Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Digla se neka fama oko Monekea, realno moze da bude odlican timski igrac i sljaker, nikad nece biti neki vodja i prva opcija da se sve vrti oko njega,  gde god da igra bice 3-4 igrac.  Realno je da nije kvalitet LeDeya. Voleo bih da zavrsi kod nas zbog onih ''1.5 miliona'' jer nam se moze, ovako ako nam sezona zavisi od Monekea jbg onda.. U ovoj prvoj sezoni dvogodisnjeg projekta sto vise smanjimo ocekivanja to ce nam biti lakse za gledanje. 

Edited by Coz29
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Coz29 said:

Digla se neka fama oko Monekea, realno moze da bude odlican timski igrac i sljaker, nikad nece biti neki vodja i prva opcija da se sve vrti oko njega,  gde god da igra bice 3-4 igrac.  Realno je da nije kvalitet LeDeya. Voleo bih da zavrsi kod nas zbog onih ''1.5 miliona'' jer nam se moze, ovako ako nam sezona zavisi od Monekea jbg onda.. U ovoj prvoj sezoni dvogodisnjeg projekta sto vise smanjimo ocekivanja to ce nam biti lakse za gledanje. 


bas tako.. nijedan igrac oko kojeg smo se otimali nista nam dobro nije doneo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Coz29 said:

Digla se neka fama oko Monekea, realno moze da bude odlican timski igrac i sljaker, nikad nece biti neki vodja i prva opcija da se sve vrti oko njega,  gde god da igra bice 3-4 igrac.  Realno je da nije kvalitet LeDeya. Voleo bih da zavrsi kod nas zbog onih ''1.5 miliona'' jer nam se moze, ovako ako nam sezona zavisi od Monekea jbg onda.. U ovoj prvoj sezoni dvogodisnjeg projekta sto vise smanjimo ocekivanja to ce nam biti lakse za gledanje. 

Vrlo je diskutabilno poredjenje LeDay - Moneke. Zavisi dosta od koncepta tima. LeDay je iskusniji i nesto raznovrsniji suter (bolji u sutu za tri, a uzima vise suteva of Moneke-a + dosta bolji za 1).  Odlican igrac, iako mi sa suprotne strane brda ne mozemo da ga svarimo zbog ponasanja. Moneke je agilniji, eksplozivniji, nesto bolji skakac. Imao je za nijansu bolje proseke skokova i (overall) suta od LeDay-a. Moneke moze lakse da cuva 1-4 i ako je koncept da timu treba igrac sa energijom, sa solidnom odbranom i skokom, onda je to Moneke. Spada u bolje PF po broju skokova u napadu. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Inbox said:

Vrlo je diskutabilno poredjenje LeDay - Moneke. Zavisi dosta od koncepta tima. LeDay je iskusniji i nesto raznovrsniji suter (bolji u sutu za tri, a uzima vise suteva of Moneke-a + dosta bolji za 1).  Odlican igrac, iako mi sa suprotne strane brda ne mozemo da ga svarimo zbog ponasanja. Moneke je agilniji, eksplozivniji, nesto bolji skakac. Imao je za nijansu bolje proseke skokova i (overall) suta od LeDay-a. Moneke moze lakse da cuva 1-4 i ako je koncept da timu treba igrac sa energijom, sa solidnom odbranom i skokom, onda je to Moneke. Spada u bolje PF po broju skokova u napadu. 

Ovo je sve na osnovu jedne dobre sezone koju je Moneke odigrao u Baskoniji. U teoriji se slazem sa svim sto si napisao, ostaje samo da Moneke odigra jos par dobrih sezona u EL i dokaze svoj kvalitet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod Monekea je samo pitanje da li može da pogađa za 3 u pristojnom procentu kao u Baskoniji. Ja imam utisak da je njega poprilično sralo za 3, posebno iz driblinga, ima pravolinijski šut i ne baš najbolji izbačaj. Taj šut za 3 mu je otvarao ulaz u desno gde je stvarno jak i tu me mnogo podseća na Siakama, uglavnom pretrčava svog čuvara a dovoljno je atletičan da završava to na obruču. Chima ima odličan motor, veoma je dinamičan i agresivan igrač, odličan skakač i hustler, ne bira utakmice. Međutim, ako mu stane šut kao što nije nemoguće, mnogo opcija mu se zatvara. Takođe je u Baskoniji imao ogromnu ulogu i veliku slobodu u igri, ne znam da li to KKP (a naročito Barsa koja se isto pominje) može da mu pruži. Ali def je igrač koji intrigira i može da nadomesti Ledaya adekvatno ako sve klikne kako treba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šta znači dogovoren? Zašto nije potpisan? Šta se čeka?

