Jump to content

Wimbledon 2024


Elias

Recommended Posts

Treba naknadno upisati pobede Nadalu i Federeru u H2H dok ih je izbegavao, a oduzeti im po par GS-a dok je bio povređen. Interesantan podatak: da nije bilo te Đokovićeve povrede, Federer bi poslednji slem osvojio 2012.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je verovatno finale sa najmanjim ulogom u novijoj istoriji muskog tenisa. Djokovic je ispisao istoriju, Alkaraz je trenutni sampion. Mozda za nijansu veci pritisak na njemu, jer bi svakako bilo znacajno da odbrani titulu protiv Djokovica, to je statement i legacy builder, ali imace on jako puno vremena da gradi svoj legacy kada Djokovic bude bio u penziji.

 

Ta cinjenica da pritisak i znacaj meca nije u rangu proslogodisnjeg (a i generalno bilo kog drugog) meca bi mozda mogla da nam pruzi lep mec.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cavani said:

 

Ne moze da bude lose sto je stigao do 10. finala na Wimbeldon-u uz 40ak posto sansi da i osvoji turnir, prema kladionicama. 

To sve mesec dana nakon operacije, apsolutno njegov legacy moze samo da raste zbog toga. 

Zato je Novak veliki sampion, jer nema takav gubitnicki mentalitet da odustaje, pogotovo jer je svestan da su mu ostala svega nekoliko slema na ovom nivou.

Ako osvoji bice epski, idemo matori po jos jednu.

Rekao je da nije Vimbldon, ne bi igrao.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Cavani said:

 

Ne moze da bude lose sto je stigao do 10. finala na Wimbeldon-u uz 40ak posto sansi da i osvoji turnir, prema kladionicama. 

To sve mesec dana nakon operacije, apsolutno njegov legacy moze samo da raste zbog toga. 

Zato je Novak veliki sampion, jer nema takav gubitnicki mentalitet da odustaje, pogotovo jer je svestan da su mu ostala svega nekoliko slema na ovom nivou.

Ako osvoji bice epski, idemo matori po jos jednu.

 

Jbg, to jeste tacno iz danasnje perspektive, ali kad Karlos zavrsi karijeru za cca 18 godina, niko se nece secati da je Djoko izasao na teren 3 nedelje od aperacije, nego da je urucio Novaku 3:0 u finalu GSa.

Mislim da ce finale biti prilican antiklimaks, ali verujem da Novak ima malu sansu u kontekstu toga da je imao jedan mec manje da odigra, sto njemu u ovim godinama i nakon povrede znaci ko na zlatan krst.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mister-no said:

Što Viško ne prenosi?

 

Ima nekih problema, ne znam da li su zdravstveni, i u polufinalu ga je menjao Govedarica u jednom setu, pa se vracao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ja ovo gledati, ostaću bez cigara do polovine seta.

4 minutes ago, McLeod said:

 

Ima nekih problema, ne znam da li su zdravstveni, i u polufinalu ga je menjao Govedarica u jednom setu, pa se vracao.

Jesu ali ništa ozbiljno

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 40Wins said:

 

Jbg, to jeste tacno iz danasnje perspektive, ali kad Karlos zavrsi karijeru za cca 18 godina, niko se nece secati da je Djoko izasao na teren 3 nedelje od aperacije, nego da je urucio Novaku 3:0 u finalu GSa.

Mislim da ce finale biti prilican antiklimaks, ali verujem da Novak ima malu sansu u kontekstu toga da je imao jedan mec manje da odigra, sto njemu u ovim godinama i nakon povrede znaci ko na zlatan krst.

Secace se da je igrao finale sa 16 godina mladjim, nece mu to nastetiti sve i da izgubi 3:0. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od igre je veci problem ovo forsiranje izlazaka na mrezu.

 

To ukazuje na dve stvari potencijalno - ili mu se gameplan potpuno raspao u petom minutu meca, ili nije spreman, a nijedna od te dve stvari nije dobra.

 

Losije se krece nego inace, mada na ovom Vimbldonu stvarno nije dobio ni blizu rivala koji bi mogao da ga testira i donekle. Muzeti eventualno u nekim periodima, ali je i taj nivo za par klasa ispod ovoga sto Karlos moze da odigra i kako moze da ubrza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ni Muzeti nije reper, to je mnogo sporiji tenis od ovoga i leži Novaku... Ovde mora da rizikuje, zato i greši mnogo za sad... A i mali servira odlično... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

Jeste da je realno da Novak izgubi ali može sigurno bolje od ovoga što pokazuje dosad.

 

Pitanje je, ako je problem koleno i fizicka sprema. Jednostavno je nedovoljno brz.

 

Ako je fizicki ok, onda ga je Alkaraz iznenadio na pocetku i imamo takticki raspad koji kod njega ne traje dugo, ali nisam siguran da je to u pitanju gledajuci namestanje na udarac i neke udarce koje izvodi.

Link to comment
Share on other sites

Iz mesta su mu udarci manje vise ok, tako da mislim da je pre problem sa kolenom. Cinjenica da ima mnogo vise gresaka iz forhenda takodje upucuje na to.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Ode prvi set. Ne znam, prvo mora da ima mnogo bolji servis i da dobija brze poene u svojim gemovima, da ceka da Alkaraz upadne u svoju tipicnu rupu i ukrade mu neki brejk i onda da se drzi toga, to je jedino moguce kako sada stvari stoje.

 

Alkaraz mora jos vise da gresi, a Novak da sto vise igra na bekhend.

Maltene je vise forhenda izbacio napolje nego sto je pogodio teren do sad.

 

Pokusava da radi to sto sam rekao, ali ako Alkaraz bude potezao ovako bekhend paralelu u kontinuitetu, nece uzeti vise od 8 gemova ukupno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...