Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

Just now, Miki28 said:

Sve mi djeluje da je u pitanju neki dogovor ljetos izmedju PSG, Reala i Mbappe-a. 

Ako nije, jedina 2 kluba gdje ga vidim a da mogu platiti jesu Utd i Celzi.

 

Nema sanse da PSG i Real imaju ikakav dogovor, Perez i Nasser su nakon Superlige i Mbappe sage u katastrofalnim odnosima. Vec su razni insideri objavili da ga je PSG spreman pustit u bilo koji klub pored Reala al da on navodno hoce Real. Momak je ocito retardiran, ljetos je imao priliku da ga se doceka kao kralja u najvecem klubu svijeta sa prezentacijom kakvu ni Cristiano svojedobno nije imao al mu to nije bilo dovoljno. Licno ga ne bih zelio vidjet u Realu, treba cekati Haalanda 2024. jer je ocito da je on mnogo normalniji od ovog derista. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Haaland se nece dugo zadrzati u EPL, a i Mbappe ako zeli biti na vrhu i stalni konkurent za zlatnu loptu ima samo dva izbora; Real i Barcelona. Ta dva kluba su vrh po svemu i popularniji od citave engleske velike sestorke zajedno. 

Haaland ima klauzulu koja stupa na snagu 2024. 

Sto se tice zlatne lopte, ne slazem se za sve engleske timove. Utd i Liverpul imaju taj pul, posebno Utd da kad ima takvu svetsku klasu od igraca i ima fenomnenalnu sezonu uzme Zlatnu loptu. 

To za Real i Barsu je zavladalo zadnjih 10tak godina zbog Ronaldinja, Mesija i Ronalda. 

Kad je Modric uzeo i sada kad uzme Benzema, PL je imala mozda Salaha i De Brujnea kao konkurente.

6 minutes ago, Drug Crni said:

Posto je Katarski investicioni fond (koji je vlasnik PSG) juce postao jedan od vlasnika Brage (nisam siguran da li vecinski) - mozda Kilijan oproba srecu u portugalskom prvenstvu? :classic_biggrin:

Oko 20% imaju udjela. Jasno ke da ce tamo slati mlade talente da se kale. Pokusavaju da emuliraju Celzi

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam zasto se pise o toj klauzuli Halanda. Imao je i Mesi klauzulu u Barseloni sve vreme pa je otisao tek kad vise nije mogao da prima koliko je mislio da treba. Haland moze da ostane ovde znatno duze, pogotovo ako do te famozne godine Siti osvoji usatog.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Ja ne znam zasto se pise o toj klauzuli Halanda. Imao je i Mesi klauzulu u Barseloni sve vreme pa je otisao tek kad vise nije mogao da prima koliko je mislio da treba. Haland moze da ostane ovde znatno duze, pogotovo ako do te famozne godine Siti osvoji usatog.

Barcelona-Manchester klub i grad.

Nije baš isto 😁

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Barcelona-Manchester klub i grad.

Nije baš isto 😁

Decko je Norvezanin, dobar je njemu i Mancester :D.

 

Ja sam ubedjen da ce on biti u Sitiju dok je tamo i Pep. A sta ce biti posle, milion faktora moze da odluci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

Ja ne znam zasto se pise o toj klauzuli Halanda. Imao je i Mesi klauzulu u Barseloni sve vreme pa je otisao tek kad vise nije mogao da prima koliko je mislio da treba. Haland moze da ostane ovde znatno duze, pogotovo ako do te famozne godine Siti osvoji usatog.

Mozda zato sto je Mesijeva bila preko milijardu € a Haalandova blizu 200 miliona? 

Messi od 13te godine u Barsi, prosao La Masilju i Haaland koji do sada u 22 godini igrao u Norveskoj, Austriji, Njemackoj i sad presao u Englesku. Odlicno poredjenje👍

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

 

Haland uopste ne deluje kao neko ko jurca za mondenskim zivotom. Lik je robot na misiji.

Ma ne mora jurcat za nikakvim životom da bi mu bilo ljepše u Španjolskoj nego u Engleskoj. Možda robot više voli kišu od sunca. Nit je prvi nit zadnji. 

26 minutes ago, Miki28 said:

Mozda zato sto je Mesijeva bila preko milijardu € a Haalandova blizu 200 miliona? 

