Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

14 minutes ago, Alek The Great said:

Zaista ne znam na osnovu cega donosis ovakve zakljucke?!

Da li ti mislis da nije mnogo da se plati obestecenje za Monekea 800k? Pritom za prvog pleja dovedes Karlika, ne kazem da on nece biti pogodak, cak sta vise mislim da ce biti odlican, ali valjda sa pozicijom 1 ne treba rizikovati, jer ako se tu promasi bice mucenje kao i prosle sezone, i dzabe onda i Moneke i Hezonja i bilo ko drugi.

 

Pratio sam Samanica, pominjao sam da bih voleo da dodje kod nas.  Znaci ako moze Baskonija da ga dovede mozemo i mi, ali izgleda da je lakse platiti 800k za Monekea nego prabati sa nekim drugim igrace. I taj Moneke je dosao kao skart prvo iz NBA, posle iz Monaka. 

 

Mislis da se Zalgiris nece boriti za TOP8 sledece godine?

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da sigurno nisi veci strucnjak od naseg trenera. Ja sam odlucio da mu verujem jer bez njega ne bi ni igrali sa najboljima. Samo treba spustiti ocekivanja, mnogo nas je razmazila ona prva EL sezona. 

Ovu tvrdnju za Zalgiris ne razumem. Ides na varijantu da su sacuvali ekipu pa ce biti u top8? Imaju boljeg trenera? Bolji domaci teren? Nemoj samo ono "e pa videces".

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Alek The Great said:

Ja mislim da sigurno nisi veci strucnjak od naseg trenera. Ja sam odlucio da mu verujem jer bez njega ne bi ni igrali sa najboljima. Samo treba spustiti ocekivanja, mnogo nas je razmazila ona prva EL sezona. 

Ovu tvrdnju za Zalgiris ne razumem. Ides na varijantu da su sacuvali ekipu pa ce biti u top8? Imaju boljeg trenera? Bolji domaci teren? Nemoj samo ono "e pa videces".

 

Bogu hvala niko ovde nije veci strucnjak od Zeljka.. niti se to dovodi u pitanje, niti je to iko pomenuo. 

 

Napisao sam da mi nije jasno da li je moguce da se rizikuje sa plejem a dovodi igrac na 4 za koga se placa 800k, ako nemas argument da mi objasnis, ili je  jedini argument to da je Zeljko veci strucnjak od mene ( ja to ne znam nego ti treba da mi kazes). 

 

Forum valjda sluzi da se diskutuje o svemu.  Zeljko je veci strucnjak od svih nas milion puta to se ne dovodi u pitanje, ali koj moj onda mi pisemo ovde i tupimo, ajde da batalimo cekamo sezonu i to je to.

 

Pisao sam  vec da ne ocekujem nista od sledece sezone, da je jako tesko da cemo uci u top8 i da bi u slucaju da se to ostvari to bio neverovatan uspeh. Ovaj tim ce svoj pik doziveti u sezoni  2025/2026.

 

Trinkijeri je odlican trener, sa timom koji on nije sastavio je bio nadomak borbe za top8, upoznao se sa timom, zamenio igrace koje je hteo, doveo ono sto mu je potrebno za njegov nacin igre, ima jak domaci teren, kosarkaski pismenu publiku i sve preduslove da se bore za top8, pazi nisam napisao da ce uci u top8, vec da ce se boriti do samog kraja. Prosle sezone smo imali samo dve pobede vise od njih, ne bih se iznenadio da oni ove godine od nas imaju dve pobede vise.

 

A ti mi daj sad neki protiv argument, tvoje misljenje i onda mozemo da diskutujemo, jer mene to iskreno zanima bez imalo ironoje, kako ostali navijaci gledaju na pojedine situacije, transfere, taktiku itd.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ne lozite se, mi i dalje zvanicno u sastavu imamo Iffe-a, Frank-a, Vanju, Balsu i ludog Brazilca 🙂 Naravno, i prvog pleja reprezentacije koji se odaziva na ime Aleksaaaaaa.... ostalo su samo spekulacije

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Coz29 said:

 

Bogu hvala niko ovde nije veci strucnjak od Zeljka.. niti se to dovodi u pitanje, niti je to iko pomenuo. 

 

Napisao sam da mi nije jasno da li je moguce da se rizikuje sa plejem a dovodi igrac na 4 za koga se placa 800k, ako nemas argument da mi objasnis, ili je  jedini argument to da je Zeljko veci strucnjak od mene ( ja to ne znam nego ti treba da mi kazes). 

 

Forum valjda sluzi da se diskutuje o svemu.  Zeljko je veci strucnjak od svih nas milion puta to se ne dovodi u pitanje, ali koj moj onda mi pisemo ovde i tupimo, ajde da batalimo cekamo sezonu i to je to.

