Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

2 hours ago, Jonas Lunden said:

Ja ne znam kako ti vidis to? Doslo nam je par igraca i treba doci jos 10. Prosle godine se uhvatio jauk kako nam je kratka klupa i kako nema pravih zamjena za nosioce. 

 

Ja totalno podrzavam odlazak i Ledeja i Pantera i Nanule, jer su ovi igraci vec potrosili svoj mojo i zasitili se svega, pogotovo tenzija sa komsijama.

 

 

Treba doći još 10

Sve si rekao

 

Cirkus Kolorado

A strikan i ja

Klipanaaa dva

Zinuli u tetku

Tetku na trapeeezuuu

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Neša Ilić 23 said:

Status Jaramaza, Avramovića, Đuše i Trifunovića?

Znamo kolko i ti 🙂

 

Za Jaramaza se pisalo da ide u CSKA, iz proverenih izvora. Za Avrama da ide u Pariz, iz manje pouzdanih izvora. Djusa kaze da hoce da razgovara sa KKP, Trifa nista ne kaze. Eto, u kratko.

Edited by TripleJ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Coz29 said:

A prva 3? 😃

 

Pa ako stizu i Braun i Bonga to ti je to.

 

Ili ovako na 2 i 3:

 

Lundberg, Marinkovic

Braun, Bonga

 

ili ovako:

 

Lundberg, Braun

Marinkovic, Bonga

 

Nema tu mesta za startnu trojku, jedino da ne dodje jedan od Braun/Bonga.

 

Sta bi vise od ovoga. Ovo je bolje nego prosle sezone i to osetno bolje. Mnogo bolja odbrana, mnogo veca sirina a sveukupno ovde imas mozda i vise poena u njima cetvorici ukupno prosecno nego Panter-Andjusic-Naneli-Ponitka ili u najmanju ruku veoma priblizan broj a o defanzivnom potencijalu i da ne pricam. Dakle imas 3 two way igraca koji su na oko 10ppg i sa dobrom individualnom odbranom a nije ni Bonga operisan od postizanja koseva i bolji je od Ponitke (kacio pre neki dan cak 5 poena vise na 75 poseda uz bolje procente) plus je on tu i najbolji defanzivac rekao bih.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Pa ako stizu i Braun i Bonga to ti je to.

 

Ili ovako na 2 i 3:

 

Lundberg, Marinkovic

Braun, Bonga

 

ili ovako:

 

Lundberg, Braun

Marinkovic, Bonga

 

Nema tu mesta za startnu trojku, jedino da ne dodje jedan od Braun/Bonga.

 

Sta bi vise od ovoga. Ovo je bolje nego prosle sezone i to osetno bolje. Mnogo bolja odbrana, mnogo veca sirina a sveukupno ovde imas mozda i vise poena u njima cetvorici ukupno prosecno nego Panter-Andjusic-Naneli-Ponitka ili u najmanju ruku veoma priblizan broj a o defanzivnom potencijalu i da ne pricam. Dakle imas 3 two way igraca koji su na oko 10ppg i sa dobrom individualnom odbranom a nije ni Bonga operisan od postizanja koseva i bolji je od Ponitke (kacio pre neki dan cak 5 poena vise na 75 poseda uz bolje procente) plus je on tu i najbolji defanzivac rekao bih.

Slazem se sa dosta stvari koje si napisao. Braun je 2/3, Bonga 3/4 nesto slicno kao Ponitka. Realno je da Vanja, Braun, Bonga mogu dobro da zatvore poziciju 3, ali niko onjih nije cista trojka.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jedibojan said:

Na moju zalost, cini mi se da dolazak Nakica automatski izbacuje Trifu iz price.

Ne vidim konfiguraciju ekipe sa obojicom


Niko jos nije dosao, pregovara se masom igraca spomenutih i nespomenutih, dok klub ne potvrdi (ili pbg news 😄 ) nista nije gotovo. 
Sa Koprivom imamo 4 igraca sigurna na rosteru, na kraju ce ih biti 15-16. Pod pretpostavkom da ce ostati jos maksimalno dva, a minimalno ni jedan starosedelac mi cemo dovesti 9-12 novih igraca.
Ne mozes da dovede 12 legit EL opcija, na 3 koja vec imas, jedan broj moraju da popune Lakic, Nakic i slicni klinci. 
Imacemo dve ozbiljne nove petorke, gde su tu vec trojica novajlija i jednu petorku klinaca koji bi da se dokazu plus evenutalno Ponitka i Djusa na to. 
Kako ce to sve da izgleda na kraju ne zna ni Zeljko Obradovic licno. Ono sto on zna je sta hoce i sta je zamislio sa svojim strucnim stabom, ostalo je stvar trzista, Savica i Ostojinih finansija. 
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Alek The Great said:

1 Lundberg, Ntlikina, Lakic
2 Brown, Marinkovic
3 Bonga, Nakic
4 Moneke, Mike
5 Jones, Koprivica

 

Na ovu ekipu bi dodao startnu peticu i trojku. Eto moze oba Davisa - Bertans i Brendon. Ali, onda bi dosli u situaciju da ova cipiripi takmicenja igramo sa 10 igraca, od kojih su 2 neka klinca. 

Dzaba sve ako se ne dovede prvi plej.. Lundberg i Ntilikina nisu to. Lundberg je pravi primer kombo beka 2/1, a Ntilikina je vise defanzivno orijentisan. Verujem da ce njegova uloga biti da odbranom ugusi protivnicke 1 i 2  i energijom i promenom ritma donese ekipi nesto slicno sto je Aleksa donosio.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Aman 2 said:

Promenio je menadžera ali ovo je izmišljotina.

Da, verujem da je izmisljotina, promenio je menadzera pa su odmah verovatno to iskoristili da ga povezu sa nama, zbog naseg odnosa sa Miskom.


Ako zaboravimo to i kosarkaski pogledamo, realno ne bi mogao da napravi bolji potez nego da dodje kod nas da odigra dve godine. On ima tek 25 god, posle dve godine u El i pod Zeljkom vrlo verovatno bi se vratio u NBA sa nekom znacajnijom ulogom ili u najmanju ruku dobio neki veliki ugovor u El, Real, Barsa, Pao, Oly, Monako, Fener, Efes i Armani ne pitaju sta kosta.

 

Ovako se mota po Nba za neku sicu, stagnira, i vratice se u Evropu vec kada bude kasno da napravi neki znacajnini iskorak u karijeri.

 

Edited by Coz29
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...