Jump to content

Zanimljivosti na OI


Recommended Posts

Nikad video Keirin? 😁

 

Tri kruga biciklisti hvataju zalet u zavetrini motora koji ubrzava postepeno do oko 50 km/h, onda se motor sklanja i idu tri kruga trke.

 

Inače užasno popularan sport u Japanu, jedan od pet za koji je dozvoljeno klađenje. Tu kladionice u Japanu okreću bukvalno milione dolara.

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ras kass said:

 

 

 

Ovaj gospodin je ipak okrenuo igricu:

- preziva se Crnogorac;

- etnički je Italijan;

- takmiči se za Hrvatsku;

- rođen je u Kopru, dakle u Sloveniji.

 

Uzgred, nisam ispratio da li nastupa na ovim Igrama, prethodnih nekoliko OI je surovo izdominirao.

 

FB_IMG_1692890754497.jpg

  • Love 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Contador54 said:

Cuj, da li nastupa? Covek bio barjaktar hrvatske ekspedicije, zajedno sa , ovde zlatnom, Barbarom Matic.

Nisam ispratio. Sjećam se da su na otvaranju Hrvati imali čitav brod za sebe kao prava gospoda, ali nešto nisam ukačio ko je nosio zastavu.

 

Inače sad vidim da je bio sedmi, za njegove standarde loš plasman.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Beonegro said:

Nisam ispratio. Sjećam se da su na otvaranju Hrvati imali čitav brod za sebe kao prava gospoda, ali nešto nisam ukačio ko je nosio zastavu.

 

Inače sad vidim da je bio sedmi, za njegove standarde loš plasman.


Kad su krenuli uspjesi Hrvatske u trapu (imamo dvojicu olimpijskih pobjednika) komentari Srba na portalima su mahom bili - kakav je to sport gađanje glinenih golubova. Ali to je na određeni način elitistički sport gdje sitnice odlučuju i gdje je zadnjih 10-ak godina jako velika konkurencija. Cernogoraz je pogodio 122 od 125 golubova i završio na najgorem, sedmom mjestu (6 najboljih išli u finale). To mu je ujedno i izjednačenje najboljeg rezultata ove sezone. Žao mi je zbog njega baš. Rekao bih da mu je odmoglo to što je bio barjaktar, tamo ostao pokisao do ponoći a već iduće jutro morao ići do 250 km udaljenog Chateaurouxa gdje je idući dan (drugi dan nakon otvaranja) imao kvalifikacije, bez da je uopće imao priliku “osjetiti” streljanu. A to je jako važno za njegov sport. Francuzi uoči Igara nisu dali nikome izvana da “isprobava” uvjete ali su svi ostali (osim ako je netko uz Cernogorza bio barjaktar za svoju zemlju) tamo proveli nekoliko dana i Hrvat je i tu bio u zaostatku. Uostalom, u prvoj seriji od po 25 golubova fulao ih je dva, nakon toga u idućih 100 samo jednoga. Ono što sam uhvatio, Giovanni se nigdje nije bunio ni zbog čega što sam napisao, šutio je i radio i na kraju pomalo debilnog intervjua nakon 7. mjesta nije mogao suspregnuti suze. Još kao zanimljivost da kažem da je do zlata 2012. konobario paralelno da bi preživio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sad gledam SAD-Kina 30:30 u zlatnim medaljama. Na prošlim je SAD dobio Kinu 39-38 u zlatnim medaljama. Ja sam mislio da će oni uzeti najveći deo Ruskih i Japanskih medalja i da će biti na rekordnim ciframa ali izgleda da neće dostići ni cifre iz Tokija. Doduše nisam proverovao koliko je još u ova dva i po dana ostalo medalja. Znam da ameri imaju dosta šansi  u timskim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...