Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

34 minutes ago, Milko Miller said:

Po Mozzartu su dva francuska tima spremna da ponude 5 miliona za Serifa. Bice na utakmici prekosutra i donece konacnu odluku da li da posalju zvanicnu ponudu. Od prodaje Djige se odustalo.

 

Ne znam ...

Meni je 5 milki za njega previše, previše je i cifra koju smo mi platili ...

Osim ako  im skauting služba nije kalibra naše ...

Mislim koji bi klub iz Francuske njega uzeo ... Možda neki Anže,Brest ...

Link to comment
Share on other sites

IMG_0566.thumb.jpeg.ed6218c0d6b66f7f9946395affa24608.jpeg

 

Voleo bih da u sredu izađemo u ovom sastavu ukoliko je Glazer spreman. Dao bih prednost Iliću u odnosu na Ivanića jer je trenutno u boljoj formi i brzi je s tim da mislim da će Ivanić gotovo sigurno početi utakmicu. Duarte mora biti ispred Serifa jer su nam njegovi kvaliteti i nacin igre potrebniji u ovoj utakmici jer očekujem da će biti dosta drugačija u odnosu na onu u Norveškoj. U odbrani bih definitivno dao prednost Drkusicu i Mimovicu pre svega zbog brzine.

Mislim da će nam Mislon biti jedan od ključnih igrača s obzirom na veličinu našeg terena, a delovalo mi je i u Norveškoj da ostavljaju dosta prostora po boku pa verujem da ćemo imati fino prostora da ih što više pritisnemo po boku, s toga se i dvoumim da li Puma ili Jovanović, mada gotovo sigurno da Jovanović neće dobiti šansu. Voleo bih da vidim i sto veći pritisak na njihovu zadnju liniju kad pokušavaju da iznesu loptu i naravno voleo bih da se na eventualnih 1:0, ne povučemo i čekamo neku kontru nego da odigramo kako treba od početka do kraja. Naravno ne treba ni da igramo ko muve bez glave, treba obratiti pažnju i na njihovu tranziciju, ali ne treba nam baš dupli blok na Mari.

 

Jedva čekam sredu, dobro je da nema velike euforije, nadam se da će biti 40 000+ ljudi pa da uz lepu atmosferu uđemo u LŠ. 💪🔴

Edited by Taratarn
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@Taratarn taj sastav što si napisao i jeste nešto najbolje što imamo, i većina bi izabrala bas taj tim.

 

ali u  stvarnosti bar 5 igrača nece igrati iz tog sastava.  1. Šerif će igrati pre Duartea...2. Ivanic će igrati pre Ilica, jer robujemo imenom.

3. Rodić će igrati prvu postavu.. 4. Spajic  je sasvim siguran.

5 . Olajinka će dobiti priliku pre Milsona što je ludost, al ko te pita.

6...Sasvim sigurno ide jedna akrobacija na sredini tipa Kanga -Elšnik...

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Odrekli se perspektivnog veznog igrača, procenata od Stanića i golmana Ilića za 270 minuta igre i nekih 200-400k evra.

 

Jedini plus u ovoj poslovnoj transakciji je što (verovatno) neće sad odmah biti prodat Điga i barem 6 meseci bismo mogli da imamo tandem štopera vredan evropskog takmičenja.

 

Neverovatno da ne dolazi još jedan igrač na poziciji beka i zadnjeg veznog. Čak se sećam i nekog teksta sa Mozzarta o dolasku zamene za Sanoga, sad muk.

 

Jadno odrađen rok kad znaš da imaš garantovanu jesen u Evropi.

Što je najjače od svega, možda ću se za 48 sati javiti ovde sav srećan kad se vratim sa utakmice i ovaj BAS prelazni rok ostane nekažnjen.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, No name said:

@Taratarn taj sastav što si napisao i jeste nešto najbolje što imamo, i većina bi izabrala bas taj tim.

 

ali u  stvarnosti bar 5 igrača nece igrati iz tog sastava.  1. Šerif će igrati pre Duartea...2. Ivanic će igrati pre Ilica, jer robujemo imenom.

3. Rodić će igrati prvu postavu.. 4. Spajic  je sasvim siguran.

5 . Olajinka će dobiti priliku pre Milsona što je ludost, al ko te pita.

6...Sasvim sigurno ide jedna akrobacija na sredini tipa Kanga -Elšnik...

 

Ovo je surova realnost, možda ipak Kanga uđe u drugom a isto očekujem da i Katai zaigra pred kraj

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ikac said:

Odrekli se perspektivnog veznog igrača, procenata od Stanića i golmana Ilića za 270 minuta igre i nekih 200-400k evra.

