Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

15 hours ago, diego said:

Ovde si mogao bukvalno da zazmuris i nasumicno prstom izaberes jednog igraca Spanije, i ne bi se puno pogresilo sto se tice "igraca turnira". Rodri jeste dobio na "zvucno ime", to je lako pre mogao biti Ruiz koji je promesao Hrvate i ulio samopouzdanje celoj ekipi na samom pocetku i drzao konce do kraja turnira zajedno sa Rodrijem u sredini, ili Vilijams koji je terorisao sve ekipe. Igrac turnira je "ceo tim", a ako je ta floskula morala negde da se upotrebi, sada je pravo vreme.

Istina, nekoliko Španjolaca je igralo odličan turnir. To je obično slučaj na gotovo svakom EP ili SP. Makar je po meni Olmo bio najbolji igrač. 

Što se SP tiče, 1990. mi je prvo koje pamtim, i znalo je bit krivih izbora 

1986. znam kao i svaki ljubitelj nogometa, i tu je bilo sve jasno. Ispravan izbor.

1990. Tu su zajebali. Schillaci se pojavio ni od kuda i bio Zlatna kopačka SPa. Ali dati mu i Zlatnu loptu je bio težak promašaj. Uvjerljivo najbolji igrač SPa 1990. je bio Lothar Matthaus. A od Schillacija su, po meni, bolji bili i Baggio, i Klinsmann, i Brehme, i Lineker, i, naravno, Roger Milla koji je s Kamerunom bio ogromno iznenađenje na prvenstvu. Svaku utakmicu je ulazio s klupe i pravio house.

1994. Ispravan izbor. Romario je dominirao. Ali tko zna što bi bilo da Havelange nije namjestio Maradoni i posljedično Argentini.

1998. bez obzira na sve što se dešavalo, i na loš nastup u finalu, Ronaldo je bio najbolji igrač SPa. Ono što su pogriješili je Barthez kao najbolji golman. Najbolji golman je, po meni,bio Ladić. Ono što je skinuo u četvrtfinalu protiv Nijemaca i u utakmici za treće mjesto protiv Nizozemske je dovoljno za nagradu. Ugl, Ispravan izbor.

2002. vjerojatno najgori izbor za Zlatnu loptu SPa u povijesti. Nakon što se Ronaldo vratio nakon teških ozljeda, tj. ne vratio nego je došao na SP, igrao možda i najbolji nogomet u karijeri, odveo Brazil do naslova sa 8 golova (da je pucao penale zabio bi 10), a oni su Zlatnu loptu dali Oliveru Kahnu. Katastrofalan izbor. 

2006. tu je također sve bilo jasno, i ispravno su izabrali.

2010. Tu je po meni trebao bit Villa, iz razloga što je svojim golovima doveo Španjolsku do finala.

2014. Ispravan izbor. Možda je Navas mogao biti Zlatna rukavica.

2018. Ispravan izbor. 

2022. sve pogrešno. Najbolji igrač je trebao biti ili Modrić ili Mbappe. Najbolji golman Livaković. Na jednoj utakmici je imao više obrana nego Martinez na cijelom turniru. Ponašanje sa Zlatnom rukavicom je tipičan primjer kako se odnosiš prema nečemu što nisi zaradio nego ti je poklonjeno. Da je dobio Bono, ne bi bilo ovoliko nezasluženo. Najbolji mladi igrač je očito bio Gvardiol. Ali kad je bal, nek je bal, daj im sve.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bugl Khan said:

2014. Ispravan izbor. Možda je Navas mogao biti Zlatna rukavica.

Ne znam čime je Mesi sazlužio da bude bolji od Mullera, sem što je Mesi, pa ajd da mu damo nagradu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Juan said:

Ne znam čime je Mesi sazlužio da bude bolji od Mullera, sem što je Mesi, pa ajd da mu damo nagradu.

Igrao je s Higuainom

8 hours ago, Don Dusko said:

Pokazana je je juzna kapija treneru Southgateu.

Znači, od 5 najboljih rezultata u cijeloj njihovoj povijesti, on je ostvario 3. I to u 6 godina. Ajd da vidimo kad će sljedeći put vidjet 7 utakmica na turniru.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Ne postoji univerzum u kom je Modric mogao uopce biti u prici za najboljeg igraca SP 2022. s Messijem i Mbappeom. 

bio je najbolji i drugi veznjaci mu nisu mogli prići.
 

 

Edited by Bugl Khan
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, neko me sabotira said:

Modrić 2022. nije bio ni najbolji Hrvat na turniru. Po meni nije zaslužio ni nagradu za najboljeg na SP 2018.

Naravno da nije.

Griezmann jer je bio najbolji igrac reprezentacije koja je osvojila SP ili Hazard koji je bio najbolji igrac tog SP.

Link to comment
Share on other sites

Zar nisu propal jer su kupovali razne Pjaniće, Grieznanne, Coutinhe.... koji su statirali u kukuruzu za ogromne količine novaca (dobro, Pjanića su doveli radi nekog muljanja, ali su ih ulovili), kojih se onda nisu mogli riješit zbog ugovora? I zbog toga sad igraju Pedriji i slični. Jer se nema para za Ronalda, Ronaldinha, Henrya, Rakitića, Dani Alvesa, Suareza, Neymara,Villu...
Idioti koji su pušili priču o La Masiji jer se u jednom trenutku potrefilo da ih je na terenu 4-5 su posebna priča. Poslije njih je sljedeći po kvaliteti bio Krkić. Tamo rade čarobnjaci.

La Masija. Sjećam se da im je u napadu jednu sezonu igrao Meho Kodro jbt. Ostali bez Romaria, stigao Meho Kodro. Naravno da je rezultat bio 0 trofeja, i Meho Kodro u drugom dresu sljedeće sezone.

Link to comment
Share on other sites

Oni i dalje žive u srednjem veku. Ovakva deca se izdvajaju u posebna odeljenja i idu po posebnom programu u školu. Nema šanse da on može normalno da ide ovako u školu.

Link to comment
Share on other sites

Da se ispisem s ove teme, iako sam uzeo odmor od foruma i svega na neko vreme, ispratio sam predictor... u principu da se svaka utakmica igrala do nekog 70og minuta, bio bih barem u top5 ako ne i pobednik. Neverovatno koliko mi je utakmica "skliznulo" od toga da sam u jednom momentu imao max poena sa boosterom do toga da mi je ostao cini mi se samo strelac pogodjen (i to mislim da je jedini put kad sam strelca pogodio). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...