Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

10 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Igraci koji su dolazili bez obeštećenja,  verovatno su dobili lepe bonuse za potpis,  + tu je i uvek neizostavna menadžerska provizija. 

Naravno da su dobili, ali se to obračuna sa platom igrača i drugim bonusima jer su te sve troškovi vezani za igrača i njegove menadzere, a nije obeveza prema drugom klubu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, neverovatno mi je da baš ništa nije protivzakonito u ovoj relaciji Crvena zvezda - OFK Beograd. Da tu nema elemenata sukoba interesa imajući u vidu porodične veze čelnika oba kluba, nedomaćinskog i netržišnog poslovanja kad je reč o pozajmicama i transferima igrača.

Bukvalno je ceo tim OFK od Zvezdinih igrača, u čiji razvoj su ulagane neke pare, a sad se lopatom prebacuju tamo.

Nije da sam baš toliko naivan pa da mislim da će neko nadležan reagovati, ali toliko bode oči.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Lenji majstor Kraso :classic_sad: Bas videh coveka pre neki dan i razmisljam kako bi mogao da eksplodira ove sezone... Od 40 igraca na platnom spisku, jedan od trojice ili cetvorice koji nisu kompletno zalutali u klub koji navodno ima ambiciju da igra LS... Milion i po evra u 2024. godini za takvog majstora u najboljim godinama je smesan novac, ali nista me vise ne cudi.

 

Ovo mi je ipak najjaca stvar danas - Jegor Prucev zbog administrativnih problema nije otputovao u Rusiju :lol_2:

 

Administrativni problemi = odbio pozajmicu u OFK. Kakav kriminal od kluba.

Link to comment
Share on other sites

Meni je simpa lik Kraso i dobar deo sezone, pogotovo jesenje me je nerviralo sto je u zapecku, ali onda dodje utakmica, dobije sansu, i ne potreci osim ako mu lopta nije u nogama. Onda se svaki put vraca u sredinu, uzima loptu, ball stopuje. Sta znam, kao da ni on nije siguran koju poziciju hoce da igra, osim "moja je lopta". Kad je bio na spicu, nikad nije stajao tamo gde treba, kad je igrao prednjeg veznog, nikakav presing i protok nismo imali s njim, a nije da ne zna da igra. 

 

Ako vec nije u prvom planu, i bolje je da ide, ali govori nesto i o tom njegovom stilu igre da se vraca u Ligu 2 iz koje je pre godinu dana otisao kao najbolji igrac. 

 

Nek dovedu nekog mladjeg spica, stranca, nek iskautiraju nesto sad. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pentatonik said:

Inače, neverovatno mi je da baš ništa nije protivzakonito u ovoj relaciji Crvena zvezda - OFK Beograd. Da tu nema elemenata sukoba interesa imajući u vidu porodične veze čelnika oba kluba, nedomaćinskog i netržišnog poslovanja kad je reč o pozajmicama i transferima igrača.

Bukvalno je ceo tim OFK od Zvezdinih igrača, u čiji razvoj su ulagane neke pare, a sad se lopatom prebacuju tamo.

Nije da sam baš toliko naivan pa da mislim da će neko nadležan reagovati, ali toliko bode oči.

 

Isto kao i Dinamo Zg i Lokomotiva, dok je bio Mamic tamo. Preko 10,15 fudbalera u Lokomotivi su bili zapravo Dinamovi , iako su kao i sada u Zvezdi raskidani ugovori zvanicno i poslati u OFK za 0 evra i %. 

Na papiru nista protivzakonito, svi su oni slobodni i niko ne moze da zabrani Mituljikicima i ostalima da odu u OFK kao slobodni fudbaleri. 

 

S tim sto je Dinamo cak slao i velike talente, dok Zvezda salje bukvalno one koji se nisu dokazali u maticnom klubu, sto znaci, ako proigraju tamo dobro, ako ne , nikom nista. 

 

Naravno, ne podrzavam ovakvu saradnju, jer nikakve koristi FKCZ nema, jedino ima sincic od Terze, dobija fudbalere na gotovs, cak i one za koje FKCZ plati obestecenje od 500k kao u slucaju Anana, decko 22 ljeta, dokazan , cak i debitovao za A tim Ghane, mora da ide u OFK, sve na teret budzeta Zvezde, e takvi potezi su ozbiljne svinjarije i jedino steti Zvezdi. 

 

Terzic kao i svaki vladar ( u ovom slucaju vladar u svetu fudbala ), vremenom postaje osion i gubi tlo po nogama i realnost u razmisljanjima, zato bi Sever morao da progovori , koliko toliko da ovaj ne zaboravi da je lice sa poternice i da je samo sluzbenik u sluzbi FKCZa, a ne njen vlasnik. 

A to ce se i desiti na prvu vecu krizu rezultata, ovako u domacoj ligi nema rivala i onda moze da divlja.