Messi od 13te godine u Barsi, prosao La Masilju i Haaland koji do sada u 22 godini igrao u Norveskoj, Austriji, Njemackoj i sad presao u Englesku. Odlicno poredjenje👍

I Messi je svake godine tražio novi ugovor i više novaca. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

I Messi je svake godine tražio novi ugovor i više novaca. 

Izmedju ostalog i to. 

Ako Haaland nastavi sa ovakvim igrama, nema trika da se Barsa i Real ne pojave za njega kroz 2-3 godine. Upravo ce im tih godina i trebati novi napadac umesti Lewe, Benzeme.

 

Koliko god City bio jak, pa makar uzeo i taj usati, nikada ali nikada nece biti ni blizu onog sto je Barselona a kamoli Real u svijetu fudbala. 

Jednostavno kad se ti klubovi pojave, rijetkost je da ih odjavi neko a i taj koji ih odjavi mora biti duboko vezan za tim u kojem jeste, recimo Toti. 

 

Jos jedan znak pitanja jeste Pep. Ja ga ne vidim jos dugo na klupi City-a. Ne da ce dobiti otkaz nego da ce sam otici

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Izmedju ostalog i to. 

Ako Haaland nastavi sa ovakvim igrama, nema trika da se Barsa i Real ne pojave za njega kroz 2-3 godine. Upravo ce im tih godina i trebati novi napadac umesti Lewe, Benzeme.

 

Koliko god City bio jak, pa makar uzeo i taj usati, nikada ali nikada nece biti ni blizu onog sto je Barselona a kamoli Real u svijetu fudbala. 

Jednostavno kad se ti klubovi pojave, rijetkost je da ih odjavi neko a i taj koji ih odjavi mora biti duboko vezan za tim u kojem jeste, recimo Toti. 

 

Jos jedan znak pitanja jeste Pep. Ja ga ne vidim jos dugo na klupi City-a. Ne da ce dobiti otkaz nego da ce sam otici

Meni je nejasno kako ljudi to još ne razumiju. Može osvojitić ušatog, 3 EPL u nizu, ako Real plati klauzulu, ode Haaland. 90+% igrača u Real ide na prvu, 5% se možda nešto premišlja, 2% odbije zbog hrpetine para kao Mbappe, i 3% ih je Totti, Maldini, Scholes...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

Imao je i Mesi klauzulu u Barseloni sve vreme pa je otisao tek kad vise nije mogao da prima koliko je mislio da treba.

 

Nije bas situacija za poredjenje. Messi je u Barci bio od djetinstva, fakticki ponikao u tom klubu i postao najbolji igrac svih vremena. On je u Barci svakako vec bio na samom vrhu fudbala, jedini korak naprijed koji je mogao napraviti je da predje u Real, a kao ikona i legenda Barce taj korak je svakako bio nemoguc. Takodjer u Barci je imao jos vece pare od ovih koje ima u PSGu, fakticki je svake godine dobijao novi i poboljsani ugovor. Plus klauzule su u Spaniji obavezne u svakom ugovoru, ova Haalandova je ocito postavljena da bi mogao ici dalje kad osjeti da je odradio svoje u Cityju. Kad/Ako Real ili Barca dodju po njega, City se tu nece pretjerano pitati ako se Haaland bude vodio iskljucivo sportskim motivima. 

Link to comment
Share on other sites

A fudbalski svet je inace isti kao pre 20 godina. Sto najmanje primecuju navijaci Junajteda, koji je i dalje top 5 destinacija u Engleskoj iskljucivo zato sto preplacuju igrace. Sa kompetitivnog stanovista ce ih i Njukasl ubrzo stici a u top 4 odavno nisu. I to ne menja cinjenicu da Real i Barselona jesu top destinacije i ostace tu, pogotovo Real, ali stvarno ne vidim po cemu se to Haland automatski nece zadrzavati. To je nebitno. Klauzula moze biti i 10 miliona, njena visina je potpuno nebitna u danasnjem fudbalu, pogotovo u Sitiju koji se i bitnih igraca odricao bez problema uvek kada hoce da odu. To nije nikakav argument.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bugl Khan said:

Ma ne mora jurcat za nikakvim životom da bi mu bilo ljepše u Španjolskoj nego u Engleskoj. Možda robot više voli kišu od sunca. Nit je prvi nit zadnji. 

I Messi je svake godine tražio novi ugovor i više novaca. 

U Norveskoj je gore vreme nego li u Engleskoj. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...