Jump to content

Masters turniri 2024 AD


alcesta

Recommended Posts

6 hours ago, Elias said:

Na kraju Rublev-Popirin u finalu. Jedina pozitivna stvar oko ovog turnira je što nije trajao dve nedjelje.

Obojica bi trebalo da su u Sinsiju koliko sutra.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Romantik said:

Finale mastersa u ponedeljak!? Je li to pomereno zbog ceremonije zatvaranja OI ili ima jos neki razlog?

Pomeren je bio start turnira za utorak, valjda zbog Olimpijade. Zbog toga što je Montreal bio pomeren, kasnice ove nedelje i Sinsinati, finale isto u ponedjeljak.

Link to comment
Share on other sites

Napusti Fricko Sinsinati vec u prvom kolu. Nastavlja se serija luzerskih poraza, ovde je izvukao BP na  4-6 & 4-4 posle 23 razmene, potom brejknuo Nakashimu za 1-1 u setovima. Izvukao je BP i u trecem setu i na 4-3 je imao 15-40 (2 vezane BP) i tu mi je strim na kom sam gledao mec pukao i nisam video kako su propale BP, jednu je Nakashima spasao asom rece komentator posle. Tad sam stvarno mislio da ce ga slomiti, ali Nakashima se nije dao, na kraju je fantasticnim servisima uspeo da vrati momentum u mec i da slavi u odlucujucem TB uz minibrejk prednosti, gde rivalu servisom nije dao nikakvu sansu koliko je dobro servirao. Imao je cak i vise asova od Tejlora, sto je fascinantno. 

 

Branilo se QF, a ispalo se u prvom kolu, nastavlja se serija ocajnih rezultata i ispadanja od losije rangiranih tenisera. Katastrofalna sezona betona za sada. Poraz od Musetija na W unistio je ovu sezonu, definitivno. Sanse za povratak u top10 i neke vece rezultate su sve manje, obzirom na Ranking, opadajuce samopouzdanje, nesiguran servis i generalno ocajan stav na terenu. Ostetio ga je i sudija ozbiljno danas kada je robot zakazao, pokazali su aut od Brandona, a poen je sudija prekinuo nakon par udaraca da ga ponovi. Bio je vazan poen, iznervirao se... 

 

Sve u svemu, zalim sto sam ostao budan i prisustvovao jos jednom debaklu... Tuga.

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Popirinu, iskoristio je svoju priliku i pamtice se da ima osvojen masters. Bio sam ubedjen da Rublev to uzima i dolazi do svog treceg, ali Alex je postao verovatno igrac sa najslabijim teniskim CV-em jos od Jacka Socka koji uzima 1000ku. Posle toga bih dodao recimo Norija koji je nekako opao neocekivano, a onda Fogninija koji je ipak bio jaci igrac u prajmu. Zanimljivo da je Sok dobio Krajinca, a Fognini Lajavca ;D  Mogli su ladno i nasi pokupiti to. 

 

Turnir je realno bio u rangu 500ice ali dobio je na putu Sheltona, Dimitrova, Hurkaca, Kordu, Rubljeva, sve top20 igraci nije bas da je bila setnja po parku

 

Karenjo se polako vraca, gledao sam i nije bio los, a ima i do toga sto je Korda odigrao dosta tenisa - osvojio WSH, SF Montreala, stigao je umor. Odlican letnji hardcourt swing za Sebastiana, sto kaze alcesta mogao je uzeti i on titulu pa da ima b2b. 

Link to comment
Share on other sites

Nakashima u zivotnoj formi, pobedio je posle Frica i Fisa, R16 ponovo posle Montreala gde je dobio Pola, Shapu i izgubio od Rubleva protiv koga sada opet igra. Ne bih se iznenadio da pobedi ovaj put, odgovarace mu brza podloga ovde.

 

Dobar rezultat i za Tiafoa, pobedio je Fokinu i sada Muska prilicno lagano, deluje da dize formu i mogao bi dobiti i Lehecku za QF. 

 

Jos jednom igraju Felix-Ruud, ocekujem da Felix potvrdi svoju dobru formu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, delgado said:

Nakashima u zivotnoj formi, pobedio je posle Frica i Fisa, R16 ponovo posle Montreala gde je dobio Pola, Shapu i izgubio od Rubleva protiv koga sada opet igra. Ne bih se iznenadio da pobedi ovaj put, odgovarace mu brza podloga ovde.

 

Dobar rezultat i za Tiafoa, pobedio je Fokinu i sada Muska prilicno lagano, deluje da dize formu i mogao bi dobiti i Lehecku za QF. 

 

Jos jednom igraju Felix-Ruud, ocekujem da Felix potvrdi svoju dobru formu.

Razbija ga, 1:0 i 5:0 drugi set.

1 minute ago, alcesta said:

Je l' gledao neko kako je Monfis izbacio Alkaraza? :krstipd4:

Palo lomljenje reketa :wicked:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, alcesta said:

Je l' gledao neko kako je Monfis izbacio Alkaraza? :krstipd4:

 

Ja sam gledao samo danasnji deo meca, preveliki broj gresaka Alkaraza, i periodicno odlicni servisi Monfisa (uz mnostvo duplih). Kako je odigrao Spanac pokazatelj je bas zestoko lomljenje reketa kod 3-1. Tada i u prethodnom servis gemu Monfisa je olako propustio nekoliko BL, nakon toga je Francuz uglavnom dobrim servisima izvlacio gemove relativno lako. Mislim da Alkaraz nije vezao 2 poena kako treba veceras.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milutinov Tata said:

 

Ja sam gledao samo danasnji deo meca, preveliki broj gresaka Alkaraza, i periodicno odlicni servisi Monfisa (uz mnostvo duplih). Kako je odigrao Spanac pokazatelj je bas zestoko lomljenje reketa kod 3-1. Tada i u prethodnom servis gemu Monfisa je olako propustio nekoliko BL, nakon toga je Francuz uglavnom dobrim servisima izvlacio gemove relativno lako. Mislim da Alkaraz nije vezao 2 poena kako treba veceras.

Pozdrav Tati, dugo te nije bilo :classic_biggrin:

Tehnikom, ma koliko meku ruku Alkaraz i drugi "novi igrači" (uglavnom) imaju, još su daleko od veterana.

Monfis je uvek dobro igrao, e sad, grah mu je pao u vreme trojke i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Videla sam da je bio festival duplih, jedan 8, drugi 12 (!!!). To je koliko, 5 poklonjenih gemova?

Eto kako je Novak dobro uradio što je ovo preskočio, verujem da ni on u prvim mečevima ne bi mnogo bolje izgledao. Nadajmo se da će dobiti dobar žreb za prvu nedelju Njujorka, da se uhoda malo. Eto može Monfis recimo :classic_biggrin:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 hours ago, Helena said:

Rekao je da očajnički želi da pobedi :classic_laugh:

Nego, kako stoji sad lista, Novak ostaje drugi?

Valjda može Zverev na drugo mesto ako osvoji ovo.

Monfisu je bilo previše za jedan dan, dobar je otpor i pružio Runeu.

 

Edit: sad vidim ovo:

https://www.tennis.com/news/articles/atp-issues-rule-change-after-ridiculous-electronic-line-calling-controversy-cincinnati-montreal-fritz-tiafoe

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...