 said:

Umesto prosipanja sarkazma, idi malo do Norveske ili pricaj sa nasim ljudima koji zive tamo o mentalitetu i nacinu zivota u Norveskoj, pa ces mozda ukapirati.

Ae za nas koji ne bi da idu do Norveske i nemaju nikog za pitat o zivotu tamo i mentalitetu, ako mozes da nam objasnis?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, P-51D said:

Malo se to mistifikuje, ta lepota mesta i grada gde se živi. Da je to mnogo bitan faktor najbolji svetski igrači bi igrali u Firenci, Rimu, ili negde u Andaluziji ili Balearima. To postaje faktor kad je sve ostalo tu negde, pa može da pretegne na ovu ili onu stranu. 

Slazem se ali u slucaju vrhunskih klubova gdje recimo imas izbor izmedju top klubova Engleske ili sa druge strane Real, Barsu koga ces prije izabrati?

Plate slicne, dobar tim i borba za trofeje zagarantovani? Naravno i da ces biti u prvih 11 odnosno da ti nije prejaka konkurencija pa treba da se boris sa 1-2 igraca bas za to tvoje mjesto a rival ti isto super klasa.

 

Tu izuzimam igrace poput Maldinija, Totija, Skolsa itd koji su tu rodjeni, koji navijaju za taj tim a igrali su u timu koji je konkurisao za sve ( osim ae Totija alo koji je imao duboke korijene u Romi ). 

Te iste igrace je trazio Real, nudili blanko cekove ali sto kaze Skols, zasto bih isao? Igrao sam u vrhunskom klubu, osvajao i igrao sa nevjerovatnim saigracima i pod nevjerovatnim menadzerom i to sve u klubu za koji navijam i koji je udaljen 10km od kuce.

Link to comment
Share on other sites

Plate nisu bas slicne, bar nisu bile ranije. Barselonini ugovori su neverovatni, posto su izasli u javnost kad je bio onaj krah. Naravno da je to glavni parametar, price o velicini kluba i tradiciji i takmicarskim motivima su za malu decu, da ne kazem za navijace.

 

Svi timovi koji su dobili "arapske pare" su vrlo lako i brzo dosli do toga da naprave respektabilne timove u najmanju ruku.

 

Slazem se sa Bokijem, ako je bas 50/50 i imas zenu instagramusu, onda jbg pre ce biti Barselona nego Mancester, ali u 99% slucajeva to ne igra ama bas nikakvu ulogu.

 

Pogotovo ne verujem da je taj parametar na kraj pameti jednom Norvezaninu, pritom mladom i za parametre ljudi u srednjim godinama, "cudnom".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mali off...

 

Kad spomenu Totija, ima jedna anegdota sa njim i Abramovičem. Navodno su se upoznali na nekoj dodeli zlatne lopte ili tako već neka svečanost što ide krajem godine. Pita njega Abramovič, pošto je odbijao unosne Čelzijeve ponude ranije, "Šta ja treba da uradim da bi ti zaigrao za mene". Toti mu odgovara "Kupi Romu"

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Plate nisu bas slicne, bar nisu bile ranije. Barselonini ugovori su neverovatni, posto su izasli u javnost kad je bio onaj krah. Naravno da je to glavni parametar, price o velicini kluba i tradiciji i takmicarskim motivima su za malu decu, da ne kazem za navijace.

 

Svi timovi koji su dobili "arapske pare" su vrlo lako i brzo dosli do toga da naprave respektabilne timove u najmanju ruku.

 

Slazem se sa Bokijem, ako je bas 50/50 i imas zenu instagramusu, onda jbg pre ce biti Barselona nego Mancester, ali u 99% slucajeva to ne igra ama bas nikakvu ulogu.

 

Pogotovo ne verujem da je taj parametar na kraj pameti jednom Norvezaninu, pritom mladom i za parametre ljudi u srednjim godinama, "cudnom".