 

Jedini plus u ovoj poslovnoj transakciji je što (verovatno) neće sad odmah biti prodat Điga i barem 6 meseci bismo mogli da imamo tandem štopera vredan evropskog takmičenja.

 

Neverovatno da ne dolazi još jedan igrač na poziciji beka i zadnjeg veznog. Čak se sećam i nekog teksta sa Mozzarta o dolasku zamene za Sanoga, sad muk.

 

Jadno odrađen rok kad znaš da imaš garantovanu jesen u Evropi.

Što je najjače od svega, možda ću se za 48 sati javiti ovde sav srećan kad se vratim sa utakmice i ovaj BAS prelazni rok ostane nekažnjen.

Stanic je rezerva u TSC-u tako da i nije neka greska napravljena sa njim kada ni tamo nije prva postava... Ostalo sto si napisao i ja se slazem dovodjeni su i pogresni profili igraca Dalsio,Elsnik,Hvang,Ivanic a nemamo zadnjeg veznog imamo brdo krila a jednog levog beka, tu je i pravilo o bonusima koje te limitira u sastavljenju startnih 11 a ponavljam Terza je forsirao to pravilo... A tumbace se tim i posle Srede ocekujte jos 3,4 transfera u oba pravca otici ce 2,3 igraca i doci ce 2,3 igraca...

Link to comment
Share on other sites

          Glazer

Mimovic Djiga Spajic Seol

      Hvang Elsnik

Puma Ivanic Olajinka

          Endiaje

7 hours ago, Ikac said:

Neverovatno da ne dolazi još jedan igrač na poziciji beka i zadnjeg veznog. Čak se sećam i nekog teksta sa Mozzarta o dolasku zamene za Sanoga, sad muk.

Izaslo pre par dana na maksbetu da trazimo zadnjeg veznog i napadaca

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Small Owl said:

Ja sam izgleda jedini lik kojem je Dalsio korektan igrač. Izgleda mi pametan, dobra anticipacija..Elšnik mi se nije pokazao ništa bolje od njega.

Bio bi jos bolji da ga Miloje zna koristiti i da ga vec dve godine ne koristi kao zadnjeg veznog

Link to comment
Share on other sites

kakav zadnji vezni, kome još to treba u savremenom fudbalu

uostalom imali smo za srpske uslove idealnog zadnjeg veznog Mićka pa ga negde terza preprodao

tim je sasvim korektan što se tiče igrača, nedostaje naravno levi bek a ostalo se da dobro posložiti samo je potreban trener koji zna fudbal

nažalost Miloje je ostao u onoj godini kad je prošao Salcburg, ni za nokat nije napredovao  

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Small Owl said:

Ja sam izgleda jedini lik kojem je Dalsio korektan igrač. Izgleda mi pametan, dobra anticipacija..Elšnik mi se nije pokazao ništa bolje od njega.

Nisi jedini, naravno.

Ali Dalsio je centralni vezni ofanzivno orjentisan, tako da nema previse dodirnih tacaka sa cuvenom srpskom izmisljotinom zvanom “zadnji vezni”.

Odlicna tehnika, dobar udarac i veoma kreativan i lucidan pas, sto je pokazao cak i kod nas na malom uzorku.

Bilo bi zanimljivo videti ga u poziciji iza napadaca, cuveni AMC!

Mislim da bi odlicno razigravao, ali bi svakako centralno bio najbolji.

Bio je dobar na nekim pripremnim utakmicama, ne znam sta se desilo.

Defaznivno orjentisani centralni vezni svakako nije.

Isto ko sto Olajinka nije krilo, ali zato sasvim solidan back-up spic sa mnogo boljom realizacijom od npr onog Ndiaje-a.

Licno smatram da Milojevic bas i nije dorastao celoj ovoj prici, dok upravu necu ni da komentarisem.

Inace, interesivanje za utakmicu je bas slabo, kako se pise i prica.

Nije ni cudo, mislim da se ljudima konacno smucilo.

 

https://sportklub.n1info.rs/fudbal/champions-league/male-i-tri-marakane-2019-a-sada-pozivi-skolama-fudbala/

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do jutros je prodato nešto preko 40.000 karata.

 

Daj boze da ih eventualni ulazak u LS otrezni mislim na upravu, pa počnu bolje poteze da vuku. 

Ovo sto su sad uradili je horor . Gomila krilnih igrača je dovedena, ali ti krilo igra igrač sredine. Jedan levi bek, bez zadnjeg veznog , bez ofanzivnog veznog....a doveli mali milion igrača. O dovođenju pa prodaji posle mesec dana ne treba trošiti reči . To je samo dokaz koliko lutaju, da žive od danas do sutra, da nemaju nikakav plan.

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel bismo mogli da angažujemo Đorđa Petrovića iz Čelsija, ako prodamo Glazera? Šta mislite?