 

Negde videh neki komentar (neki stranac pisao) u fazonu da je Partizan sad veoma oprezan nakon epizoda sa Mirotićem i Hezonjom. Pretpostavljam da misli na to da je sa njima dvojicom bio neki usmeni dogovor koji se posle izjalovio, pa da sad to više ne radimo. Da li su svi ovi koji su trenutno potpisani on hold, pošto koncepcija sa njima zavisi od nekih potpisa koji tek treba da dođu? Ni to mi nema smisla. Ali jeste čudna situacija da imamo više igrača koji su polu-zvanično potpisani, a ništa od objava.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bole Tyson said:

Meni ovo brisanje svih je nesto u top 5 odvratnih stvari koje sam doziveo od kluba i trenera kao visedecenijski navijac. Ko da ih na bubnju izvukao a ne sam birao. Ego manija level PRO


pa covek je u intervjuu rekao, posle neuspesne sezone kakva je bila, za koju je on kriv, menja se ili trener ili igraci, on je dobio podrsku od uprave i to je to..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Bole Tyson said:

Meni ovo brisanje svih je nesto u top 5 odvratnih stvari koje sam doziveo od kluba i trenera kao visedecenijski navijac. Ko da ih na bubnju izvukao a ne sam birao. Ego manija level PRO


Kakimo koga gledamo 10 meseci

 

Vređa istoriju kluba, nezalaganje, bolje 15 omladinaca

 

Kakimo ključeve u ruke Panteru, kakimo, kakimo, kakimo

 

Dođe čistka nezalagača, igrača koji hoće da idu, igrača koji nisu pokazali da su vredni dresa

 

Opet kakimo

 

♾️

 

Ali jeste netipično, svi smo opravdano začuđeni i iznenađeni. Ja pisao pre 20ak dana, jedino mi nekih 3-4 igrača delovalo da će ostati. Očigledno se stvorio neki bad blood i sad se pali zemlja. Ne sviđa se ni meni, restartovanje ciklusa ne mora da podrazumeva 15 menjanja, ali sudeći po Željkovim rečima u intervjuu na N1 - svaki igrač koji nije zadovoljan, koji hoće da proba nešto drugo, odnosno svaki igrač kojim stručni štab nije zadovoljan - ide. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bole Tyson said:

Meni ovo brisanje svih je nesto u top 5 odvratnih stvari koje sam doziveo od kluba i trenera kao visedecenijski navijac. Ko da ih na bubnju izvukao a ne sam birao. Ego manija level PRO

 

Pošto patetika nije zabranjena na forumu... možda samo želi da poruči, da ništa nije vrednije od KKPa.Ne mogu prežaliti KP, Ledeja i Djusu, ali jbg... 

Link to comment
Share on other sites

fakat, u nekom (svakom) drugom klubu, posle vake sezone, ne bi bilo dileme ko leti, trener ili igraci.

sad, posto mi nemamo trenera, no zoca, lete igraci. koncept nie epohalno genijalan, al nije ni nesto skandaloza. pogotovo u govno pravcu razvoja kosarke, gde je sve isto. i gde onda mozes da pravis instant tim, koi ce da igra isto ko i drugi. 

sad, kolko se ja kao navijac lozim da gledam iste nase ko i njihove... ne bas. a ako se ispostavi da ce nasi budu vanja i 11 crnaca, a recimo neki njjihovi 10 crnaca, loodi alexa i bleesko smajli. mozda se i zabunim. koi su nasi, akoi njini.

jbs nas klub bez nasih igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa evo da ne odgovaram svakog po na osob, ja se ne secam da nam se desilo da je trener koji je selektirao odredjenu grupu igraca sve do jednog pocisti. To da li bih i koga ja zadrzao, to je totalno nebitno i irelevantno, jer ja nisam najbolji trener u istoriji, nisam ni trener, ja sam samo bivsi sportista koji ludo voli KKP. I da sam bilo koji od klinaca koji mastaju o klubu ozbiljno bih se zapitao da li mi to treba u zivotu. To ili ili, ili ja ili svi drugi nisam postavio ja, nego Zeljko sam. Ja razumem da je promenio pola, ili nosioce, promenio koncepciju, sve, ali da pocisti bukvalno sve do jednog i dovede sve nove, meni se licno ne svidja. Ako je forum mesto da se iznosi misljenje, ja mislim da onda imam pravo da tu misljenje i iznesem, pa sad sto je u manjini, nema veze. A to da li kakimo da nam nista ne valja, neko da, neko ne, ja licno ne.  Daj Boze i najvise bih se radovao da budem potpuno u krivu, pa da nas Zelimir obraduje.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Okej treba zameniti ono gde si pogresio, apsolutno tacno. Video da ne ide i zamenio, tu dolazimo do druge stvari, prica o nekom visegodisnjem projketu i procesu.. I nakon par godina sve te igrace izbacis i dovedes 12 novih i sta sad ako se ne uklope i bude jos jedna fijasko sezona? 

Bice "treba vremena da se uigraju ovo je dug proces"... 

