Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

9 minutes ago, Мџе said:


Meni je krivo što će se sada ponavljati da je Milson bio očajan a 90% tranzicije išlo preko levog krila. Pogledaj hajlajtse i videćeš da 9/10 šansi je išlo preko Milsonove strane. Imao je dosta grešaka ali na desnom krilu gde su bili Olajinka, Elšnik i Mimović smo imali mizeran doprinos u ofanzivi a veliki u defanzivi. I zašto bi onda Mislon bio toliko loš a drugi toliko dobri? 

 

Mislim da je to bio deo taktike. Olajinka je imao mnogo više defanzivnih zadataka za razliku od Milsona koji se nije vraćao na svoju polovinu. Ali ok, kontam tvoju poentu, ne mora se za njega reći da je bio loš. Puma je bio loš, nije čak ni malo igrao.

Ali svejedno, taktički gledano, Lanetov mali će imati šta da ponudi zbog brzine. Najgore što sad možemo da uradimo je da dovedemo Radonjića i ubijemo Jovanovića u pojam.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, No name said:

Apsolutno se slažem sa tobom. Zvezda nije dobrotvorna ustanova da se sažaljeva . Katai , Kanga,Rodić, Videti šta sa Degenekom , su igraci koji su igrali i bili plaćeni za to. Oni više ne mogu da isprate ovaj nivo, i klub treba da rascisti sa njima. 

Domaću ligu treba da igraju mladi igrači poput Jovanovića,  da se afirmišu, stiču rutinu. Uostalom i prvotimci konkretno ovi juče takodje treba da igraju standardno domaću ligu, koja će ih održavati u kondiciji i fokusu.  

 

 Van prvih 11, ili nekog kostura tima od 14 igraca, ne možeš imati sve mlade igrače.  Ne znam da li postoji klub koji pretenduje na najviši plasman sa takvim sastavom tima ( a da nisu filijale bogatijih rodjaka i franšiza). 

 Uvek imaš i par iskusnijih igraca , zna se i zbog čega.

 E sada, kod nas je najveći problem sto plate nisu srazmerne  ulozi i minutima igrača.  Tu je najveći problem uprava i ne prepoznavanje trenutka kome i kakav ugovor treba sa se da.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno je sportska centrala čini mi se  napisala da u Zvezdu dolazi Arnautović ako se izbori plasman u Ligu šampiona. Nisam siguran, ali čini mi se da je to posle još neko negde objavio 

 

Portal je daleko od pouzdanog, pa me zanima od upućenih ima li kakve istine oko toga?

 

Nije mi realno da on ostane u Interu pored Lautara, Tirama i Taremija.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Мџе said:

 

Katai je bio baš loš u utakmici protiv najgoreg protivnika ove sezone, Jedinstva iz Uba. Ja baš ne volim te shvatanja kako nas je neko zadužio i da treba da mu vratimo. To je odlika malih klub a posebno na stranu što Katai nije ni u najboljih 30 fudbalera ovog kluba. Katai je za svoje igre zaradio dosta para i ako ima kvalitet za prvi tim što da ne. On ga jasno nema i trebalo bi ga ubaciti samo kada izborimo titulu matematički da odradi svoj rekord. 

 

Uvek skidam kapu Florentinu Perezu kako se nikada nije vodio time ko je legenda kluba već da klubu uvek trebaju najbolji igrači. Surovo ali jedino ispravno shvatanje.

