Jump to content

Roland Garros 2019. (26. maj - 9. jun)


Borko

Roland Garros 2019. - ko osvaja  

68 members have voted

  1. 1. Ko osvaja turnir u muskoj konkurenciji?

    • Novak Djokovic
    • Rafael Nadal
    • Rodzer Federer
    • Dominik Tim
    • Aleksandar Zverev
      0
    • Stefanos Cicipas
      0
    • Stanislas Vavrinka
    • Neki Tomas Johanson, od koga to niko ne ocekuje
  2. 2. Ko osvaja turnir u zenskoj konkurenciji?

    • Naomi Osaka
    • Karolina Pliskova
    • Simona Halep
    • Kiki Bertens
    • Andzelik Kerber
    • Petra Kvitova
    • Neki zenski Tomas Johanson


Recommended Posts

Pa jeste se vreme pogoršalo, ali se nije pogoršalo na 1-3 u drugom setu, već mnogo ranije u meču. Bila ona visoka loptica koju je Tim poslao u aut, a vetar je vratio u teren.

Mislim (a možda i grešim), da Novak nije presekao, organizatori bi bili u fazonu, e stala kiša, aj još malo da igrate, pa ćemo pauzu ako vetar bude prejak, pa ćemo nastavljati (i nastavljati...)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, momohyoideus said:

Sutra bi trebalo, bar tako meteo sluzbe predvidjaju, da budu slicni uslovi kao tokom Fedal meca.

 

To je opet jak vetar, kako li ce nezni Nolence to da prezivi :classic_sad:

 

pa da, sad mi je jasno zasto je pobegao, koliko je mrsav, plasio je da ga ne oduva, a nigde drveta da zagrli :classic_biggrin:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stray_cat said:

Pa jeste se vreme pogoršalo, ali se nije pogoršalo na 1-3 u drugom setu, već mnogo ranije u meču. Bila ona visoka loptica koju je Tim poslao u aut, a vetar je vratio u teren.

Mislim (a možda i grešim), da Novak nije presekao, organizatori bi bili u fazonu, e stala kiša, aj još malo da igrate, pa ćemo pauzu ako vetar bude prejak, pa ćemo nastavljati (i nastavljati...)

Pa na 1-3 u 3. setu je poceo dodatno i pljusak. Potom su videli na radaru da dolazi neka zesca oluja i morali su da donesu odluku: da cimaju igrace i publiku s prekidima da se odigra jos efektivno nekih pola sata pa da se sutra i onako mec mora zavrsiti ili da sve prekinu ranije pa da onda igraci (manje izmaltretirani) mogu da se vrate na teren ranije sutra (u 12).

Videcemo kako ce sve ovo proci sutra, ali definitivno Rafa ima ogromnu prednost (pored toga sto je kralj sljake) nad bilo kim iz ovog SF.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Boxy said:

 

To je opet jak vetar, kako li ce nezni Nolence to da prezivi :classic_sad:

 

pa da, sad mi je jasno zasto je pobegao, koliko je mrsav, plasio je da ga ne oduva, a nigde drveta da zagrli :classic_biggrin:

Boli Rafino bambusanje a? :wicked:
Peckanje na stranu....mislim da je osnovni razlog prekida strah za sigurnost. Vec su pocele da lete stvari po tribinama i terenu...a znamo kako ide sa osiguranjem...
Sve ovo ide na ruku Rafi...ne njegovom voljom ili sta znam cim. A Novaku i Timu je ovo samo otezavajuci faktor. 

Edited by wrecktangle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wrecktangle said:

Boli Rafino bambusanje a? :wicked:

 

Ovo danas?

Ali bas ne, najbitnije da je zdrav i da zdrav ulazi u najbitniji deo sezone, ovi revijalnitm  turniri me ne zanimaju :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Quote

“Nema nikakvo pravilo za vetar. Ne mogu to da razumem, u ovakvim uslovima nema smisla igrati“, rekla mi je Martina Navratilova u liftu dok smo se zajedno peli na meč Đoković – Tim. Ja na treći sprat na medijsku tribinu, ona na četvrti u komentatorsku kabinu.

“Izašla sam napolje na pauzi i vetar me je umalo prevrnuo. Nikada se ni ne igra po ovakvom vremenu jer je previše vetrovito da bi se i treniralo – nema svrhe“, rekla je legendarna Navratilova kasnije u prenosu.

http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a289035-Prohujalo-s-Migelom-Da-li-ce-vetar-odneti-Nole-Slem.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

L'Équipe:Roland Garros: Why the Thiem-Djokovic match was stopped despite a blue sky. https://www.lequipe.fr/Tennis/Infos/Roland-garros-pourquoi-la-demie-novak-djokovic-dominic-thiem-a-ete-interrompue-alors-qu-il-ne-pleut-pas/1027199

Tournament supervisor Wayne McKewen: "It's a decision that was taken by the tournament because of weather forecasts. The players also needed to rest. We respond to that need by stopping the matches early. And it allows us to schedule the players earlier. Which should be enough not to disturb the women's final set for 15.00."

AT 19.40, it still hadn't rained. While Novak Djokovic had already left the stadium before the official announcement was made. Demonic Thiem spent his time recovering in the player's lounge with his team and his girlfriend Kristina Mladenovic.

Guy Forget, TD: "The winds were gusting from 40 to 80 KPH and there was uncertainty about the thunderstorms that were still to come.The players had already stopped twice. The chief umpire till tell you later, but there comes a point where it's bad for the spectators and especially the players." The chief umpire, Rémy Azémar, confirmed this in fact. "The weather forecast called for a downpour 45 minutes later. The uncertainties about the end of the day led us to choose an immediate stoppate."

Did Novak Djokovic, after a bad start to the third set, insist on stopping play? Guy Forget: "No, no more than anyone else. The protocol is that we talk to the players first, then we formulate our announcements. As for those who saw him leave, or Dominic Thiem, I don't know whoi left first, but they were both told at exactly the same time. They looked at each other and said, "oh, OK."

 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...