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je za ocenu poteza pogrešno posmatrati samo ovsj trenutak nego ceo kontekst i proces. Dobar deo ekipe je na okupu već dve ili tri godine. U ciklusu razvoja nama su se praktično "zamenile" druga i treća sezona. Krajnji utisak je kiseliji nego da je bilo obrnuto tako da je teško očekivati da bismo prošli bez ozbiljne rekonstrukcije tima. Opet se vraćamo na to da bismo ili

1) pokušali da sa novim trenerom počnemo ljubav ispočetka sa Nanelijem, Panterom, Ledejem i šta znam, Aleksom, kao bitnim igračima koji su tu bar dve sezone i na to dodali ostatak novog-starog tima, ili bismo

2) krenuli sa istim trenerom i novom igračkom energijom, bez potrošenog odnosa sa nosiocima. Sa strane gledano, moglo je da se nađe mesta za Smita, Ponitku i Trifu, ali opet, nisu oni presudni članovi tima.

 

Naravno, lakše je kladiti se na to da će ovo biti propast malo mi je bljak ocena da je ovo među najodvratnijim stvarima koju nam je klub priredio. Meni je mnogo odvratnije bilo da ih gledam kako se vuku bez želje i energije prošle sezone (što je i Željkova krivica, ofkors).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da je za ocenu poteza pogrešno posmatrati samo ovsj trenutak nego ceo kontekst i proces. Dobar deo ekipe je na okupu već dve ili tri godine. U ciklusu razvoja nama su se praktično "zamenile" druga i treća sezona. Krajnji utisak je kiseliji nego da je bilo obrnuto tako da je teško očekivati da bismo prošli bez ozbiljne rekonstrukcije tima. Opet se vraćamo na to da bismo ili

1) pokušali da sa novim trenerom počnemo ljubav ispočetka sa Nanelijem, Panterom, Ledejem i šta znam, Aleksom, kao bitnim igračima koji su tu bar dve sezone i na to dodali ostatak novog-starog tima, ili bismo

2) krenuli sa istim trenerom i novom igračkom energijom, bez potrošenog odnosa sa nosiocima. Sa strane gledano, moglo je da se nađe mesta za Smita, Ponitku i Trifu, ali opet, nisu oni presudni članovi tima.

 

Naravno, lakše je kladiti se na to da će ovo biti propast malo mi je bljak ocena da je ovo među najodvratnijim stvarima koju nam je klub priredio. Meni je mnogo odvratnije bilo da ih gledam kako se vuku bez želje i energije prošle sezone (što je i Željkova krivica, ofkors).

Apsolutno lepo napisano. Druga sezona je dosla godinu ranije, otisla su nakon toga 2 kljucna igraca ( Lesor i Exum) i 2 vazna igraca rotacije ( Madar i Papapetru), probali su da se nadoknade njihovi odlasci, nije pogodjeno, i starosedeoci su podbacili i normalno je da budu zamenjeni i da se udje u neki novi projekat. 
 

Da su ostali Trifa, Pontika, Smith, Smajli, Aleksa, Andjusa, na polu sezoni bi se opet kenjalo sto i oni nisu promenjeni, kada su vec nosioci zamenjeni. Svakako odlaskom Ledeja, Pantera, Nanelija se menja nacin igre i koncepcije, zasto onda da se i ne promene igraci uloge, doda sveza krv i energija.

 

Samo mi nije jasno zasto navijaci iz komsiluka brinu o nama. Nasa stvar ako Zeljko misli da i sledece godine treba da ih zameni sve neka menja on se drka sa njima na svakom treningu sigurno da bolje zna od svakog od nas sta i kako.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da je za ocenu poteza pogrešno posmatrati samo ovsj trenutak nego ceo kontekst i proces. Dobar deo ekipe je na okupu već dve ili tri godine. U ciklusu razvoja nama su se praktično "zamenile" druga i treća sezona. Krajnji utisak je kiseliji nego da je bilo obrnuto tako da je teško očekivati da bismo prošli bez ozbiljne rekonstrukcije tima. Opet se vraćamo na to da bismo ili

1) pokušali da sa novim trenerom počnemo ljubav ispočetka sa Nanelijem, Panterom, Ledejem i šta znam, Aleksom, kao bitnim igračima koji su tu bar dve sezone i na to dodali ostatak novog-starog tima, ili bismo

2) krenuli sa istim trenerom i novom igračkom energijom, bez potrošenog odnosa sa nosiocima. Sa strane gledano, moglo je da se nađe mesta za Smita, Ponitku i Trifu, ali opet, nisu oni presudni članovi tima.

 

Naravno, lakše je kladiti se na to da će ovo biti propast malo mi je bljak ocena da je ovo među najodvratnijim stvarima koju nam je klub priredio. Meni je mnogo odvratnije bilo da ih gledam kako se vuku bez želje i energije prošle sezone (što je i Željkova krivica, ofkors).

Ja sam rekao da je meni, a ne nama. A sad ako je cistka, sto i ovi oko tima nisu u istom kosu, npr Savic? Ili pozicija kuma  - Androic? Ajd ako kazete da je normalno sve pocistiti, neka bude, ja se ne secam.  Ali hipoteticki ode Zoc posle 2 godine, odu ovi svi, i sta onda? Potop? Posle njega nema zivota?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...