 

Pisao sam  vec da ne ocekujem nista od sledece sezone, da je jako tesko da cemo uci u top8 i da bi u slucaju da se to ostvari to bio neverovatan uspeh. Ovaj tim ce svoj pik doziveti u sezoni  2025/2026.

 

Trinkijeri je odlican trener, sa timom koji on nije sastavio je bio nadomak borbe za top8, upoznao se sa timom, zamenio igrace koje je hteo, doveo ono sto mu je potrebno za njegov nacin igre, ima jak domaci teren, kosarkaski pismenu publiku i sve preduslove da se bore za top8, pazi nisam napisao da ce uci u top8, vec da ce se boriti do samog kraja. Prosle sezone smo imali samo dve pobede vise od njih, ne bih se iznenadio da oni ove godine od nas imaju dve pobede vise.

 

A ti mi daj sad neki protiv argument, tvoje misljenje i onda mozemo da diskutujemo, jer mene to iskreno zanima bez imalo ironoje, kako ostali navijaci gledaju na pojedine situacije, transfere, taktiku itd.

Pa pises kako se dovodi plej koji nije kvalitet, ali eto mozda i proradi, ti to ne znas. I pises kako nam treba klasican plej, iako Zeljko nije do sada igrao tako. Meni to govori da mislis da znas bolje od njega. Ja ne kazem da se slazem sa tim, ali dobio je podrsku uprave (naspram igraca) i to se mora progutati.

A plus sto se ovde pisalo i pisalo kako nema top plejeva na trzistu. Koga bi ti to doveo i za koje novce? Eto npr da Jones i Moneke kostaju po 1,2m po sezoni, plus to obestecenje. Na kog PG i PF bi potrosio 3,2m?

Link to comment
Share on other sites

Nije Carlik uopšte toliki rizik koliko a) ga ljudi nisu gledali, pa su bili šokirani i onim TD protiv Amera; b) nije zvučno ime za Evropu kao što bi bio recimo Calathes, tako da automatski ne zaslužuje da obuče dres KKP, normalno

Link to comment
Share on other sites

Da se prikljucim raspravi… i mene npr nas skauting iznenadjuje tj izgleda da ga nema ali…

 

isto tako ni mi ne znamo sta bi i kako.. ako se karlik ispostavi kao pogodak to sto smo mu platili 1.2 mil eur je smesno s obzirom na manjak plejeva na trzistu evrope.. isto tako smatram da je obestecenje za Monekea preveliko medjutim verovatno se islo na procenu da je tu, privikao se i da ce se brzo uklopiti i valjda je on zeljku prva opcija na 4.. 

 

dakle, sa Karlikom se rizikuje a sa Monekeom ne, ali verujem da je razlog tome sto nema igraca na trzistu pogotovo na poziciji 1…

 

ali isto tako hajde da budemo realni, sta su Exum i Lesor bili nego rizici? Da jeste sad je lako reci znalo se, ali iskreno ne znam jel bilo 10 ljudi da je moglo uopste da predpostavi pre svega za Exuma.. dakle nije da nije bilo vizije.. 

 

isto tako


Madar, Smailagic, Vukcevic, sve ozbiljni prospekti od kojih nijedan na zalost nece nista napraviti, prvi zbog svoje lose procene i procene menadzera, druga dvojica zbog svojih glava…

 

Na kraju ni ne znam sta sam hteo da kazem 😂😂😂 ima i pro i contra naaseg skautinga.. npr ove godine Mike i Ntilikina su rizici koji mogu da se isplate, ako dodje Moneke, moze onda i Pokusevski koji je takodje prospekt… 

 

i da, da li mislite da se sad moze i kockati sa NBA cutom, odnosno lakse cekati sept?

 

2 hours ago, DameTime said:

Nije Carlik uopšte toliki rizik koliko a) ga ljudi nisu gledali, pa su bili šokirani i onim TD protiv Amera; b) nije zvučno ime za Evropu kao što bi bio recimo Calathes, tako da automatski ne zaslužuje da obuče dres KKP, normalno


nemoj tako, setimo se prosle godine, ja prvi a onda i mnogi drugi, su se sprdali sa Calatesom, kamenjar gde on kod nas, samo ne on..

 

na pola sezone smo svi pojeli to sto smo pricali…

 

Nas problem je sto smo dvi mnogo poleteli posle “one” sezone…dakle da se spustimo malo na zemlju, da se napravi ekipa, da vidimo kako ce to sve leci, oce kapirati Zeljka pa polako

Link to comment
Share on other sites

Nepopularno mišljenje i na osnovu malog uzorka, mislim da je super ako uzmete obeštećenje za Džounsa. Po meni je to klasičan divljak koji u ekipama poput tog Južnog Sudana ima potpunu slobodu pa onda ima odličan učinak a ekipa mu po pravilu gubi, neretko velikom razlikom. Takvih ima mali milion.