Vecina navijaca Zvezde apsolutno ne podrzavaju ovakav nacin saradnje sa timom koji je u istoj ligi kao i FKCZ. 

OFK je suvise veliki klub, sa velikom tradicijom, da bi bio samo ispostava Zvezde. 

Mada, cinjenica je da bez pomoci porodice Terzic i Babovic, da bi se taj klub mozda i ugasio, ali neke granice pristojnosti moraju da postoje.

 

Sto se tice Krasoa, nit veci talenat nit vece mrzovolje i bezvoljnosti da se igra fudbal. Steta zaista sto je takav lik, maltene je genije sa loptom u nogama, ali dzaba kad njegova ravnodusnost sve to potire. 

Ali to se znalo i pre nego sto je dosao, govor tela mu je isti kao i Ligue 2. 

Mada je Milojevic isticao da odlicno radi na treningu, ali kad dodje utakmica, covek jednostavno prespava vecinu utakmice. 

Opet i takav je bolji od raznih macki u dzakove koje sve vise ova uprava dovlaci u klub. 

 

Zasto nema spiska za Rusiju? Kakav je to klub koji se prema navijacama ophodi tako bezobrazno? Terzic mora da zna da FKCZ nije lokalna zadruga i da ne moze radno vreme da stavi kako mu se cefne.

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ljubitelj baklave said:

Zasto nema spiska za Rusiju?

 

Quote

Šef stručnog štaba Crvene zvezde Vladan Milojević poveo je u Rusiju 28 igrača, a to su: Omri Glazer, Miloš Gordić, Ivan Guteša, Vuk Draškić, Ognjen Mimović, Lazar Nikolić, Naser Điga, Stefan Leković, Andrej Đurić, Veljko Milosavljević, Jung Vu Seol, Milan Rodić, Ebenezer Anan, Viktor Radojević, In Bom Hvang, Dalsio Gomeš, Gelor Kanga, Luka Ilić, Nikola Knežević, Jovan Šljivić, Andrija Maksimović, Piter Olanjinka, Lazar Jovanović, Uroš Kabić, Puma Rodrigez, Aleksandar Katai, Šerif Endiaje i Uroš Sremčević. U saopštenju Crvene zvezde se navodi da će se ekipi priključiti naknadno reprezentativci Uroš Spajić, Nemanja Stojić i Srđan Mijailović, kao i Mirko Ivanić koji je zbog prinove dobio produženi odmor.

Link to comment
Share on other sites

Spisak je izasao danas, trebao je jos juce. Uostalom, verovatno su im slali navijace na drustvene mreze kritike u vezi toga, pa se smilovali i okacili spisak koji je trebao jos pre 24h da izadje u javnost. 

I naravno da ce kad tad da izadje spisak, akcenat je na NEAZURNOSTI i "koga briga za navijace" stav koji ima marketing ili uprava, svejedno.

Nisu prenosili sa Mladost Lucani utakmicu, neki sturi izvestaj od 90 sekundi. 

Ta vremena iz 90tih i izvestavanja su proslost, danas i finansijski daleko manje mocni klubovi i manje popularniji, pa na vreme izvestavaju i daju osnovne informacije, a o tv prenosima u vremenu jutjuba da i ne govorimo. 

Link to comment
Share on other sites

Realno svi vole majstore fudbala kao sto je Kraso ali decko igra neki fudbal od pre 20 godina, da je kojim slucajem poranio u karijieri bio bi igrac za vrhunske ekipe. 

Jbg dzaba mu sto je fenomenalan sa loptom u nogama kada je i u danasnjem fudbalu skoro podjednako bitno kakav si u kretnjama i generalno igri bez iste. Plus sto i pored onakvog tela ne koristi previse te svoje fizikalije pa nije ni opasan u skoku i ako kad ga pogledas onako tako deluje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Da li ovi planiraju uopšte da dovode zadnjeg veznog,ili ćemo gledati Mićka ili još gore Kangu na toj poziciji ove sezone.

 

Pisao je potrcko

 

Raspravljaće se do kraja prelaznog roka i do početka kvalifikacija za Ligu šampiona o brojnim temama unutar rukovodstva Crvene zvezde i u navijačkom puku.

Koliko je pojačanja potrebno za elitno klupsko takmičenje?

Da li je Vladanu Milojeviću neophodna još jedna prava šestica, odnosno nadograđena verzija Branka Jovičića?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Small Owl said:

Inače, prema pisanju lokalnih medija, Kangva na korak od potpisa za FK Borac Banja Luka (pozajmica). Ne znam kakva je to kombinacija obzirom da je ovo ovdje bas tuzan nivo kvaliteta, realno.

Jbt, Kangva je bio starter u ruskoj ligi i to onoj pre sankcija, koja je bila sigurno u 7-8 liga u Evropi. Neverovatno mi je da ne moze bar tamo da se vrati, kakav Borac BL.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...