 

Ja negde čitao da je u Premier League minimalna plata 50k funti nedeljno, što bi verovatno značilo da je pomenuti Petrović van domašaja, ali bi bilo baš fino ako je moguće.

Link to comment
Share on other sites

Znam da Miloje ima svoju viziju fudbala ali evo kakav sastav bi mogao da izvede sutra kad bi mene slušao umesto vujadina

 

glazer

Mimović-Điga- Drkušić- Seul

Dalsio-Hvang- Elšnik    

        Ivanić

 Duarte -Milson

 

ali već i vrapci na grani znaju da mora Spajić, da mora Šerif i da mora Olajinka

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mare80 said:

 

Ne znam ...

Meni je 5 milki za njega previše, previše je i cifra koju smo mi platili ...

Osim ako  im skauting služba nije kalibra naše ...

Mislim koji bi klub iz Francuske njega uzeo ... Možda neki Anže,Brest ...

 

Mi smo Dionija doveli iz prve francuske lige, ima i tamo panjeva 😄

Link to comment
Share on other sites

Tacno je da se u modernom fudbalu neki klasicni zadnji vezni manje vise  ukida, pozicija koja izumire sto se kaze. Davna su vremena kada si u ekipi morao da imas zadnjeg veznog i bila su uvek dva tipa na primer Patrik Viera koji je jak i bije ko sveti Ilija i imao si tipa Gatuza koji je radilica, bije, kvari protivniku igru, svuda je na terenu. Mi smo u poslednje vreme imali Sanoga i Bakulu koji su polozili ispit zadnjeg veznog a razliciti su tipovi kao sto sam i naveo. Savremeni fudbal se igra sa tim centralnim veznim igracima koji igraju i odbranu i napad to su kod nas Hvnag, Elsnik i Dalsio. Takodje dosta je ovde ljudi u zabludi sto se tice krila pa ljudi kazu igra desno krilo. Krilni igrac igra na poziciji krila Nemnaja Radonjic je krilo i levo i desno a ne levo krilo. Naravno da se svaki igrac bolje snalazi na nekom krilu al to ne znaci da ne moze da igra i na drugom krilu. To striktno pravilo vazi za bekove gde ne moze Roberto Karlos da igra desnog beka ali Katai,Olainka,Milson i td igraju i levo i desno krilo a beka koji igra i levo i desno je bas tesko naci eto mi imamo trenutno Korejca beka al vecina nije odusevljena idejom da igra levog beka. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Jel bismo mogli da angažujemo Đorđa Petrovića iz Čelsija, ako prodamo Glazera? Šta mislite?

 

Ja negde čitao da je u Premier League minimalna plata 50k funti nedeljno, što bi verovatno značilo da je pomenuti Petrović van domašaja, ali bi bilo baš fino ako je moguće.

Verujem da mu se ne dolazi u Srbiju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja baš mislim da je ovo jedan naših najboljih prelaznih rokova unazad. Dovedeni su igrači za fudbal i sistem kakav po mom ukusu Zvezda treba da igra. Ostaje još da dodje levi bek kako bi se ceo rok zaokružio. 
 

Ne mislim da nam trebaju šestice kada imaš 4 igrača sa dvosmerno igrom i svojim različitim pojedinačnim kvalitetima (Elšnik, Dalsio, Ilić i Hvang). Ne mislim ni da nam treba desetka jer ćemo u LŠ ili LE igrati sa ekipama našeg ili jačeg ranga gde podjednako važno imati igrače spremne da odrade brzu tranziciju iz odbrane u napad ali i da pokriju kada protivnik pokušava da ubrza svoj napad. Možda bih voleo neku desetku koja pored Ivanićeve vizije i pasa ima i solidan dribling i šut pa da u nekim mečevima kada napadamo kroz sredinu igra lažnu devetku. 
 

Generalno, ja sve igrače koje smo doveli mogu da zamislim u različitim sastavima i sistemima napravljenim u odnosu na to kako protivnik igra ili se brani i onda kako mi želimo da napadnemo.
 

- Da Dalsia koristimo kada protivnik ima sporije igrače u odbrani da njegovim dugim vertikalnim loptama pokušavamo da prorigramo krila iza odbrane - gde bi krila morali da igraju Milson i Jovanović.

- Da Šerifa i Pumu koristimo kada napad baziramo na centeršutevima gde protivnik ima fizički jake štopere - u sličnom scenariu bi nam i Olajinka značio kao neko ko odlično saradjuje u trouglovima i probija blokove odbrane protivnika.

- Da trougao Ilić-Elšnik-Hvang koristimo u situaciju kada protivnik napada sa dosta igrača kroz sredinu ili polu-sredinu* kao u sistemu 4-3-3 i gde bi više rizika ostavili na krilima uzdajući se u naše štopere da pokupe centaršuteve i tako dalje, i tako dalje.

