Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Nismo favorit veceras i to je jasno, ali nekako navijacki-subjektivno prizeljkujem da se pobijemo sa njima, da linije tima stoje cvrato uz povremeni pritisak na njihovu zadnju liniju, da budemo agresivni i idemo u kost.

Na kraju, ovo je Ls, nema lakih protivnika, igramo sa najboljima i samo po sebi to nosi tezinu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Small Owl said:

Mene generalno nervira što je nama winger lik koji će igrati zato što je prioritetno dobar u defanzivi. Po meni, tu bi trebao da igra neko kome je prioritet napad a dobar je i u odbrani. Neko koga ne možeš ispratiti pogledom, ko probija tamo gdje treba. Pričam generalno o toj poziciji. Mada, Olanjinka koliko god smotano i krakato izgledao, zna zabiti golčinu, da ne griješim dušu.

Sve u svemu, vjerujem da će Miloje nešto iskombinovati. 

Sretno svima!

 

Olayinka je slabiji sa loptom u nogama i to se vidi čak i u ligi. Kolega Мџе ako se ne varam je ovde baš to potkrepio i isečcima sa utakmica. Ali u situacijama kada ćemo imati manji posed, on je odličan kao neko ko traži dubinu, a na lopti bi trebalo da budu Ivanić i Silas.

 

Pisao sam nešto juče i o sastavu Benfike, deluje mi to daleko slabije od ekipa koji su imali ranijih godina. A najsmešnije što sam pročitao je mozzart za Pavlidisa kaže Zvezdina neostvarena želja, lik prešao za 18 miliona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Мџе said:

@СтелаРоса Dva mala detalja. 

- Poacher je termin engleskog fudbala (koji generalno zbog taktičke inferiornosti u odnosu na ostale top države, dosta kuburi sa nazivima) nastao u prošlom veku vezan za napadače koji se oslanjaju na greškama protvnika. Kako se pre 30-40 godina igrao direktan i vertikalan fudbal u Engleskoj, gde su štoperi po pravilu bili igrači obdareni fizikalijama ali tehnički inferiorni dolazilo je do grešaka u dodavanju, izbacivanju lopte, ofsjad zamci, promašenim ispucavanjima glavom ili nogom i tako dalje. Poačer bi tu bio neko ko bi imao odličnu anticipaciju i hitrost da te greške iskoristi. U današnjem fudbalu, gde su svi igrači na zavidnom tehničkom nivou, do tih grešaka mnogo manje dolazi samim tim i tip napadača kao poačeri više ne postoje. S tim treba dodati da su i očekivanja od napadača mnogo veća nego da budu samo poačeri.
- Ako sam dobro razumeo, u tvom postu se dubina odnosi na igranje bliže golu protivnika. To bi onda bilo pogrešno. Na dubinu se referiše kao poziciju gde igraš bliže sredini ili svom golu, kao recimo plejmejker koji stoji dublje je desetka koja se nalazi na pozicije šestice.

 

Duarte, meni, izgleda kao lažna devetka. Neko ko na papiru stoji napred na poziciji devetke ali se spušta u dubinu/sredinu i učestvuje u izgradnji pozicionog napada ili tranziciji. Ali nije njegova pozicija uvek ista, protiv Napretka se nije spuštao mnogo dole, dosta je ulazio u duele i tu je igrao kao klasična devetka dok je protiv Novog Pazara dosta povezivao igru i igrao kao lažna devetka. 

Hvala na ispravkama. Nisam znao da se termin Poacher koristio za takav tip napadaca, ja ga danas vezujem za napadace koji ne ucestvuju previse u igri, igraju najvise u kaznenom prostoru i cekaju da lopta dodje do njih. Haland recimo. Ili Serif.
 

Ovo za dubinu sam bas lupio, verovatno posledica toga sto pisem sa plaze i sto je mozak na pasi. 🙂 Svakako sam mislio upravo na to sto si rekao, da bi u ovom slucaju Duarte se izvlacio blize sredini terena, a Olajinka bi koristio prostor koji bi ovaj ostavljao i utrcavao u njega sa boka.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije ovo igrica da odjednom izađemo u formaciji u kojoj do sada uopšte nismo igrali, nije Milojević valjda lud da tako nešto pokušava. Očekujem standardnih 4-2-3-1 i postavu Glazer - Mimović, Djiga, Spajić, Seol - Krunić, Elšnik - Silas, Ivanić, Olayinka - Duarte, sve drugo bi me baš iznenadilo 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Guru said:

Pa nije ovo igrica da odjednom izađemo u formaciji u kojoj do sada uopšte nismo igrali, nije Milojević valjda lud da tako nešto pokušava. Očekujem standardnih 4-2-3-1 i postavu Glazer - Mimović, Djiga, Spajić, Seol - Krunić, Elšnik - Silas, Ivanić, Olayinka - Duarte, sve drugo bi me baš iznenadilo 

Drkusic nije dosao da sedi na klupi,ocekujem da sigurno startuje

Link to comment
Share on other sites

Direktno je bilo primetno da ovaj tim ne trenira zajedno i da trecina trenira kod Milojevica, trecina kod Nedjica i trecina kod Milijasa. Posle ocajnog pocetka je izgledalo bolje i bar smo bili egal sa Benfikom iako nismo stvorili sanse. Slozio bih se da je Milijas ovde najslabija karika i posle skromne prosle sezone njegov trenerski napredak nije evidentan. Mislim da mu vise lezi posao pomocnog trenera.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milko Miller said:

Direktno je bilo primetno da ovaj tim ne trenira zajedno i da trecina trenira kod Milojevica, trecina kod Nedjica i trecina kod Milijasa. Posle ocajnog pocetka je izgledalo bolje i bar smo bili egal sa Benfikom iako nismo stvorili sanse. Slozio bih se da je Milijas ovde najslabija karika i posle skromne prosle sezone njegov trenerski napredak nije evidentan. Mislim da mu vise lezi posao pomocnog trenera.

to su sve Zvezdini treneri i trebalo bi da treniraju po istom modelu bez obzira u kom su klubu trenutno

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...