Problem bi mogao da bude što bi opet morali da pokrećete potražnju za plejmejkerom, odnosno bekom. Ali ako bi dobili 600k, meni je to puna kapa, mnogo bolje nego da vam taj gospodari parketom. Dobili biste novog Džoša Akojona, pa kome to odgovara ok...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Nepopularno mišljenje i na osnovu malog uzorka, mislim da je super ako uzmete obeštećenje za Džounsa.

 

Mislim da ti nemaš uzorak, kao i bar 80% (ako ne i više) onih koji pišu slične komentare.

 

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Po meni je to klasičan divljak koji u ekipama poput tog Južnog Sudana ima potpunu slobodu pa onda ima odličan učinak a ekipa mu po pravilu gubi, neretko velikom razlikom. Takvih ima mali milion.

 

Upravo u tom Južnom Sudanu možeš da vidiš da nije nikakav divljak niti privatnik. U nekim trenucima više naginje skoringu (što uopšte nije problem kad se iskontroliše) ali i te kako barata osnovnim što mislim da Željko traži - pnr.

 

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Problem bi mogao da bude što bi opet morali da pokrećete potražnju za plejmejkerom, odnosno bekom. Ali ako bi dobili 600k, meni je to puna kapa, mnogo bolje nego da vam taj gospodari parketom. Dobili biste novog Džoša Akojona, pa kome to odgovara ok...

 

A na koga bi utrošili tih 600K? Koji je to plejmejker na tržištu odgovarajući?

 

Naravno, uvek postoji opcija da se igrač ne pokaže adekvatno, a ne moramo tražiti dalje od Shabazza koji je došao u KKCZ za dobar ugovor i sa dobrom reputacijom, pa vam je svejedno usrao sezonu i odjahao u suton.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Dobili biste novog Džoša Akojona, pa kome to odgovara ok...

uh ovo mi je bas nidje veze poredjenje

akojon je bio slabotelesni bek samo sa prackom i nista vise

ovog carlika priznajem nisam mnogo gledao, ali ono sto sam video jeste triple threat, opasan hesi move i vrlo cvrst ulaz, gde posle bloka ide uz igraca i prolazi i neretko zavrsava kroz guzvu oko obruca

za razliku od npr naseg sabaza prosle godine koji je taj blok obilazio u sirokom luku, plaseci se kontakta, tako da zapravo nikada ne moze da napravi prednost

 

edit:

ono gde se ne slazem sa komsijama jesu sad neka ocekivanja ne znam kakvog skautinga

to nije neki model po kome zeljko radi, niti je tako pocelo kad je dosao u kkp

dovedena su 2 skupa igraca kao kicma tima, i ostatak popunjen kvalitetnim poznatim igracima, uz isto neke domace no-brainer talente(jer se tada po svaku cenu jurila i neka domaca osnova)

jedini out of the box potez te prve godine je bio kurucs, i to se ispostavilo kao promasaj jbg

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ima nešto u tome što ni jedan od pouzdanijih  medija nije preneo ovo od juče za Čimu 

Ovaj lips tipster očigledno ima neke informacije ali i neku "višu" direktivu, još ovo šatro kuckanje na engleskom pa se još pravi da ne razume srpski a maltene samo večitima se bavi, smejurija 

 

Što se Monekea tiče, odličan igrač koji bi nam sjajno legao na ovaj roster ali posle cele fame možda je i bolje da dovedemo nekog drugog, jer nije on baš toliki must have koga ne smemo propustiti (pitanje i ko jeste za Partizan?) a i posle svega ovoga očekivanja bi bila skoro pa nemoguća za ispuniti 

Bio sam za dovođenje, i da se plati (određeno) obeštećenje ali sada već aman dosta je, plus sa ovom uštedom (hehe) možda možemo privući nekog ko je na NBA granici, prodati mu Exum i PJ priču, godinu dana a onda Moneke dogodine free transfer - win win win

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shikamaru said:

Ima nešto u tome što ni jedan od pouzdanijih  medija nije preneo ovo od juče za Čimu 

Ovaj lips tipster očigledno ima neke informacije ali i neku "višu" direktivu, još ovo šatro kuckanje na engleskom pa se još pravi da ne razume srpski a maltene samo večitima se bavi, smejurija 

 

tipsnslips_com

 

:))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma govnjari klasicni, nemastaju Zokija, u fazonu da je on kriv i da ne moze da zavrsi ni jedan jaci transfer. 
 

Najvece sranje su napravili Ostojini kopilaci, onom objavom za Monekea, da je potrebno malo da igrac prelomi i dodje kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...