Evo jedno pitanje onda. Zasto Utd kao velicina od kluba i koji placa najvise u Engleskoj nije bio u mogucnosti da dovede Tonija Krosa, Fabregasa, Bejla. 

Pricamo o ostvarenim igracima u tom trenutku koji mogu da biraju. Zasto su otisli u Real i Barsu? 

 

Arapski klubovi? Kad je Siti kupljen? Koje su njihove akvizicije tada? Od te prve garde doveli Kompanija ( nepoznanicu iz Hamburga ). 

Kad su dosli Aguero, Silva, Jaja kao taj prvi trio od kojeg je sve krenulo? 

Da li su ta 3 u tom trenutku bili svetska klasa ili mladi igraci prepuni talenta? Dobro, Jaja je odbacen od strane Pepa. 

 

PSG kako je kupovao? Cavani i Pastore koji isli za parama. Posle Silva i Ibra jer su im davali basnoslovne novce koje Milan nije mogao da plati

Link to comment
Share on other sites

Pa slicno pitanje mogu i ja da postavim tebi, zasto je fudbaler A izabrao tim X umesto tim Y.

 

Pare, tradicija, takmicarski motivi naravno da postoje. Ali price da ce Toni Kros, rodjen u Grejfsvaldu u Pomeraniji gde je normalna temperatura u sred avgusta tipa 25 stepeni, bas zato sto ne voli klimu u Mancesteru da ode u Madrid su mi bas nekako, ne znam... besmislene?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Zato sto Barselona na kraju nije htela da ga pusti. Prica sa Celsijem je bila jos realnija.

 

Zasto se De Hea nije vratio u Madrid kad je hteo pre pet godina, pa evo ga i dalje cami u Junajtedu?

Barsa je itekako htjela da ga pusti, imala sve dogovoreno sa Utd. Njima je FDJ na 600k+ plati zbog onog odlaganja plate. 

 

DDG je bilo prije 8 sezone odnosno ljeto 2015. Sve dogovoreno ali Real zakasnio sa papirologijom, bukvalno 2 minuta. Real se vise nikad nije vratio po DDG koji je vec krenio da se pakuje iako je dijete Ateltika. Rado je htio da predje u Real. 

Evo City, imaju fenomenalnog menadzera i jak tim koji ke konkurenat, zasto ne dovode nekog igraca Reala ili Barse? Nisu nikad ni pokusali. 

B. Silva je bio na vratima Barse da se realizovao transfer FDJ, sve dogovoreno za 80 miliona  

KDB niko od Reala i Barse nije trazio jer nisu imali potrebe iako je za mene najbolji igrac PL sezonama unazad. 

 

Haalanda kad pokucaju na vrata, City ga moze zadrzati maximum na jos 1 sezonu kao sto je Utd sa Ronaldom koji ke trebao '08 preci ali presao '09.

Lewa je odjavio Engleze samo tako. Pa i PSG, nije htio ni da cuje. Samo Barsa i Barsa a jel Barsa trenutno u top ekipama? Ne.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lav93 said:

Umesto prosipanja sarkazma, idi malo do Norveske ili pricaj sa nasim ljudima koji zive tamo o mentalitetu i nacinu zivota u Norveskoj, pa ces mozda ukapirati.

Sori kolega. Nisam mislio ništa loše. Ispričavam se ako sam te uvrijedio na bilo koji način. Ja se volim zajebavat ovdje malo i ne uzimat sve preozbiljno. Neće se ponoviti. 

Ali volio bi čuti zašto Haaland više voli Manchester nego što bi volio Madrid. Što ga privlači toliko?

1 hour ago, P-51D said:

Malo se to mistifikuje, ta lepota mesta i grada gde se živi. Da je to mnogo bitan faktor najbolji svetski igrači bi igrali u Firenci, Rimu, ili negde u Andaluziji ili Balearima. To postaje faktor kad je sve ostalo tu negde, pa može da pretegne na ovu ili onu stranu. 

Naravno. O tome i pričamo. Pa neće nitko u Espanyol jer je klima bolja nego u Liverpoolu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...