Brate doci ce nam neka Sreda ici cemo na Bernabeu nasa krila ce dusu ipustiti posle ce ti doci Nedelja i neki Napredak i sta je problem da tada Katai igra a da Mislon odmori... Ja o tome pricam, sto kazes da je odlika malih klubova da se oduzuju svojim igracima nije istina bas suprotno to je odlika velikih klubova. Perez je rekao neka igraju najbolji ali nije terao svoje igrace iz kluba kao neke kerove jer su na zalasku karijere to su dve razlicite stvari. Jedna je stvar reci Kataiu ne trebas nam odlazi iz kluba, a druga stvar je reci Sale na zalasku si karijere imaces manju minutatu i dobijaces minute u nasoj ligi i td... Kako treba veliki klub da postupa prema svojim legendama neka ljudi sami procene. Inace moje misljenje je da bi Katai juce svakako vise uradio od Pume jer onaj sta je juce radio gore ne moze samo se cekalo da primimo gol zbog njegovih izgubljenih lopti na sredini terena...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Radonja je siguran da dolazi i ja nisam uopste protiv toga kao vecina ''zvezdaske javnosti'' fali nam brzine pogotovu jer cemo igrati 90% utakmica protiv jacih timova od nas. Cini mi se i da Serif ide tu isto tu ocekujem da dodje neko od dua Arnautovic/Jovic ali za Brus Lija nemam pojma ko bi mogao da bude ''dobra'' zamena i tesko da postoji igraca nama dostupan na trzistu koji bi mogao da dodje a da mi budemo barem ista ekipa. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo21 said:

Brate doci ce nam neka Sreda ici cemo na Bernabeu nasa krila ce dusu ipustiti posle ce ti doci Nedelja i neki Napredak i sta je problem da tada Katai igra a da Mislon odmori... Ja o tome pricam, sto kazes da je odlika malih klubova da se oduzuju svojim igracima nije istina bas suprotno to je odlika velikih klubova. Perez je rekao neka igraju najbolji ali nije terao svoje igrace iz kluba kao neke kerove jer su na zalasku karijere to su dve razlicite stvari. Jedna je stvar reci Kataiu ne trebas nam odlazi iz kluba, a druga stvar je reci Sale na zalasku si karijere imaces manju minutatu i dobijaces minute u nasoj ligi i td... Kako treba veliki klub da postupa prema svojim legendama neka ljudi sami procene. Inace moje misljenje je da bi Katai juce svakako vise uradio od Pume jer onaj sta je juce radio gore ne moze samo se cekalo da primimo gol zbog njegovih izgubljenih lopti na sredini terena...


U suštini si u pravu i nije problem ali pitanje  je onda da li protiv Napretka želiš mladjeg igrača ili Kataia koji je pred penziju. Mislim da se robuje imenima i da se onda njihovi interesi stvaljaju ispred interesa kluba što ne bi trebalo. Da Zvezda nije propala na početku 21. veka kako jeste, Katai bi bio još jedan od odličnih igrača koje smo imali tipa Milenko Aćimović. Da mu žena nije napravila skandal i on se ne bi verovatno vratio.

 

Za Florentina nije baš tako, seti se kako su otišli Kasiljas i Raul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mnogo se kod nas lako poteže taj pojam legende a o tome kako se klub ponaša prema stvarnim legendama mogli bi posebnu temu da otvorimo.

Moj komentar je bio da je preterano da na klupi držimo i mlade i stare igrača uz već postojeći prvi tim, i tu kod mene postoji dilema šta je bolje uraditi da bi ekipa funkcionisala ali i sledećeg leta bila opet spremna da napadne evropska takmičenja.

Jedan deo formuša je za to da se ispoštuju stariji igrači i njima pruži šansa u utakmicama domaće lige i kupa što bi značilo da za mlade ostaje mrvica,

u redu i to je legitiman stav ali onda te mlade treba proslediti makar na dvojnu u ekipe u kojima će igrati dok starijim igračima ne istekne još ova godina ugovora.

Lično sam više za opciju da mladi igrači dobijaju šansu na tim utakmicama, siguran sam da ne bi rezultat trpeo u diomaćim takmičenjima a trener bi za sledeću sezonu imao igrače koji ravnopravno konkurišu za prvi tim. Ako forsiramo starije igrače a oni na kraju završe sa igranjem u Zvezdi na kraju ove sezone moramo dovesti odmah 3-4 gotova igrača a mladi opet neće dobiti šansu. Dakle preterano je da imamo i jedne i druge na klupi ili pored klupe, mora da postoji plan kako se formira ekipa za sledeće leto 

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Mene iskreno brine Milsonova brzina. Ok, ima dribling i sve, ali kako ćeš i driblingom izbaciti nekoga, ako ovaj nakon toga uspe da te stigne. 