 

Verujem da je neku viziju na mnogo višem i profesionalnom nivou imao i naš sportski sektor kada je dovodio ove igrače ali što kaže @Bode mislim da je Milojević nedorastao trener toj viziji i nije u stanju da izvuče maksimum ovoj ekipi. Verovatno je deo njih tamo u upravi isto toga svestan ali ne znam kakvo je prebijanje usluga palo dovodjenjem Vladana na prvom mestu.

 

*Kada kažem polu-sredinu mislim na englesku vertikalnu kategorizaciju terena. Teren je podeljen na centralni deo, levi i desni polu-centralni prostor i na levi i desni krilni prostor. Krila koja ulaze unutra obično napadaju kroz taj polu-centralni prostor.

 

spacer.png

Edited by Мџе
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Meni je sezonama unazad velika zelja da na golu vidim Kovacevica, i bio sam ubedjen da ce on biti zamena za Glazera. Bas sam se smorio kada je potpisao za Sporting. 

Nisam pratio kako tamo brani, ali mislim da je bolji golman od Glazera. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Мџе said:

Ja baš mislim da je ovo jedan naših najboljih prelaznih rokova unazad. Dovedeni su igrači za fudbal i sistem kakav po mom ukusu Zvezda treba da igra. Ostaje još da dodje levi bek kako bi se ceo rok zaokružio. 
 

Ne mislim da nam trebaju šestice kada imaš 4 igrača sa dvosmerno igrom i svojim različitim pojedinačnim kvalitetima (Elšnik, Dalsio, Ilić i Hvang). Ne mislim ni da nam treba desetka jer ćemo u LŠ ili LE igrati sa ekipama našeg ili jačeg ranga gde podjednako važno imati igrače spremne da odrade brzu tranziciju iz odbrane u napad ali i da pokriju kada protivnik pokušava da ubrza svoj napad. Možda bih voleo neku desetku koja pored Ivanićeve vizije i pasa ima i solidan dribling i šut pa da u nekim mečevima kada napadamo kroz sredinu igra lažnu devetku. 
 

Generalno, ja sve igrače koje smo doveli mogu da zamislim u različitim sastavima i sistemima napravljenim u odnosu na to kako protivnik igra ili se brani i onda kako mi želimo da napadnemo.
 

- Da Dalsia koristimo kada protivnik ima sporije igrače u odbrani da njegovim dugim vertikalnim loptama pokušavamo da prorigramo krila iza odbrane - gde bi krila morali da igraju Milson i Jovanović.

- Da Šerifa i Pumu koristimo kada napad baziramo na centeršutevima gde protivnik ima fizički jake štopere - u sličnom scenariu bi nam i Olajinka značio kao neko ko odlično saradjuje u trouglovima i probija blokove odbrane protivnika.

- Da trougao Ilić-Elšnik-Hvang koristimo u situaciju kada protivnik napada sa dosta igrača kroz sredinu ili polu-sredinu* kao u sistemu 4-3-3 i gde bi više rizika ostavili na krilima uzdajući se u naše štopere da pokupe centaršuteve i tako dalje, i tako dalje.

 

Verujem da je neku viziju na mnogo višem i profesionalnom nivou imao i naš sportski sektor kada je dovodio ove igrače ali što kaže @Bode mislim da je Milojević nedorastao trener toj viziji i nije u stanju da izvuče maksimum ovoj ekipi. Verovatno je deo njih tamo u upravi isto toga svestan ali ne znam kakvo je prebijanje usluga palo dovodjenjem Vladana na prvom mestu.

 

*Kada kažem polu-sredinu mislim na englesku vertikalnu kategorizaciju terena. Teren je podeljen na centralni deo, levi i desni polu-centralni prostor i na levi i desni krilni prostor. Krila koja ulaze unutra obično napadaju kroz taj polu-centralni prostor.

 

spacer.png

Pod uslovom da dodje levi bek i da bude bas dobar i izbori se za startera da li bi mogao da mi napravis startnih 11 za derbi protiv Partizana, znaci sa dva bonusa tj vise me zanima koje igrace bi ti izbacio iz postave. I posto vidim da se razumes u fudbal da li si primetio da Bodo ima manu a to su spori stoperi koji su lako cuvali Serifa tukli ga na 30,40 metara od gola ali kada je usao Duarte i krenuo da im trci iza ledja cela odbrana Boda se pogubila jer spori stoperi to ne mogu da isprate pa su se bekovi povukli i poceli vise da obracaju paznju na Duartea koji im nikako nije legao za razliku od Serifa koji je klasican sidras... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...