Jump to content

Roland Garros 2019. (26. maj - 9. jun)


Borko

Roland Garros 2019. - ko osvaja  

68 members have voted

  1. 1. Ko osvaja turnir u muskoj konkurenciji?

    • Novak Djokovic
    • Rafael Nadal
    • Rodzer Federer
    • Dominik Tim
    • Aleksandar Zverev
      0
    • Stefanos Cicipas
      0
    • Stanislas Vavrinka
    • Neki Tomas Johanson, od koga to niko ne ocekuje
  2. 2. Ko osvaja turnir u zenskoj konkurenciji?

    • Naomi Osaka
    • Karolina Pliskova
    • Simona Halep
    • Kiki Bertens
    • Andzelik Kerber
    • Petra Kvitova
    • Neki zenski Tomas Johanson


Recommended Posts

2 minutes ago, stray_cat said:

Na osnovu onoga što sam video posle brejka, Novak je samo izašao dok se Tim spremao da servira. Takođe, koliko mogu da procenim, organizatori bi prekidali i nastavljali meč kad god kiša počne i stane. Nakon što je kiša prestala, meč nije bio nastavljen.

I da ne budem pogrešno shvaćen, podržavam prekid, čak i u odnosu na uslove za igru kad su igrali Rođa i Rafa, bilo je gore, nabacali su još šljake (zbog vetra) pa je onda zalili, loptica je na random odskakala gde joj se ćefne. U takvim uslovima, Novak procenio da neće dalje da igra.

 

Pa su odlučili, o istom trošku, da prekinu i ostale mečeve u toku i sve ih pomere za sutra? Ima logike?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stray_cat said:

 

Damage control.

 

Aha. Hoćeš da kažeš da je Novak zapalio, RG to video pa otkazao i ostale mečeve kao damage control, samo da ne bi kaznio Novaka?

 

Ima smisla. Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Novak nije bukvalno samo zapalio, nego im rekao da neće da igra u onakvim uslovima.

Uostalom, videćemo i čućemo šta se desilo (a možda i nećemo).

Mislim, da li je logično da organizatori puste meč Rafe i Federera po onakvim uslovima (najiskrenije mi je bilo žao igrača, naročito Rođe), da bi se kasnije "pokajali" pa rešili da bar Novaku i Timu dozvole da ga odigraju u iole normalnim uslovima, time što će da pomere meč za sutra?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li stvarno mislite da čovek, kojeg dobar deo foruma proglašava GOATom, stvarno nema uticaj u svetu tenisa i ne samo tenisa jer je često u poslovnim vezama sa francuskim sponzorima da ne može da usmeri stvari u nekom pravcu?

 

Ne da odluči, ali da pogura da se ode u pravcu neke odluke.

Edited by CheshireCat
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Za danas smo gotovi, jos 840 do cilja :lol_2:

 

U jbt...ja bio ubedjen da je granica ispod 4000

 

Pa kad je bre taj rekord postavljen? Sta je bilo toliko posebno na tom slemu?

Link to comment
Share on other sites

Nego meni se namece logicno pitanje (ne znam da li je iko pitao)....zasto bi Novak "bjezao" s terena (ili ta odluka donesena pod njegovim pritiskom) a da to nije odluka organizatora? Neko ce reci da se sabere..on je u zaostatku za Timom...a i da pobjedi nema odmora prije finala? Medjedja usluga sto bi se reklo...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoe Bg said:

Za danas smo gotovi, jos 840 do cilja :lol_2:

 

A samo je Borko vjerovao otpočetka :classic_biggrin:

Just now, NMX said:

 

U jbt...ja bio ubedjen da je granica ispod 4000

 

Pa kad je bre taj rekord postavljen? Sta je bilo toliko posebno na tom slemu?

 

Novak ga nije osvojio nakon što je prvi put u sezoni poražen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

 

U jbt...ja bio ubedjen da je granica ispod 4000

 

Pa kad je bre taj rekord postavljen? Sta je bilo toliko posebno na tom slemu?

Pogledaj novi avatar od Ciao :classic_laugh: plus se odvojio deo foruma i otisao na avangardu. Burno doba :classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

Mislim da Novak nije bukvalno samo zapalio, nego im rekao da neće da igra u onakvim uslovima.

Uostalom, videćemo i čućemo šta se desilo (a možda i nećemo).

Mislim, da li je logično da organizatori puste meč Rafe i Federera po onakvim uslovima (najiskrenije mi je bilo žao igrača, naročito Rođe), da bi se kasnije "pokajali" pa rešili da bar Novaku i Timu dozvole da ga odigraju u iole normalnim uslovima, time što će da pomere meč za sutra?

 

Pa vreme se pogorsalo u odnosu na Fedal mec. Navratilova je takodje pricala o tome u prenosu (kako je izaslla na trenutak iz kabine i za malo vetar da je odnese) i kako su uslovi nemoguci za igru.

Udari vetra su od 20-30km/h porasli do 50-60km/h (prema onom sajtu windy) od Fedal meca do Novak-Tim meca. Imali smo kisobrane koji su leteli po tribinama, oborene saksije s onim "fikusima"... To definitivno nisu bezbedni uslovi ni za igrace ni za publiku.

 

Edited by wwww
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

Pa i sutra je lose sto se tice vetra 

Pa ako ne bude uskova za igru onda ce i sutra odloziti (nece valjda dovoditi u pitanje bezbednst publike, igraca i svih ostalih na terenu - neko bi mogao da ih tuzi ako se nesto desi).

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...