Bukari, iako slabije tehnike, mogao je samo na brzinu da pravi mnogo više problema. Pa čak i Ivanić jednim driblingom pretrči čuvara. Sinoć u prvom poluvremenu Milson je imao bar 3 prilike da nešto uradi, na nepostavljenu odbranu, ali nije mogao da mrdne pored onog beka. 

Nisam ubeđen da će praviti razliku u Evropi. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Moram ponovo da se osvrnem na trend da ljudi kukaju kako je neko ziheras.

Ja sam na jebenom Football Manager veci ziheras nego to sto je Milojevic ljudima u stvarnosti.
U prve 3 sezone mi se ne desi gostovanje gde 2 igraca iz sredine + krila imaju attacking duties uz svoju poziciju.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BattleBender said:

Moram ponovo da se osvrnem na trend da ljudi kukaju kako je neko ziheras.

Ja sam na jebenom Football Manager veci ziheras nego to sto je Milojevic ljudima u stvarnosti.
U prve 3 sezone mi se ne desi gostovanje gde 2 igraca iz sredine + krila imaju attacking duties uz svoju poziciju.

 

 

I ja brate... odlučio sam da ne igram novije menadžere jer jebe mi se da dajem 80 miliona na igrača, će me boli kurac... znaš ti šta je 80 miliona i koliko škola mož se izgradi za to.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Juan Pablo Montoya said:

 

I ja brate... odlučio sam da ne igram novije menadžere jer jebe mi se da dajem 80 miliona na igrača, će me boli kurac... znaš ti šta je 80 miliona i koliko škola mož se izgradi za to.

Tebra, ja na to gledam drugacije.

Racunao sam koliko Zvezda iz mog sejva donosi srpskoj ekonomiji kroz porez i kroz to sto 200+ igraci plus osoblje  sa prosecnom platom od 200,300 k godisnje podizu lokalnu ekonomiju sa svojom potrosackom moci.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Bugl Khan said:

 

Slažem se, i pobjednik ima breging rajts do nekog novog susreta. Makar će se ovdje pobjeda priznat samo ako je ostvarena na gostovanju. Inače će bit "da ali....". Zato daj to na Maksimirsku ljepoticu.

Škužaj ali Maksimir je sve samo ne ljepotica. u bivšoj državi vjerojatno najbolji travnjak i ništa više od toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BattleBender said:

Tebra, ja na to gledam drugacije.

Racunao sam koliko Zvezda iz mog sejva donosi srpskoj ekonomiji kroz porez i kroz to sto 200+ igraci plus osoblje  sa prosecnom platom od 200,300 k godisnje podizu lokalnu ekonomiju sa svojom potrosackom moci.

 

srecni-ljudi-scepan-scekic.png

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Mene iskreno brine Milsonova brzina. Ok, ima dribling i sve, ali kako ćeš i driblingom izbaciti nekoga, ako ovaj nakon toga uspe da te stigne. 

Bukari, iako slabije tehnike, mogao je samo na brzinu da pravi mnogo više problema. Pa čak i Ivanić jednim driblingom pretrči čuvara. Sinoć u prvom poluvremenu Milson je imao bar 3 prilike da nešto uradi, na nepostavljenu odbranu, ali nije mogao da mrdne pored onog beka. 

Nisam ubeđen da će praviti razliku u Evropi. 

 

Slažem se, legit razmišljanje. Imao 3 ili 4 izolacije gde nije uspeo da pretrči/predribla svog čuvara i ostaje da se vidi da li može bolje ili mu je to maksimum.

Ali bi trebala da se gleda šira slika i to ne bi trebalo da bude jedini kriterijum gde se ocenjuje njegova učinkovitost. Brzu tranziciju uglavnom imamo zbog njegovog brzog prvog koraka i kontrole lopte. I na sve to počeo je odlično da sarađuje sa saigračima. Zamisli Pumu ili Olajinku na levom krilu i mučili bi se da stvorimo nešto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni meni se ne svidja Milson, ni voljni momenat ni skil. Moze bolje sigurno, najbolji stranac izraelske lige je ozbiljna referenca. Deluje mi i nespremno. Svejedno, za jedva 90 minuta na terenu u ovom dvomecu vec je opravdao ulozeno. Iznudjen penal i slobodnjak iz kojeg je pao gol. Sad i da dodje Radonja i Milson padne u zaborav, od njega dovoljno :classic_biggrin:

 

Btw, Ben zvanicno u Pancevu, pridruzio se Milunu, Sanogu i Popu... Simpaticna veteranska druzina :classic_smile:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Red Star Belgrade - Liverpool

Real Madrid - Red Star Belgrade

Red Star Belgrade - Arsenal

Atalanta - Red Star Belgrade

 

Red Star Belgrade - Celtic

Sporting CP - Red Star Belgrade

Red Star Belgrade - Bologna

Slovan Bratislava - Red Star Belgrade

 

za ovo bi terza odmah otvorio šampanjac

Link to comment
Share on other sites

Meni se pak Milson svidja, i u prvom mecu je uneo pometnju svojim ulaskom, lepo saradjuje sa Duarteom. Neuigran je i to se vidi, ali ima i dobru reputaciju i nesporan kvalitet mislim da bas mnogo mozemo da dobijemo od njega. 

 

Puma je taj ciji mi dolazak od pocetka nema smisla, nit je profil igraca koji nam treba, skroz druga prica u odnosu na Bukarija, a i govor tela mu je nekako cudan. Valjda je sve bilo povezano i sa slucajem Olanjinka, ali ga ja ne vidim kao deo tima. Promasene pare, a cini mi se da je neko i ovde pisao da njime nisu zadovoljni. Ja smem da budem nezadoviljan, ali ovi koji su ga skautirali, preporucili i doveli napravili su veliku gresku i sad bi da se vade ekspresnom prodajom. Milson, Olanjinka, Jovanovic - meni sasvim dovoljno za krila, bice minuta za sve. 

 

A sad malo o Hvangu. Covek je dva nivoa iznad ove lige, glavom vec sad moze u EPL u neki klub srednjeg/donjeg doma, neki Brajton recimo. Koliko god da je jos tu, privilegija ga je gledati. Tehnicko-takticki jako pismen igrac, radna etika na najvisem nivou, timski orijentisan, rezolutan u donosenju odluka. Njegovim odlaskom ostala bi velika rupa, ali da ode u klub kao Ajaks, vala je i zasluzio. Voleo bih kao zamenu da dovedemo malo drugaciji profil i da nadjemo igraca recimo poput Segunda Kastilja, ali i to je tesko iskopati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fradler said:

Ni meni se ne svidja Milson, ni voljni momenat ni skil. Moze bolje sigurno, najbolji stranac izraelske lige je ozbiljna referenca. Deluje mi i nespremno. Svejedno, za jedva 90 minuta na terenu u ovom dvomecu vec je opravdao ulozeno. Iznudjen penal i slobodnjak iz kojeg je pao gol. Sad i da dodje Radonja i Milson padne u zaborav, od njega dovoljno :classic_biggrin:

 

Btw, Ben zvanicno u Pancevu, pridruzio se Milunu, Sanogu i Popu... Simpaticna veteranska druzina :classic_smile:

još Rodić i Kanga pa da pojure prvih pet

ima lepih placeva u Pančevu mogo bi rodić da lepo zaradi 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iz prvog šešira je praktično svejedno ko če nam doći, svi su poprilično jači od nas. Iz drugog bi valljalo da nam dođe Briž ili Šahtjor. Ako mi oba došla to bi bila premija. Iz trećeg Dinamo, Seltik i Jang Bojs idealni protivnici. Iz četvrtog izbjeći Vilu, Monako i Štutgart. Bolonji je otišao Mota i neki bitni igrači. Brest je one season wonder. Od Slovana i Šturma